Alfonso Gonzales en Sandra Begijn winnen Topspintornooi in Zele f Familie Janssens uit Beveren wint tennistornooi te Bazel Vier sportkampen in Dendermonde f mr f rT Scholieren Topspin - Zele gewestelijk kampioen 28 - 10.6.1988 - De Voorpost LIEFHEBBERSVOETBAL f M i m ni Liefhebbersvoetbal. Op het kampioenenbal van het Liefhebberstornooi der stad Lokeren kregen de vertegenwoordigers van de deelnemende ploegen in de eerste klasse een trofee (polo) h In de zesde editie van het gerenommeerde Topspintor nooi is het niet tot een ver hoopte finale tussen nationaal kampioen Karei Demuynck en Alfonso Gonzales geko men. Demuynck diende na kwetsuur noodgedwongen verstek te laten gaan voor de kwartfinales. Meteen lag de weg naar de finale open voor Pierre Godfroid. Een trouwe klant in Topspin die de eerste twee edities in 1983 en 1984 op zijn naam schreef. Een sterk spelende Godfroid dien de vooreerst Jan Vanlangen- donck in drie sets uit te scha kelen om nadien Fabien Cousin in de halve finale kansloos terug te sturen. In de finale tenniste de Mexicaan Gonzales te sterk voor God froid. Gestart outdoor zorgde een fikse regenbui aan een 4-0 score in de eerste set voor een onderbreking. Gonzales leek in eerste instantie niet bereid de wedstrijd indoor te volgen. Na wat overredingskracht liet de Mexicaan zich toch pra men om de finale af te wer ken. Het tapijt hinderde geenszins zijn suprematie zo dat Gonzales zijn zege van twee jaar terug kon hernieu wen. In de stand om de trofee Baele neemt Karei De muynck na twee edities de leiding met 12 punten. Zijn naaste belagers zijn Masso. Gonzales en Godfroid met elk 10 punten. De strijd om het definitieve bezit van dez mas sief zilveren en met geel goud bewerkte trofee goed voor een waarde van 150.000 fr. kan er volgend jaar enkel maar spannender om worden. Bij de vrouwen bereikten de reekshoofden Kathleen Schuurmans en Sandra Begijn zoals verwacht wel de eind strijd. De Nederlandse uit Hulst zorgde echter voor een verrassende remonte nadat Schuurmans probleemloos de eerste set had gewonnen en via een 5-1 voorsprong in de tweede set schijnbaar naar een vlotte overwinning ste vende. Begijn vocht terug en dwong een belle af 7-5. In een spannende derde herneming liep Schuurmans aan een 3-3 tussenscore een lichte verrek king op. De Nederlandse kreeg gewonnen spel en re kende definitief af met 6-3. Na Bornem goed voor een tweede tomooizege in amper twee dagen tijd. Het organise rende Topspin viel in de prij zen bij de junior-veteranen. André Mechant (reeds win naar in 1985) bereikte net als vorig jaar de finale. Een bie- zonder zenuwachtige start le verde de Zeienaar in de eerste set 6-1 verlies op. Mechant beperkte zich schitterend tij dens de tweede herneming. In de belle ontnam hij Hugo"Pie- ters via tweemaal 6-1 cijfers alle winstkansen. Ook Wim Tulkens hield bij de mannen III de Zeelse kleuren hoog. De jonge Zeienaar onder streepte zijn ontluikend tenni stalent met een knappe finale plaats. Daarvoor stuurde hij in de kwartfinale een sterke Foubert en in de halve finale de Wetteraar Cornelis terug. Zijn tegenstander in de eind strijd David Arijs verscheen na een verplichte interklu- bkompetitie vrij laat op de afspraak wat de opd.,:cht van Wim niet vergemakkelijkte. Na een spannend en gelijkop- gaand duel bleek Arijs net iets te sterk voor de revelatie van de mannen III reeks. (AJZ) Uitslagen: Mannen I: Alfonso Gonzales - Godfroid 6/2 en 6/2 Mannen II: Dominique Huys- man - De Corte 6/2, 5/7 en 6>'4 Mannen III: David Arijs - Wim Tulkens 7/5 en 6/4 Mannen IV: Werner Elshout - Leybaert 7/6 en 6/0 Junior-Veteranen: André Mechant - Pieters 1/6, 6/1 en 6/1 Veteranen: William Dhaese - Vierendeels 6/1, 2/6, en 6/1 Vrouwen I: Sandra Begijn - Schuurmans 