Tom Steels voorbereiden op titelren ,och ook onvermurwbaar Tom Steels Danny Daelman: groene trui verdedigen Luc Rooms flinke Ronde van Vlaanderen Tony De Ridder heeft de konditie te pakken Edwin Enthoven rijdt weer voorbij Davy Dubbeldam in Beveren Kurt Onclin spurtwinnaar van acht gezellen De Voorpost - 8.7.1988 - 19 j\ VittorC Giarti» WIELRENNEN I enkele >r ziji liemae- ck pro- ergrorxi zetten, niet in •plopen ten zich een ul- ino Bot snelstt iter dei it-Gillisi! e been. weini| ligen ie lat vefc >evlucht rhoogdt er doe aatsel ;rs. W voefl eg pi ling vd •t onbfr lis-Waas mpatiel (e.g. Liefhebbers in Tielrode Ondanks het minder gunstige weer mochten B.W.B. afge vaardigden Robert Roosen en Freddy Van Buynder toch nog 39 liefhebbers de weg opsturen met een kwartiertje vertraging omdat enkele sein gevers niet op tijd ter plaatse waren. Tijdens de eerste ronden ge beurde er omzeggens niets, maar in de derde van de veer tien af te leggen ronden was er dan toch een ontsnapping Wielrennen. Kurt Onclin met de bloemen na de amateurs- koers in Tielrode (ms) van een achttal renners die blijkbaar ernstig mocht ge noemd worden. Jan de Wit, Gino De Pauw, Bruno Ver- wulgen, Kurt Onclin. Patrick De Wael. De Nederlanders Janssens en Farenhout en Dirk Dingemans kwamen door met een voorsprong van een vijftiental seconden op het achtervolgend peloton. Een peloton dat na deze uit val rondenlang op deze ach terstand strijd bleef leveren om toch terug de aansluiting te proberen verzekeren. Doch naarmate de kilometers stegen ging ook de achter stand cresendo de hoogte in van een in een verloren rij dende groep. De helling die de renners telkenmale moes ten bekampen in de Ruis- straat was hier blijkbaar niet vreemd aan. Op zes ronden van het einde van toch enige animo in de wedstrijd toen Gunther Van Steenland uit Haasdonk in zijn eentje de sprong probeer de te wagen van het peloton naar de leiders. Genadert tot op 15 sec. bleef Gunther ech ter «hangen» en meteen mocht over deze vermeldens waardige poging een kruisje gemaakt worden. Hetzelfde overkwam nadien ook nog het Zeelse duo Walter Ongenae - Luc Van Couteren die wel als eerste bij Van Steenlandt kwamen maar toch ook de kloof naar de leiders, die on dertussen al opgelopen was tot zo'n drie minuten, niet konden dichten. Alles spitste zich dus af naar wat er vooraan aan het gebeu ren was. Wel het achttal bleef netjes bij elkaar tot in de laatste ronde toen Patrick De Wael, Ward Farenhout, Gino Janssens, Bruno Verwulgen en Kurt Onclin met minieme voorsprong ingingen. Wie echter dacht dat de spurt met dit vijftal zou worden ingezet kwam bedrogen uit want in de slotkilometers kwamen de drie resterenden terug aan sluiten zodat het een spurt werd met acht. Patrick De Wael uit Belsele leek lange tijd de indruk te geven dat hij de snelste was maar met een ultieme eindjump kwamen zowel winnaar Kurt Onclin als Gino Janssens hem nog voor bijgesneld op de meet zodat de Belselenaar die afgelopen zondag nog schitterende in het kampioenschap van Bel gië met zijn tweede plaats nu tevreden moest zijn met een een proficiat waard Mare Stevelinck Wielrennen. Amateur Kurt Onclin spurtte in Tielrode iets sneller dan Belselenaar Patrick De Wael (ms) Nieuwelingen le groen trui (Ir Het is een Waas sukses ge worden in de Ronde van Vlaanderen voor nieuwelin gen. Tom Steels uit Nieuw- kerken werd winnaar en de amper vijftienjarige Luc Rooms uit Temse legde be slag op de tweede plaats. In wielerminnend Waasland was j het sukses uiteraard voer voor veel gesprekken. Eerder al [hebben we Tom Steels be- rehreven als één van 's lands r leste nieuwelingen. Bij der- lelijke uitspraken doe je de joviale knaap uit Nieuwker- ken blozen. Hij voelt zich de gewone jongen, minzaam in de omgang, die in geen enkel opzicht houdt van bombasti sche gezegden. Tom strijdt voor de overwinning. Waar en in welke wedstrijd dat ook