Overleg werkgevers Pierre De Poorter stapt uit middenstandsraad - werknemers ACV-Aalst in nieuwbouw aan Hopmarkt Herrie in Middenstandsraad M s Onbelaste publi-borden PW-lijst Aalst: Antoine Paridaens lijstduwer Debatavond BGMK CVP-lijst aangevuld Op stap met heemkundige kring Erpe-Mere 2 10.6.1988 - De Voorpost Safir-feuilleton Danny Denayer (VU) vroeg in de gemeenteraads zitting wat de stad denkt te zullen doen om de belastingen op de vele publiciteitsborden te kunnen innen. Zo lang er geen valabele inventaris van de borden is gemaakt en zo lang het reglement niet wordt aangepast zal de stad de inkomsten van deze borden moeten derven. Bovendien staan er een aantal illegale. Dat is dan tweemaal oneerlijk. Volgens Denayer rijzen de publiciteitsborden te Aalst als paddestoelen uit de grond. Weggehaalde borden worden vaak stiekem herplaatst. En het aantal illegaal geplaatste groeit met de dag. De inventarislijst moet up to date worden gebracht en het reglement aangepast. Volgens schepen De Maght zijn er geen problemen. Het reglement werd door de gemeenteraad goedge keurd in 1987 na advies in vele raden. Het werd overgemaakt aan de provinciale overheid die het via AROL ter tafel van de minister zal brengen. De inventaris zelf werd drie jaar geleden via een BTK-projekt opgesteld. Dat het stadsbestuur heel wat oogluikend zou toelaten neemt de schepen niet. In het jongste jaar werden er over deze materie liefst 76 processen- verbaal opgesteld. Over de totaliteit van de laatste zeven jaar waren er dat slechts in totaal 179. Het bestuur is dus momenteel zeker uiterst waakzaam. En voor de schepen van financiën Ghisleen Willems zijn er weinig problemen. Als we een goede inven taris en een goed reglement hebben kunnen we vooruit, zegt hij. LH Door het zich onthouden van Richard Goossens op de PW-lijst voor de komende gemeenteraadsver kiezingen komt de 41e plaats vrij. Die zal nu bekleed worden als lijstduwer door Antoine Pari daens, schoolhoofd te Hofstade aan de gemeen teschool die per 1 september 1988 met pensioen gaat. Hij zelf stond echter op de 39e plaats zodat ook daar een vervanger moet komen. Die wordt eerlang aangeduid. Daarmede is de kous echter niet af. Dorpsgenoot Braem, zoals Goossens van Nieuwer- kerken, trekt eveneens zijn kandidatuur terug. «Zonder verband met Richard Goossens», werd ons gezegd. Ook voor deze man moet een vervanger worden aangeduid. LH De Belangengroep van Gescheiden Mannen en hun minderjarige kinderen organiseren op dinsdag 14 juni om 20 u. in de bovenzaal van Het Gulden Vlies, E^splanadeplein Aalst een debatavond met als thema: «Vaders krijgen hoederecht». Hieraan werken mee: jurist Jef Vermassen en sociaal afgevaardigden van de jeugdrechtbank, jeugdbescherming, gezondheidszorg, PMS enz. Inlichtingen en kaarten te verkrijgen bij: Lieven Van der Maelen, tel. 053/78.42.28. Aalst. Het Dekenijbestuur van de Geraardsbergsestraat vergaderde voor de komende braderijfeesten (a). Van enige halvering van deze Middenstandsraad is echter geen sprake vermits die een dertigtal leden telt. Pierre De Poorter wordt als lid van de Midden standsraad opgevolgd door Paul De Gols die in ternationaal transport ver zekert. Het aanduiden van het ondervoorzitterschap is geen taak van de ge meenteraad doch wel een bevoegdheid van het sche penkollege. Vervangingen Nog in verband met de overstap naar de Vrije De- mokraten hadden volgen de wijzigingen plaats. In de Jeugdraad wordt advo- Het ACV-Aalst nam onlangs zyn intrek in haar gloed nieuw gebouw aan de Hopmarkt. Die kans diende zich aan toen de Generale Bank, die eertijds haar zetel te Aalst had doch die verplaatste naar Nieuwerkerken, gebouwen aan de Hopmarkt van de hand deed. Het ACV greep die