Sukses voor eerste fietsencross te Stekene Bruno Aelbrecht minder last na ongeval Ivan Vereecken in groeiende konditie De eerste zege van Tom Eggermont Plaatselijk «piloot» Kevin Van Goethem wint bij de jongsten. Marcel Bekaert en Pierre Rijckewaert winnen bij de WAOD-Veteranen te Temse WAOD-Trofee Waasland Marc Borggraef wint met voorsprong te Burcht Bij onze O. V.W.B.-veteranen De Voorpost - 24.6.1988 - 19 FIETSENCROSS Vorige zaterdag werd op het voetbalterrein aan de Hellestraatse Pastoor Van Lierdestraat voor 't eerst een grote fietsencross georganiseerd. De wed strijd richtte zich voorna melijk tot de jongens en meisjes die een BMX-fiets bezitten én daarmee dan ook in kompetitie uit komen. Deze eerste Stekense fiets- cross was trouwens de tweede proef voor het Bel gisch kampioenschap. De inrichters hadden evenwel ook aan de niet- kompetitie-fietscrossers gedacht én zelfs aan diege ne die helemaal géén der gelijke crossfiets bezitten. Inderdaad, men kon ter plaatse een dagvergunning nemen én dus deelnemen aan de wedstrijden. Een BMX-fiets kon men gratis gebruiken... Liefst 104 - soms zéér jon ge - fietsers lieten zich in schrijven, waaronder liefst 31 dagvergunningen. Deze eerste organisatie van het Javago-team uit Stekene werd dus zonder twijfel een sukses. En... indien de omstandig heden meezitten krijgen we in september een we deruitgave! Sant in eigen land Bij de allerkleinsten waren alle ogen natuurlijk ge richt op de plaatselijke pi loot Kevin Van Goethem. En... de 5-jarige zoon van één van de inrichters stel de niet teleur. Integendeel. De eerste reeks schreef hij gemakke lijk op z'n naam en hij liet z'n dichtste belager Steven De Graef vele meters ach ter zich. De overige twee reeksen bij de allerjongsten brach ten meer spanning en wa ren dus interessanter voor hei talrijk opgekomen pu bliek, doch ook hier haal de de plaatselijke «vedet te» het telkens voor De Graef. Door de grote bezetting bij de allerkleinsten dien de de finale in twee reek sen te worden gereden: een A en een B-finale dus. De meeste aandacht ging uiteraard naar de A-finale waarin alle favorieten za ten. De plaatselijke «krack» Kevin Van Goe them kwam als eerste de bocht uit en verdedigde deze positie met al z'n kracht, soeplesse en over gave. In de laatste bocht maakte Kevin evenwel een slippertje zodat Steven De Graef kon terug komen. Zij aan zij ging het naar de eindmeet en het draaide dus uit op een vinnige eindspurt. Hierin toonde Kevin Van Goethem zich 20 cm. sneller dan z'n «eeuwige» konkurrent Steven De Graef, zodat de fel begeerde punten voor de nationale driekleur naar de Stekense «vedet te» gingen. Eén lengte Bij de 12-jarigen stonden ze met 6 aan de start. On der hen o.m. Jerry Jans- sens uit Stekene en natioi- naal kampioen 1987 Eddy Coussens. Na de eerste reeks kwa men de renners over de eindmeet in dezelfde vol gorde als waarin zij de eer ste bocht uitkwamen, na melijk Eddy Coussens ge volgd door Gunther De Smet en Jerry Janssens. In de tweede reeks, even eens gewonnen door Coussens, deed de plaatse lijke piloot het beter want op de eindmeet klopt hij De Smet voor de tweede plaats. De derde reeks was een kopy van de tweede, dus weer een prachtige tweede plaats voor Jerry na Cous sens maar voor De Smet. Dan kwam de finale, waarin de Stekenaar pas echt los kwam en trachtte z'n stunt van de week voordien in Ruien-KIuis- bergen over te doen. Daar versloeg Jerry namelijk de Belgische kampioen. In die finale nam Coussens onmiddellijk een kleine voorsprong, doch een bij zonder sterk rijdende Janssens