Tweemaal Paul Droesbeke B.W.C.L.-Wielrennen Wim De Wael tweemaal Bij onze O. V.W.B.-veteranen Snelle brandweermannen in Moerzeke 20 - 8.7.1988 - De Voorpost WIELRENNEN OVWB-Wielrennen. De drie oudste veteranen: Jean Spen ders, Omer Van Molle en Jean Hofman (xI) BWC/--Wielrennen. Ook In Velzeke won Paul Droesbeke de D-reeks. Oscar De Clercq BWCL-Wielrennen, Franqois Van den Bossche won zondag de C-reeks Droesbeke de D-reeks (xl) BW( I.-Wielrennen. In Velzeke was Eddy De Rijck Zaterdag in Velzeke C-en D reeksen Oscar De Clercq en Paul Droesbeke Lucien De Gusseme had voor een omloop gezorgd die niet van de poes was met in iedere ronde 35 bochten. Met een wind die zijdelings blies en enkele frisse buien, had men meteen alle ingrediënten om er een ware afvallings- koers van te maken en de renners lieten zich niet pra men. Het peloton passeerde al snel in een lange sliert en achteraan vielen er renners af als bladeren in de herfst. Vooraan ging het blijkbaar nog niet vlug genoeg en Oscar De Clercq trok er vanonder met Georges Michiels. Zij na men direkt dertig sekonden voorsprong, maar toen kwam er reaktie. Pierre De Watines, Gino Lucchi en Paul De We ver gingen op zoek naar de leiders. Daarbij sloot na een felle jacht ook nog Petrus De Landsheer aan. Ben Moens, Freddy Neyts en Jean Goossens rukten zich ook nog los uit het peloton. Vooraan gebeurde er een en ander want Georges Michiels reed lek en moest noodgedwongen De Clercq laten gaan. Deze verzwakte zeker niet. Met de meet in zicht kreeg hij vleu gels. Hij hield fraai stand en zegevierde overgelukkig en verdiend. Bij de achtervolgers kon Paul De Wever na een verrassende demarrage nog alleen toekomen, gevolgd door Lucchi en De Watines met De Landsheer. We kre gen nog een mooie strijd voor de zege van de D-renners. Désiré Sonck ontsnapte, maar werd bijgehaald door Paul Droesbeke. Zij werden ach ternagezet door Lucien De Gusseme en André Fabry, maar die konden de vluchters niet meer grijpen. Droesbeke won vlot voor Sonck, terwijl De Gusseme het haalde op Fabry. De spurt van het pelo ton was voor Willy Roels. voor Gaston Van Den Hoecke. A- en B-reeksen Gino De Vos en Eddy De Rijck In het gemeenteschooltje van Velzeke kwamen slechts 43 renners hun rugnummer afhalen. Van bij de start lag de snelheid hoog. Wegens het bochtige parcours wou ieder een vooraan rijden. Na twee ronden zat er een vijftal voor aan onder aanvoering van Gust Van Laethem en Guy Bloem. Deze poging kwam echter te vroeg. Het peloton reageerde gepast en een ron de later kwam Eddv Van den Abbeele zijn neus aan het venster steken. Hij reed gedu rende één ronde zo'n 150 me ter voor de groep uit. maar BWCL-wielrennen. Zondag won August Van Laethem de B-reeks en Freddy Ryde de .4- reeks (xl) kreeg geen versterking en werd door het inmiddels uit gedunde peloton opgeslorpt. Een andere poging van Guv Bloem. Bruno Heyvaert en Eddy De Cuyper liep ook op niets uit. Halfweg, toen de wederoptredende kampioen Eddy De Rijck een fikse de marrage plaatste die beant woord werd door Eddy Van de Meirssche en Eddy De Cuyper werd het kalm in het peloton. Er viel een gat van 20 sekonden en in dit boch tenrijk parcours verdwenen de drie al gauw uit het zicht. Het trio der Eddy's kende nog een moeilijk moment toen Guv Bloem en Johnny Die rickx tot op 150 meter nader den, doch het verloor zijn kalmte niet en de kloof werd terug breder. Gino De Vos leverde nog