Lebbeke huldigde sportkampioenen - I {.t De Voorpost - 1.7 1988 - 27 Frangois Willems mevr. Wesemael en een afgevaardigde „c,u mmr ne sponram venmzen m c - van de Rijksschool (gb) het sportiefste gezin van 1988 (gb) Sportprijzen te Lebbeke. De knapen van SK Lebbeke (gb) res op, werd kampioen met sportbrevet, het atletiekbre- Brabo vet en het zwembrevet. yii'I,cn middenschool van haar daarna het zwembad in. In '72 verdedigde ze haar klub Elke sportbeoefenaar die in de voorbije twaalf maanden in de sporttak die hij of zij beoefent een prestatie van be lang had laten optekenen, was vorige week zaterdag uitgeno digd in de cafétaria van het Gemeentelijk sportkompleks. Naar jaarlijkse gewoonte or ganiseerden de Gemeentelij ke Sportraad en de Gemeen telijke Sportdienst er het «hoe kan het anders? - Sportfee-.t, editie acht, tijdens hetwelk niet alleen brevetten van sportverdienste uitgereikt werden, maar ook de «sport- verdienstelijken» en de sport school, sportploeg, de lau reaat rekreatiesport en de sportman van het jaar gelau werd werden. De sport in de eerste plaats In zijn openingstoespraak on derstreepte sportraadvoorzit ter Pierre Florijn dat het voorbije jaar minder dan 150 «grootlebbeekse» sportbeoe fenaars een kampioenstitel in de wacht sleepten. Vermits 1988 het eind van de legisla- tuur van de Gemeentelijke sportraad inhoudt - adviesra den lopen op dat vlak parallel met de gemeenteraad - riep de voorzitter de besturen van de sportverenigingen op, zich kandidaat te stellen voor de vorming van het nieuw sport- raadbestuur. De voorzitter blikte ook terug op de op haar eind lopende sportraadlegislatuur: Het is niet altijd makkelijk geweest iedereen tevreden te stellen, i.p.v. ons in te metselen met de betrachting eigenbelang en daarmee bedoel ik enkel klubbelang. na te streven. Nadat Pierre Floryn zijn hui dige bestuursleden dankte, zette hij speciaal sportfunk- tionaris Alfons Abbeloos in het zonnetje: «Het vele werk dat hij specifiek voor de sportraad gepresteerd heeft, zowel op het administratieve als op het organisatorische vlak. betekende voor ons een daadwerkelijke steun. Niet al leen voor ons bestuur in enge zin, maar voor de sportbege- leiding in de gemeente in het algemeen. Na de uitreiking van de bre vetten en de bekendmaking van de laureaten, feliciteerde schepen van sport. Germain De Ridder alle kampioenen en andere laureaten. Kampioenenploegen: Prc-miniemen van SK Lebbe ke: Gewestelijk kampioen en P'Hïnciaal kampioen, vice- kamp.1en Beker van België. Moran >?ingpoot. Bart Van Wesemael. Dirk Van Den Bossche. Jurge.. Van Den Troost. Raf Spinoy/Vjm Van Damme (kapitein). Këstof Mannaert, Gert Verhavert, Koen Verhulst, Jan Menten, Steve Verhast, Lendert Kep- pens, Silvio Bancheri, Jurgen Busmot, Richard Van Der Straeten (trainer. Knapen SK Lebbeke: Gewe stelijk kampioen - Robby De Ridder, Johan Heuvinck, Fi- lip Cooreman, Steven Van Overmeiren, Steven Trien pont, Jurgen Triest. Bert Mannaert, Tom Mangel schots, Piet Perdaens, Jan Perdaens, Nico Eeckhout, Ni co De Schepper, David De Waegeneer, Peter Cardon, Jurgen Goossens, Alfons Car don (afgevaardigde), Ludo Pissens (trainer). Scholieren korfbalklub Atlan tis: provinciaal kampioen in zaal en in het veld - Franky Cornelis, Mario Pissens, Pa trick Ottoy, Nicolas Van Den Broeck. Jimmie