Famaey (H), Flamingo Hamme en Oud-Gelaag Zuid laureaten! Robby De Waele (Temse) Belgisch Kampioen darts Bianca Janssens (D), Harry KWB-Kruibeke en Vitesse-Kruibeke kennen hun hengelkampioenen Beveren boven in Bornem GZK Darts 1988 Een advertentie in twee kleuren geeft dubbel rendement 22 - 10.6.1988 - De Voorpost DARTS Sinds kort zijn in het Waasland de beste dartsspelers bekend. Na een heel seizoen van intense koncentratie en precisiewerk kon immers de eindbalans opgemaakt worden door sekretaris Ronald Baetens van de Wase Dartsfederatie. Dit zowel wat het individueel kampioen schap (Superprestige) als het kampioenschap in (clubver band betrof. In dartslokaal «De Vuurpijl» te Sint- Niklaas ging immers de elfde en laatste wedstrijd van start in dit regelmatigheidscriterium. En dat het er spannend aan toe ging verneemt u uit volgend wedstrijd verslag van deze laatste speeldag. Superprestige Er werden 30 dames en 42 heren genoteerd waaronder alle koplopers en hun direkte achtervolgers. De eerste plaats bij de dames en de heren stond reeds vast, doch voor de dichtste ere plaatsen zou, zeker bij de he ren, nog deftig gestreden wor den, daar het verschil tussen nr. 4 en nr. 2 slechts twee punten bedroeg. Bij de dames lagen de ver schillen iets groter. Toch zou Greet Vercauteren alleszins haar derde plaats goed dienen te verdedigen. De onzekerheden zouden echter slechts tot in de eerste ronde standhouden. Bij de heren plaatsten de huidige nrs. 2 en 3, Claessens Stefaan en Freddy zich onmiddellijk voor de volgende ronde, ter wijl nr. 4 in 't klassement struikelde over Rooman Yan- nick en waardoor Ronny Bae tens direkt zijn derde of twee de plaats vervlogen zag. Bij de dames verzekerde Greet Vercauteren zich van haar derde plaats door in de eerste ronde voorbij Bianca Janssens te geraken, hierna was het verhaal echter ook afgelopen. Het zouden tenslotte Cecile Van Hal zijn en Serrien Chris tine die de finale betwistten. Cecile die voor de derde maal een wedstrijd zou winnen in dit kader was zeker geen on verdiende winnaar van deze finale waardoor zij zelfs op klom tot op een gedeelde der de plaats in het eindklasse ment. We mogen echter ook niets afdoen aan de ereplaats van Serrien Christine die voor de eerste maal een dergelijke prestatie neerzet. De kleine finale werd tenslotte beslecht tussen Hens Nadia en Pau wels Anouck, eerstgenoemde hield daar de bovenhand en verdeelde alzo de prijzen. Bij de heren liet Hairy Fa maey nogmaals zien wie er de sterkste was dit jaar door een mooie eerste plaats te behalen op De Munck Nique. Hier hetzelfde scenario als bij de dames, De Munck Nique le verde zijn beste prestatie van het seizoen op dit vlak. De troosting werd tenslotte beslist in het voordeel van Herman Ronny, die wijselijk Freddy Claessens achter zich hield. Freddy verzekerde zich echter De Kruibeekse sportvereni gingen KWB-sport en volley- balklub Vitesse organiseren jaarlijks één viswedstrijd voor hun respektievelijke leden. Beide klubs vissen dan geza- melijk op het viswater van de Kruibeekse vissersklub «Schelderust». Dit sportieve treffen had plaats op zaterdag 4 juni. Voor KWB won Robert Van Mele en bij Vitesse ging de zege naar Rene Van de Vijver. De uitslagen KWB 1. Robert Van Mele (12,6 kg), 2. Frans Leclercq, 3. Nancy Van de Velde, 4. Ron ny De Wreede, 