Massale belangstelling voor jubileumstoet te Mere Kampioenendag te Aalst Vitrinewedstrijd KWB-Erpe lauwert trouwe leden Vrijspraak inzake dood in fietsenstalling De Voorpost - 1.7.1988 - 11 De aktiviteitcnkalender voor de vakantiemaanden toont aan dat Knokke-Heist weer een druk seizoen tege moet gaat. Allerlei feesten en wedstrijden worden in uit zicht gesteld en reken daarbij nog het Starfestival van begin juli. dan kan men zich inbeel den dat Knokke-Heist weer de draaischijf is van de hele kust. Volvo België behoort nu tot de top 10 van de bedrijven in België. Men bereikte een omzet van 78 miljard frank, leverde 88.500 personenwa gens en 13.800 vrachtwagens af, wat voor de personenwa gens een lichte achteruitgang was maar voor de vrachtwa gens een flinke toename. Bij Volvo België zijn 4.600 perso nen tewerk gesteld. Tussen school en leven is een brochure van de Mutualiteit der Jonge Arbeiders die han delt over de jongeren die de school verlaten. Origineel in deze brochure is de service die men verleent voor een sollicitatiebrief. De brochure kan besteld worden op het nummer 02/515.02.51 bij MJA Sint-Jansstraat 32 te 1000 Brussel aan de prijs van 100 fr. De gemiddelde Belg ge bruikt per jaar minder dan een Olm. De vereniging ter bevordering van de fotografie wil daaraan wat doen. Met een promotiecampagne wil men de Belgen aanzetten om meer gebruik te maken van hun fototoestel en zo de "fo to's van hun leven" niet te missen. Het Comité van de Vlaamse 10.000 fr. Het reglement kan Poëziedagen schrijft een «Ba- bekomen worden bij het Co- siel De Craeneprijs» uit be- mité van de Vlaamse Poezie- stemd voor Vlaamse dichters, dagen, per adres Willy Tiber- Die mogen drie nog niet ge- gien. Hoornstraat 11 te 9000 publiceerde gedichten inzen- Gent (091/25.22.25). den De prijs is gedoteerd met Verleden donderdag werd de uitslag bekendge maakt van de vitrinewedstrijd georganiseerd door het stedelijk feestkomitee. De eerste prijs ging naar «De Ooievaar» op de Hopmarkt waar Jef Michiels een veelheid van koppen allerhande op de vitrine had laten schilderen. De tweede prijs was voor café Windsor waar Tony Persoons «de grote scheer» (CVP-VD) pittoresk had laten demonstreren. De derde prijs was voor René De Wit met de Aids Company, de vierde voor De Steeg in het Sint-Jorisstraatje bij Mare Ghijsels4 en de vijfde voor 't Gulden Vlies bij Jean-Paul De Schrijver en Liliane Luyts met een lingerieshow. LH Dank zy een schitterende organisatie van het tydelyk Lustrumkomitee is de jubileumstoet uitgegroeid tot een waar sukses. Het was een groots opgezet en gewaagd plan dat een dankbetuiging moest betekenen aan de bevolking vanwege de muziekvereniging Hand in Hand en de vendelgroep Uilenspiegel. Deze twee verenigingen hebben aangetoond dat, mits een doorgedreven samen werking en de inzet van een geboren organisator- coördinator in de persoon van W. De Troyer, een zeer gedurfd programma toch kan slagen. Aalst. Bij Levensvreugde werd een schoolfeest een waar sukses (a) Aalst. De kleinsten met het zonnescherm op het podium bij het Levensvreugde schoolfeest (a) De KWB van Erpe vier de haar 35-jarig bestaan niet alleen met de wijding van een nieuwe vlag tij dens een eucharistievie ring in de Sint-Martinus- kerk maar voor deze gele genheid heeft men er aan gehouden om ook enkele trouwe leden te lauweren. Bij deze eer werden o.a. betrokken: P. Van Box- stael, K. De Schever, A. Moerenhout, P. De Schrij ver, C. Van Schelfergem, G. De Bruecker. R. De Rijck. O. Nijs, C. Lemei- re, M. Van Boxstael en R. Van de Sijpe. Tot de werking van de KWB-Erpe behoort de tweejaarlijkse herkiezing van het nieuw dagelijks bestuur. Dit gebeurt tel kens bij het begin van een nieuw werkjaar in de maand oktober, tijdens een algemene vergade ring, ook raadsvergade ring genoemd. Hier gaat men eerst en vooral over tot de verkiezing van een voorzitter die slechts twee maal achter elkaar kan verkozen worden. Dan gaat men over tot de ver kiezing van de andere le den van het dagelijks be stuur en dit