Ereplaatsen voor streekrenners Eerste zege voor Johnny Scheerlinck B.W.C.L.-Wielrennen WAOD liefhebbers maandag a.s. in Belsele Dekpriem Bii onze OVWB-veteranen WAOD Trofee Waasland ^RTAN STRAAT 1AS BWCL-Wielrennen. Guy Bloem was de sterkste van de A-reeks in Schaarbeek. Andri Van der Eecken won de B-reeks (xl) BWCL-Wielrennen. Ivo De Wachter was Mertens van de D-reeks (xl) Wetteren de snelste van de C-reeks en Andri 18 - 10.6.1988 - De Voorpost WIELRENNEN Zaterdag in Schaarbeek, de weergoden in de steek te worden gelaten. Voorzitter tweede sterrit Jacobs. B-reeks: 1. André Van der Eecken, 2. Scheerlinck, 3. Van Handenhove, 4. Van de Meirssche, 5. De Kuyper, 6. Nevens, 7. Van Holen, 8. Veldeman, 9. Hox, 10. De Winne. C-reeks: 1. Jean Goossens, 2. Verbraeken, 3. De Lands heer, 4. Van den Bossche. 5. De Watines, 6. Roels, 7. De Wachter, 8. De Schepper, 9. Moens, 10. Lucchi. D-reeks: 1. Gaston Van den Hoecke, 2. Droesbeke, 3. D. Sonck, 4. Van de Velde, 5. Roelands, 6. Loverie, 7. De Gusseme. 8. Fabry, 9. Mer tens, 10. Eeckhout. Van De Sompel kon er moei lijk om lachen. Vanaf kwart C-en D-reeksen voor twee pletste de regen met bakken uit de lucht. De Jean Goossens en 47 renners SIonden als ratte kuikens te bibberen om uit de Gaston startblokken te schieten. Dat schieten was bijna letter- Van Den Hoecke lijk, want na twee ronden was het begin van de ontknoping reeds gevallen. Guy Bloem en Voorzitter Van De Sompele Freddy Ryde gingen er direkt en rechterarm Neyts hadden vandoor. Reeds in de vierde weer eens voor een prima or- ron(je zagen Gino De Vos en ganisatie gezorgd. De renners André Van der Eecken dat werden zonder problemen het ernstig werd. Zij gingen doorheen het centrum van onder hen beiden in de ach- Schaarbeek geloodst. Er dien- tervolging, maar ook Johnny den 22 ronden afgelegd op Scheerlinck had zin om een een lastig en door de regen- W00rdje mee te praten en na buien en de wind geteisterd ^ven van de 24 ronden kre- parcours. Omdat er van bij de gen we ieiders start hard werd gereden, werd jn het peloton keek iedereen het een echte afvallingskoers. naar iedereen. Er werd zeer Ondanks talrijke vluchtpogin- nerveus gereden met als ge- gen, bleef alles samen tot aan vo|g een drietal valpartijen halfweg. Het peleton telde zonder erg. Dat had als ge- maar 22 eenheden meer. De v0|g dat de leiders, waarbij rest was al gewassen of op Freddy Ryde was weggeval- weg naar de kleedkamers. Na |en steeds verder uitliepen en een nieuwe poging van Ver- zodoende een rijke buit aan met sprankelende wed- braeken,Goossens en een prem,es binnenrijfden. Toen „rijd. Acht ronden van negen goed rijdende Droesbeke, de voorsprong anderhalve nu kliometer dienden afgelegd ging Raoul Verbraeken erop- nuut gedroeg kwam er dan en reeds van in de start werd nieuw alleen vandoor. Eeist toch een serieuze reaktie uit een moordend tempo opge- kreeg hij gezelschap van Jean het peloton. Eerst gingen iegd. De nijdige wind die Goossens en daarna kwam Bert De Milde en Edwin Ne- m|estal in het nadeel blies, ook Petras De Landsheer na venSi „agezet door Danny zorgde