Militaire vijfkamp van Vriendenclub Oud-Para's in Dendermonde Zevende Wereldkampioenschap Vrije Amateurs op 7 augustus te St-Niklaas Garry De Cock konditie groeit Eddy Beeckman wint de toerittenkoers te Belsele Pronostiekclub De Meir vierde kampioen GZK Darts 1988 De Voorpost - 1.7.1988 - 21 GREMBERGSE WIELRENNEN In taverne Bistro te St-Ni- wat 160 verwachtte deelne- best uitkomt. De laatste jaren Stationsbuffet Puysseleire klaas was het afgelopen dins- mers uit alle werelddelen. Zo echter zijn de renners uit Medewerking: stadsbestuur Koersleiders; Nestor Bloem. Zuid-Afrika de te kloppen Sint-Niklaas en gemeentebe- André Gijselinck. Jozef Van partij. Vooral Wim Van de stuur St. Gillis Damme, Gilbert Depaepe Merwe de winnaar van verle- Fotofinisch: Freddy Donie, den jaar zal ook nu weer een Inschrijving: op voorhand: Willy Butzen gevaarlijk heerschap zijn Secretariaat WAOD. 32; Na- Speaker: Hugo Temmerman voorwat de titel betreft. Dat het wakkere W.A.O.D. bestuur aan alles denkt be wijst wel dat er wellicht tij- tro. Leopold II Laan dens dit wereldkampioen- Kleedzaal: voor de renners, loopt. Trouwens daaraan schap op en rond het stations- Stadszaal Leopold Il-laan plein op 7 augustus voor elk Parking voor de renners: par- wat wils zal te beleven zijn king stadzaal wanneer de renners hun (gro- Permanence en koersförmali- Amateurs dag verzamelen geblazen voor zijn er nu al momenteel in- het W.A.O.D. gelid van de schriivingen binnen uit Zuid afdeling Waasland. Door Al- Afrika, Zwitserland, Polen, fons Verbraecken en zijn Frankrijk en Nederland. ploeg werden dan immers op Ruim 70 seingevers zullen een gezellige bijeenkomst door de verantwoordelijken I waarop personaliteiten als Walter Smet. Gerard Decany j Schepen van feestelijkheden en Alois Verbraecken er mee Van Daele. De Heer Fels. voor helpen zorgen dat deze Johnm Stadscondukteur. en nog tal organisatie vlekkeloos ver- van andere genodigden de loopt. Ti plannen uiteengezet voor het twijfelt niemand want St-Ni- inmiddels al zevende wereld- klaas wordt niet voor niets hét kampioenschap wielrennen mekka van het W.A.O.D. de koersleiders en de sportbe stuurders. Vertrek: 13.30 u. chtegalenlaan St.-Niklaas Politiebegeleiding: Inspec- Rugnummers: op 7/8: vanal teurs Schepens en Weyn. mo- 12 uur in taverne-dancing Bis- torbegeleiding Signaalgevers: verantwoorde lijke voor St-Niklaas: Walter Smet verantwoordelijke voor Nieuwkerken: Gerard De- Een overwinning en twee De Cock een tweede seizoen- zevende plaatsen. Dat zijn de zege. '-Gemakkelijk is het er resultaten die Garry De Cock niet gegaan. Niettemin kon ik behaalde in de drie jongste mij moeiteloos manifesteren, wedstrijden. De amateur uit Met vijf renners hebben we Bazel is terug aan de beter- de achtervolging ingezet op hand. Tien dagen diende hij vier vluchters. Dat is gelukt, de kompetitie te onderbreken Later wipten Geert De Buck cagny Gebeuren genoemd. Want te) ronden afhaspelen. Zo is teiten: taverne-dancing Bistro verantwoordelijke voor St. voor vrije amateurs. Na een onderbreking van hier in de wase hoofdstad de aanvraag binnen om een Vertrek en aankomst: Leo- Gillis: Alois Verbraecken feestmarkt in te richten bin- pold II laan 18 Opstellen koerskaravaan twee jaar zal deze bonte wie- stond toch ook weeral de wieg lerkaravaan immers terug te destijds van de Klassiekers gast zijn in de wase hoofdste- De Wase lentepalm en de de. Destijds was het de heer W.A.O.D. Pijl. André Dobbelaere die van de firma ASM die deze organisa- De erelijst inkijkend van dit met marktleider Wielandt en ties begonnen was (1982). Na- wereldkampioenschap leert het