Vriendenkring en Rijksscholen Temse Bekerwinnaars I Kampioen VC Buggenhout ontvangen door gemeentebestuur r. Recreatieve volleybalkompetitie in Temse opnieuw geslaagd Vierde volleybaltornooi Snuffel Gr ember gen: nu inschrijven De Voorpost - 1.7.1988 - 31 ZAALVOETBAL Brussel en Willy Goossens die zo de zege van de Palm Boys vastlegden in een knappe wedstrijd, goed geleid door ref. Ronald Vercauteren. De wedstrijd tussen de ont goochelden in deze reeks of Burensportdienst en Tornado of de wedstrijd om rang 3 en 4 werd door favoriet Buren sportdienst dan ook afgete kend gewonnen. Danny Ha- merlinck en Erik Vermeulen zetten de Burensporters im mers op de goede weg voor de rust terwijl Hamerlinck, Jan Osselaer en Theo Van der Biest in de herneming het pad Zaalvoetbalbeker van Groot-Temse Temse zaterdagnamiddag. Zo streden in de beloften- FC Kramp II enkel Mare Slo- Terwijl heel Europa op zijn reeks FC Kramp I, FC Kramp wack in zijn dagje bleek. De naar de zege verder effenden kop stond door de prestaties II, De Zeehond en FC Schrij- troosting in de beloftenreeks Want Tornado kwam via van Nederland op het EK berg voor de plaatsen zeven of de strijd voor plaats 7 en 8 doelpunten van Peter Bogaert Zaalvoetbal. Een uitgebreide delegatie van Spionkop K.S.V. ontving de beker der verliezers (ms) werden er te Temse ook fina- tot en met tien. Terwijl de werd een onderonsje tussen en Johan Cools enkele len- les betwist, tussen de deelne- finale van de beloftenreeks FC Kramp I en De Zeehond. gte" f® kort om de bronzen G ".fe mers aan de zevende editie doorging tussen de ploegen FC Kramp I toonde zich dui- medaille in ontvangst te van de «Beker van Groot- HC Attila en de Palm Boys. Temse». Toch was er ondanks De troosting dan van de kern deze konkurrentie van Oranje reeks was tussen de ploegen nog een massa volk aanwezig Burensportdienst en Tornado in sporthal Temsica, plaats terwijl de grote finale van de van het gebeuren, om deze kernreeks de ploegen Spion finales ter aanschouwing te kop KSV en de Rijksscholen delijk sterker dan hun broert- nemen, jes en met knappe goals van Finale kernreeks: Frank Heirbout 3, Thuur Spionkop KSV-Rijksscholen Canfeyn 2, Filip Heirbout, De Temse 2-5 (n.v.) Block Johan en Noens Fran- Dat de finale van de kern- cky toonden zij zich duidelijk reeks een bijzonder aantrek- sterker dan De Zeehond die kelijke wedstrijd ging worden Begrijpelijk ook, als men bracht. In de open reeks waar weet dat ploegen als Verhui- de samenstelling van de ploe- zingen Hoskens, Vrienden- gen volledig vrij was kregen kring, Rijksscholen en zeker we een finale voorgeschoteld niet te vergeten de spionkop tussen vriendenkring en ver van KSV zich hadden weten huizingen Hoskens terwijl El- te plaatsen voor de grote fina- versele en MS Frituur Josée le. Voor het echter zo ver was hier mochten strijden voor de mochten de «mindere Go- derde stek. den» tussen de lijnen komen Beloftenreeks: om hun troostingswedstrijd af in de beloftenreeks speelden te haspelen in de kern of be- FC Kramp II en FC Schrij- loftenreeks. De ploegen wer- berg voor de rode lantaarn, den immers door het komitee Het was uiteindelijk FC van de beker van Temse on- Kramp II dat de fiere eige- der leiding van sportfunktio- naar Werd van dit kleinood