te St.-Gillis-Dendermonde Herdenkingsmeeting R. Biesemans: Weinig atleten, goeie prestaties OGGING 2000 Voor de vijfde achtereenvolgende maal: De Voorpost - 24.6 1988 - 25 De herdenkingsmeeting Renaat Biesemans. vorige week woensdagavond op de atletiekakkommodaties van het Lebbeeks gemeentelijk sportkompleks georganiseerd, lokte door enkele 'handikaps' - eksamenperiode. Euro pees kampioenschap voetbal - wel niet de massa atleten, maar zij die present waren zorgden in sommige num mers voor een vry boeiend spektakel, gekonkretiseerd bovendien in behoorlijke tyden. Al bij al tevredenheid dus in de schoot van de organise rende klub AC Lebbeke. Dames: Isabelle De Bruycker loopt goeie 800 m Meest opvallende prestatie bij de dames leek ons de 2.09.6 die Isabelle De Bruycker (Beerschot) over de 8Ó0 m zette. Zij nam kordaat de lei ding en bouwde meteen een voorsprong op die ze niet meer zou afstaan. Ghislaine Van Praet eindigde tweede in 2.13.4. Zeer verdienstelijk bovendien was de prestatie van juniore Corine Finck (RFCL), over de 100 m. Zij zette met een rugwind van 0.4 m/sec. een tijd van 11.7 neer. Plaatselijke atlete Linda Berghman - zij zou later op de avond nog tweede eindigen in de 40 m (57.2) - werd der de en kreeg een tijd van 13.1 achter haar naam. Aan de 3.000 m voor dames namen slechts twee atletes deel. Marleen Ribbens van AC Geraardsbergen haalde het makkelijk in een beschei den 10.28.4. Verder noteerden we nog een vierde plaats van Anja Buysse (Zele) over de 400 m. Zij legde één pisteronde af in 57.9. De overwinning in dit nummer ging eveneens naar een juniore: Ann Matthijs (KAA Gent). Heren: 10.7 over de 100 m. In de 100 m bij de heren zegevierde de Gentse Neder lander Alfons Frankevijle (Scheldesport) in een zeer goede 10.7. Over de 400 m. betwist in twee reeksen, liep los Jacobs (Eendracht Aalst) 55.9, Rudy Piessens (AC Leb beke) van zijn kant 61.1. Het overwicht van Christophe Impens (Racing Gent) in de 800 m was duidelijk. Deze junior, die reeds de normtijd haalde voor deelname aan de Wereldkampioenschappen ju niores, won niet alleen zijn reeks, maar deed dat ook in de beste tijd van de avond: 1.50.1. Verdienstelijk over deze afstand waren AC Leb- beke-atleten Kris De Vlee- schouwer (1.58.7), Jan Jacobs (2.02.1) en Joos Van Lijsebe- the (2.12.8). In het speerwerpen moest Lebbekenaar Johan De Fey- ter (55.84 m) het afleggen tegen Dirk De Jonckheere (R Gent), dit dit nummer won met een worp van 59.90 Derde werd Rudy Audenaert (Hammc) met 38.72. vierde eindigde AC Denderland-ju- nior Werner Smekens (37.06 m). Niet minder dan 36 atleten, verdeeld over vier reeksen, verschenen aan de start van de 1.500 m In de eerste reeks kwam o.a Peter Van de Kerckhove (Oudenaarde) aan de start (hij heeft een zeer goed veldloopseizoen achter de rug), maar meteen bleek dat hij er slechts op uit was klubgenoot Ludo Vanderlin- den naar een goeie tijd te loodsen. Peter speelde dus een tweetal ronden haas en gaf er toen de brui aan. De prestaties van de atleten uit de regio over deze afstand: Bart De Keyser (Hamme. 3.51.1). Patrick De Smet. winnaar van de tweede reeks (Hamme. 4.04.5). junior Filip Van Damme (ACL. 4.24.5), Jozef Claessens (Hamme, 4.24.7), Patrick Van Rossem (ACL. 4.24.5). Luc Van Bug- genhout (ACL, 4.24.7). Peter De Bock (Hamme. 4.26.2), veteraan Ferdinand van Praet (Hamme. 