2/6, 7/5 en 6/3 Vrouwen II: Charlotte Ga briel - De Lathouwer 3/6, 6/3 en 6/4 Vrouwen III: Nele Garey - Hambersin 6/3 en 6/1 In de interklubkampioen- schappen voor jeugdploegcn zijn de jongens-scholieren van Topspin gewestelijk kam pioen geworden. Louis Wal- rave (C30/2), Eric Verschel den (C30/2), Kris Van Der Guchten (C30/2), en Tom Arens (C30/4), bleven in vijf wedstrijden ongeslagen. Op de openingsdag van de kom petitie keek De Zilveren Klomp uit De Klinge tegen een 3-1 nederlaag aan. Op de Liefhebbersvoetbal. Eendracht Sport werd kampioen in de tweede klasse van Liefhebberstornooi der Stad Lókeren (polo) tennisbaan van Reinaert Lo keren, aan huis tegen Temse en bij TC. Wase Sint-Niklaas haalde Topspin telkens 4-0 winstcijfers. Op de slotdag gaf de Zeelse tennisklub wegens de onbeschikbaarheid van het tenniscentrum zijn thuisvoor deel prijs aan het eveneens ongeslagen Beckhand. De ploeg uit Beveren telde even wel na een 2-2 gelijkspel met TC. Wase een punt minder in het klassement. Om zeker te zijn van de titel diende Tops pin minstens een 2-2 te bedin gen. In afwezigheid van de gekwetste Kris Van Der Guchten en met Louis Walra- ve in een offday tegen Ri chard Lenaerts (tweemaal 6-0 setverlies) raakten de Zeie naars in nauwe schoentjes. Ook Tom Arens (tweemaal 6- 4 setverlies) tegen Kamiel Dupont boekte een verlies- punt. Het enige winstpunt in de enkels kwam er langs Eric Verschelden. Hij stuurde Jan Windey in twee sets (6-3, 6-3) terug. Uiteindelijk zou het dubbelspel aan een 1-2 tus senscore in het voordeel van Beckhand over het kampioen schap beslissen. Louis Walra- ve herstelde zich schitterend en hervond zijn vertrouwde wedstrijdritme. Gekoppeld aan Eric Verschelden haalde het Topspinduo het met dui delijke 6/2 en 6/3 cijfers van Lenaerts/Windey. De ver hoopte puntendeling (2-2) en meteen ook de verdiende kampioenstitel was binnen. Op zaterdag 12 juni betwisten de Topspin-schoiieren in het kader van de eindronden de halve finale om de provinciale titel. Tegenstander in het Zeelse tenniscentrum is Standaard Wetteren dat Deinze in de voorronde met 3-1 versloeg. Eerste opslag om 9u30. (Hjz) De Bazelse tennisklub «Den Duiventoren», gevestigd in het gelijknamige lokaal in de hovingen van het kasteel Wis- sekerke, organizeerde vorige week zaterdag (4 juni) het jaarlijks «ambrastornooi». Dit vriendschappelijk tornooi stond open voor alle aktieve- en steunende klubleden. Het ging om een gemengd dubbel spel waarbij de koppels geloot werden, zodat er al eens «am- bras» kan ontstaan, vandaar de naam «ambrastornooi». Het tornooi van vorige zater dag verliep echter in een zeer gemoedelijke sfeer, en niette genstaande de soms hevige regenbuien werd er toch ten nis op een behoorlijk niveau gespeeld door de 29 deelne mers (18 mannen en 11 dames). De finale werd met een fami liaal onderonsje van de fami lie Janssens uit Beveren, met de koppels Albert en Anja Janssens (vader en dochter) en Jurgen en Wendy Janssens (neef en nicht). Jurgen en Wendy wonnen uiteindelijk het pleit, en werden na afloop beloond met een prachtige trofee (elk één) tijdens een gezellig samenzijn. Ook de verliezende finalisten, Albert en Anja mochten elk een tro fee mee huiswaarts nemen. Voorzitter Willy Van Campe, dankte tijdens de trofee-uit reiking alle deelnemers en deelneemsters voor hun spor tieve medewerking en inzet, waardoor dit tornooi ander maal een sukses werd en de onderlinge vriendschapsban den nog steviger aan elkaar werden gesmeed. Stevige klub Uit gesprekken die wij nog hadden met de voorzitter, blijkt dat tennisklub Den Dui ventoren een «stevige klub» is, met maar liefst een 100-tal leden, waarvan een 60-tal ak- tief tennis spelen in klubver- band. Naast vriendschappelij ke klubtornooien