ervoor dat het peloton een putke tnspanntng ztjn wa- Van Haute, die gevolgd werd in |nkkell e„ brakken üteen gentje aanpikken. Dne lei- door Eddy De Kuyper, Bert ders dus met Pierre De Wati- De Leeuw, Eddy Van der nes en Frangois Van den Bos- Meirssche, Yvan De Pelsmae- sche in de achtervolging. In (cef) Van Handenhove, Pari- het pelotonnetje probeerden daens en Ryde. Deze aktie Désiré Sonck, Alfred Neyts kwam echter te laat. Gino De en andere De Clercks de Vos, de laatste tijd in blaken- kloof te dichten. De drie lei- de konditie, werd vooraan ders bleven echter buiten door dubbele bandenpech en Yvan De Backer. Zij Khot en Jean Goossens haal- achteruit geslagen. De kloof men een 150 meter voor. de het voor Verbraeken en was echter Zo groot dat zijn spr„ng. Toen leed de plaatse- De ^dsheer. Kort daarop vierde plaats niet meer be- Jijke favoriet Willy Roels n ^"i' rf0** o dreied werdEen finale met bandbreuk en dat was het sein voor De Watines. De spurt dne, waarbij Guy Bloem, als om de koers een andtre wen. van de anderen met als mzet enige A.renneI, zich rustig ding te geven. Er werd koers de eerste plaats in de D-reeks, kon |ale„ meedrijven. Hij get00n(1 van de bovenste Van neriwëJ°°L van de nval,,e" plank, maai beresterke Willy Van,I>n Ho«ke, voor Paul „ssen Vat. der Eecken en fcwam terug postvatten in het Pel"'"» ->.?=» Moens M ronden te gaan was alles te de laatste ronde alleen op herdoen. Willy Roels moest kop, gevolgd door Bert De nogmaals van de fiets en Milde en Willy Van den moest opnieuw jagen om te- Heede, Claude Heuninck en rug bij te komen. Dan pro- een aanklampende Edwin Ne beerde Ben Moens het nog vens. In de laatste ronde werd eens en ook Désiré Sonck Johan Goossens nog gelost ontbond nog eens zijn dui- zodat Wauters alleen moest veis, maar Willy ging ze tel- doorgaan. Alleen tegen de kens terughalen. Zo stormden wind vechten is vrijwel onbe- ze samen naar de eindmeet, gonnen werk en op een kilo- In de laatste bocht flitste een meter van het einde werd hij behendige Ivo De Wachter geremonteerd door Claude naar de leiding en nam een Heuninck, die zowaar nog lengte voorsprong. Willy Roels kwam wel langszij, maar moest toch toegeven met de meet in zicht. De Zondag in Wetteren C- en D-reeksen Ivo De Wachter en André Mertens Willy Roels met echtgenote en helpers hadden er weer een fraaie organisatie van ge maakt en de renners dankten surplacen. Daardoor kreeg ook Willy Van den He- de nog aansluiting. In de spurt stond geen maat op Heu- Wachter^won. voor Roels en ninck. Hij boekte zijn derde zege Willy Van den Heede werd tweede en eerste D-ren- ner, meteen zijn eerste BWCL-zege Bruno Wauters was derde. Uitslagen A-reeks: 1. Claude Heuninck, 2. Wauters, 3. De Milde, 4. Goossens, 5. Paridaens, 6. Ja- 7. De Leeuw, 8. De André Mertens, eenste D- renner. A- en B-reeksen Claude Heuninck en Willy Van den Heede Willy Roels kreeg voor zijn traditionele wedstrijd achter de Warande 57 renners aan de Croock, 9. Van de Wiele, 10. stan. Ze hadden er zin in Van den Abbeele. B-reeks: 1. Willy Van den Heede, 2. Nevens, 3. Loo- viel. Vooraan