GRATIS TIP Herdersems hardingspeelplein eerste van een reeks Drie negentiglarigen gevierd in Rusthuis Sint-Job Van Geemstraatje wordt afgeschaft mn tmmamr vanaf deze week met nieuwe rubriek voor Jobstudenten Taverne 't Hofken 0-5S -p los De Voorpost VRIJDAE IE 41' JAARGANG NR. 23 - 40 F STUDENTE gans de maand toorstraat 1. 053-70.30 69 STUDENTE ZOEKT WERK tij dens de maand juli, in de omge ving van Aalst Tel. 053-77 08 81 Studente zoekt werk, de eerste veertien dagen van augustus of september Brandstraat 1 9360 Buggenhout Tel. 052-33 63 15 STUDENT ECON. 19 j.. eigen wagen, zoekt job voor aug Groot Molenveldlaan 60, 1850 Grimber gen. Tel. 02-251 94.47 STUDENT ZOEKT WERK gans de maand juli, omgeving Wette- ren - Gent ook toegelaten Gu- drun De Vuyst. Tel. 091-69.39 02 eken- Theo deze schot 3 Pie- nog snste- M.S deze or de unten p het seppe ndere re ze- ligen. kant ndcr- tssen- doel- ver gelijk Luc e En- esrijk één aktief York eind- terug /eede :erste snog 1-1. 'rien- Kerf varen la de >as er 'rien- Jean Wolf dat werd York langs egen- g on- ■linck Met een ontvangst en overhandigen van geschenken, een feestmaal, een ontspannings namiddag waarop een aantal residenten zich jonger toonden dan je dacht en een speciaal avondmaal vierde het O.C.M.W.-Aalst drie negentigjarigen. Toevallig alle drie vrouwen. «Vrouwen leven langer dan mannen» zegde O.C.M.W.-raadslid Elisa Blanckaert-Bourgeois die de feestelijkheden leidde,. Waarom vrouwen inderdaad langer leefden voegde ze er niet aan toe. Een geheimpje dat voor ons niet ontloken wordt. Namens het stadsbestuur waren burgemeester De Kerpel, schepenen Vinck en Borms, raadsleden Martin Van Der Speeten en Jozef Lambrecht present. Voor de O.C.M.W.- raad waren dat naast uiteraard Elisa Benny Boeykens en Hubert Van Den Broeck. Typisch voor deze viering is wel het feit dat Charlot te Steenhaut uitgerekend op de dag van de viering (woensdag 8 juni) negen tig jaar werd. Ze is boven dien de moeder van de vroegere OCMW-voorzit- ter Maitin Van Der Speeten. Blondine Bogaert Blondine is een echte «Aalsterse». Zij werd ge boren op 17 april 1898 en verliet de stad niet. Zij huwde met Martin De Meulemeester en uit dit gezin werden 4 kinderen geboren. Zij kreeg zoals de meesten van ons haar portie vreug de en verdriet. Een kind overleed en dit liet sporen na. Blondine deed haar aan vraag tot opname in de goeien tijd, waarmee we alleen de wachtlijst bedoe len: zij diende slechts 8 dagen te wachten om op genomen te worden in het rusthuis Sint Job. Zij deed haar intrede op 29 januari 1985 en verblijft hier reeds 13 jaar. waar, wij hopen gelukkige jaren. Spijtig genoeg kan zij we gens gezondheidsredenen, dat valt op 90 jaar ook al eens voor, niet de ganse dag in ons midden ver toeven. Charlotte Steenhaut Charlotte werd op 8 juni 1898 geboren in de Rapen- straat, dus een echte AaU sterse van over 't water. Zij kwam er terecht in een gezin dat zou uitbreiden tot 16 kinderen. Charlotte heeft nog 1 zuster in leven. Op 12 jarige leeftijd ging zij in de fabriek werken, zoals het toendertijd de triestige gewoonte was. Tot haar huwelijk, met de 25 jarige Van Der Speeten Alfons, werkte zij in de lacetfabriek te Aalst. Na haar huwelijk bleef zij niet stilzitten en opende een herberg op de Hoge Ves ten, rechttegenover het Volkshuis. Haar echtge noot bleef in de Brouwerij De Blieck werken. Toen zij wegens een been operatie langdurig in het hospitaal verbleef, liet ook het volledig herstel op zich wachten. Zij zag in dat de opvang en de verzorging Uitbater Wilfried DE VOLDER Heet U hartelijk welkom uitgebreide snackkaart ijskreem vriendelijke bediening gezellige sfeer open van 11 tol.... zaterdag en zondag open vanaf 16 uur woensdag gesloten Gentse Steenweg 8 9410 ERPE (Aalst) Tel. 053/77.37.87 thuis zeer moeilijk zou zijn, en zij deed daarom haar aanvraag tot opname in het rusthuis Sint Job waar zij op 5 oktober 1982 werd opgenomen. Cordula Van Der Cammen Cordula werd te Hofstade geboren op 11.11.1898 in een gezin van 3 kinderen. Vader werkt in 't Hof van Van Assche waar volgens Cordula jenever gemaakt werd. Haar moeder sukkelde veel met de gezondheid en overleed toen zij «eind de 30 jaar was». Het gezin bleef achter, en beide meisjes bleven hun thuis arbeid als «Witgoedstik- sters» uitvoeren. Zij huwde op 20 jarige leeftijd met Van Haut Phi lemon die in de weverij werkte. Zij kregen 3 kinderen. Zij bleef voorlopig werken als «caleqonstikster», en woonde in de Beuken- dreef te Aalst. Zij verloor vroegtijdig haar echtge noot, doch waagde zich nog een tweede huwelijks- sprong met De Gols Pe trus. Op de Beukendreef bleef zij wonen zolang de gezondheid het toeliet. Na een zware val verbleef zij langdurig in het St.