een prachtpresta- tie door gans alleen de 40 sekonden achterstand te over bruggen. De vier koplopers kregen er in de laatste ronde nog een mededinger bij: een hevige regenbui! Daarvan wou Eddy Van de Meirssche gebruik maken om solo te spelen, een verkeerde ge dachte want kampioen De Rijck verstond het zo niet. Een spurt met vier dan maar. Gino De Vos (A) begon van ver en reed onbedreigd naar de zege. Voor de tweede plaats en meteen de eerste B- plaats ging het tussen De Rijck en Van de Meirssche. De Cuyper spurtte niet mee en werd vierde. Eddy De Rijck wachtte zeer lang om op te trekken maar zijn demarra ge was zo krachtig dat Van de Meirssche onmiddellijk twee a drie lengten moest goedma ken, wat te veel was Bij de achtervolgers werd Guy Bloem vijfde en Johnny Die- rickx zesde. Uitslagen A-reeks: 1. Gino De Vos. 2. Bloem. 3. Heyvaert. 4. Baele. 5. Van de Wiele. 6. Van den Abbeele. 7. Van Haute. 8. Verhaegen, 9. Verguchten, 10. Roos. B-reeks: 1Eddy De Rijck, 2. Van de Meirssche, 3. De Cuy per. 4. Dierickx, 5. Van Han- denhove. 6. De Bruyn. 7. Van Laethem, 8. Van der Eecken. 9. De Winne, 10. Van Laer. C-reeks: 1. Oscar De Clercq. 2. De Wever, 3. Lucchi, 4. De Watines, 5. De Landsheer, 6. Moens, 7. Neyts, 8. Goossens, 9. Michiels, 10. Roels D-reeks: 1. Paul Droesbeke. 2. Sonck. 3. De Gusseme, 4. Fabry 5. Van Den Hoecke, 6. Roelandts, 7. Eeckhoudt. 8. Loverie, 9. Van Impe, 10. De Moor. Zondag Schelde» indeke C- en D-reeksen Francois Van den Bossche en Paul Droesbeke Na de zware koers in Velze ke. kregen de renners het in Scheldewindeke weer niet on der de markt door een kassei- strook van meer dan twee kilometer en een hevige wind met af en toe regenbuien. Toch was de organisatie tot in de puntjes verzorgd. Reeds van na de start zat het er bovenarms op en na een ron de hardfietsen was het al een langgerekt peloton met hier en daar al ontbrekende scha kels. Na twee ronden kregen we een groep met de plaatse lijke favoriet Lucien De Gus seme, die op geen pedaalslag keek en verder Paul De Rij- bel, Frangois Van den Bos sche. Freddy Neyts, Paul Droesbeke en een snedig fiet sende Remi De Moor. Daar bij sloten nog Alfons De Schepper, Petrus De Lands heer en Désiré Sonck aan. Een poging van Pierre De Watines en Johnny De Paepe mislukte. Ze bleven hangen op 200 meter met verder ach terop een totaal verbrokkeld peloton. Vooraan moesten Paul De Rijbel en Lucien De Gusseme lossen. Petrus De Landsheer viel weg door bandbreuk, een lot dat ook een verrassend goed fietsende Remi De Moor te beurt viel. In de laatste ronde kreeg Dé siré Sonck een vorkbreuk en moest ook de totaal leeggere- den Fred Neyts zijn mede vluchters laten gaan. In de spurt voor de bloemen won Van den Bossche vrij vlot voor De Schepper en een niet meer aandringende Droesbe ke. Pierre De Watines werd nog knap derde C-renner voor Johnny De Paepe, ter wijl Van Den Hoecke derde D-renner werd door in extre mis de ontsnapte Roger Van Wesemael nog in te lopen. Robert Cobbaut regelde de rest in de spurt. A- en B-reeksen Frreddy Ryde en Gust Van Laethem Reeds in de tweede ronde gingen Danny Van Haute en Freddy Ryde in de aanval. De ronde daarna kon ook Guy Bloem zijn wagentje aanpik ken en even later kregen we vijf leiders want ook August Van Laethem en Peter Baele sloten aan. Willy Van den Heede faalde en wat het pelo- W.A.O.D. renners te St-Niklaas Op maandag en dinsdag jl. waren de W.A.O.D. renners