GRATIS TIP 8 Versnelde procedures noodzakelijk a! Aalst nam rouwend afscheid van Christlaan Willems Provincie steunt Aalsterse aktiegroep voor Safir Wie won onze poster van de maand juni? jj££ vanaf deze week met nieuwe rubriek voor jobstudenten Taverne 't Hofken _05'J VRIJDA6 24 JUN11988 41* JAARGANG NR. 25 - 48 F SSSÏ 5fS®i&S if HI 1MB sS* %?ss STUDENTE 18 |aar zoekt werk gans de maand augustus. Dok- toorstraat 1. Moorsel-Aalst Tel 053-70 30 69 STUDENTE ZOEKT WERK tij dens de maand juH, in de omge ving van Aalst Tel 053-77 08 81 M*2<-VS Studente zoekt werk, de eerste veertien dagen van augustus ot STUDENT ECON. 19 i eigen wagen, zoekt job voor aug Groot Molenveldlaan 60. 1850 Grimber gen Tel 02-251 94 47 STUDENT ZOEKT WERK gans de maand juli, omgeving Wette- ren - Gent ook toegelaten Gu- drun De Vuyst Tel 091-69 39 02 Met een indrukwekkende afscheidsplechtigheid nam Aalst als posthume hommage afscheid van stadssekreta- ris Christiaan Willems die op nauwelijks 53-jarige leeftijd moest afhaken. Toen Chris reeds dagen overleden was waren er nog steeds Aalstenaars die aan deze mare nauwelijks geloof konden hechten. De stadssekretaris was inderdaad een man die een degelijke gesprekspartner kon zyn voor prominenten van het hoogste niveau doch die ook jan met de pet uiterst genegen was. Verleden woensdag kon- vergeerden uit alle deelge meenten en uit alle stads wijken mensen naar het stadhuis. Ruim een uur lang werd het op de bin nenkoer van het stadhuis aanschuiven tussen ereha- Sen gevormd door dienst- oofden van het stadsper- soneel. De begroeting van de afgestorvene had plaats in de trouwzaal voor de gelegenheid omgetoverd in een rouwkapel. De fa milieleden en de leden van het stadsbestuur namen er het rouwbeklag in ont vangst. Daarna werd op gestapt naar de uitvaart dienst te 11 u. in de deka- oale kerk. De Koninklijke Harmonie «Al groeiend bloeiend» voor de gele edheid in versterkte for matie speelde treurmarsen en personeelsleden van de Stad droegen een 40-tal bloemstukken mede. Eucharistieviering In de Sint-Martinuskerk een plaatsje bemachtigen was onmogelijk. Reeds een half uur te vroeg was de ruime kerk met haar 1.200 zitplaatsen volledig bezet. Met de vele men sen, rechtstaand in de bre de gangen, bijgerekend kan het aantal op zowat 2.000 geraamd worden. In de eucharistieviering met koncelebratie gingen naast Deken Jozef De Smet voor pastoor Brug- geman van de Sint-Anto- niusparochie en medepas toor Philips. Bij de aanvang van de plechtigheid noemde de Deken Christiaan Willems een diepgelovig, joviaal en sociaalvoelend man en een getalenteerd wetenschap per. De mis zelf werd vo- kaal een hoogstandje met de uitvoering door het Sint-Martinuskoor onder leiding van Johan Hae- zaert van een Gregoriaan se rouwmis en a capellalie- deren. Het orgel werd be speeld door Kristiaan Van Ingelgem en namens de Catharinisten bracht Gil bert Eelbode een pakken de middeleeuwse Onze Vader. Homilie In zijn homilie noemde de Deken Christiaan Willems een voorbeeld voor velen, een man die zich optimaal inspande om mensen rondom hem gelukkiger te maken en een man die door zijn hooggestemde levenshouding zich toren hoog verhief boven onver draagzaamheid en partij digheid. Een man die op vele gebieden een reële leemte achterlaat en die allure verleende aan de stad op regionaal, provin ciaal en zelfs nationaal