5. Herman TTiijs, 6. Rosette Claus, 7. Erik De Maeyer, 8. Dirk Goossens, 9. Karei Van de Velde, 10. Freddy Verhelst. Vitesse 1. Rene Van de Vijver (8,7 kg), 2. Michael Ghys, 3. Georges Van Bogaert, 4. Ga by Foubert, 5. André Jans sens, 6. Renaat Goedemé, 7, Luc Michielsen, 8. Gerrit Van de Vijver, 9. Roger De Ba- Hengelen. Aan het Donkmeer wordt er weer druk op snoek cker, 10. Paul Lantin. gevist. Georges Van Malderen gaf het goede voorbeeld met Carlos deze kanjer (jj) De visprijskamp op het fort van Bornem, met een totaal aan 92.000 fr. prijzen, kon rekenen op een massale aanwezigheid van de vissers. Liefst 311 gegadigden schreven zich in. Beveren boven te Bornem als slotresultaat, want zowel individueel als interklub troonde «De Siervisuit Beveren boven de anderen uit. Vreugde alom dus en die vreugde was terecht gezien het algemeen sukses van deze klub. (W.Q.) van een tweede plaats in het eindklassement door deze fraaie wedstrijduitslag. De hoogste uitworp ging ten slotte bij de dames naar Col man Pascale met 115 en bij de heren naar Smet Chris en Smet Philip met 94. Een 180 worp lukte door Magnus Jo zef en De Munck Nique. Wedstrijduitslag: DAMES: 1. Van Hal Cecile •(Daltoncity St.-Niklaas) 2. Serrien Christine (Schut tershof St.-Niklaas) 3. Hens Nadia (De Meir Beveren) 4. Pauwels Anouck (De Vuurpijl St.-Niklaas) 5. Moernaut Marijke (Fla mingo Hamme) Ost Marie-Louise (Flamin go Hamme) De Keyser Jeannine (Fla mingo Hamme) Colman Pascale (Schut tershof St.-Niklaas) HEREN: 1. Famaey Harry (Flamingo Hamme) 2. De Munck Nique (De Meir Beveren) 3. Herman Ronny (De Vuur pijl St.-Niklaas) 4. Claessens Freddy (Flamin go Hamme) 5. Smet Chris (De Vuurpijl St.-Niklaas) Vercauteren Luc (Dalton city St.-Nikl.) Burms André (Oud Ge- laag St.-Nikl.) De Ham Danny (Breughel Temse) Eindklassement Superprestige Land van Waas DAMES: 1. Janssens Bianca (De Meir Beveren) pt. 74 2. Van Kampen Linda 65 3. Van Cauteren Greet 61 Van Hal Cecile 61 5. De Keyser Jeanine 59 6. Vercauteren Aqja 54 7. Van Acker Nancy 48 Hens Nadia 48 HEREN 1. Famaey Harry (Flamingo Hamme) pt. 74 2. Claessens Freddy 61 3. Claessens Stefaan 60 4. Baetens Ronny 56 5. De Waele Robby 50 6. De Meulenaere Frank 49 7. Huygens Dirk 48 8. Van Buynder Eddy 46 V.DF. Hoofdbestuur regelma- tigheidstornooi In deze tornooien die telkens doorgingen te Gent Lqdeberg werden volgende mensen vol gens het Waaslandklassement laureaat: Bij de dames werd Colman Irèna (Temse) eindiaureaat voor Van Hal Cecile (St.-Ni- klaas) en Van Kampen Petra op een derde plaats. Bij de heren ging de eindzege naar Baetens Ronny, op de voet gevolgd door Freddy Claesens op een tweede en Vercauteren Emiel met Luyckx Alfons op een gedeel de derde plaats. Bij de juniores werd het een Waasse aangelegenheid met D'Hollander Pascal op een eerste plaats, op één punt ge volgd door Claessens Stefaan. Ploegenkompetitie Ook de ploegenkompetitie in het dartsgewest «Land van Waas» was een komplete vol treffer. 