Tweede plaats in B.K. stemt Patrick De Wael Gino Bos ritwinnaar in Sint-Gillis-Waas tevreden Jan Bogaert spurt naar vierde zege! Derde zege voor Peter De Vos Peter De Vos in Beveren 18 - 8.7.1988 - De Voorpost CH£OPS_ Wielrennen. Na de junioreswedstrijd in Sint-Gillis-Waas. Danny Daelman met de groeit tui van de Ster der juniores», winnaar Gino Bos en leider Tom Smet met de roze trui (Ir WIELRENNEN Amateurs Juniores Tom De Smedt blijft leider in Oostvlaamse Ster der Juniores Patrick De Wael uit Belse- le-Waas leverde in het Bel gisch kampioenschap een flin ke verrichting en legde beslag op de tweede plaats. Dat hij zo dicht zou eindigen had jo viale Patrick in de verste verte zelf niet verwacht. "In het koersen moet je een beetje meeval hebben en daar heb ik deze keer kunnen op rekenen, zegt de amateur. Toch mag ik van mezelf zeg gen dat ik tijdens de wedstrijd flink heb gepresteerd. Toen er vroeg een leidersgroep tot stand kwam. sloeg ik in pa niek en zette met sukses de achtervolging in. Het was zwaar labeur en achteraf bleek de inspanning een maat voor niets vermits het tot een volledige hergroepering kwam. Toen zich later op nieuw een kopgroep vormde, was ik erbij. Met elf zijn we voorop gebleven. Morecis en Johnny Dauwe poogden te ontsnappen, maar werden door Luc Van De Vel gecoun terd. Van De Vel was on houdbaar. Op een tegenwind is hij weggesprongen We konden alleen toekijken. Hem weer bijhalen was onbe gonnen werk. Hij vloog wer kelijk. Midden in de finale ben ik in de tegenaanval ge gaan. Ik merkte dat er geaar zeld werd. De gelegenheid heb ik benut om de kloof te slaan. Op het laatst naderden er een paar renners. Ik durfde toen niet meer achter mij loe ren en duwde sterker dan ooit de pedalen rond. Na afloop Wielrennen. Sief aan Seis won in Beveren de junioreskoers (Iv) Beroepsrenners in Lede vroeg iemand mij of ik ont goocheld was over de tweede plaats. Verduiveld niet, repli keerde ik onmiddellijk. Voor af had ik voor een dergelijk resultaat mijn handtekening willen plaatsen. Vergeet over igens niet dat er supersnel werd gereden. De gemiddelde snelheid bedroeg bijna 43 km. per uur." Verdienstelijk Patrick De Wael is 22 jaar. Pas twee jaar geleden werd hij lid van het peloton. Hij is dus een late roeping. Van bij de eerste koersen bleek dat hij aanleg had. De Wael boekte vorig jaar een reeks behoorlijke resultaten en ook in deze kompetitie etaleerde hij zich als één van de betere amateurs. Hij nam hoofdza kelijk deel aan het zwaardere werk zoals de Ronde van West-Vlaanderen waarin hij vijfde en de Ronde van Lim burg waar hij negende werd. Brussel-Opwijk leverde een vijfde plaats op. In de Franco Beige reed hij de verkeerde weg op en alleen de Ronde van Vlaanderen viel een beet je tegen. In de Ronde van België vertolkte de Waaslan- der een sterke rol. Meestal evolueerde hij voorin en mits wat geluk zat er in de eind rangschikking een plaats bin nen de tien in. Vorige woensdag - enkele dagen na afloop van de Ron de - zette hij aan te Edingen. "Freddy Helsen had mij ge zegd dat ik het er moeilijk ging krijgen. Ik geloofde hem niet vermits het in feite om een gewone kermiskoers ging. Warempel hij had gelijk. Met moeite kreeg ik de trappers rond. Het speelde mij door het hoofd dat ik een ereplaats in het Belgisch kampioen schap kon vergeten. Boven dien kreeg ik last van een verkoudheid. Dat het uitein delijk in Tongerlo zo een meevaller zou worden had ik niet eens durven dromen, be sluit Patrick De Wael. Waarschijnlijk zet hij nu zaterdag aan te Wanfercée- Baulet. (F..G.) "Ik voelde mij biezonder sterk. Vandaar dat ik van bij het begin initiatieven nam en met de medewerking van twee ploegmaats de basis leg de voor een ontsnapping. We zijn voorop geraakt en geble ven. Belangrijke tenoren als Tom De Smedt en Danny Daelman zijn gevolgd. In de spurt heb ik mij laten gelden, aldus Gino Bos die meteen zijn tweede ritzege behaalde in de Oostvlaamse Ster der Juniores. Hij versloeg Nico Eeckhoudt en Marnix Geerts in de spurt. Danny Daelman, de snelle spurter die was ge tipt als belangrijk