naris Erik Vermeulen en door een 2-3 nederlaag tegen Theo Van der Biest na hun de jongens uit Belsele. Voor voorronden ingedeeld voor Schrijberg scoorden Luc deze finaledag in een kern- Dhooghe, Jo Zaman en Peter reeks en een beloftenreeks. Van der Poorten terwijl bij van Temse tegenover elkaar enkel langs Marino De Kerf was op voorhand reeds voor- (3) en Didier De Busschere spelbaar. Beide ploegen had wat konden tegenscoren. den immers in de reeksen en De finale van de beloften- halve finales hun tegenstan- reeks tussen de Palm Boys en der op werkelijk schitterende Handbalclub Attila was er manier gedomineerd dat het een om duimen en vingers af zelfs heel moeilijk werd om te likken. De handballers na- een uitgesproken favoriet men in de eerste helft de maat naar voor te schuiven nu ze van de Palm drinkende broe- tegen elkaar in het strijdperk ders en scoorden tweemaal moesten komen. De Rijks- langs Erwin Buytaert en zijn scholen stond bij de wedders «broertje» Pascal. Voor de wel met de meeste noteringen Palm-jongens had Hugo De achter hun naam maar daar- Gendt natuurlijk het gevaar tegenover stond dan weer dat zien afkomen en net voor de de spionkop van KSV als rust zette hij zijn maats op het nieuwkomer minder gekend goede spoor. Rust 2-1. Na de was en zodoende hun «ge- pauze nog meer goed werk heim wapen» de «Pee» Ver- van Hugo De Gendt want hij cauteren naar hartelust kon- deelde de beslissende voor- den uitspelen. doelman Maes al veel beter was en hij met volle teugen geniette van het sukses. De open reeks: In de open reeks van de beker van Groot-Temse kwamen nog twee wedstrijden aan bod. De troostingswedstrijd voor de derde plaats tussen Elversele en MS Frituur Josée was voor de fritjongens eer der een formaliteit. Luc Bols- sens en Ronny De Beule haakten het hek van de dam terwijl in de tweede helft de schaapjes als een Jean-Marie Engels 2, Mare Maes, Dirk Maes en Ronny De Beule de zege veilig stelden. Voor El- versle konden Bert Emma nuel, Guy Baetens en Guy De Vos wel tegenscoren maar dan was de derde plaat reeds in het bezit van MS Frituur Josée. Finale open beker: Verhuizingen Hoskens-Vrien denkring 2-4 De finale in de open reeks heeft eigenlijk niet gegeven wat er van verwacht werd. Hiervoor waren de zenuwen te gespannen langs beide zij den Vooral Verhuizingen Hoskens haalde niet het peil dat we van hen gewoon zijn terwijl vriendenkring met en kele harde tackels direkt liet zien dat ze niet naar sporthal Temsica afgezakt waren om zonder beker terug huiswaarts te keren. De St.-Niklase ploeg kwam via Guido Lau- reys dan ook vrij vlug op een 0-2 voorsprong ondanks het goede keepingswerk van An tonio D'Aquisto. Net voor de pauze dan toch een flits van Verhuizingen Hoskens via de al even flitsende Raf. Sciacca die zo zijn ploeg in de wed strijd hield. Rust 1-2. Toch zouden de verhuizers na de rust opnieuw hun achterstand zien aandikken toen Kris De Wolf keihard Antonio d'A- quisto te grazen nam. Het spelbeeld dat nu nog wat ru wer werd en nog nauwelijks door scheidsrechter Cornelis in bedwang kon worden ge houden bleef aanhouden en nadat Mare Oste Verhuizin gen Hoskens had weten terug te brengen tot 2-3 was het hek helemaal van de dam toen Guido Laureys na een al of niet begane overtreding voor 2-4 