11 ploegen streden een heel seizoen lang om de hoogste onderscheiding. Het waren tenslotte Flamingo Hamme in de reeks I en Oud Gelaag Zuid in reeks II die met de eer én de trofeeën gingen lopen. Zowel Flamingo als Oud Ge- laag Zuid hebben deze com petitie tot een goed einde ge bracht, ongeacht de stille druk die begon te heersen naar het einde toe van de ploegencompetitie. Flamingo ging overtuigend winnen bij Lolly Boys A, de 4-11 cijfers geven een over duidelijk beeld van de sterkte Darts. Het bestuur, de supporters en de laureaten van de Breughelpikkers uit Temse (dw) van de Hamse formatie. Breughel gaf dit seizoen haar tweede plaats niet meer af en boekte als seizoensluiter een prestigieuze 11-4 zege tegen Oud Gelaag Noord. Schutter shof A wist waarvoor zij naar Daltoncity Zuid gingen, een derde plaats diende verdedigd te worden. Met overtuiging werd deze wedstrijd dan ook buitenshuis gewonnen met 5- 10. In reeks II zat wel de topper van het week-end, de nrs. 1 en 2 kwamen tegen elkaar uit met de titel als inzet. Schut tershof B had voldoende aan een winst met 6-9 om een testmatch af te dwingen. Als we stellen dat de wed strijd op een zeker moment evolueerde naar een 6-7 stand dient men niet te betwisten dat de spanning te snijden was op Kleibeke. Sommige spe lers bleken hiervan wel dege lijk last te hebben om hun zenuwen in bedwang te hou den. Het waren echter ten slotte André Burms en Fran cois Smet die de onzekerheid van Oud Gelaag weg namen door hun eindpartijen te win nen en de 8-7 cijfers vast te leggen waardoor de kam pioenstitel binnen was. Met Flamingo en Oud Gelaag Zuid heeft deze competitie twee mooie kampioenen die van in 't begin dezer competi tie hun leidersplaats hebben Eindrangschikking Reeks I 1. Flamingo Hamme 2. Breughel Temse 3. Schuttershof A 4. Lolly Boys A Stekene 5. Daltoncity Zuid 6. Oud Gelaag Noord Reeks U 1. Oud Gelaag Zuid 2. Schuttershof B 3. Daltoncity Noord 4. De Zwaan Haasdonk 5. Lolly Boys B Stekene opgeëist en niet meer hebben afgestaan. Federatie Dender/Durme/ Schelde: Supercup 1988 De damesploeg van Daltonci ty St.-Niklaas won voor de tweede maal op rij de Super cup D.D.S. Indien zij deze prestatie volgend seizoen kunnen herhalen blijven zij in het bezit van de fraaie wissel beker. 10 8 2 95/55 16 10 7 3 91/59 14 10 6 4 78/72 12 10 5 5 72/78 10 10 4 6 64/86 8 10 0 10 50/100 0 8 7 1 81/39 14 8 5 3 76/44 10 8 4 4 73/47 3 8 4 4 70/50 8 8 0 8 0/120 0 Volgende speelsters behaal den deze overwinning: Ver cauteren Greet, Van Hal Ce cile, Passemier Christa en Vercauteren Anja, coach Christine Thysebaert kon niet van de partij zijn wegens een arbeidsongeval. Info Klubs of personen die meet informatie willen aangaande deze vrijdagavond ploegen competitie, kunnen nu reeds contact opnemen met het Ge westsecretariaat op het num mer 03-777.92.22 of 03 771.49.39 (na 16 u.) Het begin van de volgende ploegencompetitie wordt voorzien eind september, be gin oktober 1988. De Superprestige Land van Waas vangt aan vanaf septem ber 1988, dit volgens de wed strijdkalenders van de aange sloten verenigingen. Mare Stevelinck Darts, tot over een paar jaar vrij onbekend in onze kontreien, is populairder dan heel wat van ons zouden ver moeden. Met de komst van de Engelse tv-zenders ging deze popularisatie gepaard. Wie bleef er niet menig nachtje kijken naar de legendarische tweekampen tussen de grote tenoren die zo vlug en zo vaak mogelijk de 501 bij elkaar konden pikken. Kortom, iedereen praat er over, en wie heeft er niet eens zijn of haar kunnen gepro beerd om de pijltjes in de gekleurde schijf te prikken? Met deze populaire sport ver schenen natuurlijk ook de clubs als paddestoelen uit de grond. Zo