Sportieve Brandweer in Temse Rangschikking Burensportdienst en Rijksscholen Temse Reekswinnaars! Zaalvoetbalbeker van Groot-Temse 30 - 10.6.1988 - De Voorpost ZAALVOETBAL fasMfC* HK« ut- iwk i Reeks A 1. Spionkop K.S.V. 2 2 0 0 11 6 4 2. Tornado 2 1 0 1 12 7 3 3. DeZeehond 2 0 11 7 8 1 4. H.C. Atilla 2 0 2 0 6 15 0 Reeks B 1. Burensportdienst 2 2 0 0 20 3 4 2. F.C. Schrijberg 10 10 2 10 0 3. F.C. Kramp II 10 10 1 10 0 Reeks C 1. Rijkscholen Temse 2 2 0 0 19 6 4 2. F.C. Kramp I 10 10 3 7 0 3. Palm Boys 10 10 3 12 0 Open Reeks 1. V. Hoskens 2 2 0 0 14 4 4 2. Vriendenkr. 2 2 0 0 13 5 4 3. Fr. Josée 2 0 2 0 6 11 0 4. N.Y. Tebo 10 10 3 7 0 5. Elversele 10 10 0 9 0 Mare Stevelinck Minivoetbal. De KWB Sint-Martinus en 't Hofken speelden een vriendschappelijke partij minivoetbal. Het werd bovendien nog een gelijkspel ook (a) BURENSPORTDIENST 10 F.C. KRAMP I 1 Tweede monsterscore voor de burensportdienst. Nu werd F.C. Kramp II te licht bevon den. Toch gingen de kram pboys in de tweede helft ten onder want in de eerste perio de konden de Burensporters slechts moeizaam afstand ne men. Langs Geert Van Her- zele en Jan Osselaer. Dit ter wijl F.C. kramp langs Dirk Weyn voor de nog niets zeg gende 3-1 rustcijfers zorgde Na de pauze dan stond er geen maat op Geert Van Her- zele (3). Marc Beek (2) Erik Vermeulen en Jan Osselaer die dank zij hun fysieke pa raatheid de ruime zege be werkstelligden. Amper twee speeldagen ver zijn we in de bekerkompetitie van groot-Temse of daar zijn reeds de eerste reekswinnaars bekend. In de Rekreatieve reeks viel deze eer te beurt aan zowel Burensportdienst Waasland als aan de Rijks scholen van Temse. Burensportdienst won twee maal na elkaar met méér dan overtuigende cijfers. Nu werd F.C. Kramp II te licht bevon den. Hetzelfde staaltje zaal voetbal konden de Rijksscho len op de vloer brengen in sporthal Tilroda. Zij verplet terden de Palm Boys, hetgeen toch wel verrassend mag ge noemd worden. Burensport dienst in reeks B en Rijkscho- len in reeks C zijn dus reeds de gekende halve finalisten. Veel spannender gaat het er echter aan toe in de A reeks. Daar blijft Spionkop K.S.V. de grote plak zwaaien, nu werd weer gewonnen van H.C. Atilla met ruime cijfers. Door deze zege komen de Spionkoppen van K.S.V. zelfs aan de leiding in hun reeks want de achtervolgers, zijnde i De Zeehond en Tornado kon den in een rechtstreeks duel geen afstand nemen van el kaar. Vooral voor Tornado komt dit hard aan want nu moet de laatste wedstrijd, te gen de Spionkop gewonnen worden wil men eveneens met de beste papieren op zak naar de halve eindstrijd trekken. Want wanneer we de verdere programmering van het tor nooi nakijken dan zien we dat de nr. 2 uit reeks A in de halve finale de strijd moet aanbinden met Rijkscholen Temse en zodoende.. meedogenloos afgerekend met een gevaarlijke outsider: Handbalclub Atilla. Vooral Lie-, en Bogaert speelde een knape match, want hij bracht de 3-0 rustcijfers in zijn eentje op het bord. Na de rust, toen het hek van de dam was volg den volgende spelers hun idool, Mare Foubert, Yvan Riské, Dirk Lissens en Ro land Kokkelkoren die de ze vende Spionkopgoal aante kende. Ondertussen had Atti- la langs Pascal Buytaert (2) en Peter Van Hoyweghen wel wat kunnen terugdoen, maar om de K.S.V. boys van de zege te houden was dit vol doende. M.S. FRITUUR