kon zorgen. De fel prote sterende Verhuizingen Hos kens delegatie kon niet ak koord gaan met de beslissing van scheidsrechter Cornelis die het doelpunt valideerde zodat deze laatste enkel nog het laatste fluitsignaal restte in deze wedstrijd die dan ook eindigde in mineur. Toch waren op de prijsuitrei king even later alle gemoede ren bedaard zodat elke ploeg keurig zoals het hoort om de verworven beker kwam bij sportfunktionaris en grote be zieler van deze beker van Groot-Temse. Erik Vermeu len. Voor alle duidelijk geven we nog eens de volledige uit slag van deze zevende beker van Groot-Temse. Open reeks 1. Vriendenkring. 2. Verhui zingen Hoskens. 3. MS Fri tuur Josée, 4. Elversele. 5. New York tebo. Rekreatieve reeks I. Rijksscholen Temse. 2. Spionkop KSV. 3. Buren sportdienst, 4, Tornado. 5. Palm Boys (winnaar beloften reeks). 6 HC Attila. 7. FC Kramp I. 8. De Zeehond. 9. FC Schrijberg. 10. FC Kramp II. Mare Stevelinck n KAY zetten uit naar Willy Van Zoals gezegd nam de Spio nkop een geweldige start en via het magistraal benenwerk van Jerry Vercauteren (de Pee) en het doorzicht van coach Roland Kokkelkoren (De Kokkel) kon Dirk Vol- ckerick vrij vlug de stand ope nen. 1-0. Doch de Rijksscho len die beroep deden op Piet Abbeel en hiervoor zelfs Staf Arbijn opofferden sloegen ongenadig terug via eerstge noemde zodat de bordjes te rug in evenwicht kwamen. Niet voor lang echter want Dirk Lissen kon met een mooie solo de Spionkop terug aan de winst brengen. Dolle vreugde natuurlijk bij deze jongens die hun in de zaal aanwezige sponsors van gare- ge Temo, Houtshop Van der Gucht en Snijkers (Nopri) op deze manier dankten voor het Zaalvoetbal. De Beker van Temse was niet voor ZVC Hoskens. Het behaalde de tweede jn hen gesle|de vertrouwen. plaats (dw) Toch kreeg de Spionkop net voor de rust nog een koude douche te verwerken. Een ogenblik van onoplettendheid werd door Piet Abbeel van Rijksscholen genadeloos af gestraft zodat de rust bereikt werd met 2-2 cijfers. De span ning was natuurlijk nu te snij den in de tweed helft. Om beurten gingen de ploegen f hun kans maar telkens bleven de doelmannen onberispelijk. Ivo De Pauw voor Rijksscho len en Roland Maes voor Spionkop. Deze laatste speei- de zelfs van bij de aanvang met een verstuikte bovenarm, die naarmate de wedstrijd vorderde alle dienst weigerde. 2 min. voor tijd kreeg de Spionkop dan de gelegenheid om de winninggoal te scoren maar het schot van Dirk Vol- ckerick werd door Lieven Bo gaert tegengehouden met de rug zodat de verlengingen uit sluitsel moesten brengen. In de bijgevoegde tijd bleek de Spionkop na het lange sei zoen, kampioenschap. Euro pabeker. beker van België en nu beker van Temse, fysiek minder dan de Rijksscholen zodat deze laatsten langs Piet Abbeel 2 en Gert Vercaute ren de overwinning nog kon den behalen. De Spionkop van KSV dus in zak en as na dit (te) zware verdikt. Toch was het een erg glunderende Luc Volckerick (PR) die ons te woord stond na deze finale. «Onze ploeg ging vandaag door een gebrek aan fysieke kracht ten onder», waren de zeer toepasselijke woorden die Luc kon uitbrengen De «Kokkel» daarentegen dankte nog eens elkeen uit Temse die bijgedragen had aan dit suk ses vooral de sponsors cn de mensen uit Temse die hun kippen gekocht