KNOK wint en leidt Oude en nieuwe kerkgewaden en pas gerestaureerd drieluik in de kijker Sint-Pieterskerm is in Grambergen in het verschiet Kwis in Netwerk Paul Severs de vedette op Zomerfeest aan de Halt te Sint-Gillis 32 - 10.6.1988 - De Voorpost Kanernieopkomen (KNOK) schudde in de tweede kwis- avond in Netwerk medeleider Asdammen (voorlopig) ver van zich af. KNOK eindigde inderdaad andermaal op de eerste plaats met 92 punten en Asdammen moest zich tevreden stellen met een vyfde plaats en 78 punten. In de rangschikking na twee beurten blijft Asdammen toch de tweede plaats behouden. Veel belangstelling in Net werk voor de tweede avond georganiseerd door Palugama. In tegenstelling met wat VOK-Moorsel de vorige keer bracht, humo ristisch ludiek en met vo- kale hoogstandjes werd deze avond een veel meer ernstige bedoening. Zoals van Palugama te verwach ten eerder sec, doch juist probleemloos en zonder enige diskussie. Ook ge realiseerd nochtans het een wegens omstandighe den afgeslankt team in een ultra korte tijd. Reeds ge daan te 22.15 u. Fiasco nam een zeer goede start en leidde na de eerste tien vragen vóór KNOK, VOK, Asdammen, Koes koes, Aad Gaad, en Jonk en Aad. Bij de pauze stonden drie teams gelijk. Egalité zoals in het tennis maar dan met drie: KNOK, VOK en Fiasco op de hielen geze ten door Asdammen. KNOK lukte een solo met het kunnen noemen van een baai 'van de Kaspische Zee en Aad Gaad deed dat met gedétailleerde kennis van het verkeers reglement. Dat Mainz en Wiesbaden de twee hoofdplaatsen van Duitse Lander waren die dichtst bij elkaar lagen en bovendien gescheiden wa ren door een waterloop (De Rhein) wisten enkele teams. Dat het vijfjaarlijks bierfestival te Leuven «Luister van Leuven» heet was minder geweten wat dan weer niet het geval was met het stuk van Mo lière «Tartuffe». KNOK haalde zelfs een tweede solo* wetende dat de eerste blauwe schimmelkaas van Frankrijk luistert naar de naam Chateau d'Arville. Enigszins verbazend dat weinigen wisten dat de ka pel op het Aalsters Begijn hof toegewijd is aan Sint- Antonius en dat de knolci- perus nochtans in de ak- tualiteit quasi niet gekend is. Wat betreft een bedrijf van ons land dat eerlang op de beurs zich zal geno teerd zien wist iedereen waarover het ging. Een spuiter vroeg zelfs of er soms iemand in de zaal was die niet wist dat het over Walibi ging. Een schilderij van Goya werd optimaal herkend doch een stadszicht van onze eigen hoofdstad niet. Dat het programma voor migranten «Babel» heette was beter geweten. Wel licht is het feit dat het juist voor «Zonen en Dochters» komt daaraan niet vreemd. Dat Netwerk op gericht werd in 1981 was goed voor een solo van de FN-klub. De uitslag 1. KNOK 92, 2. Fiasco 84, Aad Gaad 82, 4. VOK- Moorsel 79, 5. Asdammen 78, 6. Kwistetweernie 59, 7. FN-club 52, 8. Multiple Choice en Koeskoes 46, 10. Jonk en Aad 43 en 11. Club 30 41. KNOK leider In de rangschikking na twee avonden prijkt KNOK aan de leiding. In dat team zit ook de win naar van de jongste-IQ- kwis op TV Guido Van Steen uit Oudegem. De volgende partij werd reeds opgenomen eergisteren woensdag doch wordt pas uitgezonden in september. Voor een goed begrip, de punten van elke avond worden steeds omgezet in procenten zodat het ver schil in moeilijkheidsgraad tijdens de diverse avonden gekompenseerd wordt. 