Francois Willems provinciaal kampioen 10.000 m im Hamse AC-leden streden op alle fronten AC Lebbeke boven ?1W Eerste stratenloop van Sint-Pauwels Rekreatieve Jogging in Tielrode De Voorpost - 10.6.1988 - 27 De bijna veertien dagen geleden door AC Lebbeke op het gemeentelijk atletiekstadion georganiseerde regionale (provinciale) kampioenschappen voor heren, kenden vorige week vrijdagavond een vervolg. Toen waren overigens zowel de dames- als de herensenioren present om er naar de provinciale titel over de 10.000 m te dingen. Bij de heren mocht AC Lebbeke-voorzitter Koen Biesemans zich na afloop van een spannende 10 km. verheugen in een kompleet "Lebbeeks" podium, vermits Francois Willems de provinciale titel in de wacht sleepte en zijn klubgenoten Herman Boodts en Jan Van Thienen resp. als tweede en derde in het kampioenschap eindigden. Lebbeke boven dus, met een "herboren" Francois Willems aan de kop. (Antwerpen Atletiek Club), Herman Boodts (ACL) en Jan Van Thienen (ACL). Bart De Keyser zette er stevig de beuk in, liep ook het meest aan de leiding, hoewel Franqois Willems hem af en toe aan de leiding afloste. Het gestrekte tempo zorgde er voor dat Jan Van Thienen, na een goeie 3.000 m. wedstrijd moest afhaken. Even later bleek ook voor Herman Boodts het tempo te hoog te liggen. Even voorbij half wedstrijd achtte Bart De Keyser het moment aangebroken om het tempo nog op te voeren. Hij schoof geleidelijk van Wil lems en Verbeeck weg, liep een maximumvoorsprong van zowat 50 meter bijeen, maar vooral onder impuls van Qois Willems keerde het duo ach tervolgers terug. Ze hadden toen nog 1.700 meter voor de boeg. De AC Hamme-atleet had blijkbaar zijn krachten over- digde hij achter Miel Putte- mans tweede in de halve ma rathon van Gent - werd vier de. Vermits Antwerpenaar Verbeeck niet in aanmerking kwam voor het podium, werd Van Thienen uiteindelijk der de in het provinciaal kam pioenschap. Overwinnaar en provinciaal kampioen Francois Willems na de wedstrijd: "Neen, de zege had ik niet verwacht. Bart De Keyser heeft onlangs toch 14.20 neergezet over een 5.000 m. Bovendien is dit mijn eerste wedstrijd op de piste. Ik heb totnogtoe nl. altijd in het bos getraind. Akkoord, in de 10 mijl te Antwerpen en in de 20 km. van Brussel, waar ik 16de ein digde, voelde ik dat het vorm- peil steeg. In de toekomst ga ik me koncentreren op zowel piste- werk als op stratenlopen. Mijn zomeraktiviteiten staan echter totaal in het teken van het komende veldloopsei- Uitslag 1. Francois Willems (ACL) 30.16.4 2. Chris Verbeeck (AAC) 30.18.2 3. Herman Boodts (ACL) 30.56.9 4. Jan Van Thienen (ACL) 31.11.8 5. Herman Van de Putte (Vita) 31.44.6 6. Peter De Feyter (ACL) 32.25.3 Voor degelijke prestaties zorgden verder: Jurgen De Nil (Eendracht Aalst) 32.27.9; Jean De Witte (ACL) 33.04.3; 3. Piet Dree- sen (EA) 33.42.5 en Luc Van Buggenhout (ACL) 35.18.4. In het discuswerpen slaagde AC Lebbeke-atleet Franky De Feyter erin 42.16 te laten optekenen; een prachtpresta- Atletiek. Hildegarde Eemans mee in de 10.000 meter (gb) tie. Zijn broer Johan eindigde in dit nummer tweede met een worp van 38.88. Derde werd Antoine Van Gucht (35.94). Herdenkingsmeeting Renaat Biesemans rj Eendracht Aalst liep Op woensdag 15 juni a.s. organiseert A.C. Lebbeke. in het gemeentelijk atletieksta dion de eerste "Herdenkings meeting Renaat Biesemans". Het gaat om een open wed strijd. Pierre Van Rossem Atletiek. Het ereschavotje van de 10.000 meter voor heren Nadine Sadones bij de dames Dat de 10 km. voor dames een nog enigszins ongewone afstand vormt, bewees het aantal deelneemsters. Slechts tien dames waren komen op dagen, drie onder hen dan nog van buiten de provincie. Wat mocht, vermits het om een open wedstrijd ging. Der gelijk provinciaail kampioen schap 10 km. voor dames fun geerde vorige vrijdagavond overigens maar voor de derde keer op het programma. De organisatoren spraken dan ook met enige tevredenheid over het aantal deelneem sters. De