vormde zich een kopgroep van 21 renners, de rest mocht het vergeten. Vooraan bleef het tempo strak en ook De Moor en De Baere losten de rol. Negen tien leiders dus en dat was te veel voor Frank Van Gestelen want het werd een spannende en snel gereden wedstrijd. Aan één aanloopronde had- mans, 4. Sterckx, 5. Scheer den de renners genoeg om te lürck, 6. Van Handenhove, 7. beseffen dat het een lastige De Kuyper, 8. Van der Meirs- wedstrijd zou worden. In de sehe, 9. Van Eetvelde, 10. De tweede ronde bond Johan Bruyne. Goossejis de kat de bel aan. C-reeks: 1. Ivo De Wachter. Hij kreeg onmiddellijk gezel- 2. Roels, 3. Moens, 4. Ver schap van Bruno Wauters, braeken, 5. Colsaerts, 6. Van Bert De Milde, Yvan De Pels- Gestelen, 7. De Backer, 8. maeker, Willy Van den De Watines, 9. De Schepper, Heede en Jean De Ridder. 10. De Paepe. Een paar kilometer verder D-reeks: 1. 1. André Mer- ver reed nog lek en een dolge lukkige Van den Hoecke kon direkt zijn bloemen overhan digen aan sponsor «Verhurin gen Soquet» die een mooie thuiszege behaalde! A- en B-reeksen Guy Bloem en André Van der Eecken devluchters nog in de steek en Aifons De Schepper. Onder won nadat hij een ganse koers a] djt geweld werden ook de aan de leiding had gereden, leiders gegrepen en met twee André Van der Eecken re- kende af met Johnny Scheer linck in een lange spurt (of was het een late demarrage?) en behaalde zijn eerste zege. De sprint van de achtervol gers werd gewonnen door Theo Van Handenhove, voor Eddy Van de Meirssche en Bert De Leeuw. kreeg ook Edwin Nevens aan sluiting en als laatste kwam Claude Heuninck bij deze kopgroep. Gedurende vier ronden reed dit achttal een vijftien sekonden voor de groep uit. In de zesde ronde viel dat peloton kompleet stil en de voorsprong groeide snel tot één minuut. Ondertussen liet zich vooraan de vermoeid heid voelen. Jean De Ridder werd als eerste gelost en De Pelsmaeker kreeg pech. De andere vielen uit elkaar. Jo han Goossens en Bruno Wau ters reden bij het ingaan van tens, 2. Van Den Hoecke, 3. D. Sonck, 4. Tanckeré, 5. Van Vaerenberg, 6. Eeck hout, 7. Lovery, 8. De Gusse me, 9. De Baere, 10. Wauters. Volgende wedstrijden Zaterdag 11 juni in Moorsel aan café Center Snekens in de Statiestraat, derde Sterrit. Zondag 12 juni in Hekelgem aan café Onder den Toren, Kerkstraat. Uitslagen Je zal maar je best doen om A.reeks; Guy B|oem, 2. De alles pikfijn te organiseren, Vos_ 3 De Ueuw 4 Pari_ op de koop toe nog 50.000 daens. 5. Ryde, 6. Van Hau- frank bij elkaar schrapen om ,e 7 De MMe g De pejs, dan in laatste instantie door maeker 9 Heuninck, 10. Vorig jaar tijdens de le Grote Prijs Dekpriem kwamen niet tegenstaande een heel de avond durende regen, toch nog 53 moedige renners aan de start en het werd nog een gesmaakte koers ook. De inrichters bleven ondanks die natte kater niet bij de pakken zitten en... riskeren een 2e Grote Prijs maar dit keer met de zon van de partij. den Dekpriem. Inlichtingen: Maandag 13 juni 1988 (ker- Alle koersformaliteiten: café Dekpriem. Prijzen: palm aan de winnaar, palm aan de le Waaslander, De