tweemaal te gast in de Wase hoofdstede om er slag te leve ren. Een eerste maal op maandag was de buurt van het station het decor voor de W.A.O.D. renners terwijl dinsdag in de buurt van St- Gillisbaan slag werd geleverd. Maandag aan het station werd de wedstrijd opgesplist in twee delen: een eerste deel omvatte een ploegentijdrit over 4 kilometer of één ron de. Hierin toonde de ploeg van Walle zich de snelste. Het viertal Despeels, Demaere. Van Zande en Claessens leg de de vier km. af in 6 min. en 01 sec. Zij gingen met vijf seconden de ploeg Borghini vooraf die bestond uit Peter Flach. Erik Van Tiggel, Gino De Munck en Mare Smet. Na deze ploegentijdrit werd dan plaats gemaakt voor de rit in lijn. Hiervoor schreven 51 deelnemers in die 15 ronden dienden af te leggen In de 3de van de 15 af te leggen ronden ontsnapten uit de groep Mare Borgraef. Mare Van der Meulen en Francois Geerts. Zij konden stand houden tot in de voorlaatste ronde. Toen kwam het pelo ton echter aansluiten en wa ren zij er aan voor de moeite. Direkt na deze hergroepering was het de beurt aan Guido Haentjes. Wims de Wael. Ro ger Beelaert en Patrick Bols- sens om het hazenpad te kie zen. Hun uitval leek geslaagd en iedereen wachtte op een spurt met vier. In de laatste kilometer plaatste Wim De Wael zijn nu al traditioneel geworden demarage en won met een 50-tal meters voor sprong deze wedstrijd. Achter de olijke Nederlander spurtte Patrick Bolssens zich knap tweede terwijl Beelaert en Haentjes de verdere ereplaat sen verdeelden. De spurt van de groep werd even later ge wonnen door Roger de Bcu- kelacr voor Patrick de Maere en William Despeels. Dinsdag dan leverden de W.A.O.D. renners slag aan de St.-Gillis-Baan. Ook hier mocht Fons Verbraecken 54 renners verwelkomen. Van in de derde van de eveneens 15 af te legge ronden kozen al weer drie renners voor de vrijheid. Marc Van der Meu len. Frangois Geerts en Rudy Haentjes waren de vrijbui ters. Hun poging zou stand houden lot even voorbij half- koers. Toen sloten dertien medevluchters aan en meteen was de beslissing gevallen. De zestieh verstonden elkaar wonderwel zodat een spurt met zestien verwacht werd Dat was echter niet het oor deel van Wim De Wael die net als de dag voordien op 1 kilometer van de streep zijn metgezellen afscheid wuifde en weerom met 50 meter voorsprong als overwinnaar over de streep kwam gebold. Achter hem spurtte Patrick Van Renterghem zich mooi tweede voor Mare Smet. en Roger Beelaert. William Des peels won tot slot de spurt voor de 17de plaats. uit O ver mere won de C-reeks (xl) Gino De Vos de A -reeks won (xl) snelste van de B-renners, terwijl ton ook nog mocht proberen, de vijf leiders waren de pist in. Vooral Danny Van Haute en Peter Baele waren zeer aktief, maar zouden mekaar zozeer beloeren dat ze de drie anderen lieten gaan. Dit trio spurtte voor de zege en het was August Van Laethem die het vlot haalde, voor een dol gelukkige Freddy Ryde en een zeer ontgoochelde Guy Bloem, die blijkbaar meer had verwacht. Danny Van Haute klopte Peter Baele en Freddy Van Steerthem kon nog het peloton ontlopen. De spurt werd gewonnen door Theo Van Handenhove. voor Johnnv Dierickx, Bruno Hey vaert en Willy Van den Heede. Uitslagen A-reeks: 1. Freddy Ryde, 2. Bloem, 3. Van Haute. 4. Bae le. 5. Heyvaert, 6. Pauwels. 7. De Vos. 8. Laureys. 9. Ja cobs. 10. De Milde B-reeks: 1. Gust Van Lae them. 2. Van Steerthem. 