moge zijn. Hij is een winners type Weet je dat hij. alvorens lid te worden van het peloton. I vier jaar lang aan fietscross deed? De prestaties tijdens het allerlaatste jaar liegen er Tom Steels blijft maar win nen. Vorig weekeinde was hij de absolute triomfator in de Omloop van Vlaanderen die hij op zijn palmares bracht. Woensdagnamiddag was hij te Beveren andermaal de cen trale figuur. "Ik werd natuurlijk van in de start in de gaten gehouden, zegt de nieuweling uit Nieuw- kerken. Ik voelde mij niettemin sterk genoeg om te reageren op "koalitieakkoorden". Heel in het begin al ging Kurt D'Hondt in de aanval. Ik dacht er niet onmiddellijk aan om te reageren maar toen Bart Peelman in de tegenaan val ging, flitste het mij door het hoofd dat ik ook maar best mijn biezen kon pakken. Met drie zijn we dan in de spits gebleven. Ik meen te weten dat Gerry Maes nog geprobeerd heeft om ons te komen vergezellen maar daarin is hij niet gelukt. Voor aan hielden we er een strak tempo op na en de bedoeling was trouwens om tot de finish buiten schot te blijven. Een spurt wilde ik niet uit de weg gaan. Vandaar dat ik geen initiatieven nam om vroegtij dig voorop te geraken, aldus het verhaal van Tom Steels over de wedstrijd te Beveren. Toen hij in de laatste kilo meter wat steviger op de pe dalen begon te duwen, moch ten zowel D'Hondt als Peel man dadelijk afhaken. Tegen een Tom Steels zoals hij mo menteel in konditie is, is er geen kruid gewassen. (E.G.) Wielrennen. Tom Steels won de spurt van de nieuwelingen in Beveren en kreeg prompt de bloemen aangeboden (Iv) an de dam. Tom zette aan in Drie weken reed hij in de niet om. Meer dan veertig de Ronde van de Kempen. leiderstrui. De eindzege kon keer ging hij van start en maar "Ik voelde mij dadelijk hem niet ontsnappen, was het één wedstrijd diende hij het thuis in het peloton, vertelt de niet dat hij in de slotetappe Onderspit te delven. Voor de zestienjarige renner een lekke band opliep en te- Oppassen hé manneke, gen een koalitie moest op zegde moeder telkens ik ver- tornen, trok. Van echt gevaar was ik "Ik vond het resultaat zeker mij nooit bewust en in die geen nederlaag, stelt Tom Ronde van de Kempen be- Steels. Er komen nog wed- Steels lid geworden van het haalde ik een vierde en een strijden, zegde ik tegen hen peloton. Hij werd hiertoe zesde plaats. De rest van de die me kwamen troosten. Bin- kompetitie werkte ik af rond nen de kortste keren werd ik de kerktoren en behaalde winnaar te Beveren en later twee overwinningen." kampioen van Oost-Vlaande- Tom Steels heeft niet echt ren. Over het Meetjesland naar het nieuwe seizoen toe- werd er niet eens meer ge- geleefd, tijdens de afgelopen sproken. In de "Prins der Zoals bij vele moeders zat winter. Nieuwelingen" was ik kans- ook bij haar de schrik erin 'ik ben wel een paar keer hebber, was het niet dat ik op voor een eventueel ernstige op de piste gaan rijden, maar het laatst ten val kwam. De valpartij. Vader Steels had dat was lomer voor het ple- tuimelpartij heeft mij een geen bezwaar dat zijn zoon zier. zegt hij. De echte door- week of twee schade berok- "coureur" zou worden. In au- braak kwam er tijdens de kend. Omwille van een kwet- gustus vorig jaar was het hek Ronde van het Meetjesland, suur moest ik training en kompetitie onderbreken." Binnen de kortste keren had Tom Steels alweer de konditie te pakken. Vorig weekeinde werd hij de ver dienstelijke overwinnaar in de Ronde van Vlaanderen. "Het werd de zwaarste werden het overwin- ningen. I Prikkel Vorig jaar augustus is Tom I aangezet door Danny Heyns. I gewezen renner en fietsenma ker in Nieuwkerken-Waas. Moeder Steels was er aanvan kelijk niet voor te vinden dat zoonlief zomaar ging koersen. De Oostvlaamse Sterkaravaan houdt zaterdag voor de allerlaatste keer halt te Melle waar de slotetappe wordt gereden. Tom De Smet voert het algemeen klassement aan en wordt onbetwist