w Baasroodse leiders weer superieur Kastel: er is geen houden meer aan Comidac/Toyota liet zich niet verrassen Geen puntje voor Opstal Wilfried De Vijlder Blikvanger op de eerste grote prijs body-building in Hamme Eerste punten voor Boskantboys II Invaller De Plecker maakt het verschil Wieze Sportief moet niet verhuizen 22 - 24.6.1988 - De Voorpost KAATSEN Hogere III Hogere III Baasrode V A-Opstal 15-5 Na de opdoffer tegen Kastel vanche op zichzelf genomen, een week vroeger, heeft Baas- «Slachtoffer» werd het noch- rode VA een opvallende re- tans niet te onderschatten Op- Halter Club Hamme organi seerde op 11 juni zijn eerste Grote Pnjs body-building. De wedstrijd ging door in de zaal «Den Bond» voor een voltallig publiek Een uitgebreid deelnemers veld dames inbegrepen verspreid over verschillende kategoriën. stond borg voor een interessante avond. De grote revelatie echter was Wilfried De Vijlder. Deze at leet nam na vier jaar harde training voor de eerste maal deel aan een wedstrijd. De uitspraak van de jury: 1ste plaats met eenparigheid van stemmen, werd dan ook door de vele supporters cn alle aan wezigen op luid applaus ont vangen. Na alle kategoriën nam elke reekswinnaar automatisch deel aan de categorie «over all-winnaar» voor de grote trofee «Eerste grote prijs Hamme body-building» De jury stond voor de moeilijke taak de eindoverwinnaar aan te duiden. Wilfried De Vijl der moest op het nippertje plaats ruimen voor een meer gereputeerd atleet. Proficiat voor beiden' Deze sportavond was tevens een gelegenheid voor het we- deroptreden van Benny De Bock. trainer en uitbater van gymzaal Body-Dream te Aalst. Hij bewees met zijn deelname na amper enkele maanden trainen een be lofte te zijn voor de toekomst stal dat met een driepunten- nederlaag werd bedacht en echt geen kans maakte tegen een opnieuw superieur spe lende thuisploeg. Meteen is het duidelijk dat de titelstrijd zich zal beperken tot het tweetal Kastel en Baasrode VA en niemand kan voorspel len hoe het uiteindelijk zal aflopen. In elk geval, het sei zoen kan niet meer stuk voor de ploeg van de Broekkant, die ook al met de deelname aan de Beker van de Koning definitief uit de anonimiteit is getreden. Zondagnamiddag waren meer dan 400 toe schouwers er getuige van dat Baasrode VA zijn leiders plaats met heeft gestolen. De thuisploeg startte deze maal met de jonge W. Claes in de basisopstelling maar dit hin derde de collectiviteit in de ploeg zeker niet. Na een ge- lij kopgaand begin (1-1) begon Baasrode aan een demonstra tie. Sterk in de opslag be stookten zij de Opstalse keer- ders en het werd 4-1. De thuisploeg, sterk aangemoe digd door zijn luidruchtige supporterschare. bleef domi neren. Opstal raakte er duide lijk het noorden bij kwijt, leverde vele ballen buiten de lijnen en als de bal dan toch goed geleverd werd stond er geen maat op de Baasroodse keerders. Steels als achter man. flink bijgestaan door het duo Verheyden-Willaerts. kende geen genade en de koordspelers De Clercq en Claes stopten alles wat in hun omgeving kwam. Zo werd het 8-3 aan de rust en na de pauze, met R. De Clercq op groot-midden en Verheyden aan de koord, ging de Baas roodse demonstratie verder. Het werd 10-4 en Opstal bleef maar knoeien tegen deze Baasroodse pletwals. De Clercq en Steels bleven sterk keren maar bij 12-5 kwetste Willaerts zich aan de lies en even zag het er naar uit dat de bezoekers toch nog een punt zouden pakken. Willaerts wou echter van geen afgeven weten, speelde de wedstrijd uit en het werd 14-5. Luidruchtig aangemoedigd won de jonge Wim Claes dan, met goed geplaatste opslagen, het