c Voorstellen uittesten STREEKNIEUWS Geen interesse voor kultuurprijs in Erpe-Mere Ruim twintig kunstenaar eksposeren meer dan honderd werken 12 - 8.7.1988 - De Voorpost Aalst Stadspersoneel Aangeworven werden Eliane Van Der Massen en Luc Moens als deurwaarder, Herman Beeckman als keurvakman rang 16, Jules Van Den Neucker en Désiré Van Gijseghem als grondwerker - autobestuurder, Dirk Bal als biezonder ge schoold buizenlegger en Hans Bogaert als handlanger-dienst- knecht. Bevorderd werden Roland De Cock als werkmeester - garage smidse, Ronny Van Vaerenbergh tot brigadier signalisatie, Maurice Ledegem tot kantonnier, Marcel De Block tot briga dier drukkerij, Julien De Lange tot bijzonder geschoolde onderhoud, Jurgen Goossens tot handlanger badman en Simonne Provost tot bureauchef. Ongeval Op het kruispunt Oude Dendermondsesteenweg Bredestraat botsten de personenwagen bestuurd door Chantal Heyvaert, de vrachtwagen bestuurd door AloTs Van Rossem en de fietsers Gertrude Hermays, Philippe en Jozef Verbestel. De 17-jarige Gertrude en de 18-jarige Philippe werden licht gewond. Baardegem Parochiefeesten In de parochiezaal en pastorietuin op woensdag 20 juli te 10 u plechtige mis en te 15 u. Sint-Margareta-Ommegang. Daarna parochierestaurant (friet en mosselen, varkensvlees, koffie, pannekoeken) en in de pastorietuin folkhappening en rustige muziek. Na de ommegang ook optreden van de Koninklijke Harmonie. Op vrijdag 22 juli superbelotting te 20 u. en op zaterdag 23 tweede Barbie-Kjue TD met DJ Ron Van Brabant van Radio Mi-Amigo in de parochiezaal Barbecuehapjes in de pastorie tuin waar gezellig café. Op zondag 24 parochierestaurant van 11u30 tot 14 u. en vanaf 17 u. Gezellig openluchtcafé vanaf 20 u. met «'t Klein Muzieksen» van Gijzegem in Oberbayemstijl. Herdersem Guldensporen Het Davidsfonds viert het Feest van de Vlaamse Gemeen schap op zaterdag 9 juli met te 18u30 een eucharistieviering in de kerk met homilie door Pastoor Bosteels, proost. Daarna diamontage «Lied van mijn land», «Brugge, die Scone» en «De Gentse Floraliën». Foto's en montage door E.H. Herman Bosteels en Roger De Witte. Inkom 50 fr. «Lied van mijn land» is een montage met liederen van Anton Van Wilderode gezongen door Miel Cools en De Vaganten. Parochiaal Centrum Omwille van verlof zal het Centrum gesloten zijn tijdens de weekends 23-24 juli en 27-28 oogst Tijdens de zomermaan den ook op zondag van 14 tot 19 u. Voor begrafenismaaltijden blijft het echter beschikbaar. Info: Grote Baan 144, tel. 053- 77.86.74 of in het centrum zelf 053-77.41.14. Centrumfeesten In en rond het parochiaal centrum happening Vrijdag 12 oogst te 20 u. belotting met 3000 fr vooruit plus inleg en beker. Naturaprijzen verloot onder de deelnemers. Vanaf 20 u. café-chantant in het Jeugdhuis. Op zaterdag 13 oogst te 19u30 T-Dansant met Holi-T-Day. Op zondag 14 vanaf 12 u. gezinsmaaltijden en restaurant en te 19u30 6e uitgave van de Centrumkwis. Op maandag 15 oogst gezinsmaaltijden vanaf 12 u. en restaurant vanaf 15u30 kaas- en wijnavond. Verder Weinstube, ijssalon en tombola. Meldert Parochiecentrum Ontvangen u dit weekend: Jos en Patricia Lambrecht. Vol gend weekend op zaterdag 16, Edward Van Den Broeck en op zondag 17 Willy Vermoesen Bloedinzameling Ook nieuwe donors welkom op de bloedinzameling aanstaan de dinsdag 12 juli in zaal «Bij Herman» van 18u30 tot 20u30. Naar Luxemburg Met ACV-CM-Meldert op zaterdag 20 oogst naar Echternach, Vianden en Clervaux. Koffiepauze te Bastogne, middagmaal te Echternach (vrije keuze) en stadsbezoek Terug via Vian den en Clervaux. Thuis rond 22u30. Prijs: 400 fr., kinderen tot 12 jaar 350 fr Inschrijven tot 15 juli bij een bestuurslid. Aantal plaatsen beperkt. Tentoonstellingen In het Kultureel Centrum Affligem tijdens het weekend in zalen A werken van Edgard Dumoulin en Paul De Coninck tot en nement met 17 juli, en in de kunstkelder de Lombeekvrienden Aalst. Jeugdhuis De Klub trommelde iedereen op mor een barbecue en mor diverse AaUl yeel beiangMuing voor het razend knappe stuntwerk (a) volksspelen (a) Tijdens