kwam meter per meter terug. De nationale kampioen kon aan de eindmeet evenwel nog één fietslengte voorsprong overhouden. Dan waren er ook nog de veteranen. Een reeks die werd ge- kreëerd om de papa's (vanaf 22 jaar) van de «pi loten» de gelegenheid te geven zich met elkaar te meten. Bii die veteranen liefst 3 Stekenaars aan de startlijn, waaronder orga nisator Herman Janssens van het Javago-team die drie maal derde eindigde in de reeksen. In de finale kon hij evenwel z'n kansen niet verdedigen wegens een gebroken pedaal. Uit eindelijk werd Roni Van Goethem 6de, Herman Janssens 7de en Rudy Van Goethem 8ste. De uitslagen Dames-veteranen: 1. So- nia Bataille. 2. Betty De Vleeschauwer Heren-veteranen: 1. An- toine De Loor, 2. Roger Saey, 3. Rudy Bruylant, 4. Christian Coussens, 5. Ar thur Verschelden, 6. Roni Van Goethem, 7. Herman Janssens, 8. Rudy Van Goethem, 9. Noël Dhoop. Jongens - Inters: 1. Geert Buckens, 2. Geoffrey Vandamme, 3. Nico Wil- lems, 4. Andy Moreels, 5. Guy Geluck, 6. Kris Ver- cauteren. Meisjes -15 jaar en ouder: Caroline Geluck. Jongens 14 jaar: 1. Pedro Sabo, 2. Jean Verschel den. 3. Andy Lagaisse. Meisjes 13 en 14 jaar: 1. Cindy Dierick. 2. Ilse Heyvaert, 3. Nadia Van Eetveldt, 4. Fanny Geluck. Jongens 13 jaar: 1. Jurgen Comptaert, 2. Giovanni Coussens, 3. Thierry Christiaenssen Jongens 12 jaar: 1. Eddy Coussens. 2. Jerry Jans sens, 3. Gunther De Smet, 4. Peter Van Osselaer, 5. Kristoffel Ferket, 6. Eddy van Hove Jongens 11 jaar: 1. Bart Vanhufte, 2. Timothy Thaets, 3. Kristof De Loor, 4. Bart Vansant- voet, 5. David De Smedt, 6. Alexander Janssens, 7. Filip Van Wijnendaele, 8. Gordian Inghels. Meisjes 11 en 12 jaar: 1. Doris Slagmulder. 2. Els Vanoverbeke, 3. Elise De Koninck, 4. Fatima Van Bauwel. Jongens 10 jaar: 1. David Het Stekense Javago-team met de heren Janssens (links) en Van Goethem (rechts), en op de crossfiets hun respektievelijke zonen Jerry Janssens (nummer 193) en Kevin Van Goethem (nummer 22). (T en T) nam, De start van de finale van de meisjes van 7 en 8 jaar. Sandy Pannemaeker (nummer 68), neemt meteen de leiding voor Sofie Comptaert (nummer 300). In die volgorde zullen ze ook over de meet gaan. (T en T) Van Speybroeck, 2. Bart Van Hauwaert. 3. Nico Hillaert, 4. Kurt Saey, 5. Rudy Geluck, 6. Davy En gels. 7. Kris Meulenijzer, 8 Gunter Roskam Jongens 9 jaar: 1. Wim Vanhufte, 2. Ludovic Slagmulders, 3. Filip Du- pré, 4. Wesley De Schyn- kel, 5. David Moens, 6. Bart De Vos, 7. Sven Van Osselaer, 8. Jan Aude- naert Meisjes 9 en 10 jaar: 1. Inge Heyvaert, 2. Sabrina Van Boxelaere, 3. Cindy Comelis Jongens 8 jaar: 1. Joost Vanmeerhaeghe, 2. Dan ny Engels, 3. Mike Fran co, 4. Jarno Provost, 5. Kenny De Bruyn, 6. Joa chim Beerens. 7. Johnny Leroy, 8. Wesley Windy, 9. Ivan Ringoot Jongens 7 jaar: 1. Birger Donnie, 2. Tom Braec- kman, 3. Dario Vanover beke, 4. Jan Van Dyck, 5. Gunther Emmaneel, 6. Jurgen De Loor, 7. Donny Herbaut, 8. Mario Van overbeke, 9. Bart Aude- naert Meisjes 7 en 8 jaar: 1. Sandy De Pannemaeker, 2. Sofie Comptaert, 3. Lindsy Ferket, 4. Heidi Geluck. 5. Kelly De Pan nemaeker. 6. Vanessa Schynkel, 7. Angela Van Bouwel, 8. Danielle Van Goethem, 9. Lethisia Coussens. Jongens 6 jaar: 1. Steven Van Hauwaert, 2. Steve Tummeleer, 3. Wesley Maes Jongens 5 jaar: 1. Kevin Van Goethem. 2. Steven De Graef, 3. Bart Die- rickx. 4. Kevin Van Bever. 