mogelijkheid, sloopte de bestaande gebouwen en trok er een totaal nieuwe konstruktie op. Einde vorige maand werd deze nieuwe vestiging betrokken. De dienst verlenende personen kan U vinden op de benedenverdie ping maar verder is er ook een polyvalente zaal. Uitbouw van de sociale ze kerheid en uitgroeien van de werkloosheid nood zaakten steeds meer dien sten en dus ook meer kan toren. Kwamen daarbij de privacy in de dienstverle ning en de noodzakelijk geworden aanpassing aan de moderne hulpmiddelen die eveneens ruimte eis ten. De tijd van ergens een lokaaltje achteraan in een patronage is dan ook vol tooid verleden tijd. Nieuwe vestigingen Het ACV pakte uit met een gedurfd bouwplan te spreiden over een dozijn aantal jaren. Eigen sekre- tariaten werden opge bouwd op gunstig gelegen plaatsen in Moorsel, Lede, kaat Jos Van Landuyt ver vangen door advokaat in spé Luk Willems, Popoll, ex-prins-kamaval, eigen lijk Paul Kinoo, zal Jos Blommaert in het Feestko- mitee vervangen en Pros per Coen wordt de vervan ger van Herman De Vos in de Marktkommissie. In de Gezinsraad wordt Edgard Saeys opgevolgd door Jean-Marie Heyman. Deze vervanging heeft niets te maken met de po litiek doch is het gevolg van het overlijden van Ed gard Saeys, een uiterst verdienstelijk man. Schoolhoofden In de besloten vergadering van de jongste gemeen teraad werden ook twee schoolhoofden benoemd. Te Hofstade aan de ge meentelijke school haalde Anny Liebaut het voor De Hul (Tinnenhoek), Frans Heireman (Baardegem- Moorsel) en Anny Van Vaerenbergh als opvolger van Antoine Paridaens die per 1 september aanstaan de met pensioen gaat. In het stedelijk onderwijsin stituut nummer 1 (de Nat. Vredeplein) werd boven vermelde Anny Van Vae- j renbergh schoolhoofd. Ze I was er trouwens de enige kandidate. LH Burst, Mere, Sint-Lievens- Houtem, Ninove, Haal- tert, Denderleeuw en Erembodegem. In al deze sekretariaten is er naast de infrastruktuur voor de dienstverlening steeds plaats voor vergaderingen. Een nieuw gebouw in Aalst zelf moest de kroon op bet werk zetten. Een verbondsgebouw voor werkloosheidsdienst, ver- bondsdiensten en ACV- centrales. Samen met de ziekenbond en andere tak ken van de arbeidsbewe- ging werden die onderge bracht in het Groen Kruis. Maar mutualiteit en vak bond breidden zich steeds meer en meer uit. Voor een 30-tal bedienden bood het oudere gebouw geen uitkomst meer. Daarom de nieuwe vestiging. LH De politieke stuurgroep van de NCMV-afdeling Aalst stelde zijn kandida ten voor de komende ge meenteraadsverkiezingen voor als volgt. 2. Luc Willems (Aalst - jurist); 6. Elisa Blan- ckaert-Bourgeois (Aalst - fraktieleider OCMW); 8. Jos Van den Bergh (Aalst - bouwpromotor); 12. Mi chelle Monfils-Gheer- aerdts (Herdersem - advo kaat); 16. Lieven Geldhof (Aalst - advokaat); Paul Kinoo (Aalst - behanger stoffeerder); Paul De Gols (Meldert - internationaal vervoerder) en Jean-Marie Heyman (Aalst - publici- teitsafge vaardigde) Aanvullingen en wijzi gingen Drie plaatsen waren nog onbezet en wegens het af sterven van Remi Van Vaerenbergh kwam de vijfde plaats vrij. Die wordt nu ingenomen door fraktieleider Herman Goossens en de 10' plaats is voor Raoul Ecmans, j raadslid. Nieuw zijn Jozef I Lambrecht, recent raads- I lid, Wim Saeys en Paula Raes-Denijs. LH Aalst. PW eetfestijn in Herdersem. Vele handen maken het werk licht (a) Aalst. PW eetfestijn in Herdersem. Ook de mannen staken een handje toe (a) Belbrew telt in ons land 6600 personeelsleden en wil zich klaarstomen voor 1992. Vooral via concen tratie waarbij kleine brou werijen dan worden opge slorpt. Tegen eind 1988 wordt Wiels te Leuven gebrou wen. Dat kost heel wat jobs. Wellicht is Dendria Aalst in de lente het zelfde lot