1. KNOK 200 (tweemaal het maximum), 2. Asdam men 185, 3. Fiasco 184, 4. Aad Gaad 161, 5. Kwistet weernie 145, 6. Koeskoes 129, 7. FN-klub 127, 8. Jonk en Aad 117, 9. Club 30 115, 10. Multiple Choi ce 107. Opvallend is dat beide nieuwkomers laatst ge klasseerd staan. Volgen dan nog twee ploe gen die elk reeds een avond organiseerden en dus een speelbeurt achter stand tellen. Het zijn VOK met 89 en Palugama met 88 punten. Volgende kwisavond van daag vrijdag 10 juni te 20 De Riddersstraat. Netwerk organiseert «Eten naast de muur» op zaterdag 18 juni vanaf 19 u. en op zondag 19 juni vanaf 12 u. Naast water kerssoep en taart en koffie keuze tussen paella, var kenshaasjes en oester zwammen, eendeborst en nieuwe aardappelen, ge vogelte reepjes en vegeta rische schotel. Ook kin derschotel. LH Aalst. De kwissers aan het werk in Netwerk a Aalst. De organizerende ploeg van de tweede kwisronde in Netwerk (a) Zaterdag 25 juni, wanneer in Sint-Gillis Dendermonde feest wordt gevierd omdat het er kermis is, heeft op het speelplein in de Vyfde Januaristraat in een reusachtige tent het «Zomerfeest» plaats dat al enkele jaren wordt georganizeerd door de mannen van «den halt». Vroeger, zes jaar met veel sukses, werd aan «den Halt» elk jaar een «Veir- kesboer» verkozen. Voor die verkiezing, die in en rond Sint-Gillis burger recht had verworven kwam telkens veel volk opdagen. Om een of ande re reden heeft men dan dit initiatief verlaten. Verkie zingen zijn er immers wel elk weekend op een of andere plaats en boven dien, men wilde ook een ruimer publiek aantrek ken, ook van buiten de eigen gemeente. Men schakelde dus over naar een «zomerfeest». Initia tiefnemer voor deze om schakeling was sekretaris Freddy Roman van het or- ganizerend komitee. Zijn voorstel kreeg onmiddel lijk de steun van voorzitter Ludo Ost; schatbewaarder Pierre Van Keer, kommis- saris Alex Goossens en tal rijke medewerkers. Als datum werd zaterdag 25 juni naar voor gescho ven en die datum werd ook behouden. Ondertus sen werd een heel pro gramma uitgewerkt en werd er besloten op het speelterrein in de Vijfde Januaristraat een feesttent op te trekken waar om 20 u. het feest definitief van start zal gaan. Gastvedette is de Vlaamse showzanger Paul Severs die met zijn danseresjes voor een aan gename muzikale avond zal zorgen. Het orkest Rob Mando en Punch zorgt voor de muzikale ruggesteun. Danslustigen zullen er zeker hun hartje kunnen ophalen. Later op de avond, wordt de mu ziek gebracht door disco bar Fredita. DJ is dan Freddy van Tijl. Kaarten voor dit niet te missen Zomerfeest zijn verkrijgbaar op het sekre- tariaat in de Buisstraat 34, te Sint-Gillis Dendermon de aan de prijs van 100 fr. Men kan telefonisch ook kaarten bestellen op het nummer 052-2114.23 na 18 u. Veertig jaar Vrienden van de Onze Lieve Vrouwekerk in Dendermonde Veertig jaar geleden omschreven de stichtende leden van de vzw De Vrienden van de Onze Lieve Vrouwekerk Dendermonde een van hun doelstellingen als het bevor deren van «de versiering van gezegde kerk». Die doel stelling heeft men veertig jaar lang weten hard te maken, al was dat niet altyd even eenvoudig. Naast die «versie ring» heeft de vriendenkring ook in belangryke mate bygedragen tot het