5. Roel Van Dijck, 6. Pe ter Ringoot, 7. Denis Van Bauwel. T en T WIELRENNEN Vorig weekeinde behaalde Bruno Aelbrecht een vierde en een zevende plaats. Het werden tot nu toe zijn beste resultaten, De amateur uit Buggenhout is lange tijd buiten strijd geweest. Toen hij in oktober van vorig jaar te Laarne een laatste wedstrijd wilde betwisten, werd hij door een auto onderuit gereden. Hij werd zwaargewond naar het ziekenhuis overgebracht. Daar bleef hij vier weken. Tot in januari kon hij zich alleen verplaatsen met behulp van krukken. Het onderste gedeelte van zijn been bleek totaal verlamd. Ook nu ontbreekt het hem aan enig gevoel in zijn voet. Maar Bruno Aelbrecht is altijd een moedig kereltje geweest. Al die maanden dat hij thuis zat. leefde hij naar het wielrennen toe. "Van voorbereiding op de kompetitie was er hélemaal geen sprake, verhaalt Bruno. Vermits ik mij lange tijd bijna niet kon bewegen won ik aan gewicht. Toen anderen al lang op de fiets zaten moest ik nog beginnen. Je begrijpt wat ccn achterstand ik had opgelopen. Op resultaten rekende ik niet. Gelet op de omstandigheden was ik al heel blij dat ik een wedstrijd kon uitrijden. In het getroffen been zit overigens nog een stalen bout die pas in de komende winter verwijderd wordt. Ik hoef niet te zeggen dat ik daar hinder van heb, zeker wanneer ik bijkomende inspanningen lever." Tijdens het voorbije weekeinde is Bruno Aelbrecht er dan voor het eerst in gelukt om zich in de kijker te fietsen. "In het Waalse Rebecq was ik enige tijd op achtervolgen aangewezen, zegt de Buggenhoutenaar. Ik kreeg de lei ders te pakken maar bij de ontknoping kon ik mij met manifesteren. Niettemin stemde een vierde plaats mij gelukkig. In Bornem was ik lid van een leidersgroep. Van ver zette ik de spurt in maar in de laatste dertig meter voor de streep werd ik gecounterd." Bruno Aelbrecht voelt zich uiteraard gelukkig met de betere konditie. Koersen blijft hij doen als hobby. Niet temin wil hij ook als echte amateur resultaten nastreven. Komend weekeinde zet hij aan te Wezembeek-Oppem. (e.g.) Uitslag categorie C, 29 deel nemers: 1. Marcel Bekaert (Nevele), de 60 km in 1.32 u. 2. Modest Smet (Zwijn- drecht), 3. Eric Van Land schoot. 4. Paul Boel. 5. Car los Declercq, 6. Jan Moes, 7. Marcel Van Alboom. 8. Sil- vain Fierens. 9. Frans Brou wers. 10. Willy Bouckaert. 16. Romain Baert (Sint-Ni- klaas. Uitslag Categorie D, 40 deel nemers: 1. Pierre Rijckewaert (Pope- ringe), de 52 km. in 1.24 u. 2. André Vandemoortele, 3. Emiel Van Hul (Temse). 4. Gerard Nimmegeers, 5. Vic tor Verdickt, 6. Daniël Van Hecke, 7. Charel Uytendau- wen, 8. Theo Van Mossevelde (Stekene), 9. Jan Adriaans- sens, 10. Daniël Depauw. De plaatselijke renner Karei Smet reed na 1/4 koers met voorsprong toen hij lek reed wat hem tot opgave dwong. Stand na de wedstryd van Burcht 18.6 1. Marco Smet, Beveren 303 2. Mare Borggraef, Burht 243 3. William Despeels. Beve ren 232 4. Patrick Demaere, Nieuwk. 195 5. Peter Flach, Zwijndr. 194 6. Patrick Bolssens. Kieldr. 192 7. Modest Smet. Zwijndr. 180 8. Roger Beelaert, Kieldr. 177 9. Freddy Oelbrandt. Belse- le 175 10. John Hendrickx, Nieuw- kerk. 158 11. Mare Vandermeulen, St - Nikl. 154 12. Freddy Luyckx, Waasm. 136 13. Gino Demunck. Melsele 133 14. Filip Saman, Stekene 126 15. Rudy Haentjens, Stekene 112 16. Adrien Maes, Melsele 104 17. Erwin Van Sande, St.- Nikl. 100 18. Kris Heirwegh. Burcht 92 19 Etienne Fleury, Mels. 90 20. Erik Van Tiggel. Zwijndr. 87 Volgende proeven: Maandag 4 juli: Sint-Niklaas- Stationsplein Dinsdag 5 juli: Sint-Niklaas- St.