JOSE 2 VRIENDENKRING 6 Vriendenkring heeft ook deze moeilijke wedstrijd tot een goed einde gebracht zodat de weg naar de finale nu breed open ligt. Reeds aan de rust was «de zaak» beklonken voor coach Moorthamer en zijn mannen. Kris en Fons De Wolf, Guido Layrcys en Jean Weyn zorgden immers dan al voor de beslissende kloof ter wijl bij de Frituurjongens en kel M.J. Engels wat terug kon doen. Rust 1-4. Zelfs het ont breken van Freddy Nonne- man in het vriendenkring doel (werd knap vervangen door speler De Roeck) kon niet uitgebuit worden door M.S. Frituur José, want enkel Dirk Buytaert kon De Roeck nog kloppen. Daartegenover kon bezoeker Eddy Keymolen wél nog twee maal de Frituur Warm stoken zodat de bord jes uiteindelijk bleven steken op 2-6 in sporthal Temsica Z.V.C. ELVERSELE 0 VERHUIZINGEN HOSKENS 9 De bezoekers hebben meteen hun werk gedaan. Via Inghe Bettoncelli en Gert Vercaute- ren hebben ze inderdaad El- versele naar de laatste plaats «verhuist» in deze reeks In de eerste helft kwamen beide voornoemde spelers samen drie maal tot scoren bij Elver- sele doelman Luc Van Mocsc- ke. Na de pauze ging het duo Vercouteren-Bettoncelli ver der op hun élan en kreeg nog versterking van de Sciacca troepen, zijnde Ignazio en Raffaelo Zio klom de eind stand dan ook meteen de hoogte in en is Elversele al van bij de openingsmatch uit geschakeld voor een finale plaats. PALM BOYS 3 RIJKSSCHOLEN TEMSE 12 Tegen een versterkte Rijks scholen ploeg die beroep de den op Eddy Keymolen had den de sportieve Palmboys uiteraard geen schijn van kans. Voor de rust kon Palm boy Armand De Kerf zijn doel nog schitterend verdedi gen en slechts pogingen van Marc Felix, Luc en Gert Ver- couteren voorbij laten schui ven. Na de pauze echter kwam de scoringsmachine van Eddy Keymolen pas goed op gang en met vijf goaltjes op zij bezegelde hij het moedige lot van de Palm Boys. Deze Zaalvoetbal. VK Brandweer uit Temse verbroederde met Confisserie De Rijck (dw) Zaalvoetbal en Temse. Het is één geheel geworden. Het zaalvoetbal is immers niet meer weg te denken uit de Scheldegemeente. Een tiental jaar terug lag de gemeentelij ke sportdienst aan de basis van het zaalvoetbal te Temse terwijl nu de Temse Liga de fakkel heeft overgenomen. Wie wekelijks een uurtje ge zonde ontspanning wilt beoe fenen, kiest dan ook door gaans in Temse voor zaalvoet bal als sporttak. Een en ander was ook de Temsese brandweer niet ont gaan. Onder leiding van ini tiatiefnemer Martin Ampe, werd onder de «pompiers» kandidaten zaalvoetballers gezocht, en binnen de kortste keren stonden niet minder dan 25 spuitgasten in korte broek met daarin knikkende knieën omdat ze van zaalvoet ballen natuurlijk minder kaas gegeten hebben dan van wa ter spuiten. De basis was echter gelegd en vorige week zaterdag kwamen de Brandweerjongens van Temse voor de eerste maal naar buiten om een zaalvoet balwedstrijd af te sluiten. Als tegenstander werd Confi serie De Rijck uitgekozen. Deze faire ploeg uit de Tem- se-liga die weldra zal doorsto ten naar eerste afdeling, was meteen een serieuze test voor de Brandweer om hun kun nen te demonstreren. De wedstrijd zelf was zeer gelijkopgaand wat het veld spel betrof, maar de doelpo gingen van de Confiserie- ploeg waren een ietsje gevaar lijker dan die van de Brand weer. Voor coach Ampe is er