naar rato van het behaalde aantal stem men. De taakverdeling ge beurt binnen het bestuur in onderlinge overeen komst. De huidige voorzitter is E. De Meerleer en de an dere verantwoordelijke funkties worden waarge nomen door F. Moeren hout (onderyoorzitter), P. Van Boxstael, Y. Dul- laerts, R. De Winter, D. Janssens (sekretaris), F. De Wolf, F. Vanderhey- den en proost G. De Moor. De viering van het 35- jarig bestaan werd beslo ten met een zoektocht in de gemeente waarvoor heel wat gezinnen opgeko men waren zodat een tal rijk deelnemersveld ver spreid lag over de Erpse wegen. (J.v.) In plaats van een gezel lig onderonsje hebben bei de besturen voor een an dere formule geopteerd. Als dank voor de morele en financiële steun willen beide verenigingen er de volledige dorpsgemeen schap bij betrekken en zij hebben noch kosten noch werk ongemoeid gelaten om van zondag 26 juni een hoogtepunt te maken en het centrum van de deel gemeente Mere te her schapen in een feestelijk dorpsgebeuren dat een enorme indruk bij de be volking nagelaten heeft. Zelden zag men zoveel volk op de been (de vie ring van L. Van Impe daargelaten) voor een cul turele manifestatie maar hoe zou het anders ook gekund hebben als men weet dat ruim dertig groe pen aan de stoet deelna men en zij op die manier reeds voor een 1000-tal vertolkers zorgden, waar onder talrijke buitenlan ders die een uitwisseling met de Meerse verenigin gen zeer op prijs stellen. Het was alleszins een spektakel dat de moeite loonde, enerzijds geniet baar voor de kleuren pracht van de verschillen de volkskunstgroepen, an derzijds voor de feestelij ke sfeer die uitging van het geheel. Voormiddagviering Naar oude traditionele gewoonte werd de dag in gezet met een plechtige eucharistieviering in de Sint-Bavokerk. De reeds aanwezige groepen trok ken van het Hof ten Dale stoetsgewijs naar de kerk waar Dom Rog. De Coster van Dendermonde samen met de parochiepriester een pontificale mis op droeg. Het geheel werd opgeluisterd door de 40- jaar jonge vierende mu ziekmaatschappij Hand in Hand evenals door het plaatselijk zangkoor Sin- ghet Fro en de Antwerpse Jachthoornkring die voor een speciaal geluid zorgde. Tijdens de mis werd de gloednieuwe standaard van de vendelgroep Uilen spiegel gewijd. Naar aloude gildetradi- tie werd de vlag door twee peters op de stok gespij kerd (P. Capelleman en F. Van Hé) evenals door de voorzitter van de ven delgroep P. De Vos. Na de mis werd op het dorps plein verzameld waar het eerste optreden gebracht werd met een vendelgroet die al onmiddellijk voor de nodige sfeer zorgde. Unieke feeststoet Het was een bonte we meling na de middag in de nieuwe woonwijk Groen- dal, waar de stoet ge vormd werd. Ongelooflijk maar bijna stipt op het voorziene uur vertrok men daar voor een betrekkelijk grote omloop en de kijk- lustigen werden bepaald niet bedrogen want op ver schillende plaatsen van het traject pakte elke groep uit met een uitvoering van eigen kunnen. Zo werd aan de toeschouwer de kans geboden om kennis te maken met alle takken van de levende volks kunst. Gedurende twee uur lang kon men zich ver lustigen in een enig schouwspel want niet al leen de kleurenpracht der groepen was boeiend maar ook hetgeen zij brachten in vaak moeilijke omstan digheden. Al was de zon niet van de partij dan brachten zij de opklarin gen want iedereen genoot van de muziekuitvoerin gen, de volksdansen, het steltlopen en de reuzen. Wie dacht dat alles rela tief vlug zou voorbij zijn kwam bedrogen uit want elke deelnemende groep gaf het beste van zichzelf en bewees dat de volks kunst levendiger is dan ooit. Er is een stijgende interesse om daadwerke lijk aan volkskunst te doen en daarnaast is er bij de volksgemeenschap een ge waardeerde belangstelling voor wat door groot en klein gebracht wordt. De twee inrichtende groepen hadden trouwens de bedoeling om de bevol king van Erpe-Mere spek takel te brengen als dank voor de jarenlange steun en ze zijn volledig in hun opzet geslaagd. Het heeft zeker enorme moeite