niveau. De offer met liefst vier priesters werd een ellen lange processie rouwen den voor deze man die ons veel te vroeg is ontvallen en waaraan velen heel wat te danken hebben. Zijn Sociale huisvesting en sociaal grondbeleid Uit het jaarverslag blijkt dat de door de interkommunale «Land van Aalst» in 1987 bereikte resultaten voor bedoelde sector als zeer gunstig mogen omschreven worden. Niet alleen werden de resterende bouwgronden van Geraardsbergen-Grimminge verkocht maar belangrijker is het feit dat de rioleringen en de wegen aangelegd werden in de verkavelingen van Aalst-Gijzegem en Herzele (1ste fase). Tevens werden de omgevingswerken in Aalst-Hofstade uitgevoerd. In deze aanneming zyn de aanleg van de voetpaden, de garageopritten en de groenaanleg op het openbaar domein begrepen. Voor de omgevingswerken van Geraardsbergen-Grimminge heeft de aanbesteding plaats gehad en werd de aannemer aangesteld. Deze werken zijn intussen in uitvoering en er mag vooropgesteld worden dat, met uitzondering van de beplantingswerken. deze aanneming nog vóór de verlofperiode '88 beëindigd zijn. Aalst. Uitvaart stadssecretaris Willems. Een lange rij wachtenden op de binnenkoer van het stadhuis om een laatste groet te brengen aan het stoffelijk overschot van wijlen de stadssecretaris (a) Aalst. Uitvaart stadssekretaris Willems. Een ingetogen en zichtbaar ontroerde menigte volgde de lijkstoet (a) naam blijft voor Aalst al leszins onvergetelijk. In zijn toespraak vlot voor de vuist memoreerde bur gemeester Maurice De Kerpel hoe het noodlot in dit bestuur reeds herhaal delijk onbarmhartig toe- In zijn hommage betrok steeds stond waar ze moest hij de echtgenote van staan en er nog steeds was Christiaan. die naar eigen als anderen reeds lang het zeggen van de aflijvige, terrein hadden verlaten. LH Aalst-Gjjzegem Na het bekomen van het metingsplan (augustus '87) werden de verkoopprijzen vastgesteld en op 16 de cember werd de eerste voorlichtingsvergadering georganiseerd en hebben elf bouwlustigen een aan koopovereenkomst onder tekend. Opmerkelijk was het feit dat bij de eerste toewijs reeds vier bouwgronden vooi halfopen bebouwing en zelfs twee voor gesloten bebouwing werden toege wezen. Hier werd onze er varing bevestigd dat het aangewezen is om in ieder project en dus zelfs in ge meenten met een landelijk karakter bij de planning te voorzien in de verschillen de bouwmogelijkheden. De verkaveling van Gijze- gem omvat 49 bouwgron den waarvan 11 percelen bestemd voor open be bouwing, 22 percelen voor halfopen bebouwing en 5 percelen voor gesloten be bouwing. Op heden werden reeds 37 bouwgronden verkocht. De verkoopprijzen van de resterende bouwgronden variëren tussen 560.000 fr. De aktiegroep bestaande uit de parlementairen en de provincieraadsleden van de streek om Safir in Aalst verder te laten brouwen krijgt de steun van de besten dige deputatie. Ook die wil zich inzetten om Safir te Aalst zelf verder te laten brouwen en het niet te degraderen tot een distributiecentrum wat een voor wendsel zou kunnen zijn voor verdere afbouw. Gedacht wordt aan het schrijven van een brief genaamtekend door heel de Oostvlaamse provincieraad die aan df Artoisgroep zou worden gericht. Aalst. Uitvaart stadssekretaris Willems. Vooraanstaanden op rond de lijkwagen (a) en familieleden stapten mee Uitbater Wilfried DE VOLDER Heet U hartelijk