laatste spel en meteen was de driepuntenzege binnen voor de thuisploeg. Kastel Rap en Vlug-Grimminge: 15-6 Kastel trad aan met de ploeg feilloos over. Samen met De die vorige zondag Baasrode Clercq was hij goed voor 15 had ingemaakt. Lambert overgekeerde ballen. De rust stond dus op achterman. Ver- werd ingegaan met 8-3. nimmen op grootmidden en Kastel voelde dat een drie- De Clercq op kleinmidden. punter er wel degelijk inzat. Het waren de twee laatstge- Het speelde enthousiast door. noemden die de bewerkers Het werd 10-3 en even later van deze driepunter zouden zelfs 13-4. Een spelerswissel worden. Het duo werd flink bij Grimminge bracht nog wat bijgestaan door Wielandt en spanning. Beide ploegen Van Duysen aan de koord. kaatsten volop voor het punt. Het gebeuren ging echter ge- dat Kastel oververdiend kon lijkopgaand van start met een binnenrijven. Met deze drie 3-3 tussenstand, maar van dan punten hoopte men een stapje af ontbond Vernimmen zijn dichter bij Baasrode te ko- duivels en hij keerde alles wat men, maar de hoop smolt al binnen zijn bereik lag haast gauw als sneeuw voor de zon. Een zeer zwak spelend Opstal had zich met 15-6 cijfers laten inmaken. Kastel blijft dus op twee pun ten van de leider hangen. De titelstrijd in Hogere III krijgt stilaan vaste vorm. Het zal gaan tussen Baasrode en Kas tel en Idegem. Zoveel is ze ker. Favoriet Terjoden is nu al uitgeteld. De hamvraag blijft zal Baasrode blijven ver bazen? Lagere I Nieuwerkerken-Kastel: 8-15 Voor de tweede ploeg van- Kastel doet zich in Lagere I hetzelfde voor als bij hun gro te broers in Hogere III. Ze zitten daar namelijk ook vast op de tweede plaats, ook weer na een ongenaakbare leider Kerksken De jongens van de villa trokken niet zonder eni ge moeite of onrust Nieuwerkerken. een ploeg waartegen thuis en in de be ker reeds driemaal verloren werd. Tot 2-2 ging de stand gelijk op. Dan nam Kastel voorsprong tot 6-8 aan de rust. Hierna stond er op de brio van Burill geen maar meer. Hij was zeker en vast de beste speler en beste keer- der op het terrein. Hij stuurde zijn maats langs 6-9 en 8-10 naar een oververdiende zege. Hierdoor blijft de tweede plaats in het klassement Kastelse handen. in deze sporttak. Als besluit mag gezegd worden dat Body- Dream wind in de zeilen heeft. Tijdens de laatste drie wedstrijden, respektievelijk te Wichelen. Hekelgem en Hamme, bewijst deze klub met 3 winnaars en een tweede en een derde plaats zijn kapa- citeit inzake body-building. Wie graag meer inlichtingen wil kan zich wenden tot Ben ny De Bock. J De Windt- straat 44 te 9300 Aalst, tel. 053/77.26.99. Kadetten Baasrode VA-Kerksken Baasrode, dat een driepun tenzege nodig had om zijn titelambities te kunnen waar maken, heeft tegen bezoeker Kerksken niet kunnen over tuigen. Het werd weliswaar een verdiende 13-10 zege te gen de niet te onderschatten bezoekers maar met vrijdag het bezoek van leider Wieze op het programma een weinig overtuigende algemene repe titie. Baasrode startte noch tans veelbelovend, het werd 6-2 maar dan al was het duide lijk dat de zenuwen te sterk gespannen stonden. Als Baas rode tweemaal tereke op 40- 40 ccn gemakkelijke kaats prijs gaf werd het 6-4 en dit verstevigde het Baasroodse 13-10 zelfvertrouwen zeker niet. Even leek het erop dat de thuisploeg zijn slag toch zou thuishalen, het werd 10-4 maar toen werden de jongens van de Broekkant opnieuw door hun zenuwen verraden. Onzuivere opslagbeurten en zwak keren zorgde ervoor dat Kerksken een punt binnen haalde (10-6) en een ontmoe digd Baasrode moest zich dan nog reppen om de zege te pakken. Het werd 