ge kost om zoiets te verwe zenlijken en gelukkig zijn zij er in geslaagd om ieder een voldoening te schen ken. De organisatoren hebben met deze manife statie aangetoond dat de mogelijkheden voorhan den zijn maar dat er heel wat impulsen nodig zijn om die mogelijkheden uit te buiten. Het was een waagstuk maar hun geloof in het welslagen (met of zonder goed weer) heeft geleid tot een unieke pres tatie. Wie maar iets orga niseert weet hoeveel er moet gedaan worden voor een beperkt resultaat maar de waardering voor het ge presteerde maakt alleszins veel goed en is meer een stimulans om er mee door te gaan. In deze feeststoet ont braken twee verenigingen: de muziekvereniging Hand in Hand en de Ven delgroep Uilenspiegel, de twee organiserende ver enigingen. Men heeft hen echter kunnen bezig zien voor en na de pontificale mis, maar na de middag was iedereen nodig om de stoet letterlijk en figuur lijk in goede banen te lei den en dit is de reden waarom zij in feite de gro te afwezigen waren... een vraag die door talrijke toe schouwers langs de weg gesteld werd. Men mag niet vergeten dat voor der gelijke organisatie een massa volk nodig is om bij te springen en gelukkig konden de inrichtende verenigingen rekenen op andere hulpvaardige mensen. Een jubileum vieren is gemakkelijk maar de ma nier waarop Uilenspiegel en Hand in Hand dit ge daan hebben is werkelijk verbluffend, om niet te. zeggen een daad van moed en zelfopoffering want daar zal het wel dicht te gen aanleunen. Dit was duidelijk merkbaar na de ontbinding van de stoet en als de walkie-talkies opge borgen waren, toen de nervositeit plaats had ge maakt voor een rustig en sappig gesprek, eigen aan de muzikanten en de ven- delzwaaiers. Binnen tien jaar is men aan een halve eeuw mu ziek toe en de vendeliers kunnen dan hun derde lus trum vieren. Beide vereni gingen hebben nog heel wat jaren de tijd om voor bereidingen te maken maar het zal nodig zijn willen zij de uitstraling van deze feeststoet overtref fen. Maar toch, ze hebben nu al bewezen dat mits een nauwe samenwerking en een perfekte voorberei ding heel wat te bereiken is en op gebied van organi satie hebben zij een staalt je gegeven zoals het wer kelijk hoort. Alles is vlek keloos verlopen en zij heb ben een voorbeeld gege ven dat veel kan gepres teerd worden als iedereen zijn taak naar behoren waarneemt. Het is hier niet de plaats om namen te noemen maar toch zijn er een paar mensen die ge weldige verdiensten heb ben bij het inrichten van deze unieke feeststoet. Het lustrumkomitee heeft de inwoners iets aan geboden dat door geen en kel geschenk kan vervan gen worden want kuituur op dergelijk niveau kan men niet elk jaar meema ken in een landelijk dorp als Erpe-Mere in het alge meen en Mere in het bij zonder. (J.v.) Schepen Gilbert Bourlon, onder meer bevoegd voor de sport, huldigde verleden zaterdag in de trouwzaal van het stadhuis liefst vier kampioenen. Deze keer geen individuele prestaties doch groepsprestaties. Het gaat inderdaad om een krachtbalploeg, een jeugdvoetbal- ploeg en twee basketbalteams De affaire die zich in een Fietsenbergplaats te Aalst op 24 juli verleden jaar afspeelde is uitge mond op een vrijspraak uit hoofde van twijfel. De 20- jarigc Aalstenaar J.C. werd destijds in hechtenis genomen want verdacht van doodslag op zijn 21- jarige vriendin Nancy Dooms. Dc 19* Kamer van de Boetstraffelijke Recht bank van Dendermonde sprak beklaagde echter vrij op grond van twijfel. Twijfel speelt steeds ten gunste van de verdachte. Toen het lijk weken na dat ze vermist werd was gevonden, werd J.C. aan de tand gevoeld. Hij gaf wel toe met het meisje ruzie te hebben gehad en haar te hebben geslagen. Echter niet dat hij de oor zaak van haar dood zou zijn geweest. Het onder zoek had daarenboven uit gewezen dat niet slagen doch wel het slikken van een overdosis slaapmidde len het meisje de dood zou hebben ingedreven. De jonge vrouw had tevens eerder het meermaals over zelfmoord gehad. Meester Jes Vermassen, verdediger van de