74-jarige Theofiel Inghels, kampioen op de hoge wip te Stekene Bastianen zijn weer kampioen! Jonge biljartkampioenen gehuldigd in Aalst Biljartklub De Sloebers vierde kampioenen Appels KC organiseerde tiende rekreantentornooi Een initiatief van Appels Korfbalklub Tweedaags veldminivoetbaltornooi te Appels Boogschieten in Hamme De Voorpost - 24.6.1988 - 23 BOOGSCHIETEN 'Vorige week vierde de «alou de» hoge wipschuttersmaat- schappij «Koninklijke Gilde Sint-Sebastiaan De Een dracht» uit Stekene weer haar jaarlijkse teerfeest. Traditie getrouw ging, tussen de ande re feestelijke aktiviteiten door, in de namiddag de ko- ningschieting door. De meeste trouwe leden- schutters waren op post om de begeerde koningsvogel naar beneden te halen en om na dien (duchtig) te vieren met een stevig avondmaal en uiteraard het onvermijdelijke gerste- en andere nat. Bijna een première... Het werd een uniek geval, deze koningsschieting van 1988. Een veertigtal leden-schutters namen deel aan de konings schieting te Stekene. Na de gebruikelijke drie pogingen van elke schutter bleven 2 schutters in de run voor de titel, namelijk Theofiel In ghels en Anita Valent. Deze «derde leeftijder» en... deze dame waren er als enige twee in gelukt om de geviserde «pluimen-dos» van de hoge wip te schieten. Uniek in de geschiedenis van de ongeveer 450 jaar oude schuttersgilde «Sint-Seba stiaan De Eendracht», want nog nooit was een dame er in gelukt om de koningsvogel van z'n spil te schieten. Daarna ging het dus «scheut per scheut» verder tussen de twee kandidaat-koningen. Het werd uiteraard een span nende kamp, alleen reeds om wille van het feit dat zowat de hele klub supporterde voor Anita. Men wilde namelijk breken met een oeroude traditie dat enkel mannen mogen regeren over de in 1530 gestichte hoge tipschutters) maatschappij «Sint-Sebastiaan De Een dracht» uit Stekene... .Jonggezel Theofiel Inghels verstond het evenwel zo niet en «weerde» zich als een spreekwoordelijke duivel in een wijwatervat. In de 7dc ron de gebeurde «het» bijna... Anita Valent raakte de ko ningsvogel, doch het ding wei gerde om volledig los te ko men. Een meewarig gemom pel ging door de kijkende menigte. Vier ronden later toonde Theofiel evenwel dat ook «oudere mensen» nog best hun man kunnen staan. Ook in het hoge wipschieten. Hij schoot de koningsvogel naar beneden en werd dus voor één jaar koning van de «Sint-Sebastiaan De Een dracht» uit Stekene. die dus net géén (eerste) koningin kreeg. Derde keer Theofiel Inghels is niet meer van de jongsten. Hij werd reeds 74 jaar en woont aan de Waterij 49 te Koewacht. In Nederland. Maar hij is een Belg. Voor zover hij zich her innert trok hij er reeds op z'n vijftiende op uit met pijl en boog om te gaan schieten op de liggende wip. De kersverse hoge wipschut- terskoning heeft ook een tweede hobby, namelijk dui- venmelken. Na de tweede wereldoorlog startte z'n «loopbaan» op de hoge vip en pas sinds 1970 werd hij een regelmatig schut ter van «Sint-Sebastiaan De Eendracht» uit Stekene. Dat z'n «koningsschot» in 1988 géén toevalstreffer is wordt duidelijk bewezen door het feit dat Theofiel zich reeds twee keer tot koning kroon de. namelijk in 1974 en 1976. Nu is hij dus aan z'n derde koningsschap toe. Keizer mag hij zich evenwel niet noemen, want daarvoor moet je 3 jaar na elkaar de koningsvogel van de wip schieten. Roland de Maeyer zag voor dit «keizersschap» een unieke kans aan z'n neus voorbij- De twee hoofdrolspelers tijdens de koningschieting van hoge wipschuttersgilde «Konink lijke Maatschappij Sint-Sebastiaan De Eendrachtuit Stekene met de eeuwig jonge voorzitter. We herkennen van links naar rechts voorzitter Van Steen, de bijna-eerste- koningin Anita Valent en Theofiel Inghels die zich voor de derde keer tot koning schoot. Onderaan de traditionele groepsfoto van de deelnemers aan deze koningschieting te