hadden. Met de magische woorden: «tot ziens op KSV» verlieten we Zaalvoetbal in Temse. De Rijksscholen waren de winnaars ^c zingende formatie van de van de rekreatieve reeks (dw) Spionkop terwijl de arm van VOLLEYBAL mi eoo- iie start burg en Sint-Nh Zaalvoetbal. In Temse won Z.V.C. Cremerie Chanlal de finale van de beker (dw) Temse afdelinj Siklaas), e). FC tekene), (Sint-Né ieuwkei is (Sint- Jostbetf Ruiter* Sama- Wem- ].C. Real isteri René. 3 an Den (i. Van ilsen, 9 m Hum Voor de derde maal werd te Temse een competitie voor recreatieve volleybalploegen uitgeschreven. Negen ploegen schreven hier voor in en 'verbonden' zich ertoe om gedurende 2 maand wekelijks een partijtje volley bal te spelen. Dat het niet zomaar een partijtje zou zijn konden we reeds vermoeden aangezien er een aantal nieu we ploegen waren komen op dagen en aangezien de reeds gekende ploegen aan verster king hadden gedacht. Ook nu weer werd het recrea tieve aspect benadrukt door het feit dat er per ploeg min stens één dame op het veld moest staan en er geen com petitiespelers mochten deel nemen. Eerst zou er een voorronde worden gespeeld waarin iede re ploeg uitkwam tegen al de anderen zodat er acht wed strijden dienden gespeeld te worden. Dit gaf dus volgende resultaten: Klassement na kompetitie- ronde (voor play-offs) V.C. Graaftex Krachtbal - Erica V.C. Anoniem Gemeentepersoneel K.W.B. Centrum Duvels V.C. Sailing K.W.B. Tielrode Kontakt Jeugd Aan de hand van deze klasse ring werd een indeling ge maakt in twee reeksen: Reeks 1: de kernreeks Reeks 2: de beloftenreeks Aangezien twee ploegen ver stek moesten geven voor deze play-offes telde reeks één, vier ploegen en reeks twee, drie ploegen. Deze eindronde werd ge speeld op zondag 19 juni 1988 in sporthal Tilroda en gaf. alvast in reeks één. zes span nende ontmoetingen waarin geen enkele ploeg van plan was om de tegenpartij ook maar één duimbreedte toe te geven. In de openingswedstrijd kreeg men reeds de eerste verras sing aangezien V.C. Anoniem tegen kandidaat winnaar V.C Graaftex won met 2-0 en Krachtbalklub (Erica) teeen het Gemeentepersoneel ook met 2-0. Bij het volgende ontmoeten stonden beide winnaars en beide verliezers tegenover el kaar wat een overwinning gaf voor V.C. Graaftex met 2-0 tegen het Gemeenteperso neel. maar een zeer spannend verloop tussen Krachtbalklub (Erica) en V.C. Anoniem-dat uiteindelijk werd gewonnen door Krachtbalklub met 2-1. Setstanden: 9-15 15-4 15- 12. Dit gaf echter dat V.C. Anoniem toch nog één punt in de wacht sleepte zodat Krachtbalklub niet voldoende had aan één punt doch de wedstrijd_diende te winnen. Zo gezegdzo gedaan, met als laatste wedstrijden Krachtbalklub - V.C. Graaf tex (2-0) en V.C. Anoniem - Gemeentepersoneel (2-0). In de beloftenreeks was het een makkie voor KWB Cen trum dat beide wedstrijden won met 2-0 cijfers. Al bij al kunnen we dus terug bliken op een geslaagde com petitie die. misschien een beetje onverwacht, werd ge wonnen door nieuwkomer Krachtbalklub (Erika) die te vens de wisselbeker over neemt van het Gemeenteper soneel die dit jaar de kans liet gaan om hem (na reeds 2 maal te hebben gewonnen) defini tief te kunnen behouden. Volleybalklub VC Buggen- stond erop de volleybalklub in hout heeft tijdens het seizoen de