kanshebber op de zege, had pech toen zijn versnellingsapparaat het op zo'n vijfhonderd meter voor de streep liet afweten. Hij verloor een beetje terrein maar blijft eigenaar van de puntentrui. Tom De Smedt van zijn kant behoudt de roze leiderstrui. De voorlaatste etappe in deze Oostvlaamse Ster kende een geanimeerd verloop. Er werd. ondanks barre weer somstandigheden erg snel ge reden. Na zo'n vijfendertig kilometer kwam een leiders- groep tot stand onder impuls van een jagende Gino Bos. Hij kreeg Hans De Meester. Nico Eeckhoudt. Koen De Graeve. Marnix Geerts en Frank Van Holderbeke in zijn gezelschap De voorsprong van de leiders groeide stelsel matig. Danny Annaert, Bert Persoon en Dominique Van de Casteele poogden een tegenaktie los te weken maar dat lukte niet Ook Guy De Kee en Mare Schepens gingen even in de spits rijden maar werden dra weer door het peloton gegrepen. Halfweg hadden de leiders een voor sprong van 56 sekonden. Toen oordeelden Danny Daelman. Marnix Capelle en Tom De Smedt de tijd geko men om aan de achtervolging te beginnen. Op zo'n veertig kilometer van het einde reali seerden zij de aansluiting. Op dat ogenblik bedroeg de ach terstand van het uitgerokken peloton 50 sekonden. Voor aan werd er om de haverklap gedemarreerd maar niemand kreeg ook maar de minste vrijheid gegund. Even zag het er naar uit dat Koen De Grae ve zich zou kunnen losweken maar ook hij was er na enkele kilometers aan voor zijn moeite Jeanot De Riemae- cker en Eddy Vlaminck pro beerden in de achtergrond nog een aktie op te zetten, maar zij zouden er niet in slagen om tot bij de koplopen te geraken. Die maakten zich ondertussen op voor een ul tieme sprint waarbij Gino Bos zich feestelijk de snelste toonde. Iedereen op de bon De Oostvlaamse Ster dal Juniores bracht te Sint-Gillis»' Waas veel volk op de been. Het centrum bood te weinig plaats om alle voertuigen parkeren. Vandaar dat vele bestuurders hun toevlucht zochten tot een verho berm. Niemand werd er gestoord. Alleen de plaatsel ke politie zag het anders, zijn wagen op het voet| had geparkeerd, kreeg pi ces-verbaal. De houding va de politie lokte alvast onbe grip uit en Sint-Gillis-Waas maakte er zich niet sympatiel door. Hoewel alle koersaandacht zich de laatste dagen toespits te op het tourgebeuren moch ten de organisatoren van deze Leedse profwedstrijd toch liefst honderdveertien profs het (natte) wegdek opsturen. De bonte bende had aanvan kelijk niet zo'n vaart maar bij het ingaan van tweede ronde was het toch streekrenner Hendrik Redant die de wagen aan het rollen bracht en sa men met Ludwig Willems de start gaf van wat later zou blijken de beslissende ont snapping. Het tweetal kreeg immers vooraan steun van de Amerikaan Joseph Parkin, de Australiër Andrew Robinson. Michel Comelisse. Stefan Van Leeuwe, Jan Bogaert. Jan Goessens, Alan Peiper en Ferdi Dierickx. De tien hielden er een aardige vaart in en hoe hard er achter her. nog gereageerd werd door ondermeer de A.D.R - ploeg onder leiding van een ontstemde Pol Verschuere. wegens zijn niet aanduiding voor de Tour. de kloof bleek niet te dichten. Zo telden de tien koplopers iets over half- wedstrijd ruim 2 minuten voorsprong op negen achter volgers: Philipe Van Voren. Peter De Clercq. Armando Ceci. Johan De Vos, Rudy Van Haerens. Etienne De Beule, Rudy Verdonck, Peter Van Impe en de Nederlander John Van de A'cker. Deze strijd die inmiddels uitge groeid was tot negen tegen negen, omdat de kopgroep Alain Peiper verloor, duurde verscheidene ronden lang maar werd tenslotte zoals ver wacht gewonnen door de vluchters van het eerste uur. Met negen dus de finale in. Bij de wedders kreeg Janneke Bogaert uit Temse natuurlijk als rap heerschap aan de meet de meeste noteringen achter de naam maar ook Hendrik Redant kwam in aanmerkine. Terwijl iedereen dan een snoeperig spurtje verwachtte was het integendeel Jan Bo gaert die als snelle spurter het hazenpad koos. De sterke Temsenaar kreeg in de slotki- lometers nog het gezelschap van Michel Comelisse en de verbluffend sterk rijdende Ludig Willems