Stadsbestuur. it de organisatie dan op de ons dat Belgié immers zeker I aanbestedingskalender kwam niet mag klagen wat het aan- tal overwinningen betreft nen, terwijl waarschijnlijk en- Huldiging Renners: op het vanaf 12.30 uur op de Leo- kele volksdansgroepen zullen podium aan de aankomstlijn pold Il-laan te bezichtigen zijn. Een en Prijsdeling: in taverne-dan- De wedstrijd mag gevolgd te staan van het W.A.O.D. wereldje verhuisde het kam- I pioensschap dan (tijdelijk) naar Nazareth ('86) en Asse- nede ('87). Dit jaar dan echter zal ter streekrenner was het onge- hoogte van taverne Bistro te-a rug de aankomstplaats ge- I trokken worden voor de zo- Technische inlichtingen Organisatie: Sportkomitee Vier Belgen, Roger van de WAOD Sint-Niklaas Maele, Roger Seghers 2X en Overkoepelend orgaan: Wie- Pierrot Cuypers mochten van lerbond WAOD de zegebeker proeven. Als Medewerkende sponsors: Ta- twijfeld Kieldrechtenaar Ro ger Beelaert die met zijn drie derde plaatsen '83-'85 er het ander wordt nog besproken cing Bistro Receptie: voor de drie eerste renners en genodigden: taver ne-dancing Bistro. Prijzen: regenboogtrui, bloe men, trofeeën en 50.000 fr. in geld. Koersleiding: Wielerbond WAOD Koersdirecteur: Alfons Ver braecken Coördinatie ter plaatse: Yvan Van Vlaanderen. Walter Smet. Joris Carton. Pierre De worden door de sportbestuur ders met materiaal wagen. Be voorrading toegelaten, tijdens de hele wedstrijd buiten de aankomstzone. Er is radiover binding tussen de aankomst, Omloop St. Niklaas - Vertrek: Leo pold Il-laan (Bistro) te 13.30 u.. Mercatorstraat, Antwerp se steenweg, Raapstraat - kruist, ring Grote Heymelink- straat. Vlasstraat. Klapper- door een tekort aan ijzer, beekstraat "Ik had geen weerstand Nieuwkerken: Turkeye. Pe- meer, zegt Garry. Vandaar perstraat, Gijselstraat, Drie- dat ik genoodzaakt werd om iindenstraat enkele dagen rust te nemen. St. Gillis: St. Niklaasstraat, Ik hervatte in Lochristi en Dagsterrestraat, Vrouw Ma- ondervond niet de minste riastraat moeite. Bestendig bleef ik St. Niklaas: St. Gillesbaan. vooraan wat resulteerde in en slaagde erin om de drie Lepelhoekstraat. Driekonin- een ereplaats. In Serskamp anderen voorbij te rijden." genstraat. Slachthuisstraat, waren twee renners voorop. Garry De Cock is nu blijk- Vijfstraten - Kruist ring Ik behoorde er tot een groep baar aan een groeiende kon- St. Niklaas aankomst: Leo- die op achtervolgen was aan- ditie toe. Het is zijn bedoeling pold Il-laan, 13.5 km, 13.50 gewezen. De twee leiders u. hebben we niet meer kunnen bijhalen. Alleen spurten voor een ereplaats was het enige wat overbleef." In Kaprijke behaalde Garry Getal ronden: 11 - totaal aan tal km: 148. 17 uur. Mare Stevelinck en Jan De Craene weg. Ik reageerde samen met De Meyer. Bij het op gang bren gen van de spurt zat ik in geen te beste positie. Op honderd meter van de streep bengelde ik nog aan de staart. Ik heb toen mijn krachten gebundeld om dit weekeinde andermaal in gunstige zin te bevestigen. Waar hij aan de start ver schijnt had hij begin deze week nog niet uitgemaakt. (e.g.) verne-dancing Bistro; groot handel in wijnen en porto Ano, Gemeentekrediet, Pa pierhandel Van den Brande. Meedoen belangrijker dan winnen 36 niet gelicencieerde toeris- de Maai en ditmaal lukte het. Uitslag ten, 12 Nonneman (Be ten namen hel vettrek in de Beeckman liet op 3 ronden 1. Eddv Beeckman (Zwijn- veren) 13 Luc Poppe (Beve- Populierenwtjk te Belsele na van het einde zijn vluchtmaat drecht) de 40 km in 1.05 ren). 