alvast nog een heleboel werk aan de winkel. «Ik weet dat de ploeg nog wat trefzekerheid mist, maar wan neer we verder de gelegen heid krijgen om deze sporttak te blijven beoefenen zullen we volgend seizoen bij de re play van deze wedstrijd al in staat zijn om de tegenstander van vandaag het vuur zelf aan de schenen te leggen», aldus Martin Ampe met deze (zéér) toepasselijke woordspeling. «Trouwens vandaag stonden we niet op ons sterkst», ging Martin Ampe verder, «want juist toen scheidsrechter' Pa trick Wouters de beide ploe gen aan de aftrap wilde vra gen, werden onze spelers ge- mobilizeerd naar Elversele waar een brand woedde». (Zie elders in dit blad). «Hier door was onze ploeg ont hoofd, want juist de gevaar lijkste spitsen waren uitgerukt en konden bijgevolg niet aan wezig zijn.» Plicht vóór alles dus bij de Temsese brandweer die alles zins voor dit sportieve initia tief sukses dient gewenst in hun verdere sportioopbaan. Na de wedstrijd werd dan zoals het brandweerlui past schroeide kelen nog lang na- verbroederd met de tegen- geblust... stander en werden de ver- Minivoetbal. Het tiende minivoetbaltornooi voor openbare diensten had opnieuw plaats in de hovingen van het Aalsterse OCMW. Doelverdediger Van Malderen van VK Post was allicht de grootste pechvogel. Gelukkig was het hospitaal niet ver weg (a) Minivoetbal. Het minivoetbaltornooi voor de Aalsterse openbare diensten werd voor de tweede opeenvolgende maal gewonnen door de ASLK. Toch kwamen er bij de finale tegen het OCMW verlengingen aan te pas (a) De Zeehond en Atilla zijn uitgeschakeld en spelen geen rol meer van betekenis in de ze rekreatieve beker van groot Temse. De Open reeks daarentegen kan nog alle kanten uit, t.t.z. wat de overwinning in de reeksen betreft. Want wie twijfelt er nog aan de Verhui zingen Hoskens tegen Vrien denkring zal uitkomen in de finale. Beide ploegen beves tigden nog maar eens hun am bities. Vriendenkring ver sloeg opvallend gemakkelijk M.S. Frituur Josée terwijl Verhuizingen Hoskens er nog wat bovenop deed tegen El versele. SPIONKOP K.S.V. 7 H.C. ATILLA 3 De Spionkop blijft op de ze gevierende toer. Nu werd Zaalvoetbal. In de Beker van Groot-Temse is H.C. Attila een vaste waarde (dw) laatsten konden via Willy Goossens, Dirk Brijssinck en Hugo De Gendt wel wat te rugdoen maar het laatste woord in deze doelpuntrijke partij was toch voor het duo Vercouteren-Arbij n DE ZEEHOND 4 TORNADO 4 Zaalvoetbal. De ploeg Ipso uit de Hamse Liga (vh) Zaalvoetbal. De ploeg Concordia uit de Hamse Liga (vh) Zaalvoetbal. De meisjes van Concordia uit de Hamse Liga (vh) De topper in reeks A van de rekreatieve ploegen eindigde op een logisch gelijk spel na dat beide ploegen elk één helft mochten opeisen. In de eerste periode was Tornado duidelijk de beste en scoorde via Peter Bogaert en Koen De Cleen dan ook de 0-2 rustcij fers. Na de rustperiode was Zaalvoetbal. De Spionkop van KSV Temse wordt de revelatie van de Beker van Groot- Temse (dw) het dan een ontketende Zee hond ploeg die langs Guy De Busscher Didier De Bussche- re (2) en Gunther De Buyser op een 4-2 voorsprong wist te komen. In de slotfase echter gaf de koelbloedigheid van Peter Van Wauwe de door slag en kon hij de ploegen weer langszij brengen. Een stand waarmee de akteurs best tevreden leken.

De Voorpost | 1988 | | pagina 30