Uit de gemeenteraad Geen zitdagen sociale dienst OCMW in deelgemeenten Kwarteeuw Gates Europe in Erembodegem Nieuwe autostradebrug over de Dender GMCW-eigendommen in Kanestraat verkopen? CGSO Aalst zoekt vrijwilligers Ook H. Hartparochie geeft bloed De Voorpost - 10.6.1988 - 5 - Op de eerste verdieping van De Werf worden in het bureel boven de centrale inkomtrap twee winketten ingericht. - Met het oog op aanvullen van stocks en om kunnen tegemoet te komen aan vragen vanuit de verkeerskommissie en van de politiediensten wordt in beperkte aanbesteding signalisatiemateriaal aangekocht. Het gaat hier over 20 verkeersspiegels en 120 straatnaamborden. Er bestaat inderdaad een plan om alle straatnaamborden die door de tand des tijds aangetast zijn te vervangen. - De aankoop van een tweede sonometer gaf aanleiding tot heel wat geredetwist. De nieuwe sonometer zou bedoeld zijn voor de dienst Leefmilieu. Het toestel dat 200.000 fr. zou kosten moet toelaten de nodige metingen te verrichten in overeenkomst met de Belgische normalisatienormen inzake geluid en geluids hinder. Voorgesteld wordt dergelijk toestel aan te kopen bij onderhandse overeenkomst. Voor Danny Denayer is dit een overbodige uitgave vermits de politie dergelijk toestel heeft en er naar zijn weten niet zo vaak gebruik van maakt. Kan dat toestel niet door beide diensten gebruikt worden? Of wil elke dienst de eigen gadget? Volgens schepen De Maght is het nieuwe toestel noodzakelijk om bij hinderlijke bedrijven objektieve gegevens te verzamelen. Maar volgens Roger D'Hondt moet de dienst Leefmilieu eigen apparatuur hebben om waar nodig dadelijk te kunnen optreden. Jan Caudron hoopt dat dit toestel ook zal gebruikt worden voor motorrijders die aan hoge snelheid met hun motor door de stad schuren met geperforeerde uitlaat om optimaal decibels te kunnen produceren. - Voorgesteld werd bij onderhandse overeenkomst om zowel de spektakelzaal als de nieuw te bouwen tentoonstellingszaal uit te rusten met een omroepinstal latie. Voor de spektakelzaal zelf wordt geopteerd deze uit te rusten met klankzuilen. Voor de tentoonstellingszaal worden een dertigtal klankprojektoren voorzien. Te bedienen vanop twee plaatsen. Het geheel, met inbegrip van bedrading, gong, de nodige versterkers en rack, zou 700.000 fr. kosten. Voorgesteld wordt deze werken te gunnen bij onderhandse overeenkomst na prijsvraag. - In de Hoezestraat te Nieuwerkerken zal de openbare verlichting worden uitgebreid. Er komt licht op het tot op heden niet-verlichte deel gelegen tussen het einde van de Hoezestraat ter hoogte van het viadukt tot aan de kruising met de Doomveldstraat. Er komen 31 palen met een lichtpunthoogte van 8,5 m en lagedruknatriumlampen 36 Watt. De kosten worden geraamd op anderhalf miljoen fr. - In de Vilanderstraat, A. Nichelsstraat, Burchtstraat en aan het Werfplein komt de koliektor die moet leiden naar het waterzuiveringsstation te Hofstade aan de Spuimeersen. Wegenwerken en aanpassing van de riolering zijn ten laste van de stad. Kosten te ramen op ruim 10 miljoen te verminderen via 60% toelagen tot zowat 4 miljoen, LH Gates Europe produceert stelt wereldwijd 11.000 in haar vestiging te Erem- mensen te werk. bodegem bij de autosnel- De vestiging in Erembode- weg onder meer aandrijf- gem is daarvan een valabel riemen voor auto's. 60% onderdeel dat zijn omzet- van dergelijke aandrijfrie- cijfer van 100 miljoen ver men worden inderdaad leden jaar tot 2,5 miljard door Gates gefabriceerd, zag stijgen. In 1963 bij de Volgende week woensdag start telde het bedrijf 110 15 juni viert Gates feest, werknemers. Momenteel «The Gates Robber Co» vinden er 700 personen bestaat dan inderdaad een werk en de