GRATIS Ti fP treefc Nieuwbouw kerk Sint-Paulus verdaagd Van paarden, een landauer en de paardentram «Mijn gemeente, kernwapenvrije gemeente» ■mH MAGAZINE- P J WB UmBERaen O f lo 6 tier - vanaf deze week met nieuwe rubriek voor jobstudenten ve Raad van State: Schorsing dr. Matthieu onterecht Taverne 't Hofken De Voskens uit Erpe organlzeren minivoetbaltornooi Voor wie iets beter zoekt VRIJDAG 8 JUL! 1988 41* JAARGANG NR. 27 - 40 F llftfl »5 S. csrrvMf ya VAKANTIEJOBS GEVRAAGD STUDENTE 18 jaar zoekt werk gans de maand augustus Dok- toorstraat 1, Moorsel-Aalst. Tel 053-70 30.69 STUDENTE ZOEKT WEP.K tij dens de maand juli, in de omge ving van Aalst Tel 053-77.08.81 MUI VS Studente zoekt werk, de eerste veertien dagen van augustus of september Brandstraat 1 9360 Buggenhout Tel. 052-33.63 15 STUDENT ECON. 19 eigen wagen, zoekt job voor aug. Groot Molenveldlaan 60, 1850 Grimber gen Tel. 02-251 94 47 STUDENT ZOEKT WERK gans de maand juli, omgeving Wette- ren - Gent ook toegelaten. Gu- drun De Vuyst Tel. 091-69 39 02 Gemeenteraad Aalst De gemeent -raadszitting van verleden dinsdag verliep allerminst in vakantiestemming al waren een aantal leden reeds vertrokken naar andere oorden. De zitting was immers door het afsterven van stadssekretaris Christiaan Willems een week uitgesteld. Postume hulde dan zonder pretentie noch De raad hield bij een mi- eigenwaan, nuut ingetogen stilte een Oscar Redant noemde I postume hulde aan de af- hem namens de PVV en lijvige. fijn mens met humor en Burgemeester Maurice De veel intellektuele gaven en Kerpel noemde hem een loofde vooral de moed j eminent jurist, een dege- waarmede hij zijn lijden lijk professor, een vader- wist te dragen. J lijke chef van het perso- Voor Herman Goossens j neel. een vlot en joviaal (CVP) sloeg het noodlot I man maar vooral een ui- voor de vijfde maal toe terst deskundig stadsse- binnen deze bestuurspe- kretaris. riode. Veel meer dan de Voor Edgard Hooghuys stad treft dit heengaan was Christiaan een soort echtgenote mevrouw Wil- Angelsaksische Lord doch lems-Van Neck en kinde ren Lieve, Filip, An en Jan-Maarten. Christiaan was een biezonder veelzij dig man, een kompetent ambtenaar, een intelligen te wetenschapsman, een man boordevol talenten waarmede hij woekerde om velen vooruit te helpen. Voor Jan Caudron was de afgestorvene een vader voor het personeel van laag tot hoog. Hij had de moed dreigende onrecht vaardigheden te counte ren. «Chris Willems was 40 jaar terug mijn leider in de jeugdbeweging. Hij is dat een beetje gebleven». Ordemotie Nadat Edgard Hooghuys in de notulen enige kor- rektie had laten aanbren gen in verband met de Ra- belisiaanse levensstijl van schepen Remi Van Vae- renbergh, kreeg Patrick De Smedt het woord bij ordemotie. Dat werd dan de inzet van een getour menteerde zitting die zou uitlopen tot één uur na middernacht voorbarig. Daarom het «voorbe houd». Voor de burge meester heeft de vandaag te nemen beslissing echter geen financiële reperkus- sies. Hij spreekt daaren boven Edgard Hooghuys tegen waar deze het een prestige projekt noemt. Het geheel is koherent, so ber gehouden en alleszins noodzakelijk. 