«Jean raket» is terug! m i, Gert De Herde van Hemaco naar Avanti Brugge ïi. m ijs Beroepsrenners te St.-Niklaas Vroege vluchters moesten kapituleren y Jan Bogaert: «Dubbele publiciteit» Denderbelle, Wieze, Opstal en Baasrode in één tornooi De Voorpost - 8.7.1988 - 17 2St bijl) srlaree ig voa De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05121.4160 WIELRENNEN ilon bij jeugdh jeugdlt 2 juli Dvermo gen en tn bij ft Vennel 55+ en K Klapt Ditmaal leek er voor de in middels al 57ste uitgave van de grote prijs «Stadsbelan gen» geen vuiltje aan de lucht toen de B.W.B.-afgevaardig den de ruim 120 deelnemers de weg konden opsturen. Alle seingevers op post en de paar den veilig achter de schrik draad zodat er ditmaal geen ongewone oponthouden aan te pas kwamen. Voorzitter Hilaire Blommaert had echter samen met ondervoorzitter Werner Verniers en secretaris Roland De Vis geopteerd voor een nieuwe omloop na het bijna dramatische voorval van de 56ste uitgave En het dient gezegd dat de nieuwe omloop waarvan de renners er 14 van moesten afleggen om aan 160 kilometers te ko men veel beter was dan deze lan 12 maanden terug. Veel :hte stukken en weinig :hten, de heren profs wre- zich natuurlijk derhalve de handen toen de eerste iloop achter de rug was. Wij van onze kant waren niet zo zeker van de goede afloop want na de debacles die we de laatste tijden gezien hebben van de profs die het met de beroepsernst niet zo meenden leek het lichtlopende parcours een ideaal terrein te zijn voor .een monsterontsnapping. De aanvangsfase leek er al vast op want in de tweede ronde kregen we een drietal dat de makkers in de steek liet. Rob Kleinsman die als laatst ingeschrevene wellicht BASKETBAL vooraan stond in het vertrek, Koenraad van Rooy, ook al tijd wel te vinden voor een monsterontsnapping en Frank Van Den Abbeele toevallig mee met voornoemd duo schoven zo weg en raakten gemakkelijk aan één minuut bonus. Té gemakkelijk want de éné minuut werden er twee en van twee kwam drie... Terwijl bij ons het angstzweet reeds in de handpalmen stond omdat we toch hoopten dat we geen heruitgave zouden krijgen van Belsele zo'n goe de maand geleden deden die duivelse demaranten er nog een schepje bovenop en ja hoor de vijf minuten voor sprong was in de vierde ronde een feit. Denderende finale De groep die tot dan toe zich niet bijster veel met de zaken had bemoeid, zag blijkbaar deze maal de ernst van de situatie in en bij het ingaan van de vijfde ronde kwam er dan toch enige reaktie los me de omdat er in deze groep er zich een paar heerschappen bevonden die een stel snelle turbo-benen aan hun lijf heb ben zitten en die wel weten waar de eindmeet juist ge trokken ligt. Denken we maar aan Marnix Lameire van A.D.R.. Johan Capiot, al dan niet met Lomme Driessens. en natuurlijk ook de bijna voor eigen volk rondrijdende trots uit Temse Janneke Bo- gaert van Intral Renting. Toen we vertegenwoordigers van al deze ploegen vooraan in de spits zagen komen rijden maakte het angstzweet plots plaats voor een gezonde blos op onze wangen want de strijd laaide weer in alle hevigheid over. Zo hard zelfs dat een flukse wolkbreuk niet kon verhinderen dat bij het ingaan van de 7de ronde de drie leiders er aan waren voor hun moeite. Lang bleef het niet windstil op de grote markt van Sint-Niklaas en in het pe loton want nauwelijks was de hergroepering een feit of daar ging de Nederlander Patrick Tolhoek samen met de Belg van Steenwinckel de kat de bel aanbinden. Doch deze eens zo veel belovende Bel- gië-Holland reikte niet verder dan de aankomst en Belsele Dorp want daar volgde een nieuw trio dat het op een loop