KAATSOVERZICHT Baasrode V.A. opnieuw alleen leider Windgoden waren Kastel niet goed gezind Kaatsverbond Lebbeke Pletwals Pierre De Plecker en Co S.K. Hamme geraakt er niet bovenop Tornooi van kaatsklub 't Kliekske Kaatskalender Wembleyploegen doen het geweldig Peersman genekt door zijwind 24 - 8.7.1988 - De Voorpost KAATSEN Hogere 3 Oudegem - Welkom: 10-15 Welkom dat op bezoek moest naar Oudegem heeft het niet gemakkelijk gehad met de thuisploeg, die zeer agressief speelde. Vanaf het eerste bal- kontakt was reeds zeker dat dit een moeilijke opdracht zou zijn voor Welkom dat in de heenronde met 15-1 had afgerekend met Oudegem en op revanche uit was. De wedstrijd ging gelijk op in het begin tussenstanden wa ren 1-0. 1-1. 2-1. 2-2 en 4-3 voor Oudegem. dan was de weergod aan de beurt en moest men de Lutte voor een 15-tal minuten onderbreken. Na deze ingelaste pauze kwam de leider uit Dender- monde sterk aan de beurt en ging naar een 5-8 ruststand, door het prachtige keerwerk van achterman De Plecker Pierre die een pracht van een partij speelde en 15 