bewaren en restaureren van vele kunstvoorwerpen van de kerk. Op 19 april 1948 werd op initiatief van wijlen Ridder Emmanuel Schellekens de vzw «Vrienden van de On ze Lieve Vrouwekerk Dendermonde» opgericht. De vereniging kende on der de bekwame leiding van haar voorzitter, Rid der Em. Schellekens, al spoedig een grote bloei. De leden die de rangen kwamen vervoegen zorg den ook voor de fondsen via vrijwillige bijdragen. Op die wijze konden de Vrienden van de Onze Lieve Vrouwekerk allerlei initiatieven nemen, onder meer het organizeren van koncerten in de kerk, het verrijken van het patrimo nium (paaskandelaar, On ze Lieve Vrouwebeeld van Jos De Decker, hoofdal taar, deksel voor de doop vont). Maar meer nog werd met de fondsen ge zorgd voor de restauratie van een aantal kunst werken. Naast twee groepstentoonstellingen (1954 en 1975) organize ren de Vrienden sedert 1982 rond de Kringfeesten een kleinere tentoonstel- Eind juni heeft in Grem- bergen de traditionele Sint-Pieterskermis plaats. Dat betekent een week lang feesten. De Sint-Pie terskermis wordt ingezet op zondag 26 juni met de zesde fietstocht van «Jeugd zonder Club». Daarvoor kan men zich wenden naar het lokaal in de Dr. Haekstraat 1, waar om 14 u. de start wordt gegeven. Ondertussen is in de Sint- Elooistraat Snuffel druk aan het werk met het ser veren van streekbieren (ook op zaterdag), waar men ook kan aanzitten voor een barbecue die er best mag wezen. Op zon dag 26 juni is er ook een minivolleytornooi in de gemeentelijke jongens school van Grembergen waar ploegen van drie per sonen het tegen elkaar zul len opnemen op een ter rein van 12 op 6 meter. Deelnemers kunnen zich voor 9u30 aanmelden, de eerste wedstrijden starten om 10 u. Er zijn reeksen voor rekreatie, mannen rekreatie, mannen provin ciaal, vrouwen provin ciaal, mannen landelijk. Voor informatie Hans Van Aerschot, Kerkplein 19 te Dendermonde. Men kan inschrijven aan de prijs van 300 fr. per plo»e. Op vrijdag 1 juli is ei 1. Snuffel aan de Hanse steenweg 1, vanaf 20u30 een «pellepatatten-haring- avond». Zaterdag 2 juli om 14 u. heeft de jaarlijkse fietsen- rally van CSC Grember gen plaats. Op hetzelfde tijdstip begint de viswed strijd georganizeerd door KAVD vissers op de vijver van A. Claus. Om 18 u. is er een kaartwedstrijd in café Bonte Os. De zevende Sint-Pieters wijkkermis dan op het speelplein Ganzegavers in de gelijknamige wijk. Daar wordt op zaterdag 2 juli om 17u30 begonnen met inhuldiging van de wijkreus «Mong». Dat zal gebeuren in café De Kroon. Om 19 u. zal de reus zijn rondgang maken door de wijk en hij zal vergezeld worden van de reuzen «Wardje» van jeugd zonder Club, «Tar- cy» van Snuffel en muzi kaal omringd door K.H. Sint-Cecilia uit Grem- Bergen. Om 20 u. is er een Grega kwis gepresenteerd door Fred Waegeipan. De kwis gaat over teoretische ken nis en behendigheid, ^ondag 3 juli vanaf 15 u. tot *.