de grote kanshebber op de eindzege. Danny Daelman is eigenaar van de puntentrui en het is de bedoeling van de junior uit Sint-Gillis-Waas om die met hand en tand te verdedigen Als ik geen tegenslag heb. zou dat probleemloos moeten gebeuren, zegt Danny Daelman. Er kan natuurlijk alles gebeuren. Je ziet wel. vorige zondag toen mijn versnellingsapparaat het begaf. Ik behoorde tot de koplopers en was van plan bij de ontknoping een vuist te maken. Zeker omdat er voor eigen deur werd gekoerst. Vijfhonderd meter voor de streep liet mijn versnellingsapparaat het afweten. Van spurten kwam uiteraard niets meer in huis Er werd snel gereden, vervolgt Daelman zijn verhaal. Even heb ik de kat uit de boom gekeken toen zes renners zich uit de voeten hadden gemaakt. Toen de kloof al te groot werd, stroopte ik de mouwen op. In het gezelschap van Tom De Smet en Van Capellc werd binnen de kortste keren de aansluiting gerealiseerd. Ik voelde mij op dat ogenblik in mijn sas en maakte mij op om in de finale tot het uiterste te gaan. E.G. wedstrijd waaraan ik deel nam, vervolgt de Waaslander. Vooral in de laatste vijfen twintig kilometer werd er vaak gedemarreerd. We wa ren met zo'n dertig manschap pen voorop en blijkbaar wou iedereen de eindspurt ontlo pen. Ik heb telkens gerea geerd toen iemand op de vlucht wou. De spurt werd een dubbeltje op zijn kant. Ik zat in derde positie en op het ogenblik dat ik Luc Rooms voorbijstak, kreeg ik kram pen. Ik moest terrein prijsge ven. Pas in de laatste twintig meter kon ik mij hervatten. Het verschil bedroeg zo'n 25 cm, denk ik." Voor Tom Steels wenkt in de komende weken de Om loop Het Volk te Aspelare en de nationale titelren. Het hoeft niet gezegd dat hij als een behoorlijk kanshebber start maar om te winnen moet er altijd een tikkeltje meeval mee gemoeid zijn. Dat beseft ook Tom. die inmiddels te Nieuwkerken-Waas kan bo gen op zo'n 300 fans. (e.g.) Nieuwelingen Luc Rooms had nooit verwacht dat hij binnen de eerste vijf zou eindigen in de Ronde van Vlaanderen. De knaap uit Temse is amper vijftien en op die leeftijd komt het zelden voor dat iemand in aanmerking komt voor een zege in zulke zware koersen. 'ik was er in feite zelf door verrast, vertelt Luc. Eens over de Berendries en de Valkenberg was ik al blij dat ik tot de voorste groep behoorde. Ik had het mij eerlijk gesproken minder gunstig voorgesteld. Opmerkelijk was dat ik beter begon te rijden naarmate de wedstrijd vorderde en ik meer kilometers in de benen kreeg. Vele renners hadden vroegtijdig moeten afhaken. Ik geloof dat van de 150 deelnemers er maar dertig de finish hebben gehaald. Op het laatst drong het tot mij door dat ik wel eens een kandidaat op de zege kon worden. Zeker omdat ik niet de minste hinder van vermoeidheid ondervond. In de laatste rechte lijn zat ik in een minder goede positie. Tom Steels, die winnaar werd, stak mij voorbij. Ik reageerde, kwam even voorlangs maar moest in het slot terrein prijsgeven. Het verschil was miniem. Met de tweede plaats is Luc Rooms alvast heel tevre den. Tot nu toe behaalde hij twee overwinningen in Temse, en won ook in Kemzeke, Gelinden en Elewijt. Uiteraard is het resultaat in de Ronde van Vlaanderen op zich belangrijker dan de zegepralen in doordeweekse koersen. Nu vrijdagavond zet Luc Rooms aan in eigen Temse waar er een rit voor de Gouden Fiets wordt gereden. Maandag wijkt hij uit naar Moerzeke. Bedoeling is om aan alle grote wedstrijden deel te nemen. (e.g.) Wielrennen. Tom Steels bij zijn zege in de nieuwelingen- koers te Beveren (ms) Een tijdje is het wat stiller heb ik alleen gereageerd. La- geweest rond Edwin Entho- ter maakte ook Mare Bouillon ven. De laatste weken eindigt zijn opwachting. Met drie de amateur uit Stekene weer trokken we naar de streep voorin. Vier recente wedstrij- waar ik een tweede plaats be den leverden drie tweede en haalde, een zesde plaats op. 