Van Den Be- rghe, Cindy Meersman, Sarah De Meersman. Cindy De Vol der, Carmen Henkens, Inge Buggenhout, Tessa De Landsheer, Sandy Van Den Broeck, Ilva Teirlinck, Rudv Van Den Broeck (trainer) Minivoetbalklub Rudy-Cars: kampioen 1ste reeks NOMB, Kern Dendermonde - Patrick De Bruyn, Theo Tas. Herman Van Langenhove, Ernie San ders, Raoul De Cock, Dirk De Bruyn, Pascal De Man, André Tilley, Pierre Van Handenhove. Davy De Smedt. Marc Van Der Jeugt. Handbalklub Brabo seniores: kampioen 1ste provinciaal - Mark Thollembeek. Michel Hendrickx, Danny Van Goe- them. Patrick DeSmedt, Dirk Van Gocthem. Peter Tami- nau, Raymond De Smedt, Mark Vinck, Yvan Goeman. Erik Van Keer, Goeman Fi- lip. Dirk Uyttersprot, Jan Van Der Poten, Erwin Cassi- man. Rik Van Keer, André Caudron, Willy Meert. Johan Cooreman. William Van Goethem. Baid Adlam. Ste- faan De Hauwere. Dirk De Lannoy en Armand Quis- quater. Handbalklub Squadra senio res: winnaar Beker van Vlaanderen: Lut Hauwelaert, Sonia Van Den Broeck, Kari- na Moonen, Peggy Luypaert. An Guns. Annemie Bosteels. An Van Cauwenbergh Mag- da Steppe. Sabine Abbeloos, Heidi Cooreman. Els Macha- ris. An Van Hove. Kathleen Heuvinck. Annick Van Den Broeck. Marline Bijl. Jozef Van Hout (trainer) Handbalklub Ajax reserven: kampioen 2de nationale A. Louelle Vercammen. Kris Van Der Jeugt. Kris Moens. Geert Bosman. Filip Verhey- den. Bert Cooreman, Koen Cleymans, Joyan Christiaens. Freddy Coppens, Dirk Bo steels, Stijn Crombé, Philippe Van Gucht, Hans Van Bosbe- ke, Kris Van Rossem. FC Wieze juniors: gewestelijk kampioen - Rik Bourgeois, Glenne De Smedt, Peter en Jan Leys, Jan Macharis, Geert Pieters, Filip Sonck, Raf Van Den Broeck. Dieter Van Landuyt, Pat Van Weyenbergh,'Kris Vermeir, Mare Vermeiren, Johan Ver- est, Erik Vincke, André De Smedt en Frits De Wolf (ver antwoordelijken), Jean-Pier re Lippens (trainer) FC Wieze reserven: kampioen 3de provinciale - Pat en Rudi Cami, Georges De Smedt. Luc Lambrecht. Jan Macha ris, Dirk Maes, Emiel Meeus, Kris Moortgat, Mare Peir- linck, Johan Putteman, Julien Rijckaert, Philip Stassijns, Marc Van Den Eisen. Cle ment Windey, Maurice Moens, Michel Heyvaert, Hans Van Driessche, Ludo Van Driessche, René Vermei ren (verantwoordelijke), Jean-Pierre Lippens (trainer) FC Wieze (fanion): kampioen 3de provinciaal - Luc De Meersman. Bert De Schrij ver. Ronny De Wolf, Kris Ferket, Rudy Jansegers, Jean-Pierre Lippens. Mare Macharis, Rudy Mathijs. Ka- rel Roosen, Noël Simoen, Hans Van Driessche. Ludo Van Driessche. Michel Vin cke. William De Smet, Rik Bourgeois, Adolf Moens, Ed- gard Macharis, Karei De Wolf, Frans Van Ingelgem en andere. De Smedt (verant woordelijken) en Jean-Pierre Lippens (trainer). AC Lebbeke: Tim De Cock (provinciaal veldlopen kadet- ten). Tim De Cock. Koen Verhulst, Sven Van De Sype, Steven Coremans. Geert Van Dam, Andy De Pauw en Koen Heyvaert (provinciaal kampioen veldlopen kadet- ten, ploegenrangschikking), Filip Van Damme, Geert Stalmans, Dirk Coppens, Kris Meskens, Filip Van Nuffel (provinciaal kampioen juniors veldlopen, ploegenrangschik king), Ghislaine Van Praet (provinciaal kampioene 800 m. seniores), Franky De Fey- ter, provinciaal kampioen dis cus seniors), Filip Van Dam me (provinciaal kampioen 5.000 m. juniors), Francois Willems (provinciaal kam pioen 10.000 