170 zitplaat sen bieden in een parochie reeksd jen: da- iria, he- Cyrild ie Ver I Heide voor d s 6, Ver te Wou- )e Grave en. De ode 2. aul. De n Freddj 2. Mar: je. 4. Ge 6. Van» Van der 10. Cuy nners een wet i. OnmÜ een ho« et werd ie koers. Ni zich ee? ttien rtt oorsprow uul op hei loton. ft len Peter Benoev ?n. Dar, Nauw e groot c de steek iocsten a oorsprtt! 120 seko» veer bij xs en <k :pt tot 4 ngaan vu marreerrk een kleine Leo Vat Petei De reeds 117' paardenwedstryd te Aalst kende veel ukses. Dreven een aantal nijdige regenvlaagjes een antal mensen weg van de Houtmarkt, de echte liefheb iers bleven alleszins op post. En die waren gekomen uit alle hoeken van Vlaanderen vanuit de Westhoek tot uit het verre Limburg. Ook uit Wallonië want de taal van Molière werd er eveneens gehoord. Politici waren even eens in groten getale present. Voor hen heeft de «keu ring» echter pas op 9 oktober plaats. Kinderen maakten gretig gebruik van de paarden tram die hen door het stadscentrum voerde en waarbij ze dan nog op een ijsje onthaald werden. Mare Galle kwam aan in een landauer bespannen met liefst vier Haflingers, doch burgemeester De Kerpel kwam te voet. «Ik heb de Mercedes gelaten waar hij was» irroniseerde hij Hij beloofde alleszins dat de werken aan de Houtmarkt eerlang zullen aanvangen en preciseerde erbij dat het hier niet om een «kiesbelofte» gaat. Organisatoren van deze wedstrijd waren het Land- bouwcomice, de Land- bouwkamer van Oost- Vlaanderen, de Vlaamse Haflingerklub en het stadsbestuur van Aalst. Ie dere deelnemer van Groot-Aalst ontving een herinneringsmédaille en voor de eerstgeklasseer- den waren er geldprijzen die samen ettelijke tien duizenden frs. bedroegen. De keuring werd onder verdeeld in een keuring voor Brabants Trekras, voor Zadelpaarden en voor Haflingers, familie- De Raad van state, het hoogste administratief rechtsorgaan van ons land, zou uitspraak hebben gedaan in het konflikt tussen het Aalsters OCMW en dr. Frans Matthieu die als hoofd van het labo van het OCMW-ziekenhuis werd geschorst. Dit sinds 1982. De Raad van State is van oordeel dat deze schorsing onterecht is gebeurd. Strafrechterlijk werd dr. Matthieu reeds eerder van schuld vrijge pleit. De kontroversiële materie handelde vooral over een vermeend onrechtmatig overdragen van labora toriumonderzoeken naar een privé-labo. Uiteraard met de aan deze prestaties verbonden vergoe dingen. LH Uitbater Wilfried DE VOLDER Heet U hartelijk welkom uitgebreide snackkaart ijskreem vriendelijke bediening gezellige sfeer open van 11 tot.... zaterdag en zondag open vanaf 16 uur woensdag gesloten Wij hebben een zonneterras. Gentse Steenweg 8 9410 ERPE (Aalst) Tel. 053/77.37.87 paardjes afkomstig uit Zuid-Tirol. Paarden tus sen het gewone paard en de pony. De eerste drie van elke reeks kregen daarenboven een ereme taal. Zwaar Brabants trekras Zuigelingen: 1. Arthur Van Langenhove, Den derbelle, 2. Marcel Eveaert. Overmere, 3. Robert Van Bastelaere, Kalken. Merries, jaarlingen: 1. Ge broeders Van Melcjebeke, Grotenberge. 