i Paardensport Hunters springen nieuwe verlichting plechtig in Sint-Amandse zaalvoetbalfederatie lauwerde kampioenen Derde manche kolfje naar de hand van Tony Lefever Avond meeting bij Sparta Bornem De Voorpost - 10.6.1988 - 31 VRV-KAMPIOENSCHAP. GEMEENTE BORNEM GEEFT RIJVERENIGING EEN ZETJE... Wie zijn hart aan de ruitersport verpand heeft, zal met bijzonder veel genoegen kunnen vaststellen hebben dat de gemeente Bornem blijkbaar ook te vinden is voor de paardensport in het algemeen. Dankzij de steun van het gemeentebestuur hebben De Hunters uit Wintam vrijdagavond 3 juni een (nieuwe) verjichtingsin- stallatie in gebruik kunnen stellen. Meteen kan men te Wintam ook 's avonds gaan oefenen... en dat na liefst 16 jaar bestaan! De derde kampioenschapsmanche van het V.R.V., ingericht deze keer in manége «De Kleine Steile» te Boom kreeg zondag 5 juni nog eens Jean Gevels in aktie. Niet dat de Willebroekenaar gestopt zou zijn, integendeel! De Vaartlander reed een foutloze progres sieve proef in de klasse 3 met Condor en knoopte nog eens met de zege aan. Een beloning voor het nooit opgeven. Heel wat regionale kombina- ties vielen weer in de prijzen, al zijn de meest in het oog springende deze van onder meer Mare De Peuter en met Favorite, én met Prisco. Ook Patrick Van Remoortere en Tanja Lemmens sprokkelden punten. Opvallend was ook het resultaat van Suzanne Se- gers uit Willebroek die in de klasse 1 foutloos bleef met Lou-Lou. Tony Lefever lukte zelfs 3 overwinningen De uitslagen Beginnende ponyklasse Progressief, barroge niet op tijd 1De Smedt Danny (Boary) 55 p. - B.T 2. De Peuter More (Favorite) 54 p. Barema A boiioge niet op tijd 1. geh|k: De Peuter Marc (Favo rite) De Smedt Danny (Happy Day) foutloos. Gevorderde ponyklasse Progressief mixte barroge op tijd 1Pauwels Ronny (Youca) 32 p. in 31.24 sec. 2. Lemmens Tanja (Beouty) 32 p. in 36.42 sec 3. Von Broeck Ann (Freja) 18 p. in 41.94 sec. Barema A mixte barrage op tijd 1. Von Broeck Ann (Freja) fout loos In 25,25 sec. 2. Pauwels Ronny (Youca) fout loos in 25,52 sec. Klasse beginnende (1) Progressief mixte barroge op tijd 1De Peuter Mare (Prisco) 52 p. in 62.26 sec Barema A mixte barroge Op tijd 1. De Cleene Katia (Troica) fout loos in 36.14 sec 2. Segers Suzanne (Lou-Lou) fout loos in 36.18 sec. 3. Bonjeon Stefaon (Calypso) 4 strafp. in 30.23 sec. Klasse Licht (2) Progressief mixte barroge op tijd 1. Lefever Tony (Romeo) 37 p. in 29.10 sec. 2 Von Broeck Ann (Violet) 37 p. in 32.32 sec. 3. De Kinder Tommy (D'Jim) 37 p. in 33.64 sec. 4. Von Der Borght Dirk (Brutus) 37 p. in 34.37 sec. 5. Simon Rudi (Calypso) 37 p. in 35.37 sec 6. Willoert Jon (Brenda) 37 p. in 35.56 sec Boremo A mixte barroge op tijd 1. Lefever Tony (Romeo) foutloos in 30.37 sec. 2. De Kinder Tommy (D'Jim) fout loos in 30.99 sec. 3. Gevels Jean (Gino) foutloos in 37.48 sec. 4. Lenssens Richard (Abinos) foutloos in 40.34 sec 5. Willoert Jan (Brenda) 4 strafp. in 33.80 sec 6. De Hoef Stefaon (Nosrullo) 5 strafp. in 44.02 sec. Klasse midden (3) Progressief mixte barroge op tijd 1. Gevels Jean (Condor) 37 p. in 39.51 sec. 2. Wuytock Guy (Annelorv.1 30 p., in 31.25 sec. 3. Van Remoortere Patrick (Rimo- vera) 51.75 p. in 75.84 sec. (bui ten barroge) Barema A mixte barroge op tijd 1. Lefever Tony (Worro) foutloos