10-8 en zelfs 11-10 maar verder liet VA het toch niet komen zodat een weliswaar weinig overtui gende 13-10 zege werd behaald. E. Kaatsverbond Lebbeke GREMBERGSE G.Z.K. Kompetitie 1988 Wedstrijden van 18 juni Boskantboys I - De Klokvrienden 84) Sportarena - The Kiffies 8-0 "Die Corner II - Boskantboys II 2-6 Klasse" ent 1. Bosk ntboysl 9 9 0 0 55 17 18 2. Sport, ena 10 8 2 0 55 25 16 3. De Corner I 9 7 2 0 51 21 14 4. The Kiffies 10 4 5 1 39 41 9 5. De Corner II 9 2 6 1 27 45 5 6. De Klokvrienden 9 1 8 0 17 55 2 7. Boskantboys II 10 1 9 9 22 58 2 Wedstrijden voor 25 juni De Corner I - The Kiffies Sportarena - Boskantboys I De Klok vrienden - De Corner II G.Z.K. Ploegentornooi Kwartfinales De Page (Lokeren) - Sportarena (Hamme) Den Beir I (D'monde) - Bonten Os II (Gremb.) Fernandaboys (St -Gillis) - Sportarena III (Hamme) De Pettes (Baasr.) - Den Beir II (D'monde) Halve finales De Pettes - De Page Sportarena III - Den Beir I Troosting Den Beir I - De Pettes Finale Sportarena III - De Page Uitslag 1. Sportarena III (Hamme) 2. De Page (Lokeren) 3. Den Beir I (Dcndermonde) 4. De Pettes (Baasrode) Super Zeven-Welkom 7-15 Welkom dat tegen rode lan- trapezium, ook de Bastelier taarn Super Zeven uit Wieze Jean speelde een goede partij van start ging zonder achter- samen met Van Handenhove man De Plecker Pierre en Freddy. In één ruk ging men kleinmidden De Kinder Her- nog naar een 7-15 overwin- man heeft tijdens de eerste ning. Tot groot genoegen van helft bibbergeld betaald De de supporters die zeker ook Plecker werd vervangen door niet gerust waren in een goe- Amand Gilbert die een be- de afloop, hoorlijke partij speelde en De Wedstrijden zondag 26 juni te Kinder werd vervangen door 14.30 u onze 57-jarige Van Der Strae- Klieksken-De Bolvrienden ten Roger die ook goed pres- Appels-Meub. De Backer teerde, het schorte hem hele- Welkom-Eurika maal op de grootmidden Moerstraat-Super Zeven plaats waar Van Ingelgem Jos Oudeeem-Backerclub een zeer zwakke rol vertolkte Mieregem-Balleken Op gedurende de ganse wed- Groendalers: vrij strijd. Zo weid het zelfs 7-6 sta„d „a l3 wedstrijden voor Super Zevetu Oelukkje wdkom 13 194 keerde het tij op het gepaste moment dankzij de opslag van onze oude rat Roger en werd er rusten geblazen met een 7-8 voorsprong. Na de pauze werd Van der Straeten vervangen door De Plecker die op grootmidden ging post- vatten. Van Ingelgem werd Araraat achteraan uitgespeeld en Mie„„_ Amand aan de koord. Vanaf ,2; Band(gen0 dan was het een heel ander ,j s rZeven spelbeeld want De Plecker keerde alles over of in hat 2. Groendalers 13 184 3. Meub. De Backer 13 173 4. Eurika 5. Backerclub 6. Bolvrienden 7. Klieksken 8. Oudegem 9. Appels 13 172 12 169 13 155 11 130 12 130 13 126 11 107 13 92 13 77 12 53 Wieze Sportief, dat zich aanvankelijk zorgen maakte rond het verder gebruik van zijn kaatsterrein aan de Oktober- hallen, kan op beide oren slapen. De nieuwe eigenaars van de hallen (de Dendermondse middenstand) zullen het terrein verder ter beschikking stellen van de kaatsklub. De klub mag zelfs nog verder de akkommodaties en infra- st ruk tuur uitbouwen, die nodig blijken voor de verdere ontwikkeling van de ploeg. Het bestuur plant alvast het optrekken van een nieuwe kantine. Op 9 juli wordt in Lebbeke het recent aangelegde kaatsterrein aan de zwemkom ingespeeld Aan de huldigingswedstrijden ne men deel: VA Baasrode, Opstal Pelote. Denderbelle en Wieze Sportief. Wieze Sportief zoekt ploegen die geïnteres seerd zijn in het spelen van oefenwedstrijden in de loop van de week. Comidac/Toyota dat verleden week zich op het Twee Brug- genplein