m. seniores). Sportverdienstelijken Maurice Heyvaert: verleent zijn medewerking aan alle ak- tiviteiten georganiseerd door AC Lebbeke. is verantwoor delijk voor de inschrijving van de atleten bij alle AC Leb- beke-meeting. Anneke Van Steen: spelver- deelster bij volleybalklub Mo- dema vanaf haar zestiende, een voorbeeld voor de gehele ploeg. Eric De Batselier: Klubspeler bij uitstek, hielp Ajax aan de kampioenstitel in 3de Natio nale en nam zijn verantwoor delijkheid toen Frank De Ridder ingevolge zware kwet suur wegviel. Rudy Jansegers: achtereen volgens doelman bij SK Leb beke, Eendracht Aalst, KAV Dendermonde, FC Baasrode en FC Wieze, had een groot aandeel in het behalen van de kampioenstitel 87-88 door FC Wieze. Danny Van Praet: trainer re- kreantenploeg korfbalklub Atlantis Lebbeke Robert Van Overloop: de «motor» van de pétanques- port in de regio, sportleider van «Hol ter burst», be stuurslid provinciaal bestuur. Maurits Van Der Straeten: heeft reeds dertigjarige loop baan in de atletiekwereld ach- (gb) ter de rug, heeft alle bestuurs- funkties verricht, maar vooral het sekretariaatswerk ligt hem het nauwst aan het hart. Naast sportgangmaker is Maurits sinds 1979 verkozen als lid van het provinciaal ko- mitee van Oost-Vlaanderen en is hij sinds enkele jaren ondervoorzitter van dit komi- tee. Hij zetelt in de selektie- kommissie van de Beker der Vriendschap Oost- en West- Vlaanderen en is promotor van de «Gouden 800». De verdiensten van Maurits Van Dér Straeten zijn zeer groot. Hij werd dan ook uit geroepen tot laureaat van de sportverdiensteljjken Albert De Roocker: behaalde in 1924 tijdens de Olympiade van Parijs de zilveren medail le in het schermen Michel Hendrickx: bouwde reeds een rijk handbalpalma- loyaal lid van Ajax, een waar devol medewerker aan alle aktiviteiten van de klub Eva Wanderstein: behaalde de 1ste plaats in het provin ciaal kampioenschap «groen blauw» deze judoka die lid is van Kohoro Kwai wordt als voorbeeld gesteld voor haar kollega's Louis Vermeuelen: aktief in voetbal, mini-voetbal en zwemklub, zeer aktief beoefe naar van de rekreatiesport Roger Goossens: reeds zeven jaar voorzitter van de zaal- voetbalklub «Goalgetters», duivel-doet-al in de klub Iris Ravijts: tien jaar lid van volleybalklub Moderna, geeft blijk van totale inzet Jeanne Van Beisen: organi seert al twintig jaar de weke- cse KA V-zwemlessen, is ook turnster Alfons De Meersman: sinds jaren begeleider van het eer ste elftal van SK Lebbeke Luc Heyvaert: promoter van de tennissport Gilbert Van Nuffel: kaats- scheidsrechter, bedacht met «Het gouden fluitje» Sportschool van het Jaar: Rijksschool Reeds van in de lagere afde ling wordt in de Rijksbasis school een heel sportieve ba sis gelegd. De leerlingen van de basisschool (al zeven jaar sportaktieve school), nemen er deel aan: voetbal, pup voetbal, veldlopen, netbal, zwemmen, ijsschaatsen, handbal, zaalvoetbal, atle tiek. wandelen en speleolo gie. Zij namen deel aan dc «Lentespelen», de nationale sportschooldag en aan een wedstrijd lange-afstandzwem- men. Ze haalden het omni- kant (al negen jaar sportaktie ve school) organiseert jaar lijks zelf vijf sportieve initia tieven en neemt ook deel aan andere evenementen. In een kompetitie waaraan 38 rijks scholen uit Oost-Vlaanderen en Brabant deelnemen, wist de RMS Lebbeke