-Elisa- bethziekenhuis, terugkeer naar huis was onmogelijk. Omdat de wachtlijst te lang was, werd zij in af wachting opgenomen in het rusthuis Sint Lieven, vanwaar zij overkwam op 26 oktober 1987, De jubilarissen werden onder bloemen van het stadsbestuur, het OCMW en de familie quasi bedol ven en vanwege hun «ge- buur» uit de Ploegstraat, burgemeester De Kerpel, ontvingen ze nog een per soonlijk, deugddoend ge- schenk. Aalst. De klimtoren op het nieuwe speelplein te Herdersem (a) kend via «Kameleon». Nu werd het eens geen knut selwerk doch slaagde Dan ny er in kinderen en ou ders via uitbeeldingen' en dansjes maximaal bij het gebeuren te betrekken. Danny Verbiest stal dan ook de show. Omloop Zowat 200 kinderen plus een aantal groteren, van Herdersem en van daar buiten, namen vervolgens deel aan de spelenomloop waarbij het wegens het hoog aantal deelnemers wel eens dringen en wach ten werd. Liefst aan een dozijn spelenhet één al ludieker dan het ander, deelgenomen door de bonte massa. Met ach tereenvolgens zwierbol, schuiftafel, muizemep, schuifbak, ringwerpbord. eitjes melken, tafelkegel- spel, sjoelbak, fietspomp- schieten, toptafel en spiraal. Ondertussen werd er ook gebasket zonder kompeti- tief karakter maar werden er twee echte volleybal matchen gespeeld waarin de plaatselijke, versterkte ploeg het haalde met 76-58 tegen Eurowas doch de plaatselijke Chiro het on derspit moest delven tegen de Moorselse judoklub. De stedelijke werklozen- werking zorgde 'voor oven koeken en Jeugddienst en Herdersemse Dorpsraad voor een degelijke organi satie. LH Het Van Geemstraatje, een onooglijk verbindings straatje tussen Dender- mondsesteenweg en Den- derstraat, wordt afge schaft. Toch getuigen heel wat mensen dat dit straatje als korte verbinding naar het station toe wordt ge bruikt. Vooral door foren sen en studenten. Niet al leen omdat het korter is maar ook omdat het kruis punt van de Zeshoek - ge vaarlijk en wachten aan lichten - daarmede verme- Aalst. Het Geemstraatje (a). den wordt. Uit de libellering in de agenda van de gemeen teraadszitting van verle den dinsdag kon de af schaffing bezwaarlijk wor den afgeleid. Men had het er over ruiling van gron den tussen stad en Staat. De stad zou 221 m2 afstaan en de Staat 28 m2 plus 193.000 fr. opleg. Dit straatje werd reeds eerder met afschaffing be dreigd. Het straatje dat vroeger Wolvenstraatje heette, werd in 1898 door een aangelande afgeslo ten. De gemeenteraad be handelde toen ook reeds deze kwestie en stelde dat het om een erkende open bare weg ging. Vergezeld door de politie braken stadswerklui dan ook de versperringen weg. Danny Denayer verzette zich tegen deze verkapte afschaffing en vroeg dat dit straatje voor de vele gebruikers bewaard zou blijven. Aanvankelijk werd gedacht aan verleg gen van dit straatje langs heen de perceelgrens, doch de rijkswacht vroeg om veiligheidsredenen dat het zou afgeschaft worden. Het loopt inderdaad dwars door het rijkswachtkom- pleks. «De rijkswacht had beter haar kazerne opge trokken aan de rand van de stad» voegde Denayer eraan toe. Hij zegde bo vendien in het desbetref fend dossier geen enkel dokument rechtstreeks van de rijkswacht komen de te hebben gevonden. «Dit is een diktee van de rijkswacht» besloot hij. «Heeft de schepen voor de rijkswacht gekapitu- leerd»? vroeg Baïta. Verleggen Aanvankelijk werd geop teerd voor het verleggen van het Van Geemstraat je, zegde schepen André Doorns. Om redenen van veiligheid vraagt de rijks wacht nu dat het gewoon afgeschaft zou worden. Voor de eigenaars van ga rages in dit straatje wordt gezorgd. Achteraan komt er een verbreding zodat met auto's kan worden ge- maneuvreerd. «De stad heeft dergelijke verbreding niet nodig, dat is partikulier belang» zegt Denayer. In Zottegem Patrick De Smedt (SP) kent een gelijkaardig geval in Zottegem. Daar is ook een wegje achter de rijks wacht en dat wordt niet afgeschaft. Voor Eddy Monsieur is er de veilig heid van de rijkswacht