GRATIS TIP 41e Aalsterse Jaarbeurs wordt topper Op en rond Stienenshof Wie wordt winnaar van onze juli poster? Weekbla im« - as MA^AZINE-f v L' Tl Ut» piet vanaf deze week met nieuwe rubriek voor jobstudenten Jaarbeurstrofee sound-mix en play-backwedstrijd Skipper Paul Vinck in Newport! Taverne 't Hofken Jaarbeurskoncerten x- m. om J gen- ngenl kennis jmecr. Joegen n. rrt De jrzittet ihe en ter ijvendt r reke- jur dat >cstaat. t komt Grem- entoe- ren ze- «instel- erkoop verken afkom- nd Balt done» De Voorpost VRIJDAG 1 JUL11988 41- JAARGANG NR. 28 - 40 F Kott«»trootl7 O 5 -4 VAKANTIEJOBS GEVRAAGD STUDENTE 18 jaar zoekt werk gans de maand augustus Dok- toorstraat 1. Moorsel-Aalst Tel. 053-70.30.69 STUDENTE ZOEKT WERK tij dens de maand juli. in de omge ving van Aalst Tel 053-77.08 81 Studente zoekt werk, de eerste veertien dagen van augustus ot september Brandstraat 1. 9360 Buggenhout. Tel. 052-33.63 15 STUDENT ECON. 19 j eigen wagen, zoekt job voor aug Groot Molenveldlaan 60. 1850 Grimber gen Tel 02-251 94 47 STUDENT ZOEKT WERK gans de maand juli. omgeving Wette- ren - Gent ook toegelaten Gu- drun De Vuyst Tel. 091-69.39 02 Van zaterdag 20 tot en met maandag 29 augustus kan u te Aalst in de Keizershallen terecht voor de 41* Jaarbeurs. De beurs is elke dag te bezichtigen van 15 tot 21 u. en te 21 u. start dan elke dag een spektakel, gratis met uw toegangskaart bij te wonen zo u alleszins ten laatste te 20 u. in de Keizershallen aanwezig is. Er zijn liefst 153 exposanten waarvan 125 reeds eerder tentoonstelden en waarbij er zich 28 nieuwe meldden. Om ze allen een degelijk onderkomen te bezorgen, wordt andermaal een grote tent opgesteld, smaller dan verleden jaar doch langer, en in de totaliteit groter. Waar er verleden jaar obstakels te overwinnen waren met Johny Logan, die verstek liet gaan en met de tribulaties met de tent, wordt gehoopt dat het organiserend feestkomitee van dergelijke moeilijkheden zal gespaard worden. Tenzij... den Enke van a :h in dt| vinden hun in-l hindoe-1 sdien ding •pilfi zendt i d< >eeldj laandt and tt ispireert •isiische i gods ok uit- agelijb jkc am- erfijndt :n mei werden vendie» tige J» ien ge- /enoiüfl ichtigei onder- Iders rijkdoi oonsld zal hei icn zijn heid a id s houts- gus Sï voor dP Bali i loktfc Jong ent 'e Gi li mei II igen n :onè( toegaft Beurs bij uitstek Aalst is één van de weinige uitzonderingen in het Vlaamse beurzenwereldje; de laatste jaren telde men steeds meer dan 50.000 be zoekers en de exposanten verhogen hun verkoopcij fers. Feiten, geen veronderstel lingen of prognoses. Te vreden exposanten en te vreden bezoekers zijn de uitstraling van het sukses van de Aalsterse beurs. De organisatoren bouwen de beurs verder uit met hun traditionele suksesfor- mule. Op basis van de evaluatie van de vorige beurs (van exposanten, feestkomitee, gemeenteraadskommissie technische dienst en van de administratie), wordt de beursorganisatie jaar lijks bijgestuurd, geen re volutionaire verande ringen maar verbeteringen op maat. Het samengaan van het kommerciële aspekt met het feestgebeuren wordt jaarlijks door middel van een enquête aan de expo santen in vraag gesteld. Elk jaar zijn er meer standhouders pro spekta kels zodat men deze suk- sesformule kan blijven hanteren. «Never change a winning Team». Inder daad, de leden