de laatste algemene vergadering van de gemeentelijke kulturele raad is gebleken dat de verenigingen weinig of geen belangstelling heb ben om zich kandidaat te stellen tot het bekomen van de jaarlijkse kultuurprijs. Waar men vorige jaren nog moest overgaan tot een stemronde om de laureaat te kunnen aanduiden, heeft men het deze keer moeten stellen zonder kandidaten zowel voor wat de persoon als de vereniging betreft. Het beperkt bestuur wist evenmin raad met deze verwarrende situatie wat zelfs leidde tot onregel matige voorstellen. Geen enkele vereniging van Erpe-Mere had een voorstel ingestuurd zo dat men «kandidaat loos» naar een andere oplossing moest zoe ken Een suggestie werd gedaan om de prijs toe te kennen aan de gemeentelijke open bare bibliotheek wat nu ook niet de juiste oplos sing was. Mensen of in stellingen lauweren die voor hun «kuituurjob» betaald worden en bo vendien geen lid zijn van de GKR is nu niet bepaald een aanmoedi ging en nog minder eerlijk ten overstaan van diegenen die zich gedurende jaren be langloos inzetten voor de gemeenschap. Als alternatief trachtte sekretaris De Langhe dan toch een andere op lossing te zoeken om de prijs evenwel toe te ken nen. Om die reden ba seerde hij zich op de aanwezigheden van de afgevaardigden en deed hij de vaststelling dat de voorbije vijf jaren 17 algemene vergaderin gen plaats grepen. Tij dens deze periode heb ben vier verenigingen maximaal aantal keren aanwezig geweest: VOBKW, KVLV Bam- brugge, Civiele Be scherming Bambrugge en de Heemkundige Kring Erpe-Mere. Zo stelde men voor om hieruit de twee kandi daten te lauweren en dit bleek al vlug niet voor grote problemen te zor gen want F, Segant van de VOBKW had reeds vroeger de prijs ontvan gen evenals de heem kundige kring en kwa men dus niet meer in aanmerking. Uiteinde lijk waren de aanwezige afgevaardigden ak koord om de kultuur prijs 1987 toe te kennen aan afgevaardigde M. Van Cauter van de KVLV Bambrugge en als vereniging kreeg de Civiele Bescherming van Bambrugge de eer. De lauwerkransen en het daaraan verbonden bedrag gaan dus allebei naar de deelgemeente Bambrugge. Het is dus niet alleen schijnbaar moeilijk om de verenigingen regel matig naar de A.V. te krijgen maar even moeilijk om kandidaten voor de kultuurprijs te vinden. Tenslotte was er ook nog een voorstel, op ini tiatief van de afgevaar digde VTB-Burst, om in samenwerking met de gemeentelijke sport raad deel te nemen aan de Gordel rond Brussel op 4 september a.s.. De deelname van Erpe-Me re zou bestaan in een gezinswandeling van •14 km en men zou om 9 uur vertrekken. Voor technische gegevens wacht men nog op een definitieve beslissing want men zou verschil lende opstapplasen voorzien. Meer gege vens zullen later ver strekt worden na de kontakten met de sport raad. De verenigingen zullen echter tijdig ver wittigd worden voor wat betreft de wijze van inschrijven en alle an dere informatie. JV Fi Paraffinement '88 Moorsel Naar Zaïre Broeder J Vermoesen uit de Kokstraat is terug te Moorsel. Einde juli vertrekt hij echter weer naar Zaïre. Tijdens het komend weekend wordt in kerk en kapel een omhaling gedaan voor zijn werk op de missiepost. Naar Lourdes Van 25 juli tot 1 oogst met het vliegtuig samen met Pater Edgard naar Lourdes. Inschrijven bij P. Edgard. Aktie «Langzaam Verkeer Rozendreef» Een paar maanden terug kwam dr. Andreas Verleysen met een uitgebreide delegatie van de buurt van de Rozendreef met een petitie naar het kabinet van de burgemeester. Gevraagd werd dat er maatregelen zouden worden getroffen om de Rozendreef, een quasi kaasrechte weg met een degelijk wegdek, minder verkeersonveilig te maken. Vooral dan voor zwakke weggebruikers met inzonderheid de jongeren. Een weg die duidelijk noodt tot snel rijden en waar de sporthal Ten Rozen supplementaire drukte meebrengt. Reeds een tijdje geleden kondigde de vzw Paraf aan tijdens de zomermaanden vooral de uitbouw van de galerij ter harte te zullen nemen. Zo stelde mening Paraf Frida Van de Winkel en Ilse Van Eepoel ren echl voor aan een groot en