bedrijfsopper- kwarteeuw in Europa. Dat vlakte van aanvankelijk de Gates uitgerekend te 13.200 mJ werd vervijfvou- Erembodegem startte ligt digd. onder meer aan de uitzon- Ieder jaar vervaardigt men derlijk gunstig geboden er 10.000.000 m rubber kansen tot vestiging. Op slang en 10.000.000 rubber wereldvlak is Gates markt- aandrijfriemen voor trak- leider qua aandrijfriemen toren, machinewerktuigen en slangen in rubber. Ga- en in machine-onderdelen tes totaliseert inderdaad voor overbrenging van bijna een miljoen dollar en kracht. De brug van de E40 die de Dender te Erembodegem overspant is reeds lang een besproken materie. Naar we hoorden zou bij ontij er reeds menig ongeval ge signaleerd zijn. Deze brug zou aan enige stabiliteits- moeilijkheid lijden. Naar de oorzaken werd reeds een hele tijd gezocht. Voorlopige ingrepen brachten echter geen aar de aan de dijk. Gevreesd wordt nu dat uitgerekend de inplanting van de brug zelf aan de basis van de moeilijkheden zou liggen. De brug werd inderdaad opgericht in een diepte punt van de Dendervallei waar de rivier nogal eens buiten haar oevers treedt. Bij enige wateroverlast staat de omgeving er quasi blank. Voor de stabiliteit van de brug zal dat wel allerminst bevorderlijk zijn. Nieuwe brug Besloten werd dan ook een nieuwe brug te instal leren. Het zekere voor het onzekere nemen ook al zou de kostprijs ervan zo wat 270 miljoen bedragen. De veiligheid van de bur ger is heel wat meer waard. Het wordt een operatie in vier onderdelen. Aller eerst moet een metalen brug worden gebouwd. Een brug met juist even veel rijstroken als de auto- Men produceert er zowel slangen voor water en lucht als voor stoom: che- micali en buikmaterie. Ruim 90% wordt geëxpor teerd naar Westeuropcse landen, naar landen van het Oostblok, naar Afrika en naar het Nabije Oos ten. Daartoe heeft men verkoopkantoren in de ons omringende landen, Ne derland uitgezonderd, maar ook in Spanje en in Italië. Gates Europe zegt klaar te staan voor 1992. Het nam onder meer daartoe Uni- royal Power Transmissions over, Vilca S.A. en de af deling aandrijfriemen van Firestone Spanje. LH snelweg zelf. Buiten het feit dat men zal zien dat er naast zich nog een andere brug ligt zal de weggebrui ker er niets van merken. Van enige onderbreking of omlegging is dan ook niet de minste sprake, wie niet bekend is met de regio zal er helemaal niets van merken. Fase 2 is het afbreken van de huidige brug die 164 m lang en 36 m breed is. Volgt dan het optrekken van de nieuwe brug. Die wordt korter (83 m) doch breder (42,5 m) en zal langs weerszijden vier rij stroken plus een pech strook tellen. Slot van de operatie wordt dan uiter aard het afbreken van de metalen brug. Timing Technisch zou de Regie klaar zijn. Het is dan ook enkel maar wachten naar de financiële middelen. Als het projekt past in de begroting of kan gereali seerd worden uit het reser- vedeel gaat men nog einde 1988 in aanbesteding voor de vier fasen gezamenlijk. Voor 1989 zou de aanvang van de werken dan effek- tief kunnen gebeuren. Naar we vernemen wordt de duurtijd van dergelijke werken geraamd op ander half jaar. LH «Toeren langs de westkust van Amerika» of het verhaal van een motortocht doorheen Californië dat men ook zelf kan beleven. Voor 46.810 fr. voor de vlucht en het verblijf, voor allerlei toegangstickets en nog eens 19.550 fr. voor de huur en verzekering van een moto kan men vertrekken. Voor meer informatie: Mo torrijder, US Tour, Sint-Mi- chielskaai 6 te 2000 Antwer pen (03/237.30.46) Van 28 juli tot 8 augustus heeft in Antwerpen opnieuw het Stcenfestival plaats. Mu ziek, dans, variété, toneel, mime, performance en poëzie komen er aan bod. Het Ter Rivierenhof, gelegen tussen de E 313/14 en de Turnhoutsebaan in Deurne vormt tijdens de zomermaan den weer een tuin- en bloe- menexpo die een bezoek overwaard is. Aalst. In de omgeving van de Molendries is men nog druk aan het werk (a) Aalst. De organizatoren van de Horebeekkermis (a) OCMW-raadslid Eddy Dierickx (SP) is van oor deel dat het welles-nietes- spel tussen het college en de OCMW-voorzitter nu lang genoeg geduurd heeft. Dit dan in verband met het organiseren van zitdagen van de sociale dienst van het OCMW in de vroegere gemeentehui zen van de deelge meenten. Raadslid Dierickx citeert uit het verslag van het Overlegkomitee van 15 ja nuari 1986 wat volgt. «Raadslid Dierickx vraagt ook om de aktiviteit van de sociale dienst uit te breiden door het houden van zitdagen in de deelge meenten. Hij beklemtoont het bestaan van een zekere «drempelvrees» in de bui tengemeenten door te stel len dat 3/4 van de hulpbe hoevenden komen uit «klein-Aalst» (de vroegere «stad»), m.a.w. uit iets meer dan de helft van de Aalsterse bevolking. Raadslid Dierickx hoopt dat met het werken in de deelgemeenten meer noodgevallen het OCMW zouden bereiken». Direkte aanleiding van de ze vraag was de vaststel ling dat het aantal OCMW-kliënten in Aalst- centrum aanmerkelijk ho ger lag dan dat van alle deelgemeenten samen en anderzijds lag het in de bedoeling bij de bevolking de drempelvrees weg te nemen. Drempelvrees Raadslid Wilfried Van Herreweghe had reeds voorgesteld in Aalst-stad zelf twee dienstencentra op te richten: een op de Linker- en een op de Rechteroever. Schepen Robert De Pauw relativeerde echter dit ver schil. Schepen De Pauw wijst op een mentaliteitsverschil tussen de bevolkingsgroe pen «stad» en «buitenge meenten». In de buitengemeenten wordt minder beroep ge daan op het OCMW om dat er een grotere zelfbe- hulpzaamheid is. Schepen De Pauw vraagt dan ook het begrip «drempelvrees» met omzichtigheid te be handelen. Een uitbreiding van de dienstverlening naar de vroegere deelge meenten onder de vorm van bijkomende lokalen en zitdagen geeft finan ciële implicaties en brengt materiële moei lijkheden met zich omdat de vroegere gemeentehui zen niet uitgerust zijn om bijkomende zitdagen te houden (lokalen en mate- rieel worden nu reeds ge deeld tussen o.a. leden schepencollege, veldwach ter. ambtenaar burgerlijke stand, enz.). Schepen De Pauw verwijst verder naar het projekt se niorenwerking waarmee bepaalde overlappingen kunnen ontstaan. Alvo rens dit punt ter beslissing voor te leggen vraagt sche pen De Pauw een grondige bespreking met alle be trokken diensten. M.b.t. eventuele overlap pingen met het project se niorenwerking wijst dhr. Goossens, voorzitter van het OCMW op de uitge breide en specifieke taak van de maatschappelijke werker welke niet kan overgenomen worden door een stadsambtenaar. Schepenen De Maght en De Pauw kantten zich te gen het voorstel om oud gemeentehuizen in te schakelen. Spreiden naar deze huizen zou geen op lossing bieden voor vlotte re afhandeling van dos siers. LH VU-raadslid Danny Denayer stelde dat de burgemeester op een perskonferentie zou hebben gezegd dat de gebouwen van het OCMW in de Kattestraat zouden worden verkocht. Het gaat om nr. 17, de vroegere bibliotheek en nr. 33 waar de dienst kuituur is onderge bracht. Denayer wilde weten of deze intentie al dan niet het gevolg is van een be- hoeftenstudie in de schoot van de stad en van het OCMW. Voor een goed begrip stellen we vooraf dat Denayer zowel lid is van de gemeente- als van de OCMW-raad. Schepen Doorns preciseer de dat het niet de burge meester was die de kat de bel had aangebonden doch hij zelf. Het gaat hier ech ter om een eigendom van het OCMW waarover het stadsbestuur dan ook geen beslissingsrecht heeft. Het kan alleen advies verle nen. Wel zou het stadsbe stuur opteren op het zo vlug mogelijk ter beschik king stellen van nr. 17 wat wil zeggen zodra het Huis De Bolle in de Kapelle- straat klaar is. Het is in derdaad daarheen dat moet wat nu van de bib nog in de Kattestraat be rust. Dit eigendom verko pen of verhuren zou heel wat geld binnenbrengen want bvb. voor een han delszaak is de ligging van het pand uitstekend. Wat betreft nr. 33 kan die niet ter beschikking wor den gesteld omdat er nog geen vervangingsmogelijk heid voor de dienst kui tuur voor handen is. Sociaal kantoor Voor Denayer zouden de ze OCMW-gebouwen be ter benut worden om er sociale diensten van het OCMW in onder te bren gen vlak in het stadscen trum. Nu zitten die in hun huidige vestiging niet al leen benepen maar vooral ver afgelegen. Vanzelfsprekend ligt de beslissing over de toe komstige bestemming van beide panden bij de OCMW-raad. LH Reeds geruime tijd is GSO-Aalst aktief op het vlak van de Aids-preven- tie. Ten einde deze werking verder uit te bouwen zijn we op zoek naar vrijwillige medewerkers die rond de ze problematiek willen werken. Hun opdracht is zeer gevarieerd. Het kan betekenen dat apothekers en huisartsen bezocht wor den, of dat in scholen voorlichting wordt gege ven rond Aids. Het kan echter ook postzegels plakken zijn en affiches uitdragen. Prettige en minder prettige dingen dus. Nu is het echter wel nodig. Elke dag opnieuw worden er in Vlaanderen 30 men sen besmet met het Hl- virus. Om de 10 maanden verdubbelt het aantal be smetten. België is één van de landen met het hoogste aantal Aids-patiënten per 10.000 inwoners. Iedereen wordt bedreigd door deze ziektz. Aangezien het er steeds meer op lijkt dat we het weer eens van burgerinita- tieven zullen moeten heb ben, willen we niet op de overheid wachten. Wie zich wil inzetten kan kon- takt opnemen met Mark Luyten, p/a Cumontstraat 3, 9300 Aalst. 053/ 21.75.13. Vanuit het CGSO-Aalst wordt voorzien in een aan gepaste bijscholing inzake de Aids-problematiek. JM Heyman Dageljjks hoort men over een tekort aan bloed in de regionale ziekenhuizen. In 1987 hadden onze streekzie kenhuizen ongeveer 23.000 zaKjes bloed nodig, daar waar er slechts 18.000 afnamen beschikbaar waren. Door de uitbreiding van medisch onderzoek en je de hart- en vaatchirurgie weet dat je de nood aan en andere grote chirurgi- 5000 giften helpt lenigen sche ingrepen gaan deze die er in onze regio nodig tekorten in stijgende lijn. zijn om het tekort in de In Aalst zelf moeten er ziekenhuizen op te nog 5.000 bloedgiften per vangen, jaar bijkomen. Daarom ook dat het Rode Wist je dat 70 op 100 men- Kruis nu ook op elke paro- sen eens in hun leven chie in samenwerking met bloed ontvangen, maar dat mensen die aktief zijn in er in onze stad maar 3 op het verenigingsleven, een 100 mensen bloed geven, oproep doen tot bloed- Het bloedgeversbestand geven. moet uitgebreid worden, Op het H. Hart is er een stel niet uit, help mensan- startinzameling die plaats levens te redden, heeft in de Kring, Dr. De Moorstraat en dit op dins- Verdere inlichtingen in vanaf 19 tot verband met de bloedinza- 20.30 u. meling op de H. Hartparo- Er zouden verder bloedin- chie kunnen bekomen zamehngen gehouden worden bij Magda De worden om de drie maand. Nayer-De Rauw, H. Hart- Iedere gezonde mens tus- iaan 51, 9300 Aalst, tel. sen 18 en 65 jaar kan en 053-70.09.15. mag bloed geven. Het is JM Heyman pijnloos, er is een gratis Aalst. De truukjes van de goochelaar genoten veel bijval bij een aandachtig publiek. (a) om een lekker middagmaal te Aalst. In Hofstade werd het schoolfeest aangewend serveren (a)

De Voorpost | 1988 | | pagina 5