Stekene. (T en T) gaan, want... hij werd koning a's eerste prijs was er een eerste en de derde prijs bin- in 1986 en 1987, maar deze video, als tweede een kleu- nen. Francois Joos anderzijds keer schoot hij dus niet raak. rentelevisie en de derde kreeg was bijzonder tevreden met Als entoerage werd de dag n°g een prachtige tinnen z'n troostprijs: hij benaderde voordien een grote blokschie- schotel. Carmeliet uit Lo- het dichtst het aantal deelnc- ting christi was hier de grote slo- mers en won daarmee een Niet te verwonderen want kop. want hij haalde en de «ferme som» geld... T en T BILJARTEN Sportschepen Gilbert Bour- net een reeds indrukwekkend Ion ontving in zijn kabinet palmares op hun aktief niette- twee jonge biljartkampioenen genstaande hun jeugdige ou derdom. Peter De Backer geboren op 2 januari 1967. Speelt sinds een 10-tal jaar in de K.B.B B en behaalde als bijzonderste uitslagen: 82-83: Kampioen van België, 2de klasse vrij spel bij de jeugd. Kampioen van België band stoten op klein biljart 83-84 Kampioen van België 4de klasse kader 38.2 85-86 Kampioen van België 2de klasse kader 47.2 87-88 Kampioen van België lste klasse kader 47.2 Pro mot. Excel. Kampioen van België lste klasse bandstoten Prom. Excell. Kampioen van België Excel lentie 57.2 3de in het kampioenschap van Europa juniors in kader 47.2. Is sinds het seizoen 86-87 Ere- klasser in het driebanden Behaalde in 87-88 ook een 2de plaats in de nationale finale. Excellentie 38.2 en een 6de plaats in de finale juniors driebanden. Geert Buvl geboren op 6 juli 1970 Speelt een 5 tal jaar in de K B.B B. en behaalde naast enkele tornooizeges en over winningen in de stadsbeker volgende uitslagen 87-88 Kampioen van België in de lste klasse vrij spel op K.B. en promotie naar Excel lentie. 2de plaats in het K.V.B. jeugd 2de vrij op matchbiljart 2de plaats in het K.V.B. se niors 3de klasse bandstoten op klein biljart. De zevende en laatste schif ting tellend voor het Hamse schutterskampioenschap 1988 kreeg zijn verloop in zaal De Vier Gekroonden te Moerze- ke. Het werd een echt span nende eindfinale waarin ten slotte de Bastianen voor de derde keer de titel ophaalden. Maar gemakkelijk is het niet gegaan. De gastheren kregen de eer de finale te openen. Maar het was Eric De Loore (Ons Ver maak) die als eerste de hoge wist te verschalken. Tijdens de vijfde ronde schoot hij dan nog de rechter zijvogel. Maar deze prestatie was niet vol doende om mee te kampen voor het dagklassement der panacheschutters. Eddy De Schepper (Den Bond) kon in de zevende ronde de hele kop neerschieten. Maar de dag prijs zou tenslotte toch wor den toegekend aan Alain Van den Broeck (Kastel) die Gus- taaf De Bock ('t Eiland) en Dirk De Cauwer (Bastianen) het nakijken gaf. Deze Eddy De Cauwer schoot zich ook in 1982 en 1984 kampioen met respektievelijk 31 en 35 pun ten. Verleden jaar werd hij tweede achter Dirk De Cau wer en nu werd hij weer de nummer één. Bij de latschutters werden eveneens bijzonder veel pun ten gescoord. Jean D'Hollan- der (Ons Vermaak). André Laureys (Ons Vermaak) en Robert Sacre (Wuitens) voel den zich uiterst tevreden met hun vijf waardevolle treffers. En dat betekende dat Lucien Peelman naar de derde rij werd verwezen. Robert Sacre werd hier de grote man en net als in 1981 werd hij opnieuw laureaat in deze afdeling. In de strijd om het dagklasse ment schoten Etienne Si- moens ('t Eiland) en Luc Ost ('t Eiland). Jean Goossens (De Wuitens) en Daniël Eeckhoudt ('t Eiland) de vo gels van de wip. De twee pionnen van 't Eiland schoten zo maar eventjes zes punten bij elkaar, maar Jean Goossens en Daniel Eeck houdt lukten er zeven. In de afkamping was het deze laat ste die het opnieuw haalde. Bij de latschutters-dames was de spanning te snijden. Ame- lie Claus ('t Eiland) die drie punten voorsprong telde in de rangschikking stond met de daver op het