van het organiserend komitee be wijzen met hun grote inzet en pro deo werk dat zij de grote verantwoordelijk heid van beursorganisator kunnen dragen. Het sa mengaan van dit knappe vrijwilligerswerk met pro fessionalisme van de stads diensten geeft als resultaat dat de jaarbeurs de kom merciële happening van de regio is en als regionale beurs een van de beste is van 't land. Maar ook talrijke andere faktoren leiden tot het sukses van de beurs. Het dynamisme van de ex posanten, hun korrekte houding t.o.v. organisato ren, kollega's en bezoe kers scheppen een kom- mercieel gunstig klimaat. Ruchtbaarheid via de me dia en een promotiekam- pagne met affiches, stic kers, sluitzegels. een bus- kampagne op bussen in de regio, een jaarbeursmaga zine en spektakels betrek ken zowat de hele bevol king bij het gebeuren. Blijft dan uiteraard het weer. Maar, «weer of geen weer. kom naar de jaar beurs». Toegangsuren De beurs is dagelijks open van 15 tot 21 u. Vanaf 21 u. zijn er shows in de spektakelzaal en wordt het kommercieel ge deelte afgesloten. De spektakelzaal en de verbruiksstanden worden gesloten om 02 u. Dit laat ste op vraag van de stand houders zelf. Toegangsprijs Kinderen jonger dan 12 jaar en vergezeld van ten minste 1 volwassen per soon krijgen gratis toegang. Minder-validen hebben gratis toegang. De exposanten kunnen gratis kaarten geven aan Vervolg op blz. 4 Negentiende Pikkeling te Moorsel ennxj >r deK ogelin kunnen ïen me' lorzitw uil. W [NO Ste- 4. oN os. Sq Kt Sieke M.G Als landelijk gebied bij uitstek leent de Moorselse Stevcnwijk zich uitzonderlijk goed voor de 19* Pikkeling van de Faluintjesstreek. Stienenshof dat het middelpunt van de aktiviteiten wordt tijdens het laatste weekend van deze maand bevindt zich in een weg die met natuur en oogst verwant is. De hoeve ligt inderdaad aan de Haverenbosweg. Dat ze bovendien de buurt ligt van de Herbergstraat en de Jeneverweg verwijst naar de ludie ke aktiviteiten die er schering en inslag zijn. De V.V.V. heeft in de loop der jaren een heuse verzameling werktuigen en dorsmachines opge bouwd. Meestal van Vlaamse makelij. Die wer den gerestaureerd en hier mede zullen enkele hekta- ren oogst tijdens de Pikke ling worden verwerkt. Maar uiteraard blijft cen traal de veel oudere han denarbeid op het veld en in de schuur die steeds weer aanleiding geeft tot de vreugde om de oogst. Na 24 dagen, 5 uur en 30 minuten bereikte stadsge noot Paul Vinck in de Transat met zijn zelfgemaakt zeiljacht «De Generale» Newport. Op 5 juni was hij vertrokken uit het Britse Plymouth. Hij legde te Newport aan gisteren woensdag 29 juni te 18.30 u. Belgische tijd. In klasse 2 haalde hij de 4' plaats en in de totaliteit is hij 40 geklasseerd. De jongste dagen waren er dan heel wat spanning. Zijn aankomst was inderdaad reeds eerder ver wacht doch de berekening van de juiste ligging op de Oceaan zou niet geklopt hebben. Wellicht enige missing in de apparatuur. Aalst is fier op zijn stadsgenoot die dergelijke prestatie gans alleen tot een goed einde bracht. «Moed is andermaal de rechterhand van de Hoop en Linkerhand van de Vreugde.» Op 3 juli wordt Paul Vinck te Zaventem verwacht. Dan krijgt U een volledig relaas van zijn belevenis sen. De ritmische vlegeldans blijft dan ook een van de meest typische en meest gegeerde attrakties