4.38.6), Franky De Feyter (ACL, 4.52.2) en Wer ner Smekens (Denderland, 4.56.5). In het polsstokspringen, wed strijd gewonnen door Etienne Berckmoes (Vita) met een be scheiden 4,50 m. konden de aanwezigen mede de fin de carrière van Patrick Desruel- les meemaken. Hij probeerde driemaal 4,80 m te overschrij den, maar faalde telkens. Het verspringen leverde een Lebbeekse zege op. Franky De Feyter wipte 6,19 m ver. Klubgenoot Martin Claessens haalde 6,15 m. Derde in dit nummer werd Ivan Durinck (Hamme, 5,55 m), Julien Mi- chiels werd vierde met een sprong van 5.46 m en Rudi Audenaert vijfde met een wip van 4,90 m. Boeiende 5.000 m Het slotnummer van de avond, de 5.000 m, weekte bij de toeschouwers nog het meest animo los. De aanwe zigheid van enkele plaatselij ke atleten was daar overigens niet vreemd aan. Martin Claessens (ACL) nam de groep op sleeptouw, maar werd weldra aan de kop afge lost door Francois Willems, De eerste kilometer werd af gelegd in 2.52. Daarna vorm de zich een kopgroepje van zeven, waarvan o.a. Rudy De Cock (SPBO). Herman Boodts (ACL). Franqois Wil lems (ACL) en André Van den Abbeele (Denderland) deel uitmaakten. Met nog zes ronden voor de boeg was deze kopgroep ech ter herleid tot een viertal, Verbeeck, Willems, Boodts en De Cock. Dit kwartet pas seerde bij de 3.000 m in 8.46. In de laatste ronde toonde Rudy De Cock, bekend ook als steepleloper, dat hij de betere was. In een lange spurt ontdeed hij zich van Franqois Willems (ACL, 14.41.7), Herman Boodts (ACL, 14.42.2) en Chris Verbeeck (Antwerp AC, 14.45.3). Overwinnaar De Cock kreeg een tijd van 14.36.9 achter zijn naam. De uitslagen van de overige atleten uit de regio: André Van den Abbeele (Dender land. 15.04.2). Jean-Pierre De Witte JACL, 15.52.4), Rudy De Bleser (Baasrode. 17.26.0), Franky Gabriels (Baasrode, 17.33.5), veteraan Pierre Verhulst (Denderland. 17.48.4) en veteraan Omer Vercammen (Denderland, 18.56.8(. Pierre Van Rossem Stralenloop te Moerzekc. Ben Quiittelier won bij de Stratenloop te Moerzeke. Bij de meisjes-pupillen was Stratenloop te Moerzeke. In de eerste reeks benjamins pupillen-jongens. Hendrik Van Eeckert was tweede en Marijke Pieters eerstetweede werd Heuli Van der Vreken meisjes was Annelies Van Hoey de snelste. Tweede was Bart Van de Velde derde (vh) en derde Ruth Lissens (vh) Sophie Rupus en derde Helen Claessens (vh) mmm Op zondag 26 juni 1988 is het weer zover, dan staan zij weer klaar de honderden vertrek kers aan de Jogging 2000 het loopevenement bij uitstek in Dendermonde en omgeving. Na het instapje in de Challen ge Ligne 7 vorig jaar is Jog ging 2000 terug - bewust - uit het hele competitiegebeuren gestapt en willen de organisa toren terug de klemtoon leg gen op het rekreatieve. Een rekreatief karakter wat niet wil zeggen dat Jogging 2000 geen borg staat voor kwali teit. Inderdaad elk van de deelnemers gaat een gevecht aan tegen zichzelf om de af stand 5, 10 of 15 km rond te maken. Of dit nu helemaal lopend, helemaal wandelend of stappend, dan wel lopend en stappend gebeurt, dat speelt geen rol. Deelnemen is immers belangrijk en win nen... da's meegenomen maar zeker geen hoofdzaak. Want tenslotte wint elk het van zichzelf: «ik kan deze uitdag ing aan». Wie verwachten wij op Jogging 2000 De organisatoren mikken net als andere jaren op een zeer gevarieerd publiek: de geoe fende jogger, de af en toe loper, de gelegenheidsloper, de loper omdat het op St.- Gillis is, de jogger in ge zinsverband, de gezelligheids loper, de wandelaar... Het is vrij duidelijk dat gezien de waaier van deelnemers ook het leeftijdsveld sterk ver spreid ligt: zowel de kleuter als de 50 plussers, kunnen aan dit evenement deelnemen. En gezien het uitgelezen parcours zitten er ook deelnemingskan sen in voor andersvaliden. Ie dereen is derhalve welkom. Waar «loopt» Jogging 2000 Net als andere jaren speelt alles zich vooraf af rond de Jongensschool Otterstraat. Inschrijvingen (vanaf 13.30 u.) in de lokalen van de school in de Otterstraat. De start wordt gegeven op de Burg. Potiaulaan ook al vlak tegenover de school en de aankomst is eveneens op de Burg. Potiaulaan. Voor het overige wordt gelopen door heen de straten van St.