fi Tom Steels vuist maken in Ronde van Vlaanderen Patrick De Wael alles op de titelren Danny Daelman in Temse Edwin Enthoven in Ter joden Tony De Ridder snel in de spurt Peter De Vos naar gouden fiets Frankie Weemaes geld verdienen aan de kust Tony De Ridder in Hamme De Voorpost - 1.7.1988 - 19 WIELRENNEN Juniores Danny Daelman toonde Izich een bedrijvig renner in Temse en een verdienstelijk winnaar. De junior uit Sint- Gillis-Waas legde na zo'n vijf tien kilometer de basis voor een ontsnapping. Hij kreeg Wielrennen. Waas lander Danny Daelman won op zijn één been de spurt der amateurs in Temse (dw) Werner Wuyts en Bart Del- plancke mee in zijn gezel schap. Later voegden zich ook Jozef Michielssen, Bert Persoon en Bart Gendarme zich bij de drie leiders. Ook vijf andere renners maakten jacht op de vluchters en sloten er ook bij aan. Het waren Johan Daenens, Frank Ver biest, Tommy Pieters, Dirk Vogels en Jean Boone. Enige tijd bleven deze renners sa men maar voor Dirk Vogels en Frank Verbiest werd er wat te snel gereden. Zij moes ten dan ook afhaken. Voor aan werd er om de haverklap gedemarreerd en op zo'n vijf tien kilometer voor de finish maakte Danny Daelman zich uit de voeten. Bart Deplancke sprong mee in de dans. De beide renners hielden het vol tot de streep waar Danny Daelman zich duidelijk de snelste toonde. Later werd de spurt voor de derde plaats gewonnen door Jozef Mi chielssen. voor Bart Gendar me en Bert Persoon. (e.g.) Wielrennen. Danny Daelman tussen een massa supporters na een zege in Temse (dw) y Van I Majc celsior). pelmort- (Spana n Goe- Sint-Ni- Nieuwelingen ieer lei is sto 0 heb cht z< tider ea! len in h« gekoma Jan inge n nieuw lila mee gezegd 1 de ken incipe ie ng kom i zal dm tvant dl worden, mper dk ;urrentei n citeer C De» t ook te crmondi roei vee K.S.V Will Lokerea ef. V.K Jy. Dei Rodrifi rmonii ck. De: ter Bre Mignoi I. Waits wel ea it Speltt i W» rrt. He» t Gilhef >m Kur in Ru* ut Petf ms Wet ank. Vs beke H# uc. Va aem P- ik. :s Rub HouW p. Schï lemdooi k alter, nog dt ïoes 'n nieu« s uit i blijwi en Vm nder ill de Marts wordi r wegel •pgelope ;.s.v erste op J7 j» 'uurs Steveli# Het hoeft al lang niet meer gezegd dat Tom Steels veruit de sterkste nieuweling is in het Waasland. Ook landelijk bekeken is hij in zijn katego- rie één van de betere figuren. Onlangs werd de nieuweling uit Nieuwkerken-Waas pro vinciaal kampioen. In de "Prins der Nieuwelingen", veertien dagen geleden, beoogde hij een goed resul taat. Het zag er overigens ge ruime tijd naar uit dat hij een belangrijk kanshebber zou worden. Voor het ingaan van de finale tuimelde hij tegen de grond liep schaafwonden en een ontwrichte schouder op In twee weken nam hij aan geen wedstrijden deel 'De onderbreking heb ik benut om de examens voor te bereiden, zegt Tom. Inmid dels zijn die achter de rug en alles laat zich aanzien dat ik een behoorlijk resultaat zal halen. Vorig weekeinde ver scheen ik voor het eerst weer aan de start. Vrijdagavond in Geraardsbergen en op zon dagnamiddag in Kaprijke. Ik ondervond in Geraards bergen de gevolgen van de kompetitie-onderbreking. Op het laatst ben ik niet tot het uiterste kunnen gaan toen twee renners in de aanval gin gen. Alleen nog spurten voor een derde plaats, was het eni ge wat overbleef. Ik legde er overigens beslag op." In Kaprijke behaalde de Waaslander zijn achtste sei zoenzege. "Deze keer had ik geen moeite om met de ande ren te wedijveren, vervolgt Tom Steels. Er waren drie renners voor op en later