Heidi Van De Vijver, kersverse kampioene droomt van buitenlandse reizen Bijval voor Open- Petanquetornooi te Lebbeke Biljartklub "De Gouden Keu" vierde haar kampioen in Stekene 20 - 10.6.1988 - De Voorpost de AalsIerse LIEFHEBBERSVOLLEYBAL BILJARTEN Biljarten. Het gemeentebestuur van Beveren ontving de leden biljartfederatie op het kasteel Cortewalle (Iv) WIELRENNEN Liefhebbersvolley: de dames van de ploeg Coconutsuit de Hamse Liga (vh) Biljarten. B.B.C. De Gouden Keu uit Stekene (t&t) Vorige week rondde het Bornemse meisje het na tionaal dameswegkam- pioenschap af, met de na tionale driekleur Daarmee liep zij in het spoor van Martin Van den Bossche, Karei en Johnny Rottiers en Fons De Wolf die ooit ook Belgisch kampioen werden. Loopbaan Na afloop van de te Bomem verreden dameskoersen had den we een gesprekje met Heidi Van de Vijver. «Ik heb tegenover vorig sei zoen heel veel vooruitgang geboekt. Ik won toen één koers en een karrevracht aan ereploatsen Mijn grootste handicap is het gebrek oan een snedige eindspurt. Ik moet het hebben van zware BOOGSCHIETEN omlopen waar ontsnappingen in mijn kaart spelen. Om wat aan snelheid bij te winnen, was ik de voorbije winter op de piste aktief. Keuze waar van ik geen ogenblik spijt heb en dra de vruchten hoop te kunnen plukken». Vooruitzichten? «Dit seizoen zou ik graag een goed Belgisch kampioen schap rijden (en dat deed ze ook! nvdr). Ook de Grote prijs Eddy Merckx (tijdrijden) zou ik graag meedoen. Tijdrijden ligt mij goed. Maar het hoofddoel is en blijft wielerseizoen 1989, waarop ik mij nu ol go voorbereiden Dan ben ik 19 en mag bij de internationalen van start gaan. Kategorie waarin ik hoop me eveneens te kunnen onderscheiden om voldoende sprekende uitslagen te kun nen beholen welke mij moeten toelaten aan buitenlandse rei zen (hiermee bedoelde ze wedstrijden) deel te kunnen nemen. Een al drie jaren lang gekoesterde droom. Ik maak deel uit van een fami lie waar het wielrennen als het ware is ingebakken. Mijn va der was jaren geleden aktief als beroepsrenner, broers An dy en Davy, fietsten bij de nieuwelingen. En dan is daar ook nog neef Frank. Heeft het wel wat om het lijf gehad alvorens ik een koersfiets on der het zitvlak kreeg geduwd, nu ik mijn zin kreeg, wil ik ook doorzetten en er wat van maken» Palmares Gestart bij de kodetten (mid den seizoen 1986) geen over winningen wel meerdere ere plaatsen Met als voornaam ste provinciaal kampioene. 1987: debuut bij de nieuwe lingen. 1 x winnores Ellougnies St. Anne, verder 8 keer tweede, driemaal derde, twaalfmaal vierde, tweemaal viifde. drie maal zesde, eenmaal zeven.- de, en negende, enz. Meest opmerkelijke resul taten: Provinciaal kampioen (5e Wortel), 3e kamp. van Belgié 1988: tot heden (vrijdog 3 juni) 5 x winnaar: Volkegem, Bey- ne, Strijpen, Lens en Izenber- ge; Kampioenschop van Bel gië, driemaal tweede (wortel goed voor (derde) provinciale titel, Heusden/Zolder en Hen- nuyeres); viermaal derde: Geel, Bredene, Bornem en Ro- theux/Rimière. Een palmares waarvan velen enkel kunnen dromen! Niet noor wereldkampioenschappen Tussen de geselekteerden voor de komende wereldkam pioenschappen dames in De nemarken, geen spoor van ti- telvoerster Heidi Van de Vij ver. Evenmin van haar groot ste rivalen Lydia Vanden- bosch en Christa Cloes. PETANQUE +punten: Pol Vercammen, J. Breckx en Rudy Van den Broeck 3. 3 overwinningen en 13 +punten: Vera Van Stappen, Gilbert Goossens en Harry Veyt 4. Twee .overwinningen en 14 +punten: Alex Peeters, Pe trus Meersman en A. Van Opstal 5. Twee overwinningen en 13 -l-punten: R. Van Bever, Ber tha Anthoons en Fons Cooreman 6. Twee overwinningen en 2 +punten: Franqois Van de Velde, Gilbert Mannaert en Luc De Waegeneir 7. Eén overwinning en 3 •fpunten: Alfred Merckx. Guido Casier en Luc Ver cammen 8. Eén overwinning en 12 -punten. Jurgen Verstrepen. Jan Berteyn en Raoul Anthoons 9. Eén overwinning en 5 -punten: Kurt Veyt. André Bosman en Johnny Hei- reman Alle andere tripletten be haalden geen enkele overwin ning. Iedereen ontving wel een naturaprijs. (p.v.r.) Biljarten. In Beveren werd het 25-jarig bestaan van de biljartfederatie gevierd. Schepen Van Overmeire overhandigde een herdenkingsschotel aan de voorzitter (Iv) PETANQUEPLOEGEN IN DE STREEK Boogschieten. Enkele leden van de Dendermondse Sint-Sebastiaansgilde waren te gast ii Aalst (da) Anna Van der Hoegen is de regerende |£ejzer van Jg