-Gillisb. Zaterdag 9 juli: Temse-Holle- beek Zondag 10 juli: Sinaai M.S. De eerste ontsnapping was er dadelijk na de start en niet moeilijk om raden, de plaat selijke renner Borggraef. Hij kreeg gezelschap van Mare Vandermeulen maar na een ronde was het uit. Doch on middellijk een nieuwe dema- rage en Borggraef was weer weg, maar ditmaal ging het zo hard dat het peloton in 2 stuk ken viel en een 25 tal renners aan de leiding fietsten. Half koers kregen we een hersmel ting van de 2 groepen. Op 10 km van het einde kwam de beslissende vlucht van 9 ren ners en deze zouden het uit vechten in de spurt. Zo dach ten we maar dat was zonder Borggraef gerekend die op 2 km, van de finish de plaat vu# poetste en zegevierend over de meet reed. Uitslag: 61 deelnemers: 1. Mare Borggraef (Burcht) de 65 km. in lu30, 2. Johan Ha- rinck (NL) op 200 meter. 3. Peter Flach. 4. Rudy Haen tjens, 5. Guy De Jonghe, 6. Freddy Luyckx, 7. Julien Ro giers, 8. Wim De Waal (NL), 9. Gerard Van Antwerpen, 10. Patrick Debeukelaer op 50", 11. Roger Debeukelaer. 12. William Despeels, 13. Francois Schuermans. 14. Modest Smet, 15. Marco Smet, 16. Pascal Van Rieth. 17. Patrick Bolssens, 18. Gino De Munck, 19. Mare Vander- ™eu'e,n' Jü'in Hendrickx, SchuibakschietenIn Aalst dringt deze cafésport stilaan 21. tddy Kombaut. door Z|-(,£R</ De Voskes en staand De Golfbrekers (da) Ivan Vereecken heeft een aantal maanden van zich niet laten horen. Dat was opmerkelijk voor een renner die in vorige kompetities goed was voor een paar overwinningen en een rits ereplaatsen. Nu is die Ivan Vereecken eigenlijk nooit een winnaarstype geweest maar veel minder iemand voor wie een tweederangsrol was weggelegd. Het viel zelden voor dat hij vroegtijdig de strijd diende te staken. Dit seizoen is dat wel enkele keren voorgekomen. De amatleur uit Kieldrecht zelf hierover: "Vraag mij niet hoe het kwam, maar weken aan een stuk kon ik met moeite wedijveren. Ik had tijdens de voorbije winter nochtans niets aan het toeval overgelaten. Het lichaamsgewicht was nagenoeg constant gebleven en ik hoopte in feite toch op flinke resultaten. Toen die er niet kwamen, geraakte ik moreel in de put, zeker in die wedstrijden waarbij ik moest inbinden en vroegtijdig afstappen. Ik zocht troost en kreeg morele steun die nodig was om toch maar verder te blijven knokken. Sinds een paar weken stel ik beterschap vast. In Belsele werd ik vijfde en in Zwijndrecht waar er 160 aan de startlijn waren verschenen was er nog net voor mij een prijsje weggelegd." Vorige vrijdagavond werd Vereecken een beetje tegen de verwachtingen in voor het eerst dit seizoen eigenaar van de bloemen. "Ik had er niet op gerekend, doet Ivan ons het verhaal. De dag voordien had ik twaalf uur aan één stuk gewerkt. Op de dag van de wedstrijd zelf was ik van 6 u 's ochtends tot om 4 u in de namiddag aan de slag geweest. Daarna ben ik gaan koersen in Ertvelde. Omstreeks halfweg werd ik lid van een leidersgroep die zowat veertien renners verenigde. Tussendoor pikte ik drie tot vier premies mee. Ik kwam tot het besef dat ik beter reed dan verwacht en ik misschien wel een kanshebber op de eindzege zou kunnen zijn. Bij het ingaan van de laatste ronde heb ik even gedemarreerd. Ik werd dadelijk bij het nekvel gegrepen. Op zo'n kilometer van de streep onder nam ik een tweede poging. Dra verwierf ik zo'n 200 meter. Van toen af pompte ik cr alles uit. Achterom kijken durfde ik niet. Naarmate de streep dichterbij kwam voelde ik de adem van de achtervolgers. Ik hield uiteindelijk stand, zij het met veel bloed en tranen." In eigen Kieldrecht evolueerde Ivan Vereecken zondag namiddag mee in de spits. Op het laatst ontbrak het hem aan kracht om nog voor de zege te knokken. Er viel hard te werken om voorin te blijven, vertelt