14. Johan Van Lokeren de .goede vaart» wens van in de steek en won verdiend 2. Martin Marlier (Kruishou- (Beveren) 15 Patrick Dc raadslid Urbam Vercauteren voor de andere uitblinker ,em) op 100 meter, 3. Franky Vijlder (Belsele). 16 Jozef en dit voor 40 ronden van 1 Martin Marlier. Laureys (Verrebroek), 4. Van Raemdonk (Haasdonk). *m- Mare Desmedt (Vrasene). 5. 17. Aime Colman (St. Ni- Na enkele ronden waagden Franky Laureys klopte de rest Reilé Meul (St-Niklaas). 6. klaas). 18. Uavid tdaard achtereenvolgens Marlier. van hel peleton: voor Mare Mare Uyterhoeven (Meche- (Kemzeke) 19 Eddv Moor- Beeckman. Mare De Smedt. Desmedt, René Meul en len). 7. Yvo Van Overloop thamers (St Niklaas)'20 Ru- Buytaert en Van Lokeren hun BRT-reporter Mare Uyter- (St Niklaas), 8. Rudv Cop- dv Oelbrandt (St. Niklaas) kans maar verder dan 100 me- hoeven die zijn training voor pens (Beveren). 9. Edilbert ter voorsprong kregen ze niet. het nationaal perskampioen- (jeennck (Kemzeke) 10 Mare Stevelinck In de 25c ronde gingen Beeck- schap aan het voorbereiden Benny Buytaert (Beveren) man en Marlier opnieuw aan is. H. Frans Vandenberg (Scho- In en rond het vertrouwde terrein van het oude fort heeft de Vriendenclub van de Oud-Para's van Dendermonde voor de zoveelste maal zijn militaire vijfkamp gehouden. Een wedstrijd voor goed getrainde jonge mannen, al hebben we die mening bij het bekend maken van de uitslag moeten herzien. Vijf uiteenlopende proe ven dus, die maken dat alleen een all-round atleet hans maakt op de overwin- Jjng. Bij warm weer vormt ie vijfkamp een loodzwa re opdracht, vooral dan de slotproef. een cross-coun try tegen de tijd als een eenzame strijd tussen de kloeke kerel en zijn wils kracht. Maar zaterdag zat het weer mee. Het was niet te warm, niet te koud, er was voldoende zuurstof in de lucht en dus kon men vol uit gaan. De hele dag waren de deelnemers bezig met de proeven en er werd hen alleen maar rust gegund bij de overhandiging van de prijzen, waar we net op tijd waren om uit diverse monden te horen dat deze vijfkamp de best georgani- zeerde van het land is, de meest gezinsvriendelijke, de leukste en vooral de sympathiekste. Geen won der dus dat er heel wat kandidaten waren op af gekomen, zelfs vanuit het verre Luxemburg. Voor iedere deelnemer was er bij die prijsuitrei king die in een echte fami liesfeer verliep, een herin- neringsplakket weggelegd. Het algemeen klassement werd aangevoerd door Dominique Chavatte uit Dendermonde. Tweede werd Georges Parijs uit Dendermonde. derde Danny Steels uit Dender monde en vierde Gerrit De Hauwere ook al uit Dendermonde. Dan volg den nog Steven Wageman uit Dendermonde, Geert Monteyne uit Brabant en Seppe Monteyne uit Bra bant, met zijn elf jaar de jongste deelnemer. En meteen weet u waarom goed getrainde kerels van alle leeftijden deze wed strijd aankunnen. Seppe werd in elk geval met eeh oorverdovend applaus naar zijn plaats begeleid. Bij de veteranen dan: 1. Mare Goffin uit Luik, 2. Jacques Ghyssens uit Luik, 3. Freddy Wauters uit Antwerpen, 4. Luc Ee- man van de Kring der Re serve Officieren. 5. Marcel Auchet uit Luik; 6. Roger Swaelens uit Brabant. 7. Gerard Blindeman uit Dendermonde, 8. Roland Uytdebroecks een oor logsveteraan uit Luxemburg, 9. Francois Eliaerts uit Antwerpen; 10. Jacques Beeckman, nog een oorlogsveteraan uit Luik, 10. Josée De Vrecken uit Luik. De resultaten bij de senio res: 1. Yves Kuppens uit Dendermonde, 2. Koen Van Hove uit Dender monde, 3. Carlos Van den Eeckhoudt uit Dender monde. René De Troch uit Dendermonde. 5. Alain De Man uit Bra bant. Jan Guilmain uit Brabant. 7. Guy Damien uit Moeskroen. 8. Norman Van den Eede van de Kring der Reserve Officie ren. 9. Thierry Faut uit Dendermonde. 