provinciale titel ging naar de Assa Ronse-atlete Nadine Sadones, die 37.24.3 nodig had om de afstand af te leggen. Tweede op het erepo dium werd Annie Van Butse- le (Assa Ronse) 39.40; ook op het podium mocht Hildegarde Eemans (Eendracht Aalst) met een tijd van 39.53.6. AC Lebbeke-atlete Rita Van Hauwermeiren eindigde tiende in een tijd van 44.43.5. Francois Willems (gb) bij de heren Het herenkampioenschap, ook al een open wedstrijd, werd betwist in quasi ideale omstandigheden. De tempe ratuur viel best mee, maar toch moesten de atleten aan de overzijde van de finishlijn tegen de wind in. Ze zorgen overigens voor een spannende wedstrijd en gezien de om standigheden voor goeie tijden. Van bij de start vormde zich, onder leiding van AC Hamme-atleet Bart De Key ser, een kopgroepje van vijf, dat verder samengesteld was uit Francois Willems (AC Lebbeke), Chris Verbeeck Atletiek. Even op het uurwerk kijken of men niet te ver naast het vooropgestelde schema Zit (gb) -»■ 'l' o*- V 3ÏÏii Atletiek. Heelwat deelnemers aan de start van de halve marathon in Nieuwkerken-Waas (Iv) Atletiek. Rita Van Hauwermeiren van AC Lebbeke tijdens het provinciaal kampioenschap over 10.000 meter (gb) schat, want even later staakte zoen. Kwetsuren en de daar- hij de wedstrijd. Met Ver- uit voortvloeiende tegenzin beeck in zijn kielzog legde om nog te lopen, hebben me In Eupen werd een koers van wedstrijd geleverd tussen Willems de laatste vier ron- een paar jaar uit de belang- 8,6 km. betwist met een ster- twee militaire scholieren. In den af. Op zowat 100 m. voor stelling gehouden. Blijf ik van ke helling en twee AC-leden de 1500 meter werd Danny de finish zette de Lebbeke- kwetsuren gespaard, dan wil stonden daar aan de startlijn. Geerinck derde met een tijd naar de spurt in, die hij vrij ik er tijdens het komende Gino Van Geyte deed het van 4'39". makkelijk won. Verbeeck veldloopseizoen nog eens de goed want hij*kwam als twee- Te Willebroek waren ook eindigde tweede, Herman beuk ingooien. Deze provin- de aan. Peter Van Kerckhove heel wat Hamse atleten aan- Boodts derde en Jan Van ciale titel over de 10.000 m. kwam heel wat later binnen, wezig. De beste prestaties Thienen - vorige zondag ein- vormt daartoe een stimulans. Op de Heizei werd er een kwamen hier ongetwijfeld van Kurt Cornelis. Sarah Jacobs, Romy Van Moerzeke en Kris Tempels die elk huq wedstrijd wonnen. Enkele uitslagen behaald door Hammenaars in deze meeting: 800 meter pupillen dames: 1. Jacobs Sarah 800 meter dames, 3. Van Geert Vicky, 4. Claessens Sandra, 6. De Keyser Peggy, 400 meter jongens: 3. Permentier Dirk, 5. Van Herck Gert. 800 meter pupillen jongens: 3. Van Ekert Hendrik, 5. Verdonck Stefaan, 6. VAn De Velde Bart. 800 meter miniemen jongens: 1. Kurt Cornelis, 2. Van De Velde Peter, 4. De Keyser Franky, 6. Rotthiers Geert, 7. Coppieters Stefaan, 8. Roels Kris. Kogel dames seniors: 4. Van Peteghem Trudy (9.08 m). Verspringen scholieren dames 5. Van Moerzeke Romy (6.03 m.), 200 meter kadetten heren: 1. Van Moerzeke Romy 1500 meter scholieren heren, 9. Van Raemdonck Gunther, 10. Van Praet Patrick, 12. De Wilde Bart 3000 meter JSV, 13. Tassent Peter 3000 meter, 3. Ivens Emiel, 6. Van Praet Ferdinand, 9. Van Ekert Ludwig. Te Ruisbroek voor de 100 mijl waren 75 deelnemers aan de start. De enige Hamse ver tegenwoordiger Patrick De Smedt werd er 17e. Bij de veteranen waren er 140 deel nemers, Rudy Van Geert kwam als achttiende over de eindmeet. Verder volgden Atletiek. Schepen Jeannine De Boever en de organisatoren samen met de eerste drie dames van de halve marathon te Nieuwkerken (Iv) nog Antoon Van De Velde (19e), Staf De Keyser (65) en Walschap staakte de strijd. In Ovennere waren ook een paar AC-ers te gast. Op de 4 km. werd Ingrid De Vogel op de 24e plaats geklasseerd op 50 deelnemers. Emiel Ivens werd derde op de 8 km. wed strijd en 15e werd Godelieve Mettepenningen. In de 12 km. wedstrijd ging de eerste plaats naar Peter Rupus. Vijf de