beschoren. Het juiste tijdstip hangt af van de periode dat Artois Leuven klaar is om de produktie van Safir over te nemen. Daarbij zouden dan 71 ar beidsplaatsen op de hel ling komen te staan. Volgens Belbrew biedt spreiding van deze opera tie de kans op sociaal vlak heel wat te kunnen opvan gen, o.m. via natuurlijke afvloeiing, via brugpen sioenen of via overplaat singen. Belbrew wilde niet praten over brugpensioen op 50- jarige leeftijd. Dat zou lei den naar «onderneming in moeilijkheden». Niet voor de totaliteit wil Belbrew dat doen. Wel echter voor Dendria en Wielemans in het biezonder. Bruggepensioneerden van na 1 april '88 die niet door een werkloze worden ver vangen zien hun inkomen verminderen. Belbrew wil echter 60% inkomen waarborgen. Belbrew wil echter voortijdige afbouw van het personeelsbestand voorkomen. In Aalst is die reeds in gang. Belbrew wil tewerkstel lingscellen oprichten op lokaal vlak te financieren door de brouwerijgroep. Die zouden leiden naar herscholing, tussenkom sten bij overgang naar el- Tenslotte als afdankingen ders via terugbetalen van onvermijdelijk zouden verplaatsingsonkosten of worden zullen die enkel optrekken van een lager gebeuren in overleg met loon. de vakbonden en begeleid door de groep op finan cieel vlak. Op 28 juni volgt een nieuw gesprek. LH Naast het uitgeven van de driemaandelijkse «Mede delingen» waarin allerhan de aspekten van de heem kunde belicht worden, or ganiseert de heemkundige kring sinds meer dan een kwart eeuw een eendags- reis voor zijn leden. Elk jaar is deze uitstap even suksesvol en leerrijk. Dit jaar gaat men op ver kenning naar de zeer aan trekkelijke Westhoek waar men een drietal spe ciale musea bezoekt. Het is een uiterst boeiende streek waar men op heem kundig en toeristisch ge bied de laatste jaren steeds meer mensen tracht te be reiken en in het bijzonder mensen die er eens een dagje uit willen. Op zon dag 3 juli a.s. neemt het bestuur zijn leden mee naar Oostduinkerke waar men een kijkje neemt in het Nationaal Visserijmu seum om daarna te mid dagmalen in Ter Helmen, in een vakantieoord in de nabijheid gelegen. Na de middag trekt men naar Veurne om er het Bakke rijmuseum te bezoeken en in de vooravond doet men het streekmuseum van Bachte de Kupe aan in Izenberge. Alle bezoeken gebeuren onder leiding van een bevoegde gids. Men vertrekt rond acht uur en omstreeks 21 u. is men terug. De reis, alles inbegrepen (middagmaal, ingang, gidsen) kost 750 fr. en meer inlichtingen kunnen bekomen worden bij de bestuursleden van de heemkundige kring. JV Pierre De Poorter, ondervoorzitter van de midden standsraad, neemt uit die funktie ontslag uit protest. In feite was hij voorzitter, want het voorzitterschap van de schepen was eerder pro forma. Schepen Robert De Pauw delegeerde trouwens zyn bevoegdheid stelselmatig aan Pierre De Poorter. Door het feit dat De Poorter van de CVP is overgestapt naar de Vrye Demokraten wordt hy uit zyn ambt gezet en zal worden vervangen. Hierbij trouwens zijn af scheidsbrief. «Samen met u heb ik het genoegen gehad om gedu rende ongeveer twaalf jaar (waarvan bijna zes jaar als ondervoorzitter en dienst doende voorzitter) in deze raad onze middenstands problemen in deze stad te mogen behartigen en ver dedigen. Ondanks de samenstelling van de raad, heb ik ook steeds geprobeerd er de partijpolitiek buiten te houden omdat ik van me ning ben dat deze er niet thuis hoort, trouwens in geen enkele adviesraad. Vandaar ook dat ik mij van meet af aan verzet heb tegen het feit dat een sche pen voorzitter is van een adviesraad, iets wat sche pen De Pauw en later ook schepen Willems onmid dellijk begrepen hebben. Schepen De Pauw zegde destijds: «ge kunt tegelij kertijd geen