Vereecken. Wie de Prosperpolder kent, weet dat er altijd veel wind staat. Binnen de kortste keren viel het deelne mersveld in stukken en brokken. Met zeven zijn we dan voorin geraakt. Op het laatst was aanklampen het enige wat mij overbleef. Ik gelukte erin om bij de kopgroep te blijven, Wat mij gelet op de omstandigheden tevreden stemde." Ivan Vereecken hoopt in de komende dagen en weken in gunstige zin te bevestigen. Komend weekeinde zet hij wellicht aan in de Omloop van Midden-Vlaanderen. Een wedstrijd die in clubverband wordt betwist. (e.g.) Voor het eerst in zijn nog erg jonge loopbaan heeft Tom Eggermont de smaak van een overwinning mogen proe ven. Zondagnamiddag versloeg hij te Moerbeke-Waas de nochtans sterke Bart Peelman in de spurt. "Ik hield mij van in den beginne voorop, vertelt Tom Eggermont. Er werd vaak gedemarreerd. Niet het minst door Chris Hellemans maar vooral door Bart Peelman. Hij was ongetwijfeld de meest beloerde gast. Ik ben niet in de schaduw gebleven en heb ook een paar keer gepro beerd om voorin te geraken. Lukken was uiteraard wat anders en toen goed en wel de finale in zicht kwam. volgde een totale hergroepering. In de laatste kilometer voor de streep lokte ik Bart Peelman als het ware in een valstrik. Ik veinsde een spurt op gang te brengen. Bart wipte mij voorbij. Ik "greep" dadelijk zijn wiel en won. Tom Eggermont woont ongetwijfeld in de meest spor tieve buurt van Nieuwkerken-Waas. In dezelfde straat wonen liefhebber Guy Van Hese en zijn goede vriend... Tom Steels. "Tom heeft mij eigenlijk geprikkeld om met koersen te beginnen, zegt Eggermont In feite had ik vorig jaar al van start kunnen gaan. maar als vijftienjarige knaap was ik eerlijk gezegd een beetje bang. Toen Tom Steels lid werd van het peloton heb ik niet geaarzeld om hetzelfde te doen. Sinds maart ben ik aan de slag en ontevreden over wat vooorbij is, ben ik niet. In de spurt kan ik mijn plan trekken. Gemis aan doorzicht heeft ertoe geleid dat ik een aantal keer de trein heb gemist en de kans verkeek op een dichte ereplaats. Nu gaat het stukken beter Een paar keer toonde ik mij in een massaspurt. Een vijfde plaats was tot voor kort mijn beste resultaat." Nu hij goed en wel aan de slag is. hoopt Tom Egger mont nog enkele keren te triomferen. De zege te Moerbe- ke heeft ongetwijfeld het vertrouwen aangewakkerd en nu de grote vakantie op stapel staat heeft hij gelegenheid te over om zich voor te bereiden. Op school gaat alles prima. Hij volgt A2 mechanica. (E.G.) In Anderlecht was de start van de A-reeks nog maar juist gegeven of daar demarreerde vechtjas Frans Van Eyck die zich nooit kan stilhouden, maar na vijf kilometer was hij eraan voor zijn moeite. Dan vormde zich een groep van 14 man die samenbleef tot op twee kilometer van de aan komst. Uit deze groep demar reerde Carlo Scarlatte zeer onverwacht. De anderen aar zelden even en de vluchter kon daarvan gebruik maken om afgescheiden de meet te bereiken. In de B-reeks behaalde de Italiaan Giuseppe Sallesse zijn eerste zege van het sei zoen met ongeveer twee mi nuten voorsprong. In de C-reeks werd Jean Spenders ditmaal vrij onver wacht winnaar met zo'n vijftig meter voorsprong. Hij boekte zijn tweede zege van het jaar. Uitslagen A-reeks: 1. Carlo Scarlatti. 2. Frans Van Camp. 3. Frans Van Eyck. 4. Francesco Scar latti. 5. Gust Delaen. B-reeks: 1. Giuseppe Salles se. 2. Yvan Donnay, 3. Julien Loggier, 4. Benny Van Eyck. 5. los Peperman. C-reeks: I. Jean Spenders, 2. Felix Desutter. 3. Omer Van Molle, 4, Jean Hofman.

De Voorpost | 1988 | | pagina 19