werd Ferdinand Van Praet en Geerinck André werd 25ste. Op zondag 19 juni e.k. zal AC Hamme ter gelegenheid van Bootdijkkermis een straten- loop organiseren. Er zijn af zonderlijke wedstrijden voor alle kategorieën, zowel jon gens als meisjes. Tevens is er het kampioenschap van Moerzeke voor niet aangeslo tenen. Inschrijvingen en prijs- deling in lokaal «'t Eiland» bij Frans Ost. De eerste start is voorzien om 14 u. Op zaterdag 2 juli wordt er een vijfkamp georganiseerd door AC Hamme op het ge meentelijk speelplein. Kaai- plein. Iedereen kan daaraan deelnemen. Ook niet aange slotenen zijn verwacht. De volgende proeven zijn voor zien: verspringen, speerwer pen diskus, 1500 meter. Het eerste nummer vangt aan te 14 u. Na de vijfkamp is er de 10.000 meter voorzien. Deze sportieve namiddag wordt af gerond met een barbeque rond 18u30 in de lokalen van het BVOI. Inschrijvingen voor deze vijfkamp en barbe que worden ingewacht voor 26 juni bij Eric De Waele, Drapstraat 93. of bij Robert Van Peteghem, Looistraat 4. HVL Atletiek. De start van de jogging in Nieuwkerken-Waas (Iv) Hoewel Sint-Pauwels geen diverse andere Wase gemeen- vrij zal gehouden worden. De van ruime parking kan ook heren, juniores, seniores en over deze eerste stratenloop echte atletiekvereniging op de ten een stratenloop en jogging start en finishplaats werd hier bereikt worden via de Vos- veteranen 35 over 10.840 van St.-Pauwels kunnen ver- gemeente kent, plande men te organiseren. Nu een aantal gekozen omdat op deze ma- dreef. Wat staat er op het meter. Het inschrijvingsgeld kregen worden bij Roni De toch de inrichting van een bijkomende medewerkers en nier heel gemakkelijk de ter- programma? Voorzien zijn bedraagt voor de minijogging Geest 03-779.89.49 of Eddy eerste stratenloop. Dit evene- sponsors gevonden werden reinen van voetbaiklub F.C. een Minijogging voor kinde- 40 frank, voor de jogging 60 Van Landeghem 03- ment gaat door op zondag 12 kon de eerste editie door- Herleving kunnen bereikt ren tot 12 jaar over een af- frank en voor de prestatielo- 777.51.15. De plaatselijke juni aanstaande. Stuwende gaan. Vanaf 13u30 zullen de worden waar de nodige kleed- stand van 1355 meter, een pen 75 frank. Uitslagenlijsten middenstand beloofde alvast kracht achter heel het gebeu- eerste reeksen van start gaan. kamers, douches en inschrij- jogging voor 12 jarigen en worden per computer aange- zijn medewerking. Indien ook ren is atletiekfanaat Roni De Start en aankomstlijn zullen vingsgelegenheid voorzien ouder over 4065 meter, pres- maakt door dhr. Remy Mag- de weermaker meewil kan het Geest. Het idee is niet nieuw zich situeren in de Klapdorp- zijn. Inschrijving kan daar ge- tatielopen voor respektieve- nus en bij de prijsuitreiking in een gezellige namiddag wor- want reeds geruime tijd slui- straat, die voor de gelegen- beuren tot 15 minuten voor de lijk dames, juniores, seniores de kantine van F.C. Herle- den op 12 juni merde het plan ook te Sint- heid, evenals de rest van het aanvang van elke reeks. De en veteranen, over 5420 me- ving zijn er naturaprijzen Pauwels, naar analogie met parcours, volledig verkeers- inschrijvingsplaats, voorzien ter, een prestatielopen voor voor iedereen. Inlichtingen Op zondag 12 juni om 17 u. zal in het kader van de Dur- mefeesten te Tielrode een re creatieve Jogging georgani seerd worden. De start van jogging heeft plaats aan café «Ons Streven» gelegen aan de Gentstraat 179 te Tielrode. Het parcours dat uitgestip peld werd door de Tielroodse Potpolder is ongeveer een zes kilometer lang, dit langs prachtige geasfalteerde wegen. Technische inlichtingen: De deelname is GRATIS. Elke Deeinemer is eveneens gratis verzekerd en er is na de jogging wasgelegenheid op de terreinen van voetbalclub V.K. Tielrode Na de jogging zal élke deelne mer een herinneringsmedaille ontvangen. Tevens zijn er prijzen voor zien voor: de oudste, de jong ste en de grootste groep deel nemers. M.S.

De Voorpost | 1988 | | pagina 27