10. Jean- Pierre Cooreman van de Kring der Re'serve Officie ren Dendermonde en 11. Raf Torfs uit Antwerpen. Het ploegenklassement werd gewonnen door Bra bant die een mooie wissel beker voor een jaartje mee naar huis mocht ne men. Tweede werd Luik en Dendermonde werd omwille van het thuisvoor deel in deze rangschikking niet opgenomen. De spe ciale prijs van de verst ge komen deelnemer ging naar kolonel Uydebroeks die uit Luxemburg over kwam om aan de wedstrijd deel te nemen. Een reis die niet zonder hindernis sen was verlopen. Hij stel de dat gebaar ten zeerste op prijs. Na de uitreiking van de prijzen, werd een gezellig feestje gebouwd in het fort. de thuishaven van de Vriendenkring van Oud- Para's van Dendermonde. Dendermonde. Een groepsfoto i hermans) i de aanwezigen op de jaarlijkse bijeenkomst van de Paravriendenkring (Joto p. Beveren-Waas zaterdaga vond. Reeds voor de 17e maal vieren de pronostiekers van De Meir, gevestigd in het ge lijknamige lokaal aan de Klapperstraat te Beveren hun kampioenen. Dit jaar viel deze eer te beurt aan Mieke De Maere uit de zelfde gemeente. Eigenlijk niets ongewoons... ware het niet dat deze bloeiende klub met zo'n 130 leden geken merkt wordt door het feit dat bijna niemand er bij zijn ei gen naam genoemd wordt. Dit natuurlijk op enkele uit zonderingen na. Zo prijken de pronostiekers(sters) met hun schuilnaam op het uitsla genbord dat te bezichtigen is in café De Meir. Een greep uit de fantasierijke verbeel ding doet ons namen aan schouwen als «Hamburger» alias Danny De Bruin. «Basil Fawlty» alias Bob Noens, «Sexy Man» alias Freddv Van Goethem, «Boer Duist» (die ook in Beverse kringen vroe ger bekend stond als «Mister X»), enz... Nevenklassementen zijn na tuurlijk een stokpaardje van de club. Zo won «de Mottige Struik» alias Gilbert Van Moer de rode lantaarn terwijl «Videoken» alias Pol Pauwels het bergklassement won. Wie graag wil toetreden tot deze bloeiende vriendenklub haast zich met rasse schreden dus richting Klapperstraat. Geen schuilnaam? Geen nood die bedenkt men wel ter plaatse! Ons rest nog enkel het eind klassement van dit seizoen te vermelden. Vernoemens- waard is wel dat de nrs. 1 en 2 echtgenoten zijn zodat gerust mag gezegd worden dat dit supertalenten zijn. 1De Maere Mieke (voor de 2e opeenvolgende maal). 2. Nobby Stiles (Richard De De cker, echtgenoot Speeldag van zaterdag 25.6.88 De Corner I - The Kiffies (vr. 1/7/88 te 19 u.) Sportarena - Boskantboys I De Klok - De Corner II Klassement 1. Boskantboys I 2. Sportarena 3. De Corner I 4. The Kiffies 5. De Corner II 6. Boskantbovs II 7. De Klok Speeldag voor zaterdag 2/7/88 Boskantboys I - De Corner I De Klok - Boskantboys II De Corner II - Sportarena Eerste nederlaag voor Boskantboys I. dat werkelijk ver pletterd werd door een ijzersterk Sportarena. Deze nederlaag zou de titelstrijd opnieuw kunnen open breken. De Corner II won na forfait op de Klokvrienden en haalt zo zijn eerste 2 punten binnen van de terugronde. 7-1 0-8 10 9 1 0 56 24 18 11 9 2 0 62 26 18 9 7 2 0 51 21 14 10 4 5 1 39 41 9 10 3 6 1 35 45 7 10 1 9 0 22 58 2 10 1 9 0 17 63 2 en 8 tien ïan. Bi Idstratf ikomiiK Darts in Grembergen. Op het nationaal BDF-kampioen- schap van de juniores werd Kurt De Vlieger kampioen, terwijl Pascal Tonnelier een derde plaats behaalde (xl) TSClHtf lu vents én jaar D.-voei- <tie' gt „•mboil: valler (r.t Dendermonde. Jacques Cueppens (midden) mocht de para's en reserveofficieren en - onderofficieren alweer begroeten op zijn terrein voor de jaarlijkse konfrontatie (foto p. hermans) Darts. De organisatoren van G.Z.K. (xl)

De Voorpost | 1988 | | pagina 21