Jean-Pierre Ivens verdienstelijk winnaar Jean-Pierre Ivens in Stekene Pechvogel Mare Macharis Guy Van Hese, sneller dan je denkt Guy Lemmens in Denderbelle BartPeelman in Stekene Peter Lamoury in Lokeren Tom Steels naar Prins der Nieuwelingen Pistier Chris Hellemans ook snel op de weg T.T.C. St.-Pauwels kent nieuwe klubkampioenen De Voorpost - 10.6.1988 - 19 WIELRENNEN Nieuwelingen de aanval. Zij kregen dadelijk ste keren een boni van 15 het gezelschap van Wim sekonden. De reaktie bleef Weyns, David De Kever. Eric niet uit en de rest van het Verley, Jurgen Van Den Eyn- kopgroepje greep dadelijk de de, Peter Fouquaert en Mario vluchter bij de lurven. Toen Spruyt. Halfweg moest laatst- sprong Jurgen Van Looy. genoemde greep lossen inge- Jammer voor deze renner volge een lekke band. Jurgen werd hij afgeremd door een Van Den Eynde liet zich lekke band waardoor hij zijn vooraan niet 'onbetuigd. Op voorsprong moest prijsgeven, zo'n 20 km van het einde In de voorlaatste kilometer zegde hij zijn gezellen vaar- poogde Mario Spruyt zich uit wel en boekte binnen de kort- de voeten te maken, maar dat Juniores Jean-Pierre Ivens werd te Stekene een verdienstelijk winnaar. Bij de ontknoping haalde hij sterker uit dan Jur gen Van Looy die samen met Ivens lange tijd lid was ge weest van een leidersgroep die zich vormde na zo'n twin tig kilometer. Op een ogen blik dat de lucht openscheur de en hagelstenen naar bene den begonnen te donderen gingen Ivens en Van Looy in Juniores opzet mislukte. De daarop volgende spurt werd ingezet door David De Kever. Van Looy en Ivens grepen het wiel. Bij de ontknoping toon de Ivens zich het sterkst en won voor Van Looy, Fou quaert, Weyns, Van Den Eynde, De Kever en Verley. (e.g.) De zege die Jean-Pierre Ivens vorig weekeinde in eigen dorp behaalde, werd hem door iedereen van harte gegund. Het entoesiaste kereltje heeft de gewoonte om zich in iedere wedstrijd te tonen, akties op te zetten en in de spits te evolueren. Die inspanningen worden niet altijd gehono reerd. Vaak spendeert Jean-Pierre te veel krachten wat hij bij de ontknoping moet bekopen. Een selektie binnen de eigen klub voor een deelname aan de Oostvlaamse Ster der Juniores dwong hij niet af. Ten onrechte, menen sommigen en voeren aan dat Jean-Pierre een door en door brave jongen is die zelfs wanneer hem onrecht wordt aangedaan, het gewoon bij schouderophalen laat. De supporters reageerden nukkig en schieten met scherp naar de klubleiding. Nu is het natuurlijk ook niet altijd makkelijk voor deze mensen, die onverdroten in de bres staan om een voor iedereen bevredigende oplossing te vinden. Jean-Pierre Ivens verdient waardering en daar zal iedereen die het koersgebeuren in het Waasland van nabij volgt, het roerend over eens zijn. In eigen Stekene maakt de achttienjarige knaap alvast een vuist. "Zeker om die mensen die mij steunen te plezieren wilde ik naar een overwinning streven, zegt de junior. Ik was in de start mee voorop en bleef op de loer. Mij laten verrassen wilde ik ten allen prijze vermijden. Spoedig werd ik met zes anderen lid van een leidersgroep. We verstonden mekaar en bundelden onze krachten toen Van Den Eynde op stap trok. Snel werd hij bijgehaald. Daarna is Jurgen Van Looy gegaan. Jammer voor hem, gelukkig voor mij, reed hij lek. Ik geef eerlijk toe dat het anders moeilijk was geweest om hem nog bij te halen. Van Looy js een sterk renner die flinke papieren kan voorleggen. Met zeven zijn we de laatste kilometer ingegaan. Ik voelde mij op dat ogenblik in staat om tot het uiterste te gaan. Last van geleverde inspanningen had ik niet het minst. David De Kever zette de spurt in. Hij begon van te ver. Van Looy en ik "grepen" zijn wiel. Op het geknipte ogenblik veerde ik uit het zadel, snelde de leider voorbij en won met een fietslengte verschil." Het hoeft niet gezegd hoe gelukkig Jean-Pierre Ivens zich na afloop voelde met deze eerste seizoenzege. "Ik hoop uiteraard dat het