heb ik met sukses de achtervolging ingezet. Met vier gingen we de laatste kilo meters in. Ik won de spurt." Nu zaterdag neemt Tom Steels deel aan de Ronde van Vlaanderen voor nieuwelin gen die in Zottegem-Strijpen wordt gereden. "Het valt moeilijk te voorspellen hoe het gaat aflopen, zegt Tom Steels. Een valpartij zoals in de Prins der Nieuwelingen kan altijd een streep door de reke ning zijn. Niettemin beoog ik een dichte ereplaats. Indien ik met de goede ontsnapping mee ben, zal ik uiteraard knokken voor de overwin ning. Grootste kanshebber op de eindzege wordt volgens mij Michel Van Haecke. Ik meen dat hij momenteel boven ie dereen boven troont. Hij wint de laatste tijd de ene na de andere wedstrijd. Wanneer hij uithaalt, is hij vaak ongrijp baar. Ook bij een ontkno- Amateurs In tegenstelling tot de profs Onder druk van Pauwels vie- hebben de amateurs in Terjo- len er enkele renners af. zodat den voor een aangename wie- we een kopgroep met tien lernamiddag gezorgd. Met zo- renners kregen bij hetingaan wat 150 renners aan de start was er reeds van bij het begin animo in de koers. Plaatselijk favoriet van de laatste ronde. Ook die laatste ronde kon geen af scheiding brengen ondanks Patrick vluchtpogingen van Pauwels Chevalier demonstreerde zijn en Van Hese. Na de spurt, kunnen en zette de boel op gelijktijdig op gang gebracht stelten. Even later ontstond een kopgroep met Patrice Bar, Ronny Pauwels. Van de Ven, Goris. Vincke, Entho ven, Primo, Van Hese, Hel door Edwin Enthoven en de Waalse Patrice Bar. moest de fotofinish de winnaar aandui den. Stekenaar Edwin Entho ven kreeg de palm toegewe- Wielrennen. Bert Herssens kreeg in Lede van zijn supporters een nieuwe fiets (da) Dierickx, Watson, zen. Een ontgoochelde Bar D'Hondt, Truyaert, Kloeck probeerde nog te protesteren en Bultinck. maar vond geen gehoor. Amateurs zijn zinnen op de Ronde van Vlaanderen. Op 24 juli wordt de nationale titelren gereden. De nieuweling uit Nieuwker ken-Waas meent dat hij met een driekleurige trui om de schouder bijlange niet zou misstaan. (e.g.) Amateurs Patrick De Wael heeft de Ronde van België besloten met een veertiende plaats. De amateur uit Belsele eindigde bovendien als eerste Oostvla ming. Vooral in de eerste rit had hij zich opmerkelijk doen gelden nadat hij lid was ge worden van een twaalfkoppi ge leidersgroep. "Ik dacht dat ik kanshebber kan worden op de zege. zegt Patrick. De onderlinge ver standhouding was goed maar toen er later enkele andere renners kwamen aansluiten was er van enige samenwer king geen sprake meer. De ene wou het niet meer opne men voor de andere, met alle gevolgen vandien. Nu was het niet alleen mijn bedoeling om een zege na te streven. Ik had het vooraf gemunt op het af dwingen van een gunstige klassering De Ronde in haar geheel kan je bezwaarlijk met andere wedstrijden vergelijken. Er wordt sneller gereden en je wordt er met sterke tegenstre vers gekonfronteerd. Vooral de Russen mag je niet onder schatten. Zij tonen bovendien een opmerkelijke discipline. Bij niemand van hen kon er blijkbaar een glimlach af." Een negende, een zestiende en een eenentwintigste plaats waren voor Patrick De Wael de beste resultaten. "In het algemeen ben ik niet ontevreden, zegt de Bel- selenaar. Ik ben een ervaring rijker geworden en hoewel ik met de sterksten moest wedij veren, werd ik nooit in de gelegd op de tiende plaats, bedroeg amper 22 sekonden Vooral in de slotetappe heb ik er nog alles proberen uit te halen. Twee keer was ik