's Anderendaags in Brakel "In Sint-Jansteen (Neder- was ik niet geheel fit. Ik on land) was ik geruime tijd op dervond hinder van de daags achtervolgen aangewezen, tevoren geleverde inspannin- stelt Edwin Enthoven. gen. In de laatste kilometers Uiteindelijk gingen we met waren wc met zes voorop, tien de finale in. In de spurt Mijn bobijntje was geheel af werd ik tweede. Eenzelfde re- en wedijveren voor een dichte sultaat behaalde ik in Gaas- ereplaats zat er niet meer in. beek. Met tien hebben we een Ik werd zesde, achtervolging ingezet op In eigen Stekene had ik Alain De Vuyst. Op het laatst graag gewonnen, vervolgt Ed win Enthoven. Ik werd echter voortdurend in de gaten ge houden. Een Australiër heeft op het laatst de gelegenheid om weg te wippen kunnen benutten. Even later won ik de spurt voor de tweede plaats." Edwin Enthoven voelt zich weerom in "konditie. Hoewel hij vijf overwinningen en vier tweede plaatsen behaalde, is hij niet helemaal tevreden over de kompetitie. In de ko mende weken en maanden wil hij veel vergoelijken. We wil len er deze bemerking aan toevoegen dat Edwin iedere dag uit werken gaat en pas na afloop van de dagtaak aan de voorbereiding kan denken. Nu zaterdag start Edwin Ent hoven te Vrasene. Tony De Ridder is aan een herwaardering toe. De ama teur ut Lebbeke weet zich de laatste tijd geregeld binnen de prijzen te werken. Recent be haalde hij een zege te Hamme en dinsdagnamiddag moest hij te Buggenhout-Opdorp de eerste plaats delen met Pa trick Van Buggenhout. On danks de aanhoudende tegen val hielden de renners er een strak tempo op na. Na afloop bleek dat de gemiddelde snel heid zo'n 43 km. per uur was geweest. Het hoeft niet ge zegd dat er voor een aantal renners een beetje te hard werd gefietst. De groep zou overigens stelselmatig uit me kaar vallen en voor de ultieme spurt maakten Patrick Van Buggenhout en Tony De Rid der. die in extremis een lichte voorsprong hadden gereali seerd. zich op. Allebei dach ten ze gewonnen maar het verschil moet zo miniem ge weest zijn dat de wedstrijdlei ding besloot een ex aequo uit te spreken. Tony De Ridder is opgeto gen over de huidige gang van zaken. "In het begin van de kompetitie heb ik lelijk ge sukkeld, zegt de Lebbeke- naar. Zolang het weer aan de koude kant is, kan ik met moeite wedijveren. Naarmate daadwerkelijk de lente meer in het land kwam kon ik mij ook beter manifesteren. De Driedaagse van de Ardennen bijvoorbeeld werd een eerste meevaller. Alleen in de slote tappe kwam ik niet aan mijn trekken. Een week of vier geleden behaalde ik dan een eerste zege te Hamme. Vori ge week werd ik tweede te Serskamp, Mits een beetje meeval kon ik er eigenaar van de bloemen geworden zijn. In de laatste bocht voor de streep moest ik uitwijken en verloor terrein. In Malderen werd ik vorig weekeinde vier de. Op het laatst ging het niet meer zo best." In augustus wijkt Tony De Ridder uit naar de Ronde van Namen en met eenzelfde kon ditie hoopt hij zich daar in de voorste gelederen te werken. (e.g.) Nieuwelingen Wielrennen. Edwin Entho- (e.g.) <"rch> De Nederlander Davy Dubbeldam toonde zich bij de nieuwelingen te Beveren dui delijk de snelste in de spurt. 38 deelnemers waren er aan de inschrijvingstafel gepas seerd en reeds in het begin van de wedstrijd lokte Kurt Segers een reaktie uit. Hij werd evenwel gegrepen. La ter trokken Ronny Vermei- ren. Franky De Cauwer en Gino Kennis samen met twee Nederlanders op pad. Ook hun vlucht was geen lang le ven beschoren want onder im puls van Werner Van Looy kwam het peloton weer langs zij. Franky De Cauwer bleef echter doorgaan. Hij reali seerde op een bepaald ogen blik een voorsprong van 25 sekonden. In de achtergrond kwam er reaktie en Davy Dubbeldam en Benny Van Goethem begonnen met suk ses aan de achtervolging. Het kwam uiteindelijk tot een spurt met Dubbeldam als winnaar, (e.g.)

De Voorpost | 1988 | | pagina 19