liet verrassen door Cornersboys heeft deze keer lessen getrokken uit hun eer ste nederlaag en ze deden het deze keer heel wat beter. Een ander feit van deze week is de moeilijke overwinning van leider Wembley I. S.K. Corner-Comidac-Toyota (7-12). De lokale formatie vertrok met Colman Etienne. Van den Broeck Andre. Moernout Eric, Malfliet Jan en Leo Heirwegh en deze knapen deden het bijzonder goed. Ze lieten zich niet ver pikken en ook in het keren stonden ze hun mannetje. Dat bracht mede dat Toyota/Co- midac geen ruimte kreeg om uit te lopen. Ieder dacht mede dat Toyota/Comidac geen ruimte kreeg om uit te lopen. Ieder dacht dat het drama van de vorige keer zich zou herha len. Van 1-1 naar 2-2. 3-3 en 4-4. Toen rukte de bezoeker zich los en 4-6 aan de rust. Na de hervatting ging het minder vlot bij de thuisploeg en daar van konden de bezoekers ge bruik maken op nog meer punten winst te rapen. Naar het einde toe kwam SK Cor ner nog eens terug, maar Co midac/Toyota was al te ver uitgelopen om hun nog te dreigen. Wembley I-Euro Trucks (12- 11) Op papier scheen het voor leider Wembley I niet zo moeilijk te worden. En inder daad ze begonnen sterk en lieten een 44) afdrukken zon der dat de bezoekers, in het laatste spel uitgezonderd, er veel bij te pas kwamen. Euro Trucks pakte dan twee spelen 4-2 en meteen voelden ze dat ze het ook konden. Vooral in het keren moesten ze bijlange niet onderdoen voor de loka len. Tot ieders verrassing konden ze gelijkstellen 5-5. Wembley I scheen uitgeblust te zijn. Met een 6-5 aan de rust kon er nog alles gebeu ren. In het tweede gedeelte eerst 7-5 en dan liep de lokale formatie uit tot 9-6. De jon gens van Jackie Eeckhoudt kwamen echter verrassend te rug tot 9-9. Het was nog span nend. 10-10 en 11-10. De be zoekers met De Landtsheer, Van de Stockt Dirk en Gerry, Keymolen Guy en Van den Bossche Serge kwam de leider bedreigen tot op de meet 11- 11. En om het nog spannen der te maken: in het beslissen de spel 40-40 en het klikte toch nog voor de thuisploeg. Misschien spijtig voor Euro- Truck dat de overwinning ver speelde door niet minder dan 22 ballen buiten te zetten. Wedstrijden voor dit weekend Vrijdag: 18.30 u. Cornerboys - Geemzicht Wembley I - Toyota/Comidac Zaterdag 15 u.: Euro Trucks - Ons Vermaak Wembley II - De Keersma- cker. S.K. Corner vrij. HVC Hogere III VA Baasrode-Opstal Pelote: 15-6 Ruststand: 8-3. Opstal was belust op een re- den met de thuisploeg tot 1-1, vanche na de nederlaag in de maar dan was de thuisploeg heenronde tegen de huidige niet meer te houden. Heel leider. Daarbij kwam nog het gezwind liep Baasrode uit tot onverwacht verlies tegen Her- 5-1 en het ging de rust in met ne in de voorgaande wedstrijd 8-3. en Opstal kwam gemotiveerd naar de palingboerengemeen te afgezakt. Baasrode, leider en lentekampioen (wat recht geeft op deelname aan de Ko ningsbeker, gespeeld te Na men) wou de nederlaag tegen buur Kastel goedmaken met een klinkende overwinning. Opstal kon gelijke tred hou- Bevordering Tijdens de tweede helft ging Opstal in de fout tijdens de opslagbeurten, zodat de plaatselijke keerders voor geen zware opdracht kwamen te staan. Bij 12-6 probeerde Opstal alsnog een punt veilig te stellen, waarin het niet Hogere III 26.6: 15.00 u: Terjoden-Kastel Rap en Vlug Opstal Pelote-Welle Appeltene-Baasrodc Okcgcm-Denderbelle Bevordering 26.6:15.00 u: Hoké Erembodegem-Duvcl Willebrock Herdersem-Steven Moorsel Hamme Zogge-Adec Baasrode Baardcgem-Wiezc Sportief Merchtem-Zele Durmen Lagere I 26.6:15.00 u: Gijzegem-Kerksken Kastel-Dorp Puurs-Haaltert Aalst Herlcving-Nicuwerkerken Lagere