lijf, de kalmte kwam terug in de derde ronde toen ze raak schoot. Dat was echter te vroeg gejuicht, want Sandra De Witte (De Wui tens) kwam op gelijke hoogte en de laatste poging moest de winnaar aanduiden. En het was De Witte die het haalde. Bij de juniors was de kam pioen al gekend. Ronny De Witte (Wuitens) die ook nu weer de hele kop neerschoot was werkelijk te sterk. In de strijd om de dagprijs bij de juniors kon Robbv De Witte, broer Ronny en Peter Steels (Den Bond) het nakijken ge ven met twee voltreffers op vijf. daarna veroverde hij nog een derde plaats in de rang schikking ten nadele van Ru dy Steels (den Bond) die er maar niet in gelukte om te scoren op deze sluitingsdag. Bij de zestig plussers is de strijd verloren in het voordeel van Roger Van den Eynde (Bastianen) die zijn clubge noot Gilbert Lemmens dit jaar de baas bleef. Een ver rassing voor Roger Van den Eynde is het niet. Want hij werd al twee keer kampioen. Dat was in 1985 en 1986. Als we nu de eindstand bij de ploegen eventjes bekijken dan zien we dat de kampioe- nenploeg van Dirk De Cau wer met Alfons Ringoot. Ru- di Maes. Daniël Eeckhoudt en Lucien Peelman dat jaar het voor de derde keer heb ben waargemaakt. De strijd ging nochtans gelijk op maar in de negende ronde sloegen de Bastianen toe en schoten vijf op vijf en daarna stond Moerzeke-Kastel voor een voldongen feit. Het is zonder voorgaande in de Hamse schuttersgeschiedenis dat een maatschappij drie jaar tereke de titel kon veroveren en bo vendien met dezelfde vijf schutters. In elk geval de prachtige gemeentelijke wis selbeker zal nu definitief de eigendom worden van deze ploeg. De ploeg van Alain Van den Broeck (Kastel) heeft het dit jaar schitterend gedaan en hun resultaten waren telkens buiten de verwachtingen. Alain Van den Broeck met Cesar Verheyden, Andre De Clcrcq. Luc Present en Gus- taaf Pauwels verloren jammer genoeg deze keiharde finale. Het peleton van Eric De Loo se (Ons Vermaak) wipt met éénentwintig punten naar de derde plaats in de rangschik king. Ook dit vijftal heeft het goed gedaan. Spijtig genoeg van die ramp in de vierde schifting. De ploeg van Den Bond eindigde als vierde. Om werkelijk tot de top te kunnen doordringen vielen ze iets te licht uit met junior Rudy Steels. Als vijfde is er de formatie van Jean Goossens (De Wuitens). Dit vijftal was bijzonder goed in de latten maar hun panacheschutter Eddy De Witte kende zijn slechtste kampioenschap se- De biljartklub De Sloebers kerken. Voorzitter Eddie Van vierde voor de 19e maal haar Cauter, sekretaris Karei De kampioen. Dit jaar ging de Wiest de bestuursleden Pierre titel naar Gunther De Bruyn. Verhulst en M. Van De Kampioen van de B-reeks Stock, die tevens lokaalhou- werd Remi Abbeloos. der is, bouwden voor de kam- De viering had plaats in het pioen en zijn vrienden een lokaal Volkskring te Nieuwer- feestje. dert jaren. Tot slotte nog iets over de damesploegen van Den Bond en Bastianen. Wilskracht alleen volstond niet voor deze ploegen want ze nemen de twee laatste plaatsen in in dit kampioen schap. Maar met 62 en 67 punten schoten ze toch be hoorlijk wat punten bij el kaar. Vooral als men weet dat verleden jaar de laatste ge klasseerde formatie van Leo pold Robberecht (De Vier Gekroonden) maar aan 43 punten geraakte en ook op de laatste plaats eindigde. Eindstand ploegenrangschik- king 1Het peleton van Dirk De Cauwer. Bastianen. 134 pun ten; 2. peleton van Alain Van den Broeck. Kastel. 128 pun ten; 3. peleton van Eric De Loose. Ons Vermaak. 126 punten; 4. peleton Eddy De Schepper, Den Bond, 125 punten; 5. peleton Jean Goossens, De Wuitens. 120 punten: 6. peleton André Van Geyte. 't Eiland. 117 punten; 7 peleton Eric Lambrecht. 