2. Albert Van Israël, Zandbergen, 3. Albert Faelens, Drongen. Merries 2 jaar: 1 Gebrs. Van Melckebeke. Groten- berge, 2. René Van Pete- gheme. Kalen, 3. Albert Faelens, Drongen. Merries 3 jaar: 1. Chris tiaan Trouvé, Drongen, 2. Marcel Peeters, Assenede, 3. Albert Faelens, Drongen. Merries 4 jaar en meer, niet geprimeerd: Robert Van Bastelaere, Kalken, 2. Marcel Peeters, Assene de, 3. Albert Van Israël, Zandbergen. Merries 4 jaar en meer, wél geprimeerd: 1. Arthur Van Langenhove, Den derbelle, 2. Marcel Eve- raert, Assenede, 3. Marcel Peeters, Assenede. Kampioen Brabants Trek ras: Arthur Van Langen hove, Denderbelle. Zadelpaarden Zuigelingen: 1Wim De Cock, Aalst, 2. Kamiel Van Riet, Londerzeel, 3. Bis Kamiel Van Riet, Lon derzeel. Merries en ruinen zonder tanden: 1. Kamiel Van Riet, Londerzeel, 2. Bart Rubbrecht, Erembode- gem, 3. Kamiel Van Riet, Londerzeel. Merries 3 en 4 jaar: 1. Kamiel Van Rioet, Lon derzeel, 2. André? Calle- baut, Hekelgem, 3. Mar cel Peeters, Assenede. Merries 4 jaar en meer: 1. Hilde Geeroms, Nieuwer- kerken, 2. Kamiel 'Van Riet, Londerzeel, 3. Mar cel Peeters, Assenede. Ruinen met tanden: 1Ka miel Van Riet, Londer zeel, 2. Nona Beeckmans, Schellebelle, 3. Gert Gee roms, Nieuwerkerken. Kampioen Zadelpaarden: Hilde Geeroms uit Nieu werkerken zowel voor dressuur, springen als voor cross. Haflingers Veulens: 1. L Sleurs, Markhoven, 2. W. Ra- man. Sint-Kruis Winkel, 3. D. Van der Sypt, Gent. Veulens na 17.4.88: 1. P. Pauw, Kalken, 2. Elms- hout, Oostwinkel, 3. Co- ninxdonk. Espelaar. Hengsten en ruinen: 1. J. De Grave, Drongen, 2. T. Van den Spiegel, Aalst, 3. P. De Raedt, Buggenhout. Merries 1 jaar: 1. Rinna, 2. Christiaan Trouvé, Drongen, 3. D. Van der Sypt, Gent. Merries 2 jaar: 1. Y. De Weerdt, Putte en 2. W. Raman, Sint-Kruis Winkel. Merries 3 jaar: L. Steurs, Markhoven ,2. D. Van den Sypt, Gent, 3. G. Vinck, Aalst. Merries 4 en 5 jaar: 1. P. Dauw, Kalken, 2. A. De Mol, Gentbrugge, 3. G. Vinck, Aalst. Merries 6 tot 8 jaar: 1L. Steurs, Markhoven, 2. A. De Mol, Gentbrugge, 3. D. Van den Sypt, Destel- donk. Merries 9 jaar en ouder: 1. Wilma, 2. D. Van den Broeck, Buggenhout, 3. J. De Graeve, Drongen. Kampioen: Raman, Sint- Kruis Winkel. LH Zaterdag 9 en zondag 10 juli organizeert minivoet balclub De Voskens uit Erpe een tornooi in de kleuterschool in de Zeven- kootstraat te Erpe. Aan het tornooi nemen volgen de ploegen deel: de Post Erpe, De Grisbeys, de met 3000 inwoners is niet steekhoudend. Edgard Hooghuys zegt dat de SP zich niet verzet tegen de bouw van een kerk en een pastorie. Echter wel tegen het oprichten van verga- derlokelen en Herman Goossens stelt de vraag of een minister dergelijk ont werp «met vergaderloka len» wel kan goedkeuren. Eddy Monsier (SP) zegt dat het stadsbestuur moet zorgen voor alle inwoners en niet speciaal voor een bepaalde groep. Lambert Van de Sijpe meent een oplossing te zien in het verlenen van gunstig ad vies met meegeven van de ingebrachte tegenargu menten doch dat kan niet. Argumenten mogen slechts meegegeven wor den bij een negatief advies. Verdaging