veteranenwedstrijd te Mo- Leon Claeys, 4. René Ser- mannen kennen de weg naar Ienbeek op de wijk «De neels, 5. ex-aequo Jean Spen- r Vink» kende een enorm suk- ders en Jean Hofman. VWB Wielrennen ses. Er was veel publiek en heelwat renners waren ook paraat. De deelname van de lokale renners Yvan Donnay en Omer Van Molle was daar aan zeker niet vreemd. In de A-reeks ging het er van bij de start geweldig aan toe. Frans Van Eyck demarreerde onmiddellijk en de «Belgische Moser der veteranen» zou met niet minder dan twee mi nuten voorsprong de eind streep bereiken. Het was zijn zevende zege dit seizoen. Pro ficiat, Frans! Bij de B-renners was het Ben ny Van Eyck, de broer van Frans, die met de palm ging lopen, voor een nochtans flink rijdende Yvan Donnay. Het was meteen zijn eerste zege van het seizoen. In de C-reeks was het nog maals Felix Desutter die het nipt haalde in de spurt voor Omer Van Molle, nadat ze beiden op 't laatste van de koers ontsnapt waren. Uitslagen: A-reeks: 1. Frans Van Eyck, 60 km in 1 u 51, 2. Norbert Dewispe- laere, 3. August Delaen, 4. Louis Demeyer. 5. Julien De Backer." B-reeks: 1Benny Van Eyck 50 km in 1 u 26', 2. Yvan Donnay, 3. Julien Loggier, 4. René Ri- cour, 5. Paul De Troyer. C-reeks: 1. Felix Desutter 40 km in 1 u 9', 2. Omer Van Molle, 3. BWCL-Wielrennen. In Wetteren won Claude Heuninck de A-reeks en Willy Van den Heede kreeg zijn eerste palm in de B-reeks (xl) mismaandag) om 18 uur. Tweede Grote Prijs Dek priem. Wielerwedstrijd voor liefheb- 8.000 fr prijzen en elke ronde bers WAOD. premie. Ereprijzen: Hot-Dogs Gas- De start wordt gegeven door pard Van Peteghem, Belsele; gemeenteraadslid Urbain Garage AGM-Lada verdeler Vercauteren. St.-Niklaas en Verzekeringen Organisatie: Sportkomitee Aan renners zal het uiteraard Rosseels, Zele. WAOD Sint-Niklaas. niet ontbreken en de sport- Met de medewerking van het De wedstrijd telt voor de stadsbestuur. WAOD Trofee Waasland. Woensdag in Sint-Gillis-D. Er kwamen 52 renners aan de start voor een koers over 15 ronden. Na enkele schermut selingen tijdens de eerste drie ronden, ontsnapte Zeienaar Aimé Michiels, samen met Julien Loodts en Georges Goubert. Een ronde later konden ook Herman Van de Perre en Theo Van den Bran- de aansluiten. Nog een ronde later vervoegde Frans Van de Rijck het vijftal en zo kregen we halfkoers een leiders-sex tet met 30 sekonden voor sprong. Mede dankzij het goede fietswerk van VAB- renner Michiels liepen de koplopers steeds verder uit Op twee ronden van het einde ging Theo Van den Brande resoluut zijn kans. Hij werd niet meer bedreigd en behaal de een mooie voorsprongzege voor Van de Perre en streek- renner Michiels. Uitslag 1. Theo Van den Brande 50 km in 1 u 12, 2. Herman Van de Perre op 25", 3. Aimé Michiels, 4. Frans Van de Rijck, 5. Georges 6. Juliaan Loodts, 7. Marcel Straetmans op 50", 8. Karei Aaien, 9. Jean Cuyckens op 1', 10. Freddy Van Impe, 11. Louis Simons, 12. Victor Wartel, 13. August Van Woensel, 14. Comelis Van Loon, 15. Louis De Boeck. Reeks -45 Met 75 renners aan de start voor een koers over 20 ron den. Reeds in