't Eiland, 85 punten: 8. peleton Sabine De Witte. De Wui tens. 79 punten: 9. peleton René De Landtsheer. De Wuitens, 78 punten; 10. pele ton Gilbert Leemans. Bastia nen. 75 punten; 11. peleton Leo Willaert. Vier Gekroon den. 74 punten: 12. peleton Marleen Van Kerckhove, Den Bond. 67 punten en 13. peleton van Liza Van Puyen- broeck, Bastianen, 62 punten. Eindstand der panacheschut ters 1. Eddy De Schepper, Bond. 47 p.. 2. Alain Van den Broeck, Kastel. 45 p., 3. Dirk De Cauwer, Bastianen, 45 p. Eindstand latschutters 1. Robert Sacré. Wuitens, 27 p.. 2. André Laureys. Ons Vermaak. 26 p.. 3. Lucien Peelman. Bastianen. 25 p Dames latschutters 1. Sandra De Witte. Wui tens. 18 p.. 2. Amelie Claes, 't Eiland, 17 p.. 3. Hermien Colman, Ons Vermaak 16 p. Dames panacheschutsters 1. Marleen Van Kerckhove. Bond. 22 p., 2. Marianne Peelman. Bastianen. 18 p Eindstand juniors 1. Ronny De Witte, Wuitens. 37 p., 2. Peter Steels, Den Bond 15 p., 3. Robby De Witte. Wuitens, 12 p. Eindstand zestig plussers 1. Roger Van den Eynde. Bastianen. 22 p.. 2. Gilbert Leemans. Bastianen, 19 p.. 3. André De Clercq, Kastel, 16 P- HVC Biljarten. De kampioenen van de Sloebers uit Aalst werden gehuldigd door bestuur e leden (da) Biljarten. De jeugdige Aalsterse biljarters met enige verdienste werden gehuldigd (da) KORFBAL Biljarten. Biljartklub "De Sloebers" uit Nieuwerkerken organiseerde een gei waarop de kampioenen gehuldigd werden (da) belangstelling voor de sport werpen - Appels per fiets af- Appels - Rapid Eeklo met louter beperkten tot het legden, dan drie wedstrijden Mercurius B - Appels kijk-aspekt. betwistten en 's avonds op- Kwik - Rapid Eeklo KC Appels kreeg voor haar Jiieuw hun racefiets bestegen tiende editie zeven ploegen om zich naar de metropool te Reeks B op bezoek. De act teams begeven. Atlantis Lebbeke - de organiserende klub was rius vanzelfsprekend ook van de *-ltsla8en Scaldis - Borgerhout partij werden verdeeld in Reeks A Atlantis - Scaldis twee reeksen Vermeldens- Appels Kwik 2-3 Mercurius - Borgerhout Vorige week zondag viel langs ncn om wat aan hun hchame- waard is wel het feit dat de Rapid Eeklo - Mercurius B 2-5 Borgerhout - Atlantis de Rijkelstraat te Appels hjke konditie te doen en hun Scaldis-heren het trajekt Ant- Mercurius B - Kwik 4-3 Scaldis - Mercurius ruim vijf uur lang korfbalakti- viteit te bekijken. De plaatse lijke korfbalklub Appels or ganiseerde er, overigens reeds voor de tiende keer, haar re kreantentornooi. Vanzelfsprekend haalt re- kreatiekorfbal niet het peil van wat in kompetitieverband vertoond wordt, maar wat dertigers, veertigers, vijftigers zelf zestig-plussers bij mo menten produceren, valt best te appreciëren. Ook al heeft het op sommige ogenblikken veel weg van een vertraagde film. Hoofdzaak is echter dat zij die deze sport beoefenen, in beweging zijn. Zich inspan- 5-3 2-3 6-5 Mercu- 1-6 6-3 5-3 5-1 5-2 3-2 Op zaterdag 25 en zondag 26 juni a.s. wordt het korfbal- terrein langs de Appelse Rijkelstraat ingenomen door minivoetbalklubs. Appels KC organiseert immers een tweedaags minivoetbaltomooi waaraan niet minder dan twintig klubs deelnemen. Zelfs de dames zijn van de partij. De deelnemende klubs komen uit in drie reeksen: een reeks damesteams, een reeks teams die in de kompetitie uitkomen en een derde reeks die ploegen bevat die niet in kompetitief verband uitkomen. Wat de dames betreft hebben dc AC Girls, FC Juventus A, FC Juventus B en Appels KC ingeschreven. Kwa in kompetitie uitkomende klubs nemen OKA-KSA Schelle- belle. De Caxtus. Sporthal Oudegem, Tuitvrienden, Hui ze Goossens en Minivoetbal Lebbeke B deel. FC Appels. Appels KC Fanions. Appels KC Junioren. Appels KC Rekreatie, KWB Schoonaarde. FC Hopeloos. FC De Kluivers, Visput, De Snobs en Smisken zijn de klubs die niet in kompetitieverband aantreden, maar zaterdag en zondag wel hun' beste beentje zullen voor zetten. De wedstrijden, die betwist worden volgens de spelregels van het NOMB, starten zowel op zaterdag als op zondag te 9.35 u. (pvr)

De Voorpost | 1988 | | pagina 23