niet bij die ene overwinning blijft, vervolgt de renner uit Stekene. Over het seizoen heb ik allerminst reden tot klagen. In vrijwel iedere wedstrijd eindigde ik binnen de tien. Ik legde beslag op een tweede, derde en vierde plaats en werd vier keer vijfde. Alleen in de weken die volgden op het klubkam- pioenschap verging het mij minder. Ik was toen ziek geweest en het duurde toch wel een tijdje vooraleer ik er opnieuw bovenop was. Nu voel ik mij volop in konditie en ook in staat om met iedereen te wedijveren. Voortaan wijk ik uit naar de grotere koersen waar harder moet gewerkt worden om in aanmerking te komen voor een ereplaats." Jean-Pierre Ivens heeft nog het hele seizoen voor de boeg om zich als junior te manifesteren. Pas zes dagen voor kerstmis wordt hij negentien en amateur. (e.g.) n den I Amateurs Mare Malcharis heeft maar weinig geluk in deze kompe titie. Hij maakte een slepende verkoudheid mee die een onderbreking van veertien dagen voor gevolg had. Daarna werd het even sukkelen met het bloed en vorige zondag maakte hij te Eist een pijnlijke buiklanding. "Mijn stuur brak en sloeg vervolgens tussen de spaken. Je begrijpt meteen dat ik een valpartij niet meer kon ontwijken, verhaalt de amateur uit Lokeren. Aan de val hield ik schaafwonden over die me behoor lijk last berokkenen. Ik hoop dat aan het eind van de week het ergste leed geleden is. Zaterdag zet ik immers aan in de Ardense Pijl. Ik hoop daar natuurlijk het beste te presteren. Afwachten is uiteraard de boodschap." Daags voor hij ten val kwam, passeerde Mare Macharis te Everbeek als tweede de finish. "Er waren weinig deelnemers en dat vormde de voornaamste reden dat er maar moeilijk een afscheiding kwam. Omstreeks half wedstrijd geraakten we met vijf voorop maar werden later weer ingelopen. Later ben ik met Ives Verlinden en nog een andere, mij niet bekende, renner op stap gegaan. We bleven uit de greep van de achtervolgers. Op een kilometer of vijf van het einde trok Verlinden er alleen vandoor. Ik was verrast en kon niet aanklampen. Een tweede plaats werd mijn deel." (E.G.) Guy Van Hese heeft de naam niet snel te zijn bij een ontknoping. In het verleden was dat zo. De laatste tijd komt de amateur uit Nieuwkerken-Waas alsmaar sneller uit zijn schelp en wie nu met hem in de finale wil wedijveren moet goede papieren voorleggen. Van Hese is niet meer het "strijkijzer" van weleer. Hij weet snel uit te halen en reageert in de wedstrijd zelf vaak sterker dan verwacht. In het Waasland is hij momenteel één van de betere amateurs. Vorige zaterdag te Wambeek behaalde hij een vijfde overwinning. "Vroeg in de wedstrijd vormde zich een twintigkoppige leidersgroep waarvan ik lid werd, vertelt Guy Van Hese. Later werd het gezelschap gereduceerd en uiteindelijk gingen we met vier de laatste kilometers in. Het waren Ives Cosserijns, Patrick Evenepoel, Robin Van Hecke en ikzelf. Evenepoel zette de spurt in van ver. Ik "greep" zijn wiel en deed op het gepaste moment haasje-over. In Haaltert-Geraardsbergen-Haaltert liet Guy Van He se zich venassen. "Elf renners gingen vroeg in de wedstrijd in de aanval. Ik veronderstelde dat het een maat voor niets zou worden, maar dat was een deerlijke misrekening. We hebben op een bepaald ogenblik de leiders kort op de hielen gezeten, maar de aansluiting hebben we niet kunnen verwezenlij ken. Ik legde beslag op een dertiende plaats, waar ik vrij tevreden mee was." Guy Van Hese wil nu zaterdag te Belsele andermaal in gunstige zin bevestigen. (e.g.) Wielrennen. Willy Vereecken uit Oudegem behaalt de jongste weken meer dan voortreffelijke resultaten, vooral in zwaardere wedstrijden (arch.) Juniores Pas eerstejaarsjunior was Guy Lemmens vorig week einde in Denderbelle al aan zijn tweede seizoenzege toe. De junior uit Lede, die er ontegensprekelijk de centrale figuur werd, maakte zich op zo'n twee kilometer van het einde van de anderen los en won afgescheiden. Na zo'n twintig kilometer