Stekenaar Tom Dullaert geselekteerd voor nationale zaalvoetbalploeg O* m Bij FC Stekene te licht bevonden Weer bloemen voor Bart Peelman Voetbaltornooi RBS-Gremhergen Ue Voorpost - 10.6.1988 - 17 De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05Zft1.40.60 ZAALVOETBAL Nieuwelingen Bart Peelman is de laatste tijd aan een opmerkelijke konditie toe. Het voorbije weekeinde leverde voor de Moerzekenaar weer lonende resultaten op. In Stekene was hij de uitblinker en werd er bovendien eigenaar van de bloemen. Het werd voor de nieuweling meteen de vijfde seizoenzege. In het Klein-Brabantse Sint-Amands had hij vrijdagavond minder geluk. Hij reed lek en moest vroeg tijdig afhaken. "Jammer, zegt Bart. want ik had echt uitzicht op een ereplaats, misschien wel op een overwinning. Het ging overigens erg goed en van in het begin vloog ik erin. Uiteraard volgde er een tegenoffensief en dra kreeg ik gezelschap. Toen ik dan plots lek reed, mocht ik dadelijk een kruisje maken over mijn ambities. Hoewel ik het aanvankelijk niet van plan was, zette ik zondagnamiddag dan maar in Stekene aan. Met drie waren we eerst voorop. Peter De Vos en de Nederlander Catzand waren de pijp uit. Ik zette de achtervolging in en Chris De Block volgde in mijn spoor. We verstonden mekaar echt goed en dra hadden we een riante voorsprong verworven. Voorbij halfweg was het zeker dat we het achtervolgende peloton niet meer hoefden te vrezen. Bij de ontknoping kwam Chris De Block mij nog onverwacht bedreigen. Niettemin bleef ik hem toch nog voor." Dezer dagen heeft Bart Peelman andere katten te geselen. De examens zijn aan de gang en uiteraard wil de zestienjarige knaap ook daar een goed figuur slaan. Hij volgt informatica in een school te Dendermonde en boekte tot nu toe flinke resultaten. In de komende drie weken komt er uiteraard minder tijd vrij om aan voorbereiding te Wielrennen. Bart Peelman, een gevreesde puncher in elk peloton (arch.) doen op de wedstrijden. Bart heeft overigens nog niet uitgemaakt waar hij komend weekeinde aan de start verschijnt. Hoogstwaarschijnlijk zal het deze keer bij één enkele koers blijven. (e.g.) Rugby. Wegens de promotie naar eerste nationale werden de spelers en bestuursleden van de Dendermondse rugbyclub ontvangen op het stadhuis (foto p. hermans) Deze foto dateert van enkele maanden geleden. Nationale Tom» - rechtstaand, derde vanaf rechts - speelde toen met de Paljaskes de bekerfinale van het Stekense minivoetbaltomooi. Nu zit hij in de nationale selektie. (T en T) De Stekense jeugd doet het momenteel bijzonder goed op sportief gebied. Er is badmintonner Dario Van Nauw die nationaal kampioen dubbelspel werd, er zijn de karateka's Guy Ivens en Danny Coone die ook Belgisch kampioen werden in hun reeks, er is Rudy Fruytier die landskampioen werd in Judo... Stekene boven dus in de «alternatieve» sporten. Maar nu is daar Tom Dullaert, de 18-jarige zoon van z'n te Stekene gekende vader Jef. Tom werd onlangs als doelwachter geselekteerd voor de nationale zaal voetbalploeg by de junioren en heeft alles mee om eerlang vaste keus te worden. En toch kreeg de jonge Tom Dullaert tot hiertoe nog geen schijn van kans om het by FC Stekene Sportief waar te maken. Meer nog: by FC Stekene-trainer Mike Reed was er voor Tom zelfs geen plaats op de bank... Opgegroeid met een voetbal Met een vader als Jef Dullaert is het niet te verwonderen dat de zonen opgroeien in en rond de voetbalsport. Inder daad, Jef is jarenlang één van de bijna legendarische voet ballers van Stekene Sportief geweest. In z'n lange voetbal loopbaan was Jef slechts even van Stekene weg - hij speelde één seizoen in Sint-Gillis - en tot voor enkele jaren was hij nog aktief in het liefhebbers voetbal en als bestuurslid, af gevaardigde en/of trainer bij de jeugd van FC Stekene Sportief. Reeds als «kleine pagadder» ging Tommeke naar de voet bal, speelde hij met voetbal len, hoorde hij praten over voetbal... Op 6-jarige leeftijd kreeg Tom Dullaert de «krie bels» en dra stond hij als pré- miniem te voetballen bij Ste kene Sportief. Na een tijdje als voorspeler te hebben opgedraafd kwam z'n ware «roeping» aan de opper vlakte: hij werd, afwisselend met Chris Buytaert, keeper van de ploeg. Momenteel is hij de vaste doelverdediger van de junio- renploeg van FC Stekene Sportief, terwijl hij vorig sei- zoen ook regelmatig als veld- speler aantrad bij de re- serven. Zaalvoetbal Voor de eerste ploeg kwam Tom evenwel niet in aanmer king. Luc van de Wiele is hier natuurlijk de vaste waarde en... als doublure kregen Luc De Cock en Guy Vermeulen, ondanks het feit dat ze in 't leger waren en dus niet kon den trainen, steeds de voor keur van Mike Reed. Ontgoocheld over het feit dat hij géén kans kreeg om als «doublure» van Van de Wiele te fungeren, stopte hij als veldspeler bij de reserven en ging in de plaats daarvan voetballen in de zaal. In de C- ploeg van Cafétariaboys. Tom werd stilaan een geap precieerde keeper in hel zaal voetbal en trad nu en dan ook aan met de B-ploeg. Een B- ploeg die zich onlangs tot kampioen speelde in derde provinciale. De doorbraak voor Tom kwam er in december 1987 wanneer vaste keeper van de Cafétariaboys (tweede natio nale) Patrick Janssens z'n hand brak. Iedereen kent in derdaad het spreekwoord: de éne zijn dood is de andere z'n brood... Tom verving Patrick op voor treffelijke wijze en coach Cor Hamelinck geraakte snel overtuigd van het talent van z'n jongste aanwinst. Wanneer keeper Janssens hersteld was, oordeelde Ha melinck dat beide keepers evenwaardig w.aren en stelde dus voor dat ze afwisselend het doel van de A-ploeg van de Cafétariaboys zouden ver dedigen. Keeper Janssens verstond het zo niet en... gaf z'n kleren binnen. Blitz-opgang Vanaf dan ging het bijzonder snel. Tom werd opgemerkt door de selektieheren en reeds op 30 december 1987 werd hij, samen met een 200- tal andere jonge zaalvoetbal lers, opgeroepen om de selek- tie-trainingen mee te maken van de Vlaamse Zaalvoetbal bond VZW. De eerste trai ning ging door in Lokeren op 11 januari 1988. Na verschillende trainingen en oefenwedstrijden bleven er nog een 20-tal junioren over De jonge talentvolle Stekense doelwachter Tom Dullaert die in enkele maanden tijd van derde provinciale overwipte naar de nationale ploeg. (T en T) Rugby. De stoere kleppers van de Dendermondse rugbyclub poseren nog even voor de pui van het stadhuis. Volgend seizoen wordt het pas ernstig, dan spelen ze in eerste nationale (foto p. hermans) In het kader van de dertiende «Cultuur- en Sportmanifes tatie» die op zaterdag 18 en zondag 19 juni door RBS- Grembergen wordt georganiseerd wordt ook dit jaar weer een voetbaltornooi gebouwd. Op de terreinen van de school aan de Verbindingsstraat te Grembergen strijden zes ploegen voor de trofeeën. In de voorbije jaren leverden de liefhebbersploegen >«it de streek steeds aardig voetbal te Grembergen en de loting van de wedstrijden belooft ook nu weer spanning. Zaterdag 18 juni 9 uur: AVC De Vlasbloem - FC Kooks 10 uur: Hof van Grembergen - FC Den Dijk 11 uur: FC Kooks - FC Dubbelspel 13 uur: wedstrijd leerlingen rijksbasisschool 14 uur: FC De Dijk - Rebellen Vossenhoek 15 uur: AVC De Vlasbloem - FC Dubbelspel 16 uur: Hof van Grembergen - Rebellen Vossenhoek Zondag 19 juni 9 uur: wedstrijd voor de 6' en 5' plaats 10 uur: wedstrijd voor de 4' en 3C plaats 11 uur: finalewedstrijd De uitreiking van de trofeeën, elke ploeg valt binnen de prijzen, wordt in de school voorzien om 13 uur - H. A voor de Oost-Vlaamse zaal voetbalploeg. In Flanders Expo-hall speelde deze Oost-Vlaamse ploeg te gen de nationale selektie. Vij Waaslanders maakten deel uit van de provinciale juioren- ploeg: Alex Roscam van «Moleken Sint-Niklaas», Frank Mariman van «Vos Reinaert», Mark Bonaarens van «Gouden Korf Lokeren», Jurgen Dewaele van «Den Toerist Waasland» en Tom Dullaert van de Stekense Ca fétariaboys. De Oostvlaamse selektie kreeg op z'n broek, maar... Tom Dullaert liet zich in posi tieve zin opmerken en werd meteen vaste keuze. Half april namen de provin ciale selekties het tegen el kaar op in Kessel-Lo nabij Leuven. En ...Stekenaar Dul laert werd ook daar door de aanwezige selektieheren op gemerkt. 's Anderendaags kreeg hij thuis een telefoontje met de mededeling dat hij was gese lekteerd om de trainingen van de nationale ploeg bij te wo nen op 19 april te Diest! In amper 5 maanden tijd wipte Tom dus van derde provincia le naar de nationale ploeg. Van een blitz-opgang ge sproken... Nationale ploeg In de oefenwedstrijd tegen de nationale beloftenploeg ver dedigde de jonge Stekense keeper afgewisseld met een junior uit Brabant het doel van de nationale junioren- ploeg. Eind april zat Tom op de «nationale juniorenbank» tij dens de internationale ont moeting (junioren, dames, beloften, senioren) Neder land - België te Wijchen (Nij megen). Hij is dus ondertus sen één van de tien vaste waarden van de nationale ju- niorenploeg van België ge worden De juniorenploeg haalde in dit «duel der lage landen» de beste uitslag, want speelde 4-4 gelijk terwijl de dames met 2- 1, de beloften met 5-1 en de seniores met 3-1 werden geklopt. Op 7 mei speelde Tom dan de finale van het interprovinciaal tornooi met Oost-Vlaande- ren. Er werd met 1-4 verloren van een technisch superieur Brabant, dat in de finale te gen Luik de duimen moest leggen met 5-9. Met Oost-Vlaanderen won Tom de troosting van Namen met 6 tegen 4. De eerstvolgende wedstrijden van «nationale Tom» zijn - weliswaar met de provincia le selektie - in Berlare tegen Louik en ter gelegenheid van de opening van de sporthal in Wachtebeke. Geluk? Tom zelf vindt deze «gang van zaken» niet zo fantastisch. Hij is de mening toegedaan dat dit alles voor een groot deel aan een gelukkige samenloop van omstandigheden is te danken. Jozef Dullaert en Jeanine Van Driessche, zijn ouders, bele ven er zo veel te meer vreug de aan en volgen de prestaties van hun zoon natuurlijk op de voet.. Een toch droomt de talentvol le Stekense keeper er van om eerlang «eerste keus» te wor den in de nationale ploeg. Een droom die in vervulling kan gaan want mensen die er dicht bij betrokken zijn. we ten dat Tom's konkurent-na- tionale portier waard is. Of deze «blitz-opgang» enkel aan «geluk» te danken, zoals Tom wil doen geloven, dur ven we betwijfelen. Het kan toch geen louter toeval zijn dat Cafétariaboys Cor Hame linck hem minstens evenwaar dig schat als vaste stek Pat Janssens en dat hij snel vaste keeper van de provinciale se lektie werd en dat hij onmid dellijk werd opgenomen in de nationale ploeg. Nee, wij hebben daar een an dere naam voor: talent en karakter. Tom Dullaert staat wellicht aan het begin van een beloftevolle karrière. Tom blijft er evenwel kalm bij en blijft met beide voeten op de begane grond. Goed zo Tom, maar... door gaan! TenT

De Voorpost | 1988 | | pagina 17