waarderend publiek en ke kijk die je krijgt op een Dikke van mocht ook Emiel Sercu zich verblijden in een werk in volle ontwikke- ruime publieke belangstelling. De kalender '88 belooft bovendien nog een aantal schitterende Nieuwsgierigheid eksposities. De grote Oostvlaamse '88'. Rotary Club Dender- doorbraak wil Paraf ook monde, Humo en Boule nog deze zomer forceren; d'Or werden aangezocht dit via het opzetten van een a's sponsor Een be grote groepstentoonstel- schermkomitee werd opge- ling. Daartoe zullen 23 ge- richt. Zoals steeds gaven diplomeerde kunstenaars "belangstellenden" hun "be- uit het akademiejaar '86- schermingmaar schitter- '87, van de akademies van den de "beschermers van Aalst, Dendermonde en ons maatschappelijk leven' Sint-Niklaas, op 'Paraffin- grotendeels door hun ge- n 10 juli tot brek aan 'belangstelling'. 21 augustus a.s., samen De direkties van de akade- meer dan honderd kunst- mies van Aalst, Dender- werken aan het publiek monde en Sint-Niklaas voorstellen. stelden welwillend lijsten 'Paraffinement'88' krijgt ter beschikking van de af zijn verloop in de galerij en gestudeerden van het aka- in de bovenzaal van 'Paraf demiejaar 86-87. Willy langs de Dendermondse- Van Hove en Patrick Meir- steenweg 6 te Lebbeke. te gingen dan uiteindelijk op pad doorheen het Land Professionele aanpak van Waas en de Dender- Drie maanden geleden streek en konden na 21 reeds begon het Paraf- dagen een keurlijst van 23 team aan de voorbereidin- gekontrakteerde kunste gen van 'Paraffinement naars voorleggen. Paraf werkte hier alweer volgens het geijkte procédé: 'Een professionele aanpak, ge koppeld aan een nooit afla tend enthousiasme van een gedreven amateur'. Steenhaut (Aalst), het eso- terisme van Ingrid De Vol der (St.-Niklaas) en de op- Paraf mag overigens fier rijke eerste steen is ge- klaas), klassiek degelijk zijn om in de relatief kleine weest. Het kunstenaar- werk van Benny Luyckx gemeente die Lebbeke toch schap wordt echter telkens (St-Niklaas). Robby Van is. de telgen van drie stede- gezien als een levenslange Goethem (Sint-Niklaas) en lijke akademies samen te leertaak Edmond de Gon- Freddy Van Ranst (Bor- krijgen. Het interessante court schreef: 'Leren zien nem), de kaleidoskopische aan deze ekspo is naar de is de kunst die het moei- mobielen van Conny De ling van de organisato- lijkst te leren is en de lang- Mayer (Stekene), de avant- echter vooral de unie- durigste studie vergt'. De garde van Johan Jacobs beschrijft (Mazenzele), de speelse •raffinement' als 'verfijnd- prenten van Anja Van Im- heid, verfijnd effekt. ver- pe (Haaltert), het stylisme lijnde vormgeving'. van Veerle Van Gehuchten (St.-Niklaas) en Nadja Nieuwsgierigheid is mis- Diversiteit -. - schien wel de grootste Opmerkelijk bij het bekij- drijfveer geweest achter ken van de getoonde wer- het 'Paraffinnement'-idee. ken is de veelzijdigheid in merkelijke vernieuwing Hoe evolueert een kunste- genres Avant-garde en van Marc Van Hove (St.- naar op zoek naar een ei- klassiek staan broederlijk Niklaas) en Jozef Moerloos gen artistieke identiteit, naast elkaar. Paraf belooft jr (Temse). Het loont dus nadat hij of zij de akademi- ons knappe glasramen van beslist de moeite! sche kennis heeft ver- Patricia Bomauw (Dender- Verheugend is ook de aan werkt? Hoe groot blijft de monde), keramiek van Da- wezigheid van een vrouwe invloed van de leermeester niëlle De Backer (Gent), In- lijke meerderheid onder de op de leerling? Hoe ziet het grid Mertens (Kerksken), eksposanten. Een kwanti- 'work in progress' eruit Jennie Pieters (Dender- tatieve overwinning waar één jaar na het behalen van monde), Annelies Slab- het kwalitatieve peil het diploma? 'Paraffine- bynck (Rotselaar) en Peg- geenszins onder lijdt, ment' wil dan ook een ka- gy Wauters (Aalst), ge- Het '88' toont al duidelijk leidoskopisch beeld vor- droomde landschappen de bedoeling van de orga- men van 23 zoekende kun- van Marie-Louise De Cau- nisatoren. Inderdaad, vol- stenaars op pad naar het wer (St.-Gillis-Waas), Ur- gend jaar wil Paraf deze eigen 'kunstideaal'. bain Van Duyse (St.