II 26 6: 15.00 u: Denderbelle-VB Nicuwkerken Brussegem-De Toekomst Buggenhout Baasrode-St. Anna Hamme Opwijk-Jeans Saloon Junioren 24.6:18.30 u: Kokejane-Wieze Sportief De Toekomst Buggenhout-Zandberp Zele Durmen-Idegem Kadetten 24.6:18 30 u: Baasrode VA-Wieze Sportief Miniemen 26 6: 10.30 u: Dendcrbellc-Zclc Durmen 10.30 u: De Toekomst Buggenhout- Wieze Sportief 10.00 u: Baasrode-St. Anna Hamme 10.00 u: Kastel A-Terjoden Pupillen 24.6: 18.30 u: Brussegem-Denderbcllc 25.6: 13.30 u: Moorsel Steven-Kastel 26.6: 09.00 u: De Toekomst Buggenhout- Baasrode 10.00 u: St. Anna Hamme-Zdt Durmen 10.00 u: Wieze Sportief-Brussegem 10.00 u: Baasrode Hof ten Rode-Tetjo den Freddy Verstrepen houdt Wieze recht Wieze Sportief kon in de be- ginfaze vlot tot 5-2 uitlopen Tijdens het volgende spel werd bij 40-40 een spel uit handen gegeven, zodat het 5- 3 werd in plaats van 6-2. De rust werd ingegaan bij een 7-8 stand. Wanneer Verstrepen met 3 buiten geleverde ballen en er daarbij nog eentje bo ven zijn hoofd tussen de palen werd gekeerd, stond de stand op 7-10. Een plaatswissel tus sen de spelers werd noodza kelijk. Verstrepen werd grootmidden en Chris Jans- sens op achterman en Jan De Smedt kwam aan de koord te staan. Verstrepen keerde grandioos. De ballen beland den in de tamis, waarmee Herdersem last had De ploeg van Wieze herleefde, gelijk- opgaande strijd tot 10-10 en 11-11. Herdersem kreeg op nieuw vleugels en de gasten konden tot 12-14 en 15-40 afstand nemen. Wanneer Verstrepen erin slaagde een kaats op de achterlijn te win nen, kon Wieze aansluiting krijgen bij 14-14. Het laatste spel van de wedstrijd was ze ker niet voor hartlijders. De vijftienen gingen gelijk op en bij 40-40 kwam Hans Au- broeck aan de opslag. Al ge durende de hele wedstrijd had deze jongeman heel goed ge leverd en gekeerd. De kaats aan de koord werd dan ook glorieus gewonnen. Wieze deelt verder de leidersplaats met Hamme-Zogge, dat bij Duvel Willebroek ook het vuur aan de schenen kreeg Ter joden-Denderbelle: 15-14 Ruststand: 8-4. Denderbelle kon de eerste twee spelen naar zich toe ha- len (0-2). Wanneer Vander Looger en De Vroe de gasten H de spelwinst bij 40- T 40 ontfutselden, kon Terjo- j den via 6-3 en 8-4 zijn even- wicht herstellen en doordruk- ken. Tijdens de tweede helft 'Tmi was de wedstrijd gelijkop- T - MlAH gaand. Tussenstanden waren ÊWÊE en In het laatste spel bracht een f overgekeerde tussen- —jv op 40-40, maar keilde W/ de laatste de palen H^^BBBBHMBBBBBB^M^^MBMBPz over. Goede wedstrijd van Vlaams Sportverbond. Portaels Sport 66 had de bestt Denderbelle. verhouding aanval-verdediging (Iv) Kadetten Wieze Sportief-Dender- belle: 13-2 Ruststand: 7-1. Deze wedstrijd trok heel wat kaatsliefhebbers uit beide kampen naar de Oktoberhal- len. Wieze, dat te sterk was voor zijn tegenstander kon de rust ingaan met een 7-1 voor sprong. Tot dan waren de spe len op 40-40 beslist. Duques Vlaams Sportverbond. De wisseltrofee Willy Van Bosscht en Van De Vreken waren de voor algemene fair-play ging naar Kommersanten (Iv) twee beste leveraars bij Wieze blijven op de bank. Tijdens de eerste helft. De tweede helft bood een zelfde spelbeeld, hoewel er vele balwisselingen te noteren vielen. Bij een 12-2 en 40-15 stand keerde Chns De Smedt vanuit de tamis de bal over. Op vrijdagavond 24 juni wordt de titelwedstrijd be slecht tussen Baasrode en Wieze. De wedstrijd begint om 18.30 uur. Wieze speelde met: Willems. De Smedt. De Poorter. Cami, De Kegel, Van de Vreken en Vlaams Sportverbond. Een supercup voor de afgevaardtg- Duques. de van Los Amigos (Iv)

De Voorpost | 1988 | | pagina 22