de tweede ron de kregen we een aanval van nationaal kampioen Willy Van Dijck. In zijn spoor volg den Mare De Peuter, Peter Schoepen en Alex Acker- mans. Deze vier renners ver stonden elkaar zeer goed en ze liepen elke ronde verder uit. Halfkoers telden ze ITO" voorsprong op het peloton. Een late reaktie van vier ren ners mocht niet meer baten en de koplopers konden spurten voor de zege. Met Willy Van Dijck behaalde de beste ren ner uit de wedstrijd de bloe men, voor Alex Ackermans en Peter Schoepen. Uitslag 1. Willy Van Dijck 60 km 1 u 25', 2. Alex Ackermans, 3. Peter Schoepen, 4. Mare De Peuter, 5. Claude Hendrickx op 1', 6. Roger Beelaert, 7. Walter Ongena. 8. Jozef De Bruyn, 9. Roger De Beuke- laer op 1'20", 10. J.P. Leuke mans, 11. Bert Costermans, 12. Benny Costermans, 13. Benny Benoey, 14. Wilfried Nauws, 15. Tony Bogers, 16. Jack Talhoek, 17. Achille Nuyens, 18. André Van As- sche, 19. Mare Jacobs, 20. Ivo Piessens. Zaterdag in Deurne C- en D-reeksen Tot halfweg bleven de 45 ren ners samen. Dan kwam er een aanval van Raoul Utsi, die enkele ronden alleen in de spits bleef rijden. Op een tiental ronden van het einde kreeg de koploper het gezel schap van zeven andere ren ners en meteen was de beslis sing gevallen. Met nog drie ronden te rijden, trokken Ka- rel Aaien en Marcel Straet mans in de aanval en spoedig hadden deze twee sterke ren ners 20 sekonden voorsprong op de rest van de kopgroep. Marcel Straetmans was de snelste in een spurt met twee en behaalde een mooie zege. Uitslag 1. Marcel Straetmans, 2. Aa ien, 3. August De Troetsel op 25", 4. Raoul Utsi, 5. Van Geel, 6. Daniéls, 7. Willem- sen, 8. Jerome Wille, 9. Louis De Boeck, 10. Jef Caethoven, Afstand: 74 km over 20 ronden. BWCL-Wielrennen. De zege in de D-reeks tijdens de tweede Sterrit te Schaarbeek was voor Gaston Van Den Hoecke. Jean Goossens won de C-reeks (xl) Stand na St. Niklaas (31.5) 1. Marco Smet, Beveren 254 2. Mare Borggraef, Burcht 203 3. William Despeels, Beveren 177 4. Patrick Demaere, Nieuwkerken 169 5. Freddy Oelbrandt. Belsele 161 6. Peter Flach, Zwijndrecht 156 7. Patrick Bolssens, Kieldrecht 153 7. Modest Smet, Zwijndrecht 153 9. Roger Beelaert, Kieldrecht 145 10. John Hendrickx, Nieuwkerken 138 11. MarcVandermeulen.St.Nikl. 132 12. Filip Saman, Stekene 13. Gino Demunck, Melsele 14. Erwin Van Sande, St. Niklaas 15. Adrien Maes, Melsele 16. Freddy Luyckx, Waasmunster 17. Frangois Geerts, Stekene 18. Rudy Haentjens, Stekene 20. Erik Van Tiggel, Zwijndrecht 721 Volgende proeven: Maandag 13 juni: Belsele Dekpriem, 18 uur. Zaterdag 18 juni: Burcht om 14 uur. M.S. 19. Danny Van Overtveld, Melsele 76 11. Schulz, 12. Carpentier, 13. Van Loon, 14. Van Hul, 15. Kloeck. B-reeks De beslissende ontsnapping viel vroeg in de wedstrijd. In de achtste van de dertig af te leggen ronden gingen drie renners aan de haal: Mathieu Henderickx, Georges Voncke en de nationale kampioen Etienne Lievens. Dit trio bouwde snel een voorsprong op van 45 sekonden. In de 20e ronde kwam een tegenaanval op gang van zes renners, maar de sterk rijdende DAB-ren- ner Etienne Lievens en