de finale te bereiken. Daar versloeg de ploeg de rijksschool van Zel- zatc met 8-5 cijfers. Sportploeg van het Jaar: pre- miniemen SK Lebbeke Behaalden achtereenvolgens de kampioenstitel in de ge westelijke reeks en de zege in de finale van het kampioen schap van Oost-Vlaanderen tegen Erembodegem. Nadat ze in de halve finale van het kampioenschap van België Bergen uitschakelden, moes ten ze voor de finale tegen Seraing in het veld. Die wed strijd werd weliswaar verlo ren, maar mocht de finale nog vijf minuten langer geduurd hebben ging de titel naar SK Lebbeke. Laureate van de rekreatie sport: Jeanne Wesemael Omdat er geen ernstige kan didaten waren die in aanmer king kwamen voor de titel van «Sportvrouw van het Jaar» laureaten die steeds uit de kompetitiesport werden ge put, ging de gemeentelijke sportraad een kijkje nemen in de rekreatiesport en bekroon de hierin een laureate. De keuze viel op Jeanneke Wesemael. Zij is geboren in 1922. In de zestiger jaren was ze één van de eerste die na de oprichting vaa de turnklub wekelijks present was. Dat is ze nu nog altijd trouwens. Ze moedigt ook de jongeren in in de tienkamp. Dan volgden de fïetsrally's. behaalde ze de gouden medaille voor het Olympisch minimum en nam ze deel aan de 1.000 km. van Lebbeke. Joggen schrok haar ook niet af. Op dit ogenblik vindt ze nog de tijd om weke lijks yoga te beoefenen. De sportraad meende dus dat Jeanneke deze titel heeft ver diend. Sportman van het Jaar: Fran cois Willems Als kadet haalde Francois Willems de provinciale titel en de 3de plaats in het Bel gisch kampioenschap veld lopen. In de scholierenkategorie werd hij eveneens derde in het Belgisch kampioenschap. Als junior werd hij kampioen van Oost-Vlaanderen veldlo pen, provinciaal kampioen over de 3000 m.. werd hij vijfde in het BK veldlopen, eindigde hij derde in het na tionaal kampioenschap over dc 3000 m. en 15de in het Europees kampioenschap over diezelfde afstand. Ook als senior wist hij titels in de wacht te slepen. Zo werd hij provinciaal kampioen veldlo pen. kampioen van de provin cie over de 5.000 m. en pro vinciaal kampioen over de 10 km Precies om het veroveren van laatstgenoemde titel werd aan Francois Willems de titel van «Sportman van het Jaar» toegekend. Er is echter meer. Francois Willems wordt niet alleen be wonderd om zijn prestaties, maar ook om de moed en de doorzetting waarvan hij de voorbije jaren konstant getui genis aflegt. Aangesloten bij AC Lebbeke in de loop van 1972 sukkelde hij meerdere malen met kwetsuren die hem telkens maandenlange ver plichte rust oplegden. Steeds echter hervatte Willems de trainingen en voortgedreven door zijn koppige wil om te rug te keren, liep hij kilome ters en kilometers... De toekenning van de titel «Sportman van het Jaar» aan Francois Willems is dan ook mede de bekroning van de wilskracht. De Lebbekenaar sleept hiermee de titel overi gens reeds voor de tweede maal in de wacht. Veidiend overigens. Pierre Van Rossem Sportprijzen te Lebbeke. De handballers van Brabo Denderbelle (gb) ter. juffro :en o van en >us v .lisscb omsli infra a eet1 Cari Sportprijzen te Lebbeke. De juniores van FC Wieze (gb) Sportprijzen te Lebbeke. De provinciale kampioenen in het veldlopen (gb) Kampioenen in Lebbeke. De reserven van FC Wieze (gb)

De Voorpost | 1988 | | pagina 27