zette. Hendrik Redant. Noël Seghers en Filip Van Vooren reden inderdaad van voren met zo'n 35 seconden winst op het peloton dat, en dat was nu wel duidelijk aasde op een groepsspurt die door de sterk ste kopman moest afgemaakt worden. Op 33 kilometers van het einde kwam alles nog maar eens samen wegens de juist aangehaalde reden maar toch hadden Filip Cottignies, Chris Scharmin. Jaak Van der Poel, Eddy Haelemeersch. Eddy Van Hoof en een ande re Temsenaar Guy Rooms het niet zo begrepen van dat spur ten en zo en zij probeerden- met hun zessen een verwoede uitval op zoek naar roem. Zes tegen 90, u begrijpt de ver houding was niet zo gelukkig gekozen en met nog één ron de van 14 kilometer te rijden zagen we de kompakte bende, zijnde 100 renners sterk, zich opmaken voor wat wellicht dé spurt van de laatste weken moest gaan worden. Hetgeen vermoed werd gebeurde. De komplete groep bood zich aan ter aankomst waar de talrijke prominenten zich nog net een plaatsje konden bemachtigen tussen de honderden kijklusti- gen. Terwijl de speaker met dienst die beter geplaatst was dan wij. als eerste Marnix Lameire naar voor zag schui ven en ook de al genoemde Johan Capiot zag strijden op de eerste lijn wisten wij op een mindere comfortabele plaats dat er nog iemand in de geburen moest zijn als een Jan Bogaert. En ja hoor, zo wel Capiot als Lameire vielen letterlijk op zo'n 50 meter van de eindstreep stil en wie spurtte er krachtig overheen? Inderdaad sterke Jan. Geen enkele vliegende Hollander zou hem dat nadoen en zijn troetelnaam alle eer aan doend - Jean raket - schoot hij als het ware voorbij zijn opponenten om zo zijn vijfde zege en de tweede deze week na Lede binnen te halen. La meire werd nog wel tweede maar Capiot werd zelfs nog in extremis voorbijgegaan door Johan De Vos. die eveneens verrassend sterk eindigde Mare Stevelinck Wielrennen. Prof. Jan tussen de Sint-Niklase prominenten (ms) Wielrennen. De zegevierende machtsspurt van Jan Bogaert (ms) Basket. Gert De Herde uit Dendermonde (xl) Het gebeurt niet elk seizoen dat een jonge basketspe ler getransfereerd wordt van een provinciale reeks naar eerste nationale. Dat gebeurt het volgend seizoen toch bij Gert De Herde uit Appels-Dender- monde. Hij is een van de eigen produkten van de collegeploeg, die stilaan bekend wordt om haar degelijke jeugdwerking en die uiteraard kan rekru teren uit een groot aanbod van jonge spelers. Het is immers niet de eerste keer dat Hemacospelers furore maken in de nationale basketwereld, maar van provinciale naar eerste nationale «dat is toch nog iets anders. Gert De Herde, geboren in 1970, woont op de Bevrydingslaan in Appels-Dendermonde. Hij liep school in het H. Maagdcollege en begon er op negenjarige leeftijd aan zijn basketbalcarrière. Zyn prestaties moeten de selektieheren na vier jaar spelen opgevallen zijn want toen werd hy voor de eerste keer geselekteerd voor een regionale ploeg. Na enkele wedstrijden bij deze regionale ploegen, werd hy opgeroepen voor de provinciale ploeg. Terwijl hij uiteraard bij Hemaco bleef spelen, was hy in 1983 provinciaal pupil, in 1984 provinciaal miniem, in de jaren 85 en 86 provinciaal kadet en in 1987 provin ciaal junior. Omdat hij ondertussen ook geselekteerd was voor de nationale kadettenploeg, werd hij auto matisch geselekteerd voor de provinciale juniores. In die nationale kadettenploeg speelde Gert van in de zomer van 1985 tot de zomer van 1987. Hy speelde wedstrijden tegen belangrijke teams als Frankrijk, Spanje, Engeland, Duitsland, Roemenië, Hongarije, Rusland enzomeer, zodat hy heelwat internationale ervaring opdeed. Deze nationale kadettenploeg