in 29 57 sec 2. Joos Christel (Comoro) foutloos in 31.64 sec. 3. Wuytock Guy (Anneloire) fout loos in 32.84 sec 4 Boel Guido (Wellington) 4 strafp. in 32.41 sec. 5. Segers Suzanne (Lou-Lou) 8 strafp. in 40.06 sec. Klasse zwaar (4) Progressief mixte barrage op tijd 1De Rijcke Patrick (Urano) 37 p. in 28.47 sec. 2. Vleminckx Jan (Vikky) 37 p. in 28 93 sec. Borema A mixte barrage op tijd 1De Rijcke Patrick (Wip) 4 strofp. in 31.73 sec. 2. Van Praet Eric (Luitenont) 4 strafp. in 33.37 sec. 3. Simon Rudi (Dowy) 4 strafp. in 38 86 sec 4. Boel Guldo (Wellington) 7 strafp. in 44.98 sec. Heden zondag zijn de VRV-ruiters te gast in manége Momi te Aart- seloor. (Pirre) 12 betonnen pilonen werden door De Hunters aangekocht én geplaatst. De gemeente Bornem droeg hier hoor steentje bij door de lampen te schenken én te plaatsen, waarna de klub zelf voor de aansluiting instond. Door die nauwe samenwerking werd de paardensport en De Hunters vooral, door het gezond ver stand gediend. In een sport waar niet alleen materiaal (paard) van tel is, maar ook vriendschap tussen mens en dier, en waar méér komt bij kijken dan een goed rijgedrag, heeft men toch wel graag eens een ondersteuning. Bor nem gaf De Hunters dat «zet je», dat het echt nodig had om te overleven. Overleven is in dit geval de jonge beginnende ruiters de kans te geven om te oefenen, en de ervaren leden verder te bekwamen. Het ter rein dat De Hunters van hun bestuurslid Jules Spiessens huren lag er vrijdagavond stralend bij... want de inhuldi gingsplechtigheid bleef niet beperkt tot een receptie... er was ook een jumping! Volk én paarden! Er waren heel wat paarden op deze avondjumping, L.R.V.- ers, zoals Hippique Kalfort en De Tempeliers Branst om die van eiger. streek te vermelden, maar ook tal van V.R.V.-kom- binaties. Bovendien lokte dit gebeuren een vrij grote op komst naar Wintam. De jumping werd ingericht voor pony's, beginnelingen, klassen licht, midden en zwaar. Als extraatje zelfs een krachtproef na een barema A- parcours voor elke kategorie van ruiters en amazones. Doel Jozef Maes, voorzitter van De Hunters verwelkomde het ge zelschap op zijn gekende hu moristische wijze. Burgemees ter Van Eetvelt van zijn kant uitte zijn waardering voor het sportieve dat de Hunters in zich hebben om de ruitersport in de streek te propageren. Hij achtte het dan ook opportuun dat door de gemeente onder stee. ling werd gegeven. Hij beloofde zelfs in de mate van het mogelijke steeds te trach ten bij te springen, wanneer het om verbeterings- en/of uit breidingswerken gaat, als dat nodig mocht blijken. De bur gemeester bleef zelfs nadien op de jumping even aandach tig het gebeuren volgen en reikte dan ook de eerste beker uit... door hem geschonken. Er werd door heel wat ruiters en amazones een Barema-A proef met barrage gereden. Elders de uitslagen van deze avondjumping. Bestuursherkiezing! Ter plaatse vernamen we dat er bij De Hunters zeer onlangs een bestuursherkiezing werd gehouden. Bleven zowat de zelfde namen aan het bewind: Jozef Maes (voorzitter), Ma rie-Louise Spiessens (kom- Er was heel wat volk komen opdagen voor deze avondjumping (Pirre) mandant), Louis Spiessens, Ernest Spiessens, Francois II- legems, Maurice Van Ranst,... dan sloeg het toch in als een bom dat niet