-Gillis. Wij noemen de voornaamste: Potiaulaan. Vijfde Januari- straat, Veldstraat en Hoge Weg, Kon. Albertstraat, P. Claeysstraat en Bareelstraat, Werkplaatsstraat en Proces siestraat en terug de Potiau laan, St. Gillislaan, Em. Hiel- straat en Vondelparklaan, Hemelstraat en Wilgenlaan, via Kapucijnenlaan naar de Prinskouterstraat en langs de Weggevoerdenstraat naar de Van Langenhovestraat, via de Platten Akker langs de dran kencentrale naar de Bree- straat en via de St. Gillislaan terug Burg. Potiaulaan. Wie 5 km als afstand koos is daarmee rond. Anders wordt er nog een rondje bijgelopen en wie de 15 km verkoos mag deze ronde nog een derde keer lopen. Goede wegen, twee bevoorradingsposten on derweg... Beveiligde kruis punten... Het loopt wel los op Jogging 2000. Uiteraard is ook aan comfort gedacht: er zijn kleedkamers voor dames en heren voorzien op de B. Potiaulaan (Jongens school), er is de verzekering van de deelnemers, er is de verzorgingspost van het Vlaamse Kruis. Wat is er zoal te «winnen» Elke deelnemer ontvangt het gegeerde herinneringsglas «Jogging 2000». Gevuld uiter aard dankzij een sportieve fir ma. Er is de gratis tombola op de rugnummers. Een zeer ruim aanbod van prijzen ver deeld over de deelnemers aan de drie afstanden. Ook hier kunnen wij rekenen op de zeer degelijke inbreng van een sportieve firma uit St.- Gillis. En dan zijn er de klassieke trofeeën voor diverse groepen deelnemers. Ten slotte is er het showevenement dat wordt aangeboden door de turn- groep Werken baart Kracht van St.-Gillis-Dendermonde. Dit optreden is een nieuwig heid en zeker aanbevelens waardig. Daarnaast kunnen wij ook nog genieten van het optreden van een 10-tal sound-mixers, ofte zangers en zangeressen in spé, waarvoor wij borg staan voor kwaliteit, en er is ook nog het te genie- ten optreden van een plaatse lijke vedette... Jogging 2000 praktisch Zondag 26 juni: met start te 15 unr voor de afstanden 5,10 en 15 km. Alle deelnemers starten terzelfdertijd. Deelnameprijs: 60 fr. voor volwassenen en 30 fr. voor kinderen tot 12 jaar. Trofee voor alle deelnemers voorzien. Inschrijven vanaf 13.30 u. in de lokalen Jongensschool Ot terstraat 130; voor elke af stand een apart lokaal voor zien. Prijsuitreiking: tombola op de rugnummers: vanaf 16.45 u. op de speelplaats Potiaulaan. IGeedkamers: speelplaats Po tiaulaan, tevens wasgelegen heid voorzien. Uitslagen: voor deze jogging worden geen uitslagen be kend gemaakt. We' is er de mondelinge mededeling van de tijden bij de aankomst. Stratenloop te Moerzeke. Hans Van Kerschaever was de eerste kadet bij de jongens. Bart Van Kersavondt was tweede en Denis Pieters derde (vh) Stratenloop te Moerzeke. Leen Van Praet won de tweede reeks van de benjamins-meisjes. Sylvia Van Hoeyweghen werd tweede en Katleen Lelie derde (vh) De niet-joggers zijn ook uitge nodigd want ook voor hen is er de opvang door het ouder comité van de school op de speelplaats Potiaulaan. Bij een natje en een droogje kun nen zij op hun manier deelne men aan het sfeervolle geheel dat Jogging 2000 is. Kortom deze vijfde uitgave van Jogging 2000 wordt een knaller daar zullen zij die ook vorige edities meemaakten borg voor kunnen staan. Stratenloop te Moerzeke. De tweede reeks van de benja- Stratenloop te Moerzeke. Bij de miniemea-ionttens won mins-jongens werd gewonnen door Stijn Vlaeminck. Joris Peter Van de Velde. Andy Peiper was tweede en <itefn„ Moernaut werd tweede en Steven Sigin derde (vh) Coppieters derde (vh) Stratenloop te Moerzeke. Cliff D'Hondt was de snelste van de eerste reeks benjamins-jongensgevolgd door Michiel Drieghe en Joeri Schepens (vh) Stratenloop te Moerzeke. Vicky Baert was de eerste van de miniemen-meisjesgevolgd door Sandra Claessens en Carine Van Heule (vh)

De Voorpost | 1988 | | pagina 25