bloemetjes te zetten. De 1987-1988 de kampioenentitel ploeg behaalde de titel met bij de reserven in de wacht ge- zeven punten voorsprong op sleept. Het gemeentebestuur de tweede. Het bestuur en de wou de traditie behouden, en speelsters werden verwei- Nog maar pas is het derde mini-volleybaltornooi achter de rug en Snuffel Grembergen is reeds volop gestart met de organisatie van het zaaltornooi dat betwist wordt tijdens het weekeinde van 27-28 augustus. Op zaterdag 27 augustus wordt er gespeeld door dames- ploegen uit eerste en tweede provinciale. Op zondag 28 augustus is het dan de beurt aan de damesplocgcn uit derde en vierde provinciale en B-teams uit eerste provinciale. Aangezien er slechts 2 terreinen voorhanden zijn in de sporthal van de Gemeentelijke Jongensschool kunnen maximum 10 ploegen per speeldag deelnemen. Wie er nog wil bij zijn kan nu inschrijven want vooral voor zaterdag zijn de plaatsen nu al beperkt. De uiterste datum voor inschrijving is 5 augustus bij Hans Van Aerschot. Kerkplein 19. 9330 Dendermonde. Voor meer informatie zelfde adres of telefonisch op het nummer-052-21.67.48. Het inschrijvingsgeld bedraagt 600 fr. Vóór 22 augustus krijgen de deelnemers een gedetailleer de tornooiregeling toegestuurd. EVA komd door burgemeester De Landtsheer. Schepen Mare Hevmans legde de nadruk op het belang van de kompetitiesport. Toch was hij verbaasd te vernemen dat deze damesvolleybalklub ge leid werd door heren, maar hij had zeker Karine Aude- naerdt uit het oog verloren... Hij haalde een ware verkie zingsstunt uit. Toen hij de ploeg uitnodigde ee;. wed strijd te spelen tegen de ploeg van het gemeentepersoneel. Voorzitter Chris Van Dam me. trainer Hugo Thien- pondt. kapitein Greet Marien werden met een herdenkings schotel bedacht. De club is duidelijk aan vers bloed toe. Ze heeft in het Waasland ver sterking gezocht en gevon den. Christa Wielandt en Lin da Lasa, allebei 24. komen van Sinda. Terwijl Franqois Biesbroeck ex-Real Testa Lo keren. vanuit het Brusselse naar Buggenhout komt afge zakt. Eén speelster verlaat de klub: Lieve Mertens trekt naar de Aalsterse Kangoe roes. Na door het gemeentebestuur in de bloemetjes te zijn gezet, heeft de leiding van de club in blok ontslag genomen. Voor zitter Chris Van Damme, die zich niet langer kan vereen zelvigen met de klub. wou in een vergadering orde op za ken stellen maar kreeg bij de overige bestuursleden geen voet aan de grond. Toen hij zijn ontslag aanbood, volgden Eddy De Vos en Karin Aude- naerdt zijn voorbeeld, zodat de klub met een ontslagne mend bestuur opgescheept zit. Chris Van Damme zag het niet meer zitten, toen bepaal de speelsters een gebrek aan inzet voor de klub toonden. De vraag rijst hoe men dat misnoegen gaat opvangen. El ke klub moet over een scheidsrechter beschikken, zoniet wordt de ploeg uit kompetitie genomen Be schikt de ploeg o\er voldoen de financiële middelen om een scheidsrechter aan te trekken voor 30.000 fr. per seizoen? Ondertussen verko zen de speelsters onderling Marie-Thérèse De Cock als nieuwe voorzitter. Karin Audenaardt werd ge vraagd als sekretaris te blijven tot haar opvolger voldoende is ingewerkt. Chris Van Damme werd on middellijk aangezocht om zich bij die club aan te sluiten.

De Voorpost | 1988 | | pagina 31