welkom uitgebreide snackkaart ijskreem vriendelijke bediening gezellige sfeer open van II tot..., zaterdag en zondag open vanaf 16 uur woensdag gesloten Gentse Steenweg 8 9410 ERPE (Aalst) Tel. 053/77.37.87 sloeg bij schepen Etienne Bogaert. bij burgemeester Raymond Uyttersprot en bij schepen Remi Van Vaerenbergh. Hij bracht een welverdiende hulde aan deze stadssekretaris van hoog formaat, een eminent jurist, een gede gen ambtenaar die zijn theoretische kennis ten dienste stelde van de prak tijk van elke dag en die een baanbreker mag wor den geheten op het vlak van management. Tenslotte bracht stadsar chivaris Karei Baert in naam van de vele vrienden van Chris een ode aan éch te vriendschap die spon taan, probleemloos en on baatzuchtig is. Dit was zo ongeveer de teneur van het antwoord van gedeputeerde Val- laeys op de vraag van het Leedse provincieraadslid Brantegem. Aalst vreest met dit «distributiecen trum» het ergste en herin nert zich de geleidelijke afgang van de brouwerijen Zeeberg en De Blieck. Sa fir sluiten of ontmantelen is aan bijna 300 mensen hun job in vraag stellen in een bedrijf dat goed draait en winst afwerpt en waarin onlangs nog grote sommen zijn geïnvesteerd. Beroep wordt ook gedaan op steun door de Ekonomi- sche Raad voor Oost- Vlaanderen en op de GOMOV, de Gewestelij ke Ontwikkelingsmaat schappij voor Oost-Vlaan- deren. De provinciale ver tegenwoordigers in deze beide organisaties zouden richtlijnen ontvangen van wege de deputatie om tus sen te komen en hun standpunt duidelijk te be palen. Volgens provincie raadslid Abbeloos heeft de Gomov in de regio Aalst reeds tal van initiatieven genomen doch Piet Eeck- haut wilde de tendens van deze te voorziene tussen komst nader belicht zien. Te laat? Het Aalsters provincie raadslid Willy Van Mosse- velde zegt dat een brief aan Artois elektoraal vruchten zou kunnen af werpen doch dat om een beslissing te forceren men onherroepelijk te laat komt. «Het gaat hier in derdaad om behingen van een multi-nirtioo^l en het zou n'ajef 4jn, ti> geloven dat de dirëktie' vóp haar genomen beslissingen zou terugkomen» stelt Van Mossevelde. «Safir maak te een beleidsfout toen het besloot zich te koncentre- ren op het brouwen van pils waarbij zo veel kon- kurrentie is in de plaats van zich te specialiseren. Speciale bieren en streek- bieren zijn momenteel duidelijk in». In dat verband pleit Van Mossevelde voor het ver lenen van reële steun aan KMO's die zorg dragen voor meer werkgelegen heid. Nu moeten KMO's zich in dat verband wen den tot een diversiteit van diensten. Oprichten van één dienst zou veel meer doeltreffend, eenvoudiger en sneller werken. Ap plaus daarvoor op de banken van de VU, de. CVP en de PVV. Maar voor SP-er Brantegem is dergelijke mentaliteit ver derfelijk. «Als men ervan uitgaat dat de situatie on herroepelijk verloren is heeft het ondernemen van enige aktie in de provin cieraad geen enkele zin». Voor Brantegem moet de tussenkomst van de pro fopen bebouwing) en 241.000 fr. (gesloten be bouwing). De oppervlakte van deze bouwgronden is begrepen tussen 502 m2 en 270 m\ Toekomstprojekten Het is algemeen bekend dat door de enorme Ie- ninglast de aktiviteit van de Nationale Maatschap pij voor de Huisvesting en deze van de Nationale Landmaatschappij prak tisch tot nul werd herleid. Ook de kredieten van het Brunfautfonds waaruit