S Vernieuwd Lokerse SV gaat twintigste jaargang in Racing Boonwijk heeft ambities mm FC Baasrode op een stevige basis Petrus Goossens, sekretaris van SK Overmere De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05221.40.60 Voorstelling spelerskern In de super-de-luxe nieuwe kantine aan de Scherpeput- straat te Lokeren had tijdens het afgelopen weekend reeds de voorstelling plaats van het (ver)nieuw(dje Lokerse SV. Deze primeur, want elke klub is zo vastbesloten wat de aan kopen betreft, mocht natuur lijk De Voorpost niet ontgaan zodat we er als de kippen bij waren om het een en ander te weten te komen van de ge broeders De Nul. Terugblik Het was inderdaad Antoine De Nul die als president van Lokerse SV het eerste woord nam op deze voorstelling. De president kenschetste eerst het voorbije seizoen. Een sei zoen dat voor Lokerse verre van rooskleurig kan genoemd worden "Een echt ramp jaar", ging Antoine De Nul verder, dat ik in een drietal grote hoofdlijnen kan weerge ven. Ten eerste het materiële Nog maar pas was de kompe titie vier speeldagen jong of daar stond onze kantine in lichtelaaie. Een opdoffer van formaat natuurlijk want een voetbalklub zonder kantine is als een kip zonder kop. In middels is de kantine reeds heropgebouwd maar toch hebben onverlaten nadien nog geprobeerd van een aan palend gebouw eveneens in de fik te steken. Hetgeen net niet gelukt is. Hopelijk zorgt ons ultramoderne alarmsys teem er nu voor dat vandalen onze terreinen voorgoed links laten liggen", aldus Antoine De Nul. "Een tweede opdoffer van formaat voor Lokerse was het sportieve beleid van onze trai ners. Nadat Jaak Van Den Berghe als 'de brave' trainer moest wijken voor wat wij dachten een wat 'hardere' (zacht uitgedrukt) aanpak van oud vedette Helmut Brösch bleef er van de ploeg niet veel meer over dan een ontred derd hoopje sportmensen zonder veel ambitie. Dit laat ste werd dan weer in de hand gewerkt door het derde punt je waardoor Lokerse SV vorig seizoen volledig de mist in ging. nl. de verkeerde inge steldheid van een aantal spe lers die met te weinig werk- Een rots in de branding kracht en een te grote dosis gemakzucht dachten dat de punten vanzelf wel achter de naam van Lokerse zouden ko men. Niets is natuurlijk min der waar want elkeen die in de sport iets wil bereiken weet dat men er alleen door kei hard te werken kan komen", besloot Antoine De Nul zijn relaas over het vorige seizoen. Kameraadschap moét primeren Omdat Lokerse SV geen tweede seizoen meer wil mee maken als het vorige werd de transferpolitiek op een andere leest geschoeid. Weg met de dure aankopen en leve de "gewone" jongens, is de slo gan die nu doorheen de Lo kerse bestuurskringen gonst. "Ik wil van dit Lokerse in de eerste plaats een kame raadschappelijke ploeg ma ken die speelt onder het mot to 'Eén voor allen, allen voor één', aldus Antoine De Nul. De kameraadschappelijke sfeer moet primeren in deze ploeg. Dit jaar bestaan wij 20 jaar. Een titel zou deze vie ring daarom zoveel meer luis ter meegeven. Maar let wel op, ik zeg er direkt bij dat dit zeker geen must is. Het be langrijkste vind ik persoonlijk dat we via onze transferkam panje een groep jongens bij een hebben gebracht die in de toekomst bekwaam moet worden geacht om door te stoten naar hogere regionen. Maar of dit nu volgend sei zoen gebeurt of niet. dat