schudde de latere winnaar een eerste keer aan de boom en met hem gingen Dirk Philips, Gunther Quintelier, Geert De Kinder, Mare Stallaert en Geert Van den Abbeele mee op avon tuur. Even voorbij halfweg ging Lemmens een tweede keer demarreren, wat er voor de anderen te veel aan was. Alleen Dirk Philips kon het tempo volgen. Carlo De Groote en Mare Stallaert zou den evenwel een achtervol ging inzetten en zouden er overigens in slagen om de twee leiders te vervoegen. Guy Lemmens, fris als een hoentje en sterker dan alle anderen, zou er evenwel geen gras laten overgroeien. Toen hij zich bijna met de streep in zicht uit de voeten maakte, bleek niemand van de drie anderen in staat om hun wa gentje aan te pikken. Carlo De Groote zou later de spurt winnen voor de tweede plaats voor Dirk Philips, Mare Stal laert, later gevolgd door Eric De Clercq. (e.g.) Juniores Bart Peelman behaalde zondagnamiddag in Stekene een vijfde seizoenzege. In de spurt toonde hij zich een stuk sneller dan Peter De Vos, Chris De Block en Johny Van Catzand. Na zo'n vijftien kilo meter trok Peelman in de aan val. Hij kreeg De Vos, Van Catzand en Davy Dubbeldam - twee Nederlanders - in het gezelschap. Dubbeldam kon het tempo niet aan en moest later afhaken. Vanuit de ach tergrond kwam Chris De Block evenwel aangerukt zo dat vier renners de spits ble- Juniores Peter Lamoury uit Zand vliet behaalde zondagnamid dag in Lokeren zijn vierde zege. Al na vijftien kilometer rukte hij zich los en bleef tot de finish voorop. Amper vijftien renners ver schenen aan de start en zij hebben er maar weinig van gebakken zodat het voor de kijkers een povere gebeurte nis werd. In het begin fietsten Geert Wouters en Philip Rooms om beurten even voorop, maar dadelijk wer den ze gegrepen Toen Peter Lamoury op het zegepad trok en snel een voorsprong ver wierf was de zaak bekeken. Reaktie van de overige ren ners kwam er niet, zodat de junior uit Zandvliet erg mak- Het gaat prima met Tom Steels. Er gaat geen week voorbij zonder overwinning. Vorig weekeinde vertolkte de nieuweling en Oostvlaamse kampioen een uitstekende verrichting te Letterhoutem. Hij slaagde er namelijk in om zonder enige medewerking een kloof te overbruggen. In de finale plaatste hij met een machtige spurt de kroon op het werk. "Er werd nochtans hard gereden, weet Tom te vertel len. Al in de eerste kilometers trokken een paar renners op avontuur. Ik sloot aan, maar later werden we gegrepen. Omstreeks halfweg vormde er zich vooraan een kwartet dat binnen de kortste keren een voorsprong van 20 sekonden realiseerde. Wou ik kanshebber blijven, dan moest ik meteen reageren, zo dacht ik bij mezelf. Ik voegde de daad bij het woord en spurtte de vluchters achterna. Toen ik hen in het vizier kreeg was het een koud kunstje om aan te klampen. Met vijf zijn we dan voorop gebleven en de voorsprong op de groep werd verder opgedreven. De spurt heb ik gewonnen." De suksesrijke renner die Tom Steels momenteel is, krijgt alsmaar meer steun van fans. Zijn onlangs opgerich te klub verenigt momenteel al zo'n 250 leden. Dat is niet weinig voor een nieuweling en voeg er aan toe dat er nog een paar renners zijn die in Nieuwkerken woonachtig zijn. Maar Tom doet het goed de laatste tijd. Het is voor de aanhangers een plezier om het allemaal van nabij te beleven. Vooral omdat hun renner initiatieven neemt, zich niet op sleeptouw laat nemen en het gunstige ogenblik afwacht. Neen, Tom Steels is een werklustige coureur die wellicht zaterdagnamiddag te Duffel als kanshebber ver trekt in de "Prins der Nieuwelingen". Een beetje geluk hoort er natuurlijk ook bij in dergelijke (grotere) koersen. (E.G.) ven vormen. Bart Peelman toonde zich onbetwist de meest bedrijvige, voerde meestal het commando en zorgde ervoor dat vanuit de achtergrond niemand gele genheid kreeg om aan te slui ten. Danny Pauwels, Ivan Caethoven en Kurt Segers on dernamen nog wel pogingen in die zin, maar vooraan werd het tempo