rechter en partij zijn» en hij dele geerde prompt het voorzit terschap naar zijn onder voorzitter. Ook heb ik er stipt de hand aan gehouden dat deze raad zou werken in volledige overeenstem ming met de ons opge drongen statuten, hoe ge brekkig deze ook waren. En ondanks alles meen ik dat deze raad goed heeft gewerkt en vooral con structief heeft willen sa menwerken met het stads bestuur en zijn diensten. Tientallen positieve en vooral goed gemotiveerde adviezen vertrokken naar het beleid toe vanuit ons midden. En dan: «de top dag». Het idee, de uit werking en de drijfkracht ontstond in deze raad en met wat een sukses! De tiende topdag ligt nog fris in ieders geheugen. Dames en heren, ik per soonlijk ben ronduit fier op wat de middenstands raad al die jaren heeft ge presteerd. Ik vond het dan ook de moeite waard om er mij onbaatzuchtig voor uit te sloven, vooral de laatste zes jaren, en ik heb geen enkele vergadering gemist (van alle politieke afgevaardigden ben ik de enige die dat kan zeggen). Uit diepe dankbaarheid en erkentelijkheid heeft de partij die mij voor mijn funktie in de midden standsraad aanwees, nu beslist mij aan de dijk te zetten en mij verlof zonder wedde toe te kennen, niet alleen om politieke maar vooral om sektaire redenen. Ik had beter moeten weten en wil u een citaat over een zekere mijnheer Pei- rens niet onthouden, citaat verschenen in Knack»: «De nieuwe A.C.V.-voor zitter Willy Peirens voer ook scherp uit tegen de middelmatige en vooral minderwaardige klasse die de middenstand zou zijn». Einde citaat. Voila, daar mee weet u ook eens van iemand anders hoe men in bepaalde groepen over u denkt. Dames en heren, ik heb mij inderdaad steeds opge steld als een zelfstandige, vrije man. Ik heb er steeds voor geijverd dat de maat schappij waarin wij leven, ook mensen als ik aan hun trekken laat komen. Maar op mijn kop laten zitten aanvaard ik van niemand. Ik heb tot het einde van deze vergadering bij u wil len zijn, omdat ik in geen geval u, vrienden van de middenstand, in de steek wil laten. Maar «Nu» stap j ik op. Wees gerust, die partij zal I wel een of andere bleke i middenstander vinden die j uit politiek eigenbelang zijn volksgroep zal willen verraden. Misschien kan mijnheer Van Den Bergh nu eventjes gaan horen op j de aan gang zijnde ge meenteraad of die nieuwe 1 benoeming waar hij ook achter gezeten heeft, reeds rond is. Dan kan hij verne- men dat de nodige schik kingen om mijn plaats te laten innemen, reeds ge- nomen zijn. Ik wens deze raad verder alle sukses toe en wie be- j ter kan, moet voor mij niet j zwijgen. Leve de vrijheid!» LH De vergadering van de Stedelijke Middenstandsraad verliep eerder woelig. Pierre De Poorter gaf zoals trouwens reeds gemeld zyn ontslagbrief als ondervoorzitter en lid van de middenstandsraad waarin h(j zetelde als mandataris van de CVP. Omdat hy de overstap deed naar de Vrije Demokraten had de CVP inderdaad de intentie hem te weren. Samen met Pierre De Poorter verliet ook Jan De Wolf de zaal. Na enige repliek van Jos Van Den Berghe die wellicht de nieuwe ondervoorzitter wordt ging ook Herman De Vos weg, even later gevolgd door vader en zoon Schollaert. ve vakbonden hadden een gesprek met vooraanstaanden van Dendria Aalst als met de Belbrew-groep die veel overkoepelt. Dendria dreigt inderdaad als produktie- eenheid te worden afgebouwd en de eventuele taak als distributiecentrum is lang nog niet zeker. Met dus heel wat kwalijke gevolgen voor de werknemers. Aalst. De NCMV kandidaten op de CVP-lijst. V.l.n.r. Lieven Geldhof. Paul De Gols, Elisa Blanchaert-Bourgeois, Jean-Marie Heyman, Luc Willems, Jos Van den Bergh, Michelle Gheeraerdts-Monfils en Paul Kinoo.

De Voorpost | 1988 | | pagina 2