behaalde verschillende grote suksessen. Ze won de tornooien van Lyon en Fléron en nam deel aan het zeslandentornooi in Montargis. In Engeland kwalificeerde ze zich voor het Europees kampioenschap. Gert werd ook geselekteerd om tijdens de paasva kantie met de nationale junioresploeg naar Mann heim te reizen, waar het grootste jeugdtornooi ter wereld plaats had. Als bekroning van zijn jeugdcarrière kwam zyn selectie voor het Europees kampioenschap in Honga rije met een uitzonderlijke ploeg, want het gebeurt niet dikwijls dat een Belgische ploeg zich kwalificeert voor het Europees Kampioenschap. Deze ploeg werd geleid door Frans De Boeck, die tevens head-coach is van de nationale senioresploeg. Gerts basketexploten gebeurden echter niet alleen in het buitenland of op nationaal niveau. Hij zette zich ook volledig in voor Hemaco en hij won daarbij ook driemaal de kardinaalsbeker van het Vlaamse land en hij werd daarbij nog tweemaal gekozen om met de Vlaamse selektie mee te gaan naar de FISEC-spelen in Caen (1986) en Wenen (1987). Ondertussen heeft Gert De Herde er ook al twee jaar opzitten bij de eerste ploeg van Hemaco. Voor volgend seizoen werd hij getransfereerd naar eerste-klasseklub Avanti-Brugge. Daar zal zijn be langrijkste opdracht zijn te spelen bij de Fiba- juniores als diepgaande voorbereiding op een plaats in het eerste elftal. Dat neemt zeker niet weg dat Gert ook zal opgenomen worden in het fanionteam, waarmee hij trouwens de trainingen volgt en waar van hij tot de spelerskern behoort. Gert De Herde heeft vast nog een boeiende sportloopbaan voor de boeg. Na zijn overwinning in St.-Niklaas was het natuurlijk een glunderende Jan Bogaert die ons te woord stond na zijn vijfde seizoenszege. «Allereerst moet ik deze zege toch ook voor een stuk opdragen aan de ploegmaats die het tempo in de laatste ronde samen met de A D.R.-renners hebben hoog gehou den om eventuele ontsnappingen in de kiem te smoren». De spurt zelf dan: «Iedereen keek een beetje naar Johan Capiot maar ik was er ook van overtuigd dat Marnix Lameire een kwade klant zou zijn voor de zege. Ik nestelde mij dus achter deze twee en met een strakke zijwind vielen ze beiden stil zoals dat heet op zo'n 50 meter van de streep. Ik was dan natuurlijk volop gelanceerd en jumpte hen voorbij naar mijn vijfde seizoenszege» aldus Jan Bogaert. De olijke Temsenaar was ook bijzonder gelukkig dat hij zijn sponsor Intral Renting volop in de belangstelling had gefietst deze week. «Maar ook voor de gemeenteraadsver kiezingen is dit goede publiciteit» gekscheerde Jan. want dit is ook publiciteit voor de Gembellijst in Temse waarop ik tijdens de komende gemeenteraadsverkiezingen zal fungeren» aldus een opgewekte winnaar. Met «Jean Raket» zou Gembel dus wel eens hoog kunnen stijgen bij de nakende gemeenteraadsverkiezingen... Mare Stevelinck KAATSEN De kaatsliefhcbbers komen op zaterdag 9 juli a.s. ongetwij feld aan hun trekken te Lebbcke. Op het nieuw uitgelijnde kaatsterrein op de parkeerruimte van het Gemeentelijk Sportkompleks langs de Albert I-straat, wordt dan immers de 3** Grote Prijs Burgemeester Moeyersoon - Ereprijs Schepen voor de sport Germain De Ridder betwist. Voor dit tornooi trekken de organisatoren van kaatsclub XV Denderbelle, die mochten rekenen op de medewerking van het gemeentebestuur en de Gemeentelijke sportdienst. Denderbelle, Wieze, Opstal en Baasrode aan, alle klubs die deel uitmaken van de KNK-Liga Vlaanderen. De wedstrij den van dit tornooi vangen aan te 15 uur. Vanaf 13.30 uur betwisten de pupillen van Denderbelle en Wieze een voorwedstrijd, (pvr)

De Voorpost | 1988 | | pagina 17