meer Staf De Clercq het sekretariaat voert, maar Anita lllegems Een ver jongingskuur bij De Hunters dus, die met de ingebruikna me van een verlichting moge lijk een nieuwe start inluidde na een kleine terugval naar nog 25 leden. (Pirre) UITSLAGEN: Pony's 11 deelnemers): 1 Verberckt Luc (Wendy), 2. Pou- wels Ronny (Youca), 3. Lemmens Tanja (Speedy), 4. De Clercq Filip (Petit-Mouche). Beginnelingen (40 deelnemers): 1. Van Broeck Ann (Violet), 2. Van der Vorst Annick (Goldie), 3. Rottiers Heidi (Horizon), 4. Ver berckt Luc (Wendy), 5. Verberckt Luc (Everest), 6. Spiessens Frede- rik (Calypso), 8. Van Broeck Ann (Freya), 9. Lemmens Tanja (Speedy), 10. Wuytock Jan (Anne- lore). Licht (34 deelnemers): 1. Verbruggen Kristel (Banier), 2. Lefevre Tony (Watro), 3 Spies sens Frederik (Gwendy), 4. Van der Vorst Annick (Goldie), 5. llle gems Anita (Viking), 6. Wuytock Dirk (Annelore), 7. Laurens Peter (Hello), 9 Tuyteleers Eric (Ul tiem), 10 Ringoot Michel (Conny). Midden (25 deelnemers): 1Vergouwen Joris (Akecha), 2 Van Praet Eric (Luitenant), 3. Le fevre Tony (Watra), 4 De Stroo- per Bart (Dali Cceur), 5. Lauwers Peter (Guina), 6. Lauwers Peter (Els), 7. Schuytjens Danny (Lody) Zwaar (9 deelnemers) 1. Van de Wolle Steve (Flying Girl), 2. Vergouwen Joris (Karelt- je), 3 De Strooper Bart (Dali Cceur). Krachtproef (5 deelnemers): 1De Strooper Bart (Dali Cceur), 2. Van de Walle Steve (Flying Girl). (Pirre) Voor de Sint-Amandse zaalvoetbalfederatie zit het seizoen er reeds enkele weken op. Kampioen M.J.A., net als vorige jaren out-standing, is dus opnieuw als eerste in de kompetitie geëindigd. Een kompetitie die daarmee haar zesde jaargang heeft afgesloten en waarvan de lauwering der kampioenen het sluitstuk vormde. Deze huldigende bijeenkomst vond plaats op zaterdag 4 juni 1988 in de cafétaria van de Sint-Amandse sporthal en werd geopend door voorzitter meester Juul De Keersmaecker, die naast leden van het Sint-Amandsegemeentebestuur ook de voetballers Steph Kesh, SC Anderlecht en Augustin van A.A. Gent welkom noemde. Ook werden de scheidsrech ters, Dimitri Kerkhofs, Ludo Von Assche en Alfons Ver meulen met een aandenken bedacht. Kampioen werd dus M.J.A. die daarmee ook de wisselbe ker Pieter De Pauw veroverde. De beker van de Fair-Play ging naar de ploeg Bolika met 193 punten. Punten welke na iedere wedstrijd en van 0 tot 10 door de scheidsrechters werden toebekend. Overigens werd het een nipte overwin ning van Bolika op de ploeg Mazda en vervolgens M.J.A. en Breughel. Een bewijs dat deze kompetitie een sportief verloop kende. De beker van de beste doelschutter ging naar Albert Pauwels van de ploeg Patrick Sport. Eindstand op 9 mei 1988: 1 M.J.A. 43 p., 2. Bakkers V. 39 p., 3. Patrick Sp. 35 p., 4. Aan de inschrijvingstafel der ruiters was het ook aanschuiven (Pirre) Daarna was het de beurt aan Engels gestelde groet naar de duivel-doet-al en sekretaris gastvoetballers, het verloop van de federatie, Rik Van van de voorbije kompetitie on- Straeten, om met een in het der de loep nam. De sekretaris ging daarbij de moeilijkheden helemaal niet uit de weg en bracht enige grieven te berde, dit vooral met betrekking tot de situatie inzake het scheidsrechtersbe- stand. Situatie die zich voor de toekomst alles behalve rooskleurig aankondigd