\j ''-"deranimatie geleid door monitoren van het speelplein. Vanaf 20 u. opnieuw Grega kwis. Er is op 3 juli ook een speciale kermisvlucht op Quiévrain en Noyon. Duiven kunnen binnen gebracht in het lo kaal verbroedering Truyensvrienden bij Julien Verleysen, Grootzand 109. Om 10 u. is er ook een mini-jogging die wordt georganizeerd door AC Denderland. De afstanden zijn 5 en 10 kilometer op het sportplein in de Oude Kerkhofstraat. Zondag 3 juli is er dan ook de vermaarde ruitersom- megang en Sint-Elooi pro cessie met om 10 u. een plechtige openluchtmis aan de Sint-Elooiskapel. Na de processie heeft de zegening plaats van ruiters en paarden. Om 14u30 vindt dan een pony- en ruiterringsteking plaats op het parochiaal speelplein in de Lomeer- straat. Om 15 u. is er in de Stuivenbergstraat aan café Bonte Os een Bonte Os aktiviteit en om 18 u. is een wandelkoncert voor zien van de KH St.-Cecilia onder leiding van Albert De Smedt. Om 19 u. volgt een kunstkoncert op de speelplaats van de vroege re jongensschool. Aan dat koncert wordt deelgeno men door de Ware Belgen uit Oudegem en KH Sint- Cecilia uit Grembergen. Zaterdag 9 juli vanaf 16 u. een grote kaartwedstrijd en tritsing van de civiele bescherming in het lokaal KAVD-er aan het Groot- zand met 2.000 fr. gratis, plus de inleg (20 fr per persoon^. Finale vanaf 20 u. De tritsing gebeurt naar 1 konijn en 10 kippen. Op zondag 10 juli heeft een viswedstrijd plaats georga nizeerd door de KWB af deling van Grembergen op de «Polderwiel». Aanvang om 14 u. Het boek «Ulysses» van Ja mes Joyce is de aanleiding tot een literaire stunt van formaat die zich op 16 juni in Antwer pen zal afspelen op de Groen plaats vanaf 5 uur. Meer in formatie op het nummer 03/ 231.20.56. ling, waarin telkens een ander aspekt van het rijke patrimonium aan het pu bliek wordt voorgesteld. Dit jaar worden oude en nieuwe kerkgewaden en het pas gerestaureerde drieluik van Jan van de Hoeck (17e eeuw) voor het eerst getoond. Mo menteel worden de Vrien den van de Onze Lieve Vrouwekerk van Dender monde geleid door Leo Pee die ook redaktiesekre- taris is van de bijdragen die de leden geregeld ont vangen en waarin telkens een kunstwerk wordt be sproken op een grondige wijze. Sekretaris is Aime Stroobants en L. Van Se- veren is schatbewaarder. Het bestuur bestaat verder uit de leden deken P. Van- overmeire, onderpastoor Hugo Steels, de heren Marcel Defleur, A. Der- veaux, J. Schellekens, O. Van Severen, E. Verstre pen en L. Vertongen. Lange lijst In de loop van de voorbije veertig jaar werden heel wat kunstvoorwerpen dank zij de inbreng van de Vrienden van de Onze Lieve Vrouwekerk van Dendermonde gerestau reerd. Een aantal van die voorwerpen waren al te zien op de tentoonstelling «Oude religieuze kunst in stad en land van Dender monde» in 1954 en «kunst schatten uit de Onze Lieve Vrouwekerk» in 1975. We pikken uit het lange lijstje enkele stukken uit en ge ven tussen haakjes het jaartal waarin ze werden hersteld: het zandstenen beeld van Onze Lieve Vrouw met Kind Jezus van Antoon Fayd'herbe dat door de Dendermondse beeldhouwer Jos De De cker werd gerestaureerd (1948), het Sint-Rochusal- taar met vlak kruishout naar een ontwerp van ar- chitekt Fr. Van Severen en herstellingen uitgevoerd door schrijnwerkers H. Van der Vreeken en schil der Rudolf De Buck uit Dendermonde (1951). Een Ecce Homo uit het begin van de 17e eeuw gerestaureerd door C. Leegenhoek (1955), het epitaaf van J. De Schaep- dryver-van Praet uit het midden van de 17e eeuw, waarvan de teksten door kunstschilder Herman Willems uit Dendermonde Dendermonde. In de Onze Lieve Vrouwkerk loopt momenteel een tentoonstelling van kazuivels