van deze jaarlijkse manifesta tie te lande. Baardegem, Herdersem. Meldert en Moorsel vor men ten noorden van Aalst een entiteit met ei gen identiteit. Negentien jaar terug was de Pikke ling er dc motor van. En steeds blijft die voorttrek ken van dorp naar dorp. van hoeve naar hoeve. Dit jaar wordt het dus Stie nenshof. Eigen entiteit In de 12' eeuw ging een deel van Moorsel over naar het Kapittel van Den- dermonde. Dat stuk Moorsel, Gevergem en Wieze. vormde een ..vrije heerlijkheid». «Moorsel - Gevergem - Wieze» had eigen bestuur (meiers en schepenen), eigen wetten (o.m. een keure van Ro brecht van Bethune van 1264), eigen rechtspraak en eigen belastingen. Een oorkonde van Filips de Goede, herbevestigd door Maximilaan van Oos tenrijk, leidt hen zelfs toe een eigen munt te slaan. De kanunniken sloegen «O.L.V.-stukken». Die Lieve Vrouw is nog terug te vinden in het schild van Moorsel maar ook in dat van Lebbeke waartoe Wieze nu behoort. Moorsel-Gevergem-Wieze kreeg in de 16' eeuw een eigen kapel. Het klokje van toen hangt nog steeds in de huidige Stevenenka pel. Er kwam een kape laan en een kerkhof. Tinnenhoekw(jk De huidige Stevenkapel dateert van 1910. De kapel met het klokje met jaartal Uitbater Wilfried DE VOLDER Heet U hartelijk welkom uitgebreide snackkaart ijskreem vriendelijke bediening gezellige sfeer open van 11 tot.... zaterdag en zondag open vanaf 16 uur woensdag gesloten Wij hebben een zonneterras. Gentse Steenweg 8 9410 ERPE (Aalst) Tel. 053/77.37.87 Het Stienenshof De jaarbeurstrofee, een wedstrijd sound-mix en play-back, georganizeerd door het stadsbestuur Aalst in samenwerking met Benelux Theater, heeft plaats op zondag 21 augustus, préselektie in de namiddag, zondag 28 au gustus, préselektie in de namiddag en de finale 's avonds. De beoordeling gebeurt door een jury, samenge steld door de organisatie. Elke kandidaat moet voor zien zijn van het nodige materiaal om zijn optre dens uit te voeren. De kandidaat kan gebruik ma ken van de begeleidings mogelijkheden via de aan wezige installatie pick-up of kassette-deck. De lottrekking voor de volgorde van optreding ge beurt om 14.00 u. (voor de selecties) en om 20.00 u. (voor de finale). Kandida ten die laattijdig aanwezig zijn krijgen een nummer toegekend. De duurtijd van het geko zen nummer mag maximum 4 minuten be dragen. De sound-mix kandidaten moeten life zingen met eigen band zonder stem. Elke kandidaat mag slechts deelnemen aan één act. Elke deelnemer betaalt 150 frank inschrijvingsgeld op rekening nr. 403- 2037121-97 van Benelux theater, met vermelding «Jaarbeurstrofee Aalst». De inschrijving is slechts geldig na bevestiging van Benelux Theater. Kandi daten die geweigerd wor den wegens een te groot aantal inschrijvingen, krij gen hun inschrijvingsgeld terug. De inschrijvingen worden verzonden naar Benelux Theater, Bastenakenplein 19 te 1080 Brussel. Slotreglement en inschrij vingsformulier kan beko men worden bij: Sekretariaat van het feestkomitee, Capucie- nenlaan 63 9300 Aalst. Tel. 053/77.11.11, toestel 277. «MCCC» werd in 1455 herbouwd. In 1684 was ze te klein geworden en dan kwam er de huidige kapel. In 1908 kwam er een «kleine school» en in 1932 de jongensschool van de Tinnenhoek een paar jaar later gevolgd door een meisjesschool die nu dient als Chirolokaal. De wijk