en dit als gevolg van minder prettige ervaringen voor de fluiteniers. Ook wat het nemen van ver antwoordelijkheid inzake de organisatie en de goede wer king ervan betreft werden eni ge opmerkingen en vraagte kens naar de toekomst ge plaatst, want buiten de 67- jarige sekretaris zijn er enkel de heren Roger Maes, Dimitri Kerkhofs en vooral Jean-Pier- re De Smet, die zich daad werkelijk inzetten voor de goe- degang van zaken. Het mocht allemaal wel eens gezegd worden. Breughel 32 p., 5. Palingboys 29 p., 6. Rogerboys 26 p., 7. Heiken Sp. 24 p., 8. Leeuw- kens 19 p., 9. Mazda 17 p., 10. Sportvr. 14 p., 11. Upjohn 14 p., 12. Bolika 12 p., 13. Vlietboys 9 p. Fair-play: 1. Bolika 193 p., 2. Mazda 192 p., 3. M.J.A. 185 p., 4. Breughel 194 p. Beste doelschutter: 1. Albert Pauwels, Pat Sport 102 doelp., 2. Mare Lauwers, M.J.A. 66 doelp., 3. Jos Jans- sens, Rogerboys 50 doelp., 4. Geert Ots, Palingboys 49 doelp., 5. Daniël Collier, Breughel 57 doelp., 6. Johnie Pauwels, Rogerboys 39 doelp., 7. Günther Maes, Leeuwkens 38 doelp., 8. Gui do Geerts, Bakkersvr. 31 doelp., 9. Patrick Liessens, Sportvr., 29doelp., Yvan Lies sens, Sportvr., 29 doelp., Franky Schelkens, M.J.A, 29 doelpunten. Almé Op vrijdag 10 juni heeft in het rekreatiedomein Breeven de eerste avondmeeting van het zomerseizoen plaats. Sparta Bornem inviteert er dan weer heel wat verenigingen met zowei heren en jongens, als dames en meisjes. De meeting vangt reeds te 18 u. aan. Op het programma staan voor de jongens/heren: - pupillen: 800 meter en verspringen; - miniemen: 800 meter en kogelstoten; - kadetten: 800 meter en hoogspringen; - scholieren: 400 meter, 1500 meter en kogelstoten. Voor de juniors en seniores zijn er de 400, 1500 en 5000 meter. Bij de meisjes/dames wordt het kijkstuk alsvolgt verdeeld: - pupillen: 800 meter en kogelstoten, - miniemen: 800 meter en verspringen; - kadetten: 800 meter en verspringen; - scholieren: 400, 1500 meter en kogelstoten; - juniors en seniors: 400 en 1500 meter. Deze avondmeeting is de eerste in een reeks zomermee- tings bij Sparta. Op vrijdag 29 juli wordt dit alles nog eens overgedaan, al komen dan de sprintnummers, diskuswer- pen en 3000 meter aan de orde. Op 14 augustus is er de attraktieve hordenmeeting en op 29 augustus weerom een meeting waarover we het later nog zullen hebben, ledereen welkom in het Breeven! (Pirre) Jurgen Maes won de trui van Anderlecht (Aimé) Danny De Smedt van MJA met de wisselbeker, geflankeerd door Keshi, Augustin en Roger Maes van de Rogerboys (Aimé) Vervolgens kwam er het inter- vieuw met de twee gastvedet- ten, gesprek dat in het Engels werd gevoerd door voorzitter Juul De Keersmaecker en se kretaris Rik Van Straeten, waarna geschenken werden aangeboden aan genoemde spelers en bloemen aan beider dames. Na nog een woord door de Sint-Amandse schepen van sport Karei De Smedt kon overgegaan worden tot de uit reiking der trofeeën. Trofeeën die geschonken wer- de door de houder van het cafétaria de heer Gilbert Ge vers. Proficiat daarvoor Anderzijds werden de bekers voor de Fair-Play en de beste doelschutter respektievelijk geschonken door de Sint- Amandse gemeenteraadsle den Stanny Meskens en Aimé De Decker. Sekretaris Rik Van Straeten tijdens zijn toespraak (Aimé)

De Voorpost | 1988 | | pagina 31