strak gehouden. De vier leiders gingen meteén dus samen de finale in en ook daar torende Bart Peelman boven alle anderen uit. (e.g.) Nieuwelingen Op de wielerbaan te Gent is Chris Hellemans al vaak aan zijn trekken gekomen. Hij betwistte twintig wedstrij den waarvan hij er zestien won. De zestienjarige Lokeraar is een snelle rakker. Wie met hem aan de streep komt, riskeert er van langs te krijgen. In het Klein-Brabantse Sint-Amands behaalde hij een eerste zege op de weg. "Ik hoop natuurlijk dat er nog een aantal zullen volgen, zegt de vlotte gesprekspartner die Chris Hellemans is. "In het begin kreeg ik af te rekenen met Bart Peelman die dadelijk in het offensief ging maar werd uitgeschakeld door een lekke band. Metéén verdween een gevaarlijk heerschap uit koers. Niettemin hield ik mij van in den beginne in de voorste gelederen en ik ben ook heel even voorop geraakt met o.a. Michel Hals en Steven Van Acken. De finale zijn we met drie ingegaan. Ik won met zo'n fietslengte verschil. Inmiddels heeft Chris Hellemans ook al een criterium achter de rug, namelijk te Kuringen waar hij derde werd. "Iemand zat vroeg voorop en ik behoorde tot het kransje achtervolgers, vertelt Chris. De voorsprong van de leider was al te groot. Vandaar dat er niets meer inzat dan een tweede plaats. In de spurt liet ik mij in de luren leggen. Met een overwinning, twee tweede plaatsen, een derde en een vierde plaats, is de nieuweling uit Lokeren niet ontevreden. Voeg daar trouwens nog de 16 overwinningen aan toe die hij op de piste behaalde. In de komende weken wil hij zich in een aantal belangrijke koersen tonen. Met I name in de nationale titelren, op de piste en op de weg in Ide Ronde van Vlaanderen op 2 juli en daarna in de finale voor de Gouden Fiets. (e.g.) Wielrennen. Marc Laurens won de junioreskners in Reveren, voor Frank Peelers (Iv) kelijk een voorsprong wist uit bedroeg. Van de achtervol- plaats voor Kurt Rogghe, Joe- te bouwen die bij de finish gers won Kurt D'Hooghe la- n Verbruggen en Peter Neels. overigens zo'n twee minuten gers v ter de spurt voor de tweede lange strijd kon uiteindelijk Ronny De Boom het laken naar zich toehalen vóór spe ler-trainer Dirk De Bossche- re, Filip De Neve en Erik Suy. Volgend seizoen start T.T.C. St.-Pauwels alvast met een ploeg in vierde en één in vijfde provinciale. Ook in het KVKT schreef men een se- niorsploeg en een jeugdploeg in. De oranjehemden hebben na dne jaar bestaan duidelijk de wind in de zeilen. MJP WctteW 1424,21.1 clandi IV jilbcr», 5 rmecrschcf 8. Beltei» ilbert, 10 V.D. Vel- i in I5U.22 Duivensport. Gilbert Van den Hof was de nummer één u Noyon (bvw) Duivensport. Raf Luyckx werd primus op de halve fond in het verbond Dender-Durme-Schelde (bvw) Voor de tweede maal in het kategorie jeugd voorzien, nog jonge bestaan hield Hier traden 18 jongeren in het T.T.C. St.-Pauwels zijn klub- strijdperk en werd de titel kampioenschap in de turnzaal veroverd door Bart Van van de gemeenteschool. De Cleemput voor zijn broer ploeg die dit jaar de titel in Tom. Derde werd Pascal vijfde provinciale veroverde Baert en vierde Wauter Bis- en daarnaast provinciaal kam- schop. Bij de gevorderden pioen werd, om in de landelij- kwamen zes kandidaten ach- ke finale op een tweede plaats ter de tafels. Titelverdediger te eindigen, besloot hiermee Andre De Bock ondervoind het sportieve seizoen. In drie hier dat de jongeren merke- reeksen werden de titels be- lijk sterker geworden zijn dan twist. Voor het eerst was een vorig jaar. Hij diende vrede te nemen met een derde plaats en werd voorafgegaan door winnaar Jeffrey Suy en Tama ra De Caluwe. Twaalf kompe titiespelers gingen de strijd aan om opvolger te worden van Mare Franckaert. Mare kon zijn titel niet verdedigen wegens een aanslepende knie kwetsuur maar maakte zich verdienstelijk door samen met sekretaris Maes alle uit slagen en rangschikkingen feilloos te verwerken. Na een

De Voorpost | 1988 | | pagina 19