floreerde. Op de Keiberg stond de Keiberg- molen. Toen die in on bruik geraakte wegens verval mocht er geen hou ten windmolen komen op dat verschrikte paarden niet op de loop zouden gaan en veel schade aan de vruchten zouden kunnen berokkenen. Een stoom- molen mocht er evenmin komen ondanks gunstig advies van het gemeen tebestuur. Voor vertier zorgden in 1700 een tiental herber gen. De zangmaatschappij «De Jonge Wacht» is een typisch volkse vereniging die haar wortels heeft in 1881. Stienenshof Op de plaats van het ou derlijk huis bouwde Dési- ré Borms deze hoeve die nog steeds in goede staat verkeert. Boeren uit de omgeving brachten er hun melk heen. Het was een hulpmelkerij waar de melk werd afgeroomd waarna ze met een hondekar naar «de Zwarte Melkerij» werd gevoerd. (Sint-Anto- nius in 't Eksterken, nu brandweerkazerne) later kwam op Stienenshof op de plaats van de vroegere hulpmelkerij een oven. Het hof werd verder uitge baat door de oudste zoon van Désiré Jozef die trouwde met Maria Ver- moesen. Deze laatste ver kocht het hof na de dood van haar echtgenoot en verblijft nu in Herdersem in Huize Denderrust. 'jSÉ&Z Zomers rendez-vous •-x#? De Pikkeling is uitge groeid tot een zomerse ontmoetingsplaats. Uiter aard komen mensen van de Faluintjesgemeente er Het ligt in de bedoeling muziekmaatschappijen zoveel als mogelijk te laten optreden buiten de jaarbeurs bij bestaande festiviteiten. Enkel een vijftal maatschappijen verzorgen nog een koncert in de Keizershallen zelf. Plaats Datum Muziekvereniging Bloementapijt Moorse}, 29.07 - 19 u.: St. Cecilia Meldert. Café Chantant, Heibergstraat Moorsel - 20 u. Gijzegem Bosfeesten, 14.08 - 19 u.: Vreugd en Vrede, Gijzegem, Hofslade kermis. 15.08 - 19 u.. St. Cecilia Hof stade Blankenberge, 21.08 - 10 u.: De Oude Garde. Aalst. Aalst Grote Markt, 20.08 - 16 u.: Brandweer, Aalst. Jaarbeursoptocht, 20.08 - 15 u.: Concordia et Docilitas, Herdersem. Keizershallen, voorprogramma Zuid-Amerikaanse muziek, 21 08 - 21 u.: Terjodenaren, Erembodegem. Keizershallen. 22.08 - 20 u.: De Jonge Garde, Moorsel. Keizershallen, 23.08 - 20 u.: Kunst en Vermaak. Aalst. Keizershallen. 24.08 - 20 u.: Al Groeiend Bloeiend, Aalst. Keizershallen, voorprogramma Aalsterse Avond karnavalmuztek, 25.08 - 20 u.: Niets zonder Arbeid, Erembodegem. Keizershallen, 26.08 - 20 u.: St. Cecilia Erembodegem. Grote Markt Aalst, 27.08 - 16 u.: Hand aan Hand, Aalst. Faubourg Baardegem, 28.08 - 18 u.: St.-Cecüia, Baardegem. Vanzelfsprekend gaat onze poster dit keer over de Pikkeling, hoe kan het ook anders. De Pikkeling is immens de juli happening van Aalst. Tekenaar Herwig Van Hojsbeek zorgde weer voor een fraai ontwerp. U kan deze originele tekening-winnen, wanneer U onderstaande bon degelijk en wel ingevuld terugzendt voor 13 juli e.k. naar volgend adres: Redaktie De Voorpost. Posterwedstrijd, Oude Vest 34 te 9330 Dendermonde. De plechtige overhandiging van de originele poster heeft plaats op vrijdag 15 juli om 20 uur; in dé Taverne De Pikkeling, Kloosterstraat 21 ta Moorsel. Aalst. Gustaaf De Witte werd voor de tweede maal winnaar van onze posterwedstrijd (a) Knip onderstaande bon uit en stuur hem zo snel mogelijk voor 13 juli terug: de Haverenbosweg te Vervolg, op blz. 4 Adres:straat nr.. Postnummer: Gemeente: Telefoon:

De Voorpost | 1988 | | pagina 1