die reeds vanaf de start in de spits reed. Het trio hield aan de meet nog ruim veertig sekonden over Hier regelde Jan Bogaert de spurt met sukses hetgeen hem de vierde bloemtuil van het seizoen opbracht. Michel Comelisse werd op vele leng ten tweede terwijl Ludwig Willems erg verdienstelijk derde werd. De spurt van de achtervolgers was dan wel voor Hendrik Redant, voor Jan Goessens. Meteen zijn de profs gewaarschuwd als ze in de maand juli meermaals moeten afzakken naar het Waasland om er Jan Bogaert te gaan bekampen. De uitslag: 1. Jan Bogaert de 182 km in 4u20'; 2. Michel Comelisse (Ned.), 3. Ludwig Willems, 4. Hendrik Redant op 38", 5. Jan Goessens. 6. Stefan Van Leeuwe 45". 7. Ferdi Die rickx. 8 John Bogers (Ned.), 9. Joseph Parkin (VS); 10. Rudy Verdonck. 11. Peter De Clercq, 12. Johan Devos. 13. John Van den Akker (Ned.), 14. Etienne De Beule. 15. Amando Ceci (It.), 16. Eddy Vanhaerens. 17. Peter Van Impe, 18. Filip Van Vooren, 19 Patrick Robbeet. 20. Yvan Lamote. 21 Marnix La- meire. 22. Rudv Brusselmans. 23. Eddy Van Hoof, 24. Pa trick Tolhoek (Ned.). 25. Bruno Geuens, 26. Roger Dalbergh (N-ZI.). 27. Rik Mannaert, 28. Franky Pattijn, 29. Ronny Demeuter. 30. Pa trick Verplancke. Mare Stevelinck Nieuwelingen Peter De Vos is de laatste weken vaak in de voorste ge lederen te vinden. In Beveren behaalde hij zijn derde sei zoenzege. "Door de regen was het lastig en lag het parcours er gevaarlijk bij, vertelt de nieu weling uit Stekene. "Bovendien stond er een stevige wind. Na zo'n vijftien kilometer ben ik in de aanval gegaan. Frankie De Cauwer is mij even later komen vervoe gen. We realiseerden zo'n 40 sekonden voorsprong. In het slot werden we de verkeerde weg opgestuurd. Gelukkig konden we snel op onze stap pen weerkeren en hadden nog net voldoende voorsprong om uit de greep van de achtervol gers te blijven. In de spurt had ik het niet bijster moeilijk om Frankie De Cauwer onder de duim te houden." In het Brabantse Brusse- gem liet Peter De Vos een goede indruk "Tien renners waren er voorop, vervolgt Peter. Ik zette de achtervolging in en net toen.ik de aansluiting wou realiseren, plofte ik tegen het wegdek. Inmiddels was het peloton genaderd. Ik sloot aan en later ben ik er weer van weggespurt. In de finale kreeg ik de leiders in het vi zier en aan de streep bedroeg het verschil nog slechts hon derd meter. Peter De Vos heeft nog tot 20 augustus gele genheid om zich als nieuwe ling in de kijker te fietsen. Nu zaterdag zet hij aan te Sinaai en indien hij geselekteerd wordt voor de titelren, hoopt hij er vast wat van te maken. (e.g.) Wielrennen. Peter De Vos uit Stekene won de nieuwelingenkoers in Beveren (Iv) Kleiduif schietenIn Berlare was Jozef Baele uit Laarne de beste schutter van eminent gezelschap. Het werd zijn 400e zege van zijn 20-jarige schuttersloopbaan (j) ZAALVOETBAL Nieuwelingen Peter De Vos behaalde in meter voorsprong had ver- Beveren zijn derde seizoenze- worven trok Frankie De Cau- ge. De nieuweling uit Stekene wer in de achtervolging en toonde zich in de spurt bedui- slaagde erin om aan te sluiten dend sneller dan Frankie De De beide renners zouden tot Cauwer met wie hij eerder de finish samen in de spits voorop was geraakt. Een zwa- blijven rijden. Bert Doekoen re plensbui, net voor het ver trek. zorgde op een deel van het parcours voor waterover last' maar de veertig deelne mers maakten zich daar niet erg druk om. Luc De Moor debuteerde voor het eerst en vestigde in het begin de aan dacht op zich. Voor halfweg ging Peter De Vos in de aan val. Toen hij zo'n honderd de Nederlander Johnny Cat- zand probeerden nog even om de leiders bij te benen maar dat lukte niet. Dockx won uiteindelijk de spurt voor de derde plaats. Even later kwa men nog drie achtervolgers over de streep gereden en Kurt Van Landeghem toonde zich de snelste van dit trio. Zaalvoetbal, 't Zolderken uit Berlare werd kampioen in eerste provinciale en moet uiteraard naar hel gemeentehuis o (e.g.) er gehuldigd te worden. Volgend jaar speelt het in derde nationale (jj)

De Voorpost | 1988 | | pagina 18