maar ook die van de weg gebruiker. Afschaffen van dit wegje zou kwalijke ge volgen hebben voor velen. «De laatste jaren werd het straatje weinig gebruikt» zegt schepen Doorns. Dat is inderdaad zo omdat het afgesloten was voor de werken. De mensen dien den geen klachten in want waren nog steeds in de mening dat eens de wer ken voltooid het wegje op een ietwat andere plaats er weer zou komen. Dat wordt dus nu alleszins niet meer het geval. Veiligheid Danny Denayer heeft het over de onveiligheid. Zoals het straatje nu wordt - een doodlopend geval - ziet niemand wat er achterin gebeurt. Normaal verkeer is reeds een zeke re waarborg voor veilig heid. Afwezigheid van verkeer leidt vlug naar al wat het licht niet mag zien. Ook CVP-er Eddy Coe- ckuyt is tegen de afschaf fing. Hij weet dat veel pendelaars en forensen dit wegje gebruiken en vraagt dan ook de verdaging van dit punt waarin Danny De nayer hem bijvalt. Toon Blommaert zegt dat wegje vaak te hebben ge bruikt maar dan nooit in het donker. Hij is alleszins tegen afschaffing ervan. Bij de stemming over eventuele verdaging stem men VU, SP, Baita en Coeckuyt voor. Bij de stemming over het punt zelf komt de goedkeuring alleen van CVP en PW, de meerderheidsfrakties. LH Het ligt in de bedoeling elke deelgemeente een openbaar polyvalent speelplein te bezorgen waar zulks enigszins mogelijk is. Aldus schepen voor de jeugd en de sport Gilbert Bourlon verleden zondagnamiddag by de opening van het HARDINGSPEEL PLEIN te Herdersem. Een zowat één hektare groot polyvalent terrein met een kaatsplein waarvan de Herdersemse kaatsploeg die eerder op de Middenweg aktief was gretig gebruik maakt twee volleybalvelden en een basketbalterrein. Alles soepel en vlot te gebruiken door iedereen volgens een eenvoudige aanvraag tot koördinatie. Regen en zonneschijn De plechtige opening werd even serieus gestoord door een forse regenplaag. Uit gerekend op het moment van de toespraken. Die werden dan ook uitgespro ken van in een of andere schuilplaats en beluisterd van onder tenten en afda ken allerhande. Finaal kwam de zon eerder terug en werd het nog een ge slaagde namiddag vol lu dieke proeven waarbij jong en oud zich betrok ken voelden. Burgemeester Maurice de Kerpel noemde de Her- dersemnaren die de toe naam «Meiviskoppen» dragen blijmoedige, vrolij ke mensen waarbij hij ver wees naar hun traditionele Sint-Antoniusfeesten. Als prototype van de «homo ludens» stelde hij de plaat selijke schepen Paul Stockman voor die dik wijls leuk uit de hoek komt. Tien jaar Schepen openbare werken gemeenteraad. Besparin gen beslisten er echter an ders over en ook dat voor stel werd van de tafel Anny De Maght overliep de lijdensweg die ook dit dossier moest doorstaan. Reeds toen Herdersem nog een zelfstandige ge meente was werd geop teerd voor een speelplein. Het zou dan 120.000 fr. hebben gekost doch dat projekt werd weggewuifd door de voogdijoverheid als zijnde overtollige luxe. Vorig bestuur opteerde dan voor een polyvalent speelterrein dat 5,5 mil joen zou kosten en de goedkeuring kreeg van de Twee jaar terug werd de draad weer opgenomen en verleden zondag werd het speelplein plechtig inge huldigd. Het lint werd doorgeknipt door de plaat selijke schepen Paul Stockman. Het polyvalent speelplein bevat een kaats- terrein, waarvan de plaat selijke ploeg reeds gretig gebruik maakt, twee vol leybalvelden en een bas ketbalterrein. Verder staat er een tumkombinatie op gesteld die nog voor aller hande uitbreiding (het ter rein is in totaal, groen in begrepen. een hektare groot) vatbaar is. Vandalisme Schepen Gilbert Bourlon is gelukkig met deze ope ning en ziet ze als het af bijten van de spits van een hele reeks dergelijke plei nen. Het ligt inderdaad overal, in elke deelge meente waar het haalbaar is, dergelijk speelplein in te richten. Hij moet echter reeds voor de officiële openstelling vernemen dat reeds vandalen aan de in- frastruktuur doende wa ren. Hij riep dan ook alle kinderen en ouders op het speelplein hun optimale konditie te bewaren in hun eigen belang. Animatie Spil van de animatie was het optreden van TV-ani- mator Danny Verbiest ge- Aalst. In Herdersem werd het speelplein plechtig geopend. Voor ije kinderen was het wachten tot de toespraken voorbij waren om het terrein in hun bezit te nemen (a)

De Voorpost | 1988 | | pagina 1