-Gillis- tentoonstelling zo moge- Oscar Wilde, één van de Waas), An Reynvoet (Loke- lijk nog grootser aan pak- absolute meesters van het ren). Frans Heymans ken. Lebbeke gaat hoedan- raffinement, schreef reeds: (Buggenhout) en van de ook een kunstzinnige zo- 'De Kunst begint eerst enige Lebbeekse vertegen- mer tegemoet, daar, waar de nabootsing woordiger Pieter Ringoot, De ekspo gaat door in de eindigt.Michelangelo zoete romantiek van Ma- benedengalerij en in de bo- Buonarotti voegde daar- riëtte De Kerf (Sint-Ni- venzaal van Paraf, Dender- aan toe: "Men maakt kunst met het hoofd en niet met de handen' Gesprekken met de eksposerende kun stenaars verduidelijken dat de akademie voor hen een noodzakelijke en leer- mondsesteenweg 6 te Leb beke Openingsuren: op vrijdag van 18 tot 20 u op zaterdag van 16 tot 20 u., op zondag van 14 tot 20 u Het kreatief bekijken en kritisch observeren van de meer dan honderd kunst werken kan gebeuren met behulp van een uiterst ver zorgde en geïllustreerde 'Paraffinement '88'-kata- loog. Pierre Van Rossem Berlitz opent nu ook een school voor hostessen in Gent. Vanaf oktober wordt er een dagkursus gegeven. Voor meer informatie The Berlitz Schools of Languages of Benelux, Meircenter 21 te 2000 Antwerpen (03 232.54.19). Van 23 september tot 2 okto ber organizeert het Instituut voor Kreatieve Opvoeding een tentoonstelling met origi neel werk van de onlangs overleden Nederlandse kun stenaar Anton Pieck, De ten toonstelling heeft plaats in de IKO Galerij in de Dr. Vermis- senstraat 6 te Hoogstraten. De delegatie stelde toen als uiterste datum voor be handeling van dit pro bleem 1 juli. Uitgerekend verleden vrijdag 1 juli zou dan ook aktie worden ge voerd in de buurt van de sporthal. De speelse akti- viteiten van de namiddag vielen gewoon in het wa ter, letterlijk en figuurlijk dan toch. Voor de avond- zitting kwam veel volk op dagen. Dermate veel dat het zaaltje waarin dia's en een videofilm werden ver toond veel te klein was zodat de bespreking ach teraf dan maar in open lucht moest plaatshebben. Waarna dan Kamiel en de Kamillekes samen met een disco-bar zorgden voor animatie. In Aalst is kar naval inderdaad nooit ver weg. Tussen het ganzen bordspel met verkeerssi tuaties en het ludiek buurtfeest zorgde het buurtkomitee «Aktie- groep Langzaam Verkeer Rozendreef» voor een vi deofilm van de vzw Lang zaam Verkeer met kom- mentaar van Peter Van Se- venant waarbij de «straat» wordt vergeleken met «de huiskamer». In een huis kamer zijn tal van funkties mogelijk. De Rozendreef is echter een straat waar een aantal funkties afge remd worden. Een straat waarvan de leefbaarheid wordt beknot. Burgemeester De Kerpel had dan ook aan politie- kommissaris Van Vaeren bergh, de verantwoordelij ke voor de verkeerspro blematiek, de opdracht ge geven de acht vragen door het komitee via de petitie gesteld ter plekke te on derzoeken en op hun haal baarheid te testen. Dat deed de kommissaris in derdaad. Hij verduidelijk te zijn betoog met een aantal dia's die de situatie illustreerden. Ook de ver- keerskommissie zou deze problemen behandelen doch de agenda ervan was dermate overladen dat de materie naar september werd verschoven. «Niet zo erg», zegde de kommissa ris. «Daarmee heeft men tijd om een experiment uit te testen». Een verkeers- sas aan de parking van sporthal Ten Rozen zou daarbij centraal staan. Voorstellen In de Rozendreef zijn door het instellen van half- maandelijks beurtelings parkeren en het parkeer verbod aan de sporthal al le snelheidsremmende ele menten weggenomen. De kommissaris stelt dan ook voor er weer in te bouwen. Aan weerszijden zouden alternerende parkeerstro- ken worden ingebouwd en op 30 m van de ingang van de sporthal zouden ver keersgeleiders komen. En Den Aalst. Aan de hand van videobeelden werd het publiek gewezen op de verkeersveilig heid in de Rozendreef (a) ter hoogte van de Kruis straat zou een witte lijn worden aangebracht zodat geparkeerd mag worden, er in de bocht niet meer LH

De Voorpost | 1988 | | pagina 12