3. Van Handenhove. 4. Die rickx, 5. Van den Heede, 6. De Boelpaep, 7. Nuel, 8. De Man, 9. Nevens. 10. De Winne C-reeks: 1. Frangois Van den Bossche. 2. De Schepper, 3. De Watines. 4 De Paepe. 5 Neyts, 6. De Backer. 7. Sonck G-, 8. Lison, 9. De Clercq, 10. De Wever D-reeks: 1. Paul Droesbeke, 2. D, Sonck, 3. Van Den Hoecke, 4. De Rijbel, 5. Van Wezemael, 6. Cobbaut, 7, De Baere. 8. Van Impe. 9. De Gusseme, 10. Daem. Volgende wedstrijden Zaterdag 9 juli in Wammel, Merchtemsestwg.café De Nachtegaal Zondag 10 juli in Balegem- Berg, zaal "De Steenput' Vrijdag 15 juli in Asse. Berg straat, café Pandoer. C D 18.00 en A B 19ul5. Deze wedstrijd gereden in de industriezone te Asse kende een tamelijke belangstellling zowel qua kijkers als deelne mers. Óm twee uur kwam de zon door het wolkendek en ze zou er blijven tot de koers van de laatste reeks gedaan was. In de A-reeks demarreerde Frans Van Eyck van bij de start. Hij reed alles aan flar den. maar moest halfkoers het gezelschap dulden van naamgenoot Paul Van Eyck. Zij hielden stand tot aan de meet en daar werd het moei lijk om uit te maken wie er nu eigenlijk gewonnen had. Ze werden dan ook ex-aequo ge plaatst. voor een goed rijden de Guy Soil. Vermelden wij nog dat Frans Van Eyck zijn negende zege behaalde dit seizoen. Bij de B-renners was het opnieuw Yvan Donnay die het met voorsprong haal de. voor Petrus Sergoris en een goed rijdende Benny Van Eyck In de C-reeks boekte Omer Van Molle zijn negende zege, Hij won licht afgescheiden de spurt voor de eerste plaats. Uitslagen A-reeks: gelijk Frans en Paul Van Eyck. 3. Guy Soil. 4 Frans Van Camp. 5. August Daelman. B-reeks: 1. Yvan Donnay. Pe trus Sergoris, 3. Benny Van Eyck, 4. Cyriel Pannencou- cke. 5. Louis Demeyer. C-reeks: 1. Omer Van Molle. 2. Felix Desutter. 3. Jean Hofman. 4. Leon Lesire. 5. Paul Hoefkens en Jean Spen ders. Wielrennen. De brandweermannen van Hamme-Moerzeke aan de start van het nationaal kampioenschap (vh) KfiMPIOlN PC9T ,qS8^ Water genoeg voor de 67 ren ners-brandweermannen die naar Moerzeke waren afge zakt om er het Oostvlaams kampioenschap te betwisten. De regen viel immers af en toe met bakken uit de hemel. De spuitgasten moesten er 34 km afhaspelen, verdeeld over 17 ronden. Gedurende de eerste tien ron den bleven de renners samen. Alleen aan de aankomst werd er gespurt voor een premie, die er idere ronde te verdie nen was. In de twaalfde ronde ging dan toch de plaatselijke renner Willy Vincke aan de haal. Hij hield het twee ronden moedig vol, maar dan was hij eraan voor zijn moeite, ondanks de vele aanmoedigingen van zijn talrijke trouwe supporters die rond het parcours stonden op gesteld. Alles dus opnieuw samen. Met nog twee ronden voor de boeg. ging Karei De Cort uit Lennik aan de haal. Hij ver grootte stelselmatig zijn voor sprong en kwam afgescheiden over de meet. Daar hij geen Oostvlaming is, moest de titel nog betwist worden. Moerze- kenaar Willy Vincke kontro- leerde het peloton, zette de spurt van ver in en won. Met de tweede plaats werd hij meteen kampioen van Oost- Vlaanderen. Uitslag 1Karei De Cort (Lennik), 2. Willy Vincke (Moerzeke), kampioen van Oost-Vlaande- ren. 3. Frans Amerijckx (As se). 4. Paul Van Heek (Waas munster). 5. Guido Baessens (Tielt). AVH Wielrennen. Brandweer-kampioen van Oost-V laanderen Willy Vincke, tussen de ritwin naarsVan de Pitte +35) en Karei De Cort (+50) (vh)

De Voorpost | 1988 | | pagina 20