en andere kunstschatten van de kerk (foto Piet Hermans werden herschilderd (1959), het triptiek toege schreven aan Jan van den Hoeck uit de eerste helft van de 17e eeuw waarvan de omlijsting door schrijn werker Gaspard Beurms uit Dendermonde werd hersteld (1966) en waar van het schilderij nu werd gerestaureerd. Op het lijstje vindt men ook nog verschillende reinigingen van schilderijen, beeld houwwerken en houtsnij werk terug evenals het herstellen ervan. Opmer kelijk bij dat alles is dat heel wat van die werken werden uitgevoerd door Dendermondenaars, stuk voor stuk bekwame vak lui. Belangrijk zijn ook de in formatie over de Onze Lieve Vrouwekerk en haar kunstpatrimonium die door de Vrienden van de Onze Lieve Vrouwekerk wordt verschaft. Al die bijdragen samen vormen een lijvig boek vpn 219 pagina's. Omdat deze bij dragen gebazeerd zijn op het onderzoek van de bronnen en van elk behan deld kunstwerk, vormen deze publikaties een inte ressante bijdrage tot de plaatselijke geschied schrijving. Belangstellenden die wen sen lid te worden van de Vrienden van de Onze Lieve Vrouwekerk, kun nen dit doen via storting van 100 fr voor de gewone leden, 300 fr voor de be schermende leden cn 1.000 fr voor de ereleden op rekeningnummer 293- 0174075-15 van de Vrien den van de Onze Lieve Vrouwekerk Dendermon de. Op 26 juni organiseert de kul- turele raad van Denderleeuw een gezins sportdag. Van 14 tot 18 uur kan men in het gemeentelijk sportpark te Denderleeuw met teams van 4 personen (man, vrouw cn 2 kinderen jónger dan 15 jaar) deelnemen aan allerlei sport- proeven. Voor informatie en inschrijvingen: Kultuurdicnst, A De Cockstraat 3 te Den derleeuw. Op 18 juni organizeert de vzw Natuurreservaten een studie dag in de universitaire instel ling Antwerpen over «natuur voor de toekomst, toekomst voor de natuur». Informatie: vzw Natuurreservaten, K. Eli- sabethlaan 57, te 9000 Gent. Naar aanleiding van de inge bruikneming van de nieuwe open rijbaan ten voordele van de training der ruiterij, orga nizeert het Mobiel Legioen van de Rijkswacht in het Kwartier de Witte te Haelen te Etterbeek, op 18 en 19 juni een open-deur met onder meer springwedstrijden, dres suur, de carrousel en een op treden Canadian Mounted Police. De Koninklijke Lijfgarde van Denemarken krijgt fietsen ter beschikking, zo heeft het op- perkommando besloten. Fiet sende militairen kunnen zich snel verspreiden an lopen vanuit de lucht niet zo een groot gevaar luidt de motive ring Een fietskaravaan van de kust tot in de Kempen. De Volks- dansccntralc voor Vlaanderen organizeert deze tocht tussen 1 cn 4 augustus waarna een vakantie volgt in Lichtaart- Kasterlce. Voor meer infor matie Volksdanscentrale voor Vlaanderen, Sint-Vincentius- straat 26a te 2018 Antwerpen (03/230.75.80). In de maanden juli en augus tus worden in het provinciaal domein Puyenbroeck te Wachtebekc initiatickursus- sen gegeven voor windsurfen, basketbal, volleybal, badmin ton, turnen en tennis. Voor meer informatie 091/55.70.87 of 55.59.00. Postzegel voor Priester Daens In de loop van volgend jaar zal de Regie der Posterijen een postzegel uitgeven over Priester Daens. In 1989 wordt immers de 150e verjaardag van de geboorte van de Aalsterse priester Adolf Daens gevierd.

De Voorpost | 1988 | | pagina 32