verdachte, pleitte dat er geen enkel bewijs was dat een misdrijf zou zijn gepleegd. Hij vroeg dan ook, zich daarbij steu nend op verslagen van psy chiaters, de vrijspraak. Van de betichting opzette lijke slagen en verwondin gen werd J.C. dan ook vrijgesproken. (L.H.) Krachtbalklub S.V. Osiris Krachtbalclub S.V. Osiris Aalst is kampioen gewor den in 1ste nationale afde ling. Het jeugdvoetbal team van de Kamillekes is voor het eerst nationaal kampioen. De heren-basketbalploeg van Erembodegem is kam pioen in 3de provinciale afdeling en basketbalploeg BBC GINZ, beter gekend als Berger du Nord, pro moveert naar 4de nationa le afdeling. De krachtbalclub Osiris ontstond in 1967, onder stimulans van Alfred Doc kers, hoofdzakelijk uit leerlingen van het Sint-Jo zefscollege. Fred Dockers, leraar Li chamelijke Opvoeding, kwam midden de jaren zestig voor het eerst in kontakt met de krachtbal- sport. De wetenschap dat deze sport borg staat voor een algemene lichaam- en spierontwikkeling maakte dat hij in zijn lessen meer en meer oefeningen met de medecinebal inlaste. Jeugdvoetbalpioeg De Kamillekes De jeugdvoetbalpioeg van de Kamillekes Aalst, be gon in 1982 in kompetitie- verband in de provinciale reeks Oost- en West- Vlaanderen. Na één sei zoen kwamen ze in de liga reeks terecht met verplaat singen over gans het land. De Kamillekes maakten seizoen na seizoen de ver dere ontwikkeling en ex pansie van het dames jeugdvoetbal mee. Ze be reikten driemaal de eind ronden en hielden er een 5de, 7de en 8ste plaats aan over. Dit jaar werd het echter raak. De Kamillekes be reikten samen met 7 ande re provinciale kampioenen de eindronde, schakelden favoriet Kuurne uit en wonnen verder tegen Eke- ren en Gistel. De finale werd uiteindelijk betwist op het terrein te Lommei en verliep als een echte thriller. Strafschoppen moesten beslissen over de aandui ding van de Belgische kampioen. Gaby Anne, keepster, stopte de straf schop van Lommei. Belin da Schalck trapte de straf schop voor de Kamillekes binnen en Saskia Molly, kapitein van de ploeg, nam de Belgische Wissel beker in ontvangst. Dit prachtige resultaat werd bereikt onder de lei ding van oefenmeesters Willy Erauw en Danny Van Pottelberghe. We kunnen alleen maar zeggen zoals hun voorzit ter Kamiel Sergant het zo typisch kan uitdrukken: «Wij doeng Voesj» Basketbalploeg Erembo degem De heren basketbalploeg van Erembodegem viert dit jaar haar 15-jarig be staan en wordt gehuldigd als kampioen in 3de pro vinciale afdeling. Na enke le keren nipt aan de pro movering te zijn voorbij geschoten is het dit jaar dan toch gelukt. Niet alleen de spelers maar zeker ook de coach- trainer Guy Cobbaert heb ben door hun inzet en goe de verstandhouding dit re sultaat afgedwongen. Er werd afgelopen seizoen slechts tweemaal verloren en vanaf de aanvang van de kompetitie was de am bitie al aanwezig om aan de kop te spelen. Het dy namisch bestuur, onder leiding van de familie De Backer en de stevige spe lerskern, bestaande uit Verhulst Danny, Vermoe- sen Ronny, De Vuyst Jan, Van Branteghem Jean- Marie, Triest Yvan, Lede gen Ralph, Heyman Geert, Eeckhoudt Wim, Comman Gary en Barrez Patrick, zorgen ervoor dat een hoopvol seizoen in 2de provinciale kan starten. Ook vernam ik dat er plannen bestaan om met een jeugdwerking te be ginnen, wat alleen maar aan te moedigen is. BBC Ginz, «Berger du Nord» Deze ploeg kende een uit zonderlijke prestatie door in drie jaar tijd, drie maal te promoveren. In septem ber 1970 startte het toen malige BBC De Hoorn als vriendenploeg van oud- Okapi spelers. Deze ploeg was één van de grondleg gers van het Aalsters Bas- ketballiefhebbersverbond in 1973. De Hoorn speelde driemaal kampioen in dit verbond en stapt over naar provinciale. Ook behaalde de ploeg een halve finale plaats in de Beker van Oost-Vlaanderen. Tevens eindigt de reserveploeg op een eervolle tweede plaats. Coach Dirk Schaepdrijver krijgt alvast een zware opdracht, maar kan rekenen op een en thousiaste ploeg vrienden.

De Voorpost | 1988 | | pagina 11