ook in het Waas land. Bij de vooraanstaande clubs in het (Waas)land zijn zeker de Breughelpikkers uit Temse. Deze klub die altijd goed naar voor komt in regio nale en nationale kampioen schappen heeft sinds korte tijd nu zelfs een kampioen van België in de rangen. Te Olen immers wist Rob by De Waele zich Belgi-ch kampioen te werpen. Dat dit gebeurde op een deelnemers veld van zo'n 500 dartslief hebbers geeft de titel van De Darts. Belgisch kampioen (rechts) en Irine Colman Waele uit Temse nog wat ex tra panache mee. De B-kate- gorie in darts is immers de tweede hoogste en daarom is het al een formidabele presta tie om zich hierin de beste te kronen. Was die titel dan niet ver rassend voor Robby? "Een echte verrassing eigenlijk niet want in de voorbije maanden had ik al heel goed gepres teerd. In het open Antwerps Robby De Waele (midden) tussen de Breughelkampioen winnaar van het Waaslandklassement (dw) Wedstrijden van 4 juni 1988 The Kiffies - De Corner II De Corner I - Boskantboys 11 Sportarena - De Klokvrienden Boskantboys I vrij Klassement na 9 speeldagen Boskantboys I De Corner I Sportarena The Kiffies De Corner II De Klokvrienden Boskantboys II Wedstrijden voor 11 juni 1988 De Corner II - De Corner I Boskantboys II - Sportarena The Kiffies - Boskantboys I De Klokvrienden vrij kampioenschap legde ik be slag op de 33e plaats en in de Antwerp Classic werd ik der de". Dezelfde podiumplaats kon ik daarna bemachtigen in het kampioenschap van Oost- Vlaanderen en in het kam pioenschap van Temse was ik tweede. Je ziet steeds een goede prestatie maar om te winnen is er natuurlijk wel een kleine dosis geluk nodig. Wanneer je in de eerste ronde tegen een sterke tegenstander uitkomt of je konditie iets minder is dan kun je het met een vergeten. In het kam pioenschap zat het me echter mee en ik won mijn 9 wed strijden op rij. In de schiftin gen was dat naar de beste van 3 games of telkens 501 punten terwijl er in de finaleronde telkens drie sets moesten ge wonnen worden", aldus Robby. Dat Robby De Waele niets aan het toeval overlaat blijkt wel uit het feit dat hij weke lijks zo'n tien twaalf uur traint. Zijn beroepsbezighe den beletten hem dan weer van nog meer pijltjes in de roos te werpen want anders zou hij zeker nog het dubbele aantal uren trainen. "Dat moet ook wel, zegt De Waele, want na deze suksessen in de B-reeks wil ik na dit kam pioenschap promoveren naar de A-reeks. Er promoveren acht B-spelers en momenteel sta ik met enkele lengten voorsprong bovenaan de rangschikking zodat een pro motie me nog moeilijk kan ontglippen." Wie vooral in hun nopjes zijn met deze talentvolle spe ler zijn de bestuurslui van de Breughelpikkersclub uit Tem se. Deze op Cauwerburg ge vestigde klub in de gelijkna mige café is immers één der toonaangevende in Oost- Vlaanderen. Want naast Rob by De Waele was er toch nog een 17e plaats weggelegd in Olen voor Joeri Weemaes, terwijl Luc, de broer van Robby, toch nog mooi 33e werd op het 500 man tellende pikkersgelid. Begrijpelijk dan ook dat het bestuur van de Breugelpikkers de brede glimlach heeft dezer dagen. Zij hebben er dan ook alles voor over om de toonaange vende klub te worden in het Vlaamse landsgedeelte. En met al het talent dat de klub herbergt zal deze droom ze ker te realiseren zijn. (M.S-)

De Voorpost | 1988 | | pagina 22