zijn twee gezellen zorgden ervoor dat van terugkomen geen sprake meer was. Zo kregen we een sprint met drie, die gewonnen werd door de snel le Georges Vonck, voor de zeer verdienstelijke Lievens. Uitslag 1. Georges Vonckx, 2. Etien ne Lievens, 3. Henderickx, 4 Van den Eynde, 5. Laere- mans, 6. Aimé Michiels, 7. Van Daele, 8. Kraemer, 9. Van de Rijck, 10. Van Rooy. A-reeks In de zesde ronde vormde zich een kopgroep van elf ren ners. Ronden lang werd het een felle strijd tussen deze groep en het peloton dat nooit meer dan 20 sek. achterstand telde. Op tien ronden van het einde brak de veer van de achtervolgers en meteen was er e*en kloof van 50 sekonden geslagen. Op zes ronden van het einde ging Zeienaar Peter Michiels zijn kans, maar de tien anderen met Willy Van Dijck aan het kommando, lie ten niet begaan en een ronde later was alles opnieuw sa men Na nog een aanval van DAB-renner Benny Benoey en Willy Van Dijck, die weer op niets uitdraaide, waren het Peter Schoepen en Roger De Beukelaer die de beslissende kloof konden slaan. Deze laatste versloeg zijn partner voor de bloemen. Uitslag: 1. Roger De Beukelaer. 2 Schoepen. 3. P. De Beuke laer, 4. Van Dijck, 5. Nuyens, 6. Benoey, 7. Van Laerho- ven, 8. P. Michiels, 9. E. Marien, 10. Jacobs. DUIVENSPORT Door Eendracht Sterk Hoop in de Toekomst I-ede-Wanzele St. Quentin: 5.6.88 Jonge: 581 1. Van Migerode Filip, Berlare, in 11 u. 57 min. 45 sec., 2. De Meyer Waller, 3. Heeckhout Gaston, 4. Van Migerode Filip, 5. Piscador Frans, 6. Vermeulen Gustaaf 7 en 8. Erauw - Brondcel, 9 De Win ter Alfons, 10. Erauw - Brondecl, 233: Roelandt - Verhoeven, Uit bergen in 12 u. 27 min. 13 sec., 947,75 Besluit: 233 prijzen. Jaarsc: 229 St. Denis I De Coster Marc, Uitbergen in II u. 30 min. 11 sec.. 2. Vermeu len Gustaaf. 3. V.D. Putten Ro ger, 4. Goossens Richard. 5. Erauw José. 6 Dumer Octaaf. 7. Erauw Jose. 8. Heirman Gebr.. 9. De Keyser Maurice. 10. Steen hout C. en zn.. 77. Erauw Jose, Berlare, in 11 u. 45 min. 03 sec., 1165.34 Besluit: 77 prijzen Oude: 201 1. Van Huffel Rene. Schellebelle in 11 u. 28 min 39 sec., 1235.74, 2. V.D. Rutten Roger. 3. Goossens Richard, 4. De Vlees houwer Th.. 5. Buyl Kamicl. 6 en 7. Hok Brondecl Octaaf. 8 Heir man Gebr., 9. Vermeiren Urbain,! 10. Fruythof - Dcolct, 67. BruggeT man Achiel, Lede in 11 u. 37 m"1 59 sec.. 1173,77 Besluit: 67 prijzen. Chatcauroux: 4.6.88 Jaarse: 24} 1 Props Honore, Serskamp. in 1' u. 48 min. 32 sec. 1412,96, 1 Raesschaerdt Noél, 3. Vat Geert en zn., 4. Dhaenen - Se gers, 5. Rasschacrdt Noël, Dhaenen - Segers, 7 VervaetGlj zn., 8. Piscadoor Frans, 9 Dtj Both - De Pauw. 10. V.D. Eeck-J hout Mare, 81. Ossclaerc MauhT ce, Smetlede in 15 u. 30 min. 9 sec. 1253,55 Besluit: 81 prijzen. Oude: 342 1. De Cooman Alfons, Weiterat in 14 u. 43 min. 31 sec 1424,21,ij Bcttens Gaston. 3 Roelandt D»| minique. 4. Gallc Gilbert. i| Saeys Raf.. 6 Vermccrsdtfll Paul. 7. Props Hcnorc. 8. Bette»i Gaston. 9. Gallc Gilbert. Ml Eeckhout Gustaaf. 114. V.D. Vd de R. zn.,Oordegcm in 15 u.2| min 36 sec., 1277.66. Besluit: 114 prijzen.

De Voorpost | 1988 | | pagina 18