Oscar Redant stelt voor het punt te verdagen. De CVP doet nog een poging om het voorstel «onder voorbehoud» goed te keu ren doch tevergeefs. Ten slotte wordt het punt ver daagd. Tot grote ontsteltenis uiteraard van de Sint-Pau- lusparochie. LH Hoogstraat 28 Aalat Tal. 053/21.23.22 Huwelijkslijsten Porselein a geschenken Meubelen en decoratie VAKA overhandigde bord aan burgemeester Aan de ingang van de bclfortzaai wachtte een delegatie 31.5.'88 de wens naar een van VAKA verleden dinsdagavond voor de gemeen- «gemeentelijk vredesbe- teraad burgemeester De Kerpel op. VAKA staat voor leid» en de wens tot plaat- Vlaams Aktiekomitee tegen Atoomwapens. Aan de bur- sing van de borden door gemeester werd een proefexemplaar van het bord verschillende gemeen- «Kernwapenvrye gemeente» overhandigd samen met de teraadsleden naar voren VAKA-brochure «Mijn gemeente, Vredesgemeente». gebracht Geachte Heer Burgemees- William De Bruyn las hier- kontaktpersoon tussen ter, we waren blij te verne- bij volgende tekst: VAKA en het stadsbe- men dat u beslist hebt de Als overkoepelende vre- stuur aangeduid. fractieleiders rond de tafel desbeweging. VAKA, Er zijn onderhandelingen te brengen om een ge denken wij de stem van geweest, maar tot op he- meenschappelijk platform velen, die verlangen naar den werd onze vraag ech- te vinden, vrede en rechtvaardigheid ter op de lange baan ge- Graag zouden wij hierbij te moeten bundelen en schoven. betrokken willen worden, luid te laten klinken, zodat Naar we vernamen werd \ye zijn bereid om samen die verwachtingen ook op de gemeenteraad van met de verantwoordelij- weerklank vinden in poli tieke beslissingen. Daarom willen we het stadsbestuur eraan herin neren dat op 28.4.'82 en op 27.9.'83 door de ge meenteraad van Aalst in een motie aan de regering de vredeswil van de stad werd uitgedrukt en Aalst (net als 200 andere Vlaam se gemeenten) tot «Kern wapenvrije gemeente» werd uitgeroepen. Na een vraag van VAKA in maart 1987 om steun van de gemeente voor het sensibiliseren van de be volking, het mobiliseren naar de nationale vredes- betoging van oktober 1987 en het visueel ondersteu nen van de vredesgedachte door het plaatsen van de bordjes «Kernwapenvrije gemeente» werd Schepen ken van onze stad te ko men praten over de moda liteiten van samenwerking in verband met sensibilise ring van de bevolking, vre- desonderwijs. internatio nale kontakten... Mijnheer de Burgemees ter, graag overhandigen we u hierbij dit proef exemplaar van het bord «Kernwapenvrije Ge meente» en de VAKA- brochure «mijn gemeente, Vredesgemeente». We hopen dat onze stad daadwerkelijke stappen doet om uit te groeien tot een vredesgemeente. LH Mevr. Lievens-Borms als Aalst. Met kennersogen werden de paarden gekeurd op de Houtmarkt (a) Truckers, de Fonteintjes, Steenberg, Papegem, Oli vier Twist en Patro Boys. De wedstrijden beginnen vanaf 9.30 uur en zondag 10 juli wordt om 15.45 uur de finale gespeeld. JM Heyman Aalst. Op de Houtmarkt was er van jong en oud veel belangstellong voor de keuring van de paarden (a)

De Voorpost | 1988 | | pagina 1