lid van een leidersgroep en op een gegeven ogenblik trok ik er alleen vandoor en reali seerde een voorsprong van 30 sekonden." De Ronde van België bete kent voor Patrick De Wael alvast een goede voorberei ding op het nationale kam pioenschap dat komend weekeinde wordt gereden. "Ik hoop uiteraard op een gunstige eindrangschikking. Johnny Dauwe en Danny Lip pens zijn voor mij de grote kanshebbers. In dergelijke koersen moet je wel een beet je geluk hebben. In dat geval kan je dan vaak flinker uitha len dan je zelf eigenlijk ver wacht. aldus Patrick De Wael (E.G.) Tony De Ridder kwam in deze kompetitie nog niet zo vaak op de proppen. Het duurde enige tijd vooraleer de amateur uit Lebbeke van zich liet horen. In het begin van het seizoen sukkelde hij met de konditie. "De laatste weken ben ik veel beter aan het rijden, zegt Tony. Vermits ik werkzoe kende ben. beschik ik over veel vrije tijd en heb gelegeh- heid om te trainen en me voor te bereiden. Dat de konditie groeide ervoer ik in recente wedstrijden maar de zege waar ik al enige tijd van droomde, bleef uit. In Hamme lukte het mij dan uiteindelijk. Van in de start hield ik mij in de voorste gelederen. Het was de bedoe ling om mij in geen enkel opzicht te laten verrassen. Ik mag zeggen dat ik de basis heb gelegd voor een ontsnap ping. Met dertien zijn we na pakweg 30 kilometer in de spits gaan rijden. Reaktie van uit de achtergrond kwam er wel. maar dank zij een be hoorlijke verstandhouding en een redelijk hoog tempo kon den we tot de finish buiten schot blijven. Zeven renners hebben vroegtijdig moeten af haken. zodat we met vijf de laatste kilometers ingingen Franky Wielandt behoorde tot het gezelschap en ik moet eerlijk zeggen dat ik niet erg gerust was. Wielandt kan bie- zonder snel uithalen. Vandaar dat ik de spurt van ver begon en in feite zowat het zekere voor het onzekere nam. Op een bepaald ogenblik kwam Wielandt vlak naast mij rij den. Ik dacht even dat ik zou geklopt worden maar een al lerlaatste jump leverde resul taat en de overwinning op." Het hoeft niet gezegd dat Tony De Ridder tevreden was over de zege. Hij is momen teel aan een tweede kompeti tie toe als amateur. Vorig jaar won hij één wedstrijd. In de komende weken en maanden wil hij nog een paar overwin ningen in de wacht slepen. (E.G.) KUO»« Het voorbije weekeinde heeft Peter De Vos een overwin ning en een derde plaats opgeleverd. De nieuweling uit Stekene laat de jongste weken een goede indruk. Op 20 augustus stapt hij over naar de juniores en beseft dat hij vooraf een en ander moet bewijzen. In Wichelen nam ik vaak initiatieven, zegt Peter. Halfweg was ik alleen voorop maar werd opgehouden voor een gesloten spooroverweg. Eens de trein voorbij genoot ik weer van de verworven voorsprong, maar het tempo was gebroken waardoor een aantal achtervolgers binnen de kortste keren weer konden aansluiten. De laatste kilometers zijn we met zes ingegaan. Rooms en Eggelpoels kwamen ten val. Ik kon hen niet ontwijken. De verstandhouding vooraan liet te wensen over waardoor een paar achtervolgers in extremis konden aansluiten. Bij het ingaan van de laatste kilometer plaatste ik. een demarrage^ Hendrickx kon aanpikken maar aan de streep hield ik hem achter mij. Zo simpel was dat evenwel niet. In een criterium te Bouwel eindigde Peter De Vos op de derde plaats. Enige tijd zette hij er met een collega een achtervolging in op de gevluchte Rikki Mathijssens. Vier renners gingen de finale in. Op het ogenblik dat de spurt begon, bevond