liggende wipSChuttefS Bij de prijsuitreiking te gekroond. Edmond Steve- Waasmunster, van de liggen- linck en Pierre Windey res- de wipschieting van het ver- pektievelijk van de schutter- bond Waasmunster, werd Ed- svereniging Heidebloem en dy Huysmans - van de maat- Uilenploeg werden tot koning schappij Sombeke - tot keizer uitgeroepen. In het klasse ment per ploeg eindigde Heidebloem voor Sombeke, de Uilenploeg en Ons Juweel. (v.c.p.) In het kader van "Oost- Vlaanderen Sportief' werd te Lebbeke, op de terreinen van Hof ter Burst een eerste Open Petanquetornooi voor niet- aangeslotenen georganiseerd. Dit in samenwerking met de Gemeentelijke Sportraad. Een vijftigtal geïnteresseer den boden zich bij de tornooi- leiding - gevormd door Fran- qois Verstrepen, Rik Moort- gat en Frans Thomas - aan. Voor de samenstelling van de 'tripletten' werd geloot. Na de prijsuitreiking werd een barbecue aangericht en nu staat reeds vast dat dit tornooi een tweede uitgave zal krijgen. De uitslagen Behaalden: 1. Drie overwinningen en 24 punten: Gaby De Smedt, Paul De Vos en Jurgen De Loose 2. Drie overwinningen en 14 Boogschieten. Omdat Lu cien Cieters vijftig jaar schutter is te Vrasene werd hij gehuldigd en zijn jubi leum werd gevierd met een speciale schieting (Iv) Boogschieten. Schuttersmaatschappij "Hercule" uit Vrasene 'werd op het gemeentehuis ontvangen n.a.v. het gouden schuttersjubileum van Lucien Cieters (Iv) Het lokaal van Alosta is gele gen in het domein Beuken hof, Langestraat 16 te Aalst. Verantwoordelijke is Van Damme Louis. Gcraardsberg- sestraat 116, Aalst. Tel. 053/ 21.90.53. Apollo Aalst is gevestigd in de S. J. Geerinckx 2 te Aalst (Kasteel Terlinden). Tel. 053/ 77.34.94. Verantwoordelijke is Roelandt C., Botermelk- straat 45, Aalst. Tel. 053/ 21.97.12. De terreinen van Reynaert Lokeren zijn gelegen in de Oude Bruglaan 35 te Lokc- ren. Verantwoordelijke is Guy De Maesschalck. H. Geestmolenstraat 131, Loke ren Tel. 091/48.12.24. Nederkouter Wichelen speelt zijn wedstrijden te Wichelen. Margote 93. Verantwoordelij ke is Impens Erian. Neder kouter 37, 9298 Wichelen. Tel. 052/42.29.90. De pleinen van Petanqueclub Lebbeke «Hof Ter Burst» zijn gelegen in het Tenniscentrum Hof Ter Burst, Hof Ter Burstbaan 3, tel. 052/ 35.59.29. Verantwoordelijke is Robert Van Overloop. De Dammenlaan 54, 9330 Den- dermonde. Tel 052/21.64.73. 's Vrijdags vanaf 19 u. en 's zondags vanaf 14 u. is er speelgelegenheid. Het was weer feest in de Stekense wijk Bosdorp. Bil jartklub BC De Gouden Keu, gevestigd in lokaal Bosdorp bij Rita en Jean, hield er haar jaarlijks teerfeest ter afslui ting van het voorbije seizoen. Zo'n teerfeest is voor be stuur en leden én ook voor de "tweedè helft" - meestal da mes dus, die bijna nooit mee- mogen... - een hoogdag. Na een feestelijke verwelkoming worden de benen onder tafel geschoven voor een uitge breid avondmaal en na de plechtige prijsuitreiking van de trofeeën van het afgelopen seizoen volgt dan nog een ge zellig samenzijn tot in de kleine uurtjes. Zo verliep dat ook deze keer bij BC De Gouden Keu. Vyfde keer Maar deze keer was het toch weer een "ietsje" feeste lijker. Eerst was er het feit dat BC De Gouden Keu 21 jaar jong is én de kerstverse biljartkampioen lukte een klein exploot: Rudy Antheu- nis werd namelijk reeds voor de vijfde keer kampioen van de klub. Zeven jaar geleden, in 1981 dus, toonde hij zich voor het eerst de beste en werd hij dus voor 't eerst kampioen. Hij deed dit over in 1982,1985 en 1986. Nu dus voor de 5e keer. Een prestatie die nog moeilijk zal worden overtroffen. De klub speelde dit seizoen 27 wedstrijden, waarvan er 22 werden gewonnen. Thuis werd slechts één wedstrijd verloren, op "verplaatsing" werd 4 keer verloren. Rudy Antheunis werd kampioen met 18 punten vóór Eddy Nobels die zijn keu opzij zette met één puntje minder. Op de Liefhebbersvolley: «B.G.J.G.» speelt in de Hamse Liga vh) derde plaats eindigden zij aan zij Willy Ferket en Laddy Kiekeman met 16 punten. De verdere uitslag: 5. Da niel Nobels met 15 punten, 6. Ivan Suy en Ronny Dansaert met 12 punten, 8. Egide Van Velthoven met 10 punten, 9. Omer Suy met 7,10. Theofiel Van Goethem met 3 en 11. Roger Van Velthoven met 2 punten. Florent Van der Gucht kreeg de rode lantaarn terwijl Ivan Vergauwen buiten kom petitie deelnam omdat hij pas halverwege het seizoen in de klub kwam. (m.g.)

De Voorpost | 1988 | | pagina 20