moet geput worden voor de subsidiëring van de in- frastruktuurwerken wer den drastisch beperkt. Hierdoor komt, wat Land van Aalst betreft, o.m. de realisatie van de resteren de zone van Herzele (±13 ha reeds verworven terrein 175 woningen) in het gedrang. De kostprijs voor de aan leg van de rioleringen en de wegen in de verkavelin gen van Herzele en Bijze- gem bedroeg 207.000 fr., respektievelijk 218.000 fr. per kavel. Voe^ hierbij de kosten van de andere voor subsidiëring vatbare infra- struktuurwerkeh zoals de aanleg van de waterlei ding. de openbare verlich ting en de omgevingswer ken en men stelt vast dat de totale staatstussen- komst 350.000 fr. 400.000 fr. per kavel be draagt. Om voormelde reden dient de haalbaarheid om verkavelingen te realise ren zonder staatstussen- komst in vraag gesteld. Bij de vaststelling dat de sub sidiëring zo belangrijk is en dat desondanks de ver koopprijzen van sociale bouwgronden de laatste jaren sterk gestegen zijn kan niet ontkend worden dat de uitbouw van nieuwe projekten sterk risikodra- gend is. Heroriëntering Op beleidsniveau wordt thans, ons inziens terecht, ruime aandacht geschon ken aan de stadsvernieu wing en zulks door priori tair de vernieuwbouw en de vervangende nieuw bouw te ondersteunen. De inbreidingsprojekten waarbij gedacht wordt aan het benutten van restzones gelegen in een bebouwd gebied, zullen ook voor financiële ondersteuning in aanmerking komen. Daarentegen zouden uit- breidingsprojekten «te velde» nog slechts uitzon derlijk voor realisatie vat baar zijn. Ondanks de belangrijke inspanningen die in de sektor van de sociale wo ningbouw in de naoorlogse periode en vooral in de voorbije decennia werden gevoerd blijft er een ruime behoefte aan nieuwe woongelegenheden. Deze behoefte is sterk beïnvloed door de dekohabitatie, d.i. de gezinsverdunning en het stijgend aantal al- leenwonenden. Uiteraard dienen de in spanningen gekoncen- treerd en gericht naar die mensen die het meest woonbehoevend zijn m.a.w. naar de laagste in komensgroepen. Uit twee recent versche nen brochures van de ad ministratie voor huisves ting van het Ministerie van de Vlaamse Gemeenschap blijkt dat het woonpatri- monium in het arrondisse ment Aalst zeer verouderd is. Meer dan 50% van de woningen dateert van vóór '45. Het arrondisse ment wordt ook gekon- fronteerd met een stijgen de leegstand. Einde 1985 waren er in het arrondissement Aalst 94.425 gezinnen. Uit de besluiten van de demogra fische evolutiestudie blijkt dat er einde 1990 circa 97.600 en einde 1995 ruim 99.300 gezinnen zouden gevormd zijn. Het aantal minderwaardig gehuisveste gezinnen werd voor ons arrondissement vastgesteld op 4,9%. Zulks beduidt dat ruim 4.600 woningen dringend Vervolg op btz. 4 vïncieraad een signaal zijn dat men aan de zaak werkt en effektief naar een op lossing zoekt. Gedeputeerde Vallaeys zal alleszins met de Artois groep kontakt opnemen en de zaak bespreekbaar trachten te maken. LH Het antwoord op die vraag werd dinsdagmiddag bekend, toen op de redaktie onder de vele inzendingen die van Gustaaf De Witte uit de Groenstraat 103 bus 1 te Aalst werd geloot als de gelukkige winnaar. Hij wordt op vrijdag 24 juni om 20.00 uur verwacht in Taverne De Square aan het Burgemeesterplein te Aalst, waar hem de originele tekening, mooi ingekaderd wordt overhan digd.

De Voorpost | 1988 | | pagina 1