Peter De Vos zich in een slechte positie waardoor hij maar op een derde plaats kon beslag leggen. Vrijdagavond zet de nieuweling aan te Beveren en zon dagnamiddag neemt hij deel aan de Gouden Fiets te Brussegem-Merchtem E.G. Amateurs Wielrennen. Tony De Ridder won de amateurskoers in Hamme. Zijn supporters waren in de wolken. Hij had het trouwens zeer goed gedaan. Frankie Wielandt klopt n niet elke dag vh) Amateurs vernieling gereden. Ik eindig- Wielrennen. Tony De Kidder uil Lebbeke won in I e veertiende maar hei ver- de sprint van de amateurskoers, voor Wuaslander t mei hij die beslag heeft Wielandt (vh) Tony De Ridder behaalde te Hamme zijn allereerste sei zoenzege. In de spurt versloeg de Lebbekenaar Frankie Wie landt. voor Johny Moyson. de Nederlander Goof Tukker en Patrick Van De Voorde. De ze vijf renners hadden zich bij het ingaan van de finale afge scheiden van een leidersgroep die na zo'n 30 km. werd ge vormd en aanvankelijk 13 manschappen verenigde. Naast de vijf geciteerden wa ren dat Peter Meerschaut, Mare Galle, de Nederlander Andy Van Loon, Jan Cools, John Bollaert, Ivan Vereec- ken, Etienne De Decker en de Nederlander Henk Stam. De dertien leiders verwierven dra een voorsprong van 36 sekonden. Intussen kwam er reaktie en vormde zich een achtervolgende groep, die er evenwel niet zou in slagen om de aansluiting te realiseren, Voor Andy Van Loon, Henk Stam en Ivan Vereecken ging het allemaal een beetje te snel en zij zouden vooraan dan ook greep moeten lossen. In het slot werd de leidersgroep nogmaals opgesplitst. De spurt bracht Tony De Ridder op gang. Frankie Wielandt kwam hem nog even bedrei gen. maar uiteindelijk won de Lebbekenaar het pleit. Hij had zich overigens een ver dienstelijke renner getoond en lag aan de basis van de ontsnapping die in het begin van de wedstrijd tot stand kwam. (e.g.) Frankie Weemaes is tijdens het voorbije weekeinde niet voor niets uitgeweken naar Zeebrugge. Hij zette er aan in een criterium, behaalde er een paar flinke premies en legde uiteindelijk beslag op de zege. "Het is er zeker en vast een lonende wedstrijd geworden, zei de amateur uit Kieldrecht. Ik wist sinds vorig jaar dat er een flinke stuiver te verdienen was. Vandaar ook mijn reis naar de kust. Tijdens het grootste gedeelte van de wed strijd reed ik voorop in het gezelschap van Patrick Bo- gaerts en Danny Lippens. Hoewel ik met flinke tegen standers te doen had had ik geen moeite om te wedijve ren. Ik moet zeggen dat we mekaar verstonden bij het "innen" van de premies. Aan de streep gold geen overeen komst. Ik pakte er sterk uit en won uiteindelijk." In de Omloop van Midden- Vlaanderen toonde Frankie Weemaes zich ook geruime tijd maar kon zijn spurterska- paciteiten niet verzilveren. "Een ganse wedstrijd had ik af te rekenen met een wiel dat bij het optrekken telkens ging slepen. Dat hinderde mij. Ik durfde geen ander wiel nemen omdat ik vreesde met een uit de kopgroep te ver dwijnen, Gelet op die handi cap kon ik in de finale niet tot het uiterste gaan. Vandaar dat ik vrede heb moeten ne men met een ereplaats. Niet temin ben ik tevreden over de huidige gang var. zaken. Ik rijd de laatste tijd behoorlijk goed en bracht tot nu toe drie overwinningen op mijn pal mares. Zoals de konditie mo menteel evolueert moet ik in staat zijn om nog een aantal wedstrijden te winnen. Uiter aard hoort er altijd een tik keltje meeval bij." Komend weekend wijkt Frankie Weemaes uit naar Herenthout. (E.G.)

De Voorpost | 1988 | | pagina 19