staat er ook jaarlijks een klubkam- pioenschap op het program ma. Dit jaar wordt dit ge speeld tijdens de maand au gustus met de «grote finale» op zaterdag 20 augustus. De jeugd (sterk vertegenwoor digd) organizeert op 1 en 2 juli een jeugdtornooi, en ook dat belooft alvast een topper te worden. Carlos BADMINTON Liefhebbersvoetbal, de Zeelse klub FC (polo) Sinds haar deelname aa Uilen telkenjare sukses. n het Liefhebberstornooi van Lokeren oogst DU jaar werd zij kampioen in eerste klasse Liefhebbersvoetbal. Liefhebberstornooi Georges Anthuenis Leon Van Wiele werd der Stad Lokeren. Die (polo) uitgeroepen tot de sportiefste speler in het trofee werd hem overhandigd door senator Te St.-Gillis-Dendermonde zit het badminton blijkbaar sterk in de lift. Dat de ge meentelijke sporthal aan de Van Langenhovestraat de thuishaven is van het DRIVF. jeugdteam is daar zeker niet vreemd aan. In de komende vakantieperio de voor de schoolgaande jeugd worden maar liefst 4 sportkampen georganiseerd. Twee badmintonkampen en twee omnisportkampen waar badminton een onderdeel van is. Het eerste sportkamp is een omnisportkamp waar jeugd tussen 8 en 18 jaar naast bad minton ook drie andere spor ten ontmoet. Van 18 tot 22 juli wordt dit omnikamp geor ganiseerd te St.-Gillis, behal ve donderdag, van 10 tot 12 en van 13 tot 15 uur. De lesgeefster is Mireille Weets die afgestudeerd is als licentiate L.O. en dus ook initiator badminton is. Het inschrijvingsgeld be draagt 400 fr. In de sporthal te Appels langs de Steenweg op Aalst wordt op 25 juli een eendagssport- kamp badminton gepland. Jongens en meisjes tussen 13 en 18 jaar worden daar opge vangen door Mireille Weets van 10 tot 15 uur. Een lunch pakket is dus noodzakelijk. Hier bedraagt het inschrij vingsgeld slechts 50 fr. Van maandag 8 tot en met (L.C.) vrijdag 12 augustus wordt dan Want deze kampen vallen on- en blauwe sportkaarten weer in het zakje. Maar dat zullen weer te St.-Gillis een badmin- der de BLOSO Sport is tof naturaprijzen zullen zaaien alleen de getalenteerden tus- tonkamp georganiseerd voor aktie die tot 1990 verder onder de deelnemers. sen 9 en 14 jaar kunnen na- iedereen tussen 8 en 18 jaar. loopt. Bloso heeft dan ook Ook het DRIVE jeugdteam vertellen. Ook deze keer wordt het toegezegd dat de groene, gele doet onrechtstreeks haar duit kamp woensdag onderbro ken. Dit kamp loopt alleen in de namiddag van 13 tot 15 uur. Hier bedraagt het in- t.j #jg| 4% JU schrijvingsgeld 300 fr. W fo? X3 - iTl En tot slot is er dan nog het 5; J omnisportkamp dat ook door gaat te St.-Gillis van 22 tot 26 augustus. Net als het omni kamp begin juli loopt ook dit kamp van 10 tot 12 uur en van 13 tot 15 uur. En weer wordt er woensdag niet gespeeld, De lesgeefster is ook hier Mi reille Weets en het inschrij vingsgeld bedraagt ook 400 fr. Keuze genoeg dus om' de Dendermondse jeugd de kans te geven kennis te maken met een sport dat duidelijk in de lift zit. All,, incrhriivinnon a Liefhebbersvoetbal. De familie Van Beveren die het op het terrein van FC Lutterzelt zomeSpir8 bXiln VDp. Herman,) worden ingewacht tijdens kantooruren op het kantoor van de Stedelijke sportdienst in de Gemeentelijke sporthal, Van Langenhovestraat 206 A te St.-Gillis-Dendermonde. Inlichtingen kunnen daar ook telefonisch worden bekomen op het nummer 052/21.06.12. Vanzelfsprekend komen zo wel de omnisportkampen, het badmintonkamp en het één- dags badmintonkamp in aan merking voor de sportkaart Liefhebbersvoetbal. De ploeg van 't Nieuw Slachthuis speelde de finale van het tornooi t.g.v. de opendeurdagen van RBS-Rozen te Lokeren (polo) Liefhebbersvoetbal. In Dendermonde speelde deze familie Van Damme tegen de familie Van Beveren (foto p. hermans)

De Voorpost | 1988 | | pagina 28