is zeker niet het belangrijkste. Samen met onze trainer An- dré Van Driessche, die verle den seizoen met sukses van hulp- naar hoofdtrainer werd gepromoveerd na het vertrek ken van Helmut Brösch en met de nieuwe hulptrainer Ronny Beirnaert (oud-Loker- se SV) moeten we toch be kwaam genoeg zijn om op nieuw een hoofdrol te vertol ken in derde provinciale", al dus een optimistische Antoine De Nul. Komen en gaan aan de Scherpeput Nadat de president zijn ideeën over het nieuwe sei zoen had uiteengezet, werd het woord gelaten aan sekre taris en duivel-doet-al Roger Heirman die de statistische gegevens allemaal strikt bij houdt en dus een gedroomde P R.-man is. Zo wist Roger Heirman ons direkt te vertel len dat er momenteel bij Lo kerse SV een nieuw vierde terrein is aangelegd met de maximale afmetingen, waar op een lichtinstallatie zal ko-" men die goedgekeurd is om wedstrijden te laten doorgaan tot derde afdeling. Dit vierde terrein zal pas volgend sei zoen officieel in gebruik geno men worden. Door de "werkers" bij Lo kerse SV zijnde Antoine De Nul himself, Roger Heirman, Georges Van Driessche. An- dré Van Driessche, August Van Broeck en Fons Van He- cke werd tevens de bestaande akkommodatie in een nieuw kleedje gestoken terwijl de raad van beheer werd aange vuld met Patrick De Vijlder. Hij vervoegt Chretien De Nul (sportvoorzitter en sponsor). Antoine De Nul (president). Filip De Clercq (dokter en voorzitter beheerraad), en mevr. Paula Blockx (de sui kermeter van de klub). Nadat nog terloops gezegd werd dat Lokerse ongeveer een 200 aktieve voetballert je^ in de rangen telt verdeeld over alle kategorieën en gaan de van prcminiemen tot eer ste elftal, werden de transfers bekend gemaakt door sekre taris Heirman. Aangekocht Patrick Van Hecke, 23 j., doelman, def. van Heikant Voetbal. De aanwinsten van Lokerse SV samen met het bestuur (polo) Zele Carlos Van Hecke, 19 j.. ver dediger, def. van Heikant Zele Yvan Zaman, 25 j., midden velder, def. van Hemiksem Luc Van Poecke. 33 j.. verde diger, def. van Herl. Sint- Pauwels Helon Rudy, 23 j., verdedi ger. def. van Red Star Evere Mario Roosendans, 20 j., voor 1 jaar van Eendracht Zele Stef Van Bastelaere van SC Lokeren Costa Vervaet (terug uit kwetsuur) Dirk De Vos Yvan Permentier Willy De Kerf (komt terug van Sint-Gillis-Waas) Afgestaan Dirk Catrysse, terug naar KAVD Jaak Joris, terug naar RCH Gent Erik Raemdonck. terug naar SV Temse Dirk Delarue. terug naar De Pinte Jan Bonnaerens, vrije transfer Ronny Van den Durpel, voor 2 j. naar Moerbeke Michel Van Caelenberghe, naar Daknam voor 1 j. Peter Esprit, def. naar SK Beervelde Peter Van Tongerloo. def naar Oostakker Benny Rogiers, def. naar Ra- pide Lebbeke Met deze indrukwekkende lijst van aan- en verkopen hoopt Lokerse SV dus het komende seizoen een goed figuur te slaan in derde pro vinciale. Wanneer de kame raadschappelijke sfeer in de ploeg zit. zoals Antoine De Nul het wil. zou Lokerse wel eens in dit opzet kunnen sla gen. Trainer Van Driessche beschikt immers naast de aan kopen ook nog over de vol gende spelerskern die op dins dag 19 juli aan de trainingen zal beginnen: Kris Lammens. Luc Seghers. Johan Dierens. Franky Polfliet, Lieven De Keyzer, Wim Waegeman. Leon Janszoone, Hugo en John Nelis. Eddy Michiels en Ghalnie Farrid. Een indruk wekkende lijst waarin de pre sident alvast gerust mag zijn: 't zijn toffe jongens! Marc Stevelincü Kris Verhulst, aanwinsten Voetbal. RC Boonwijk kan rekenen op de inzet van jeugdtrainer René Rosez en hoofdtrainer Michel Moreels Voetbal. Petrus Goossens (xl) In Overmere Pee Goossens voorstellen is open deuren intrappen. Is het dorp misschien niet groot, SK Overmere is het ook niet en daarom lijkt alles zo'n beetje één grote familie, een familie waarvan Petrus Goossens meer dan wie ook deel uitmaakt. "Pee" speelde indertijd als middenvelder, "halfback" noemden we dat toen. begonnen op de weide van Jacobs in de Kerkstraat. Hij verhuisde mee naar de wei van "List Van der Sijpe" in de Lindestraat en keerde mee terug naar de Kerkstraat, waar op "Schepens" weide" gevoetbald werd. Véél later speelde hij ook op het huidige "tafel plein" in het Kloosterland. Nu is Petrus zestig geworden en dat zou men hem niet nageven. Na zijn voetbalperiode stapte hij over naar het bestuur waarvan hij nu de ijverige sekretaris is. Petrus heeft heelwat meegemaakt. Hij kan nog vertellen over de tijd dat er geen mooie grasmatten lagen, maar dat er werd gevoetbald in vrij hoog gras, waartussen men soms de bal moest gaan zoeken. Tijdens de week stonden er koeien op de wei en wat die achterlieten was ook niet alles om tussen te voetballen. De ballen moesten in die tijd nog toegetrokken worden met "rijgkoorden" om de blaas te beschermen. Momenteel hoopt Pee dat hij nog lang ten dienste kan staan van S.K.O. Elke week opnieuw is hij paraat met zijn "lotjes" voor de tombola en tijdens de weck verzorgt hij de administratie van de klub Een oude rot in het vak dus en SK kan hem moeilijk missen. Doe zo voort. Pee. De neo-tweedeprovincialer FC Baasrode is bedrijvig ge weest op de voetbalbeurs. Op Luc Michiels na verenigt hij al de voetballers die in de afge lopen kompetitie de titel won nen in derde provinciaal. Het verblijf van Luc Verstrepen (doelman) en Marc De Ba cker werd met één jaar ver lengd, Een nieuweling wordt Rudy Cornelis. Hij vertolkt een rol in de middenlinie en is afkomstig van Muizen. Reden voor de transaktie is het feit dat hij in Baasrode komt wo nen. Cornelis is 23 jaar. Het verblijf van Benny Vercaute- ren. Philip Geerinck en Pascal De Man werd met één jaar verlengd. Marc Van Keer die in de vorige kompetitie was afgestaan aan KAV Dender monde keert naar Baasrode terug. Dat is ook het geval met Rik D'haen maar die werd inmiddels reeds door verkocht aan Eendracht Mel- dert. Waarschijnlijk doet de nieuwe tweedeprovincialer geen beroep meer op Luc Mi chiels. Hij onderhandelde wel met KAVD waar de voetbal ler oorspronkelijk lid van is. Het blijkt dat de eisen die door de eerste provincialer worden gesteld, te hoog lig gen voor de Baasroodse beurs. Vandaar dat het weinig waarschijnlijk is dat Michiels nog de kleuren van FC Baas rode zal verdedigen. Oefenmeester Guido De Leeuw die verder het sportie ve bewind blijft voeren, is tevreden over de gevoerde transferpolitiek. "Op Michiels na heb ik gekregen wat ik vroeg, aldus Guido De Leeuw. Ik veronderstel dat we ook in tweede provinciale een ste vig blok zullen vormen. Het verschil tussen derde en twee de schijnt mij niet erg groot. Vandaar dat we bekwaam moeten zijn om een goed fi guur te slaan. Het vertrouwen in de basis is groot." FC Baasrode is van plan om in het begin van de kompetitie een paar wedstrijden op za terdagavond te spelen. Vorig seizoen werd tijdens de enige match die onder kunstlicht werd betwist, een hoge op komst genoteerd. Het is de bedoeling om uit te wijken naar de zaterdagavond wan neer de konkurrentie te groot is op zondagnamiddag. Het sportieve TV-aanbod op de zondagnamiddag mag ook al niet worden onderschat. (E.C.) Racing Boonwijk is een wijk- ploeg die momenteel over de mooiste akkomodaties be schikt in vierde provinciale. Dankzij trainer Michel Ma- reels. die enkele sponsors aantrok, kan de ploeg nu se rieuze ambities koesteren. Ze wil niet direkt titclpretendent zijn, maar ze wil toch een goede middenmotor zijn in haar reeks. Trainer Mareels heeft van het bestuur alle vol machten gekregen om RC Boonwijk sportief verder uit te bouwen. Jeugd Dit jaar start Boonwijk bij de jeugd met miniemen en dui veltjes (7x7). Een goed wer kend jeugdbestuur zal instaan voor de goede gang van za ken. Spelertjes die nog wen sen aan te sluiten, kunnen dat steeds doen bij Freddy Dou- we op tel. 052-21.78.78. Ie dereen tussen 6 en 11 jaar is welkom. René Rosez wordt jeugdtrai ner. Vermits zijn zoon doel wachter is bij SK Beveren, zal hij ook de doelmannen onder handen nemen. Fanionteam Bij de seniores start niet al leen de eerste ploeg maar ook twee reserve-elftallen. De A- reseiven zullen uitsluitend be staan uit juniores en kernspe lers van het eerste elftal. Het B-reserveteam wordt samen gesteld uit de spelers van vo rig seizoen, aangevuld met nieuwe en jonge spelers. Voor wat het eerste elftal be treft zijn de transferonder- handelingcn vrijwel rond. Voorzitter Mon Hiel en trai ner Mareels hebben met hun klein budget toch heel wat kunnen verwezenlijken. Komen de klub vervoegen: Gerrit Blindeman (definitief Grembergen), Filip Walbron (definitief KAVD), Guy Van Duerinck, Patrick Callaert (def. H.O. Merchtem), Lau rens Leys (1 jaar KAVD), Guv Duerinck (def. oud-spe ler KAVD). Er werd nog met één speler een overeenkomst getroffen, maar met diens klub moet nog onderhandeld worden. Daar bij komt nog dat trainer Ma reels goede kontakten heeft met een oud-speler van SK Sint-Niklaas. Indien deze spits komt zal hij tevens fun geren als hulptrainer omdat hij momenteel de Heizel- Voetbal. Peter Duerinck e RC Boonwijk (vh) school volgt. Trainer Mareels: v «Het veredelen laten we voor wat het is. Ik mag Racing Boonwijk sportief uitbouwen en zal dus op dat vlak mijn verantwoordelijkheid nemen. Het bestuur en ikzelf ver wachten voor dit seizoen zo'n achtste negende plaats. Met zeven nieuwe spelers wordt het wel even wennen, maar dat valt wel op zijn pootjes. De Beker van de Dender streek is in elk geval een goe de volrbereiding. De uitsla gen in die beker zijn dan ook- van geen belang. Nieuwe spe lers inpassen kost tijd en ge duld. Tegen dat de kompetitie in september begint, moet de ploeg er staan. Dit jaar zou een overgangsjaar moeten worden om volgend seizoen dan aan de kop tespelen. Ik blijf erbij: met wat geluk kun nen we dit jaar ook al wat bereiken. In de eerste helft van de reeks eindigen, ware al een sukses!» R°oónl'ijk"h) G"y Van PariJs Fr'"k Coeman, nieubloed yoor Racing Parijs (I jaar). Frank Coeman Voetbal. Laurens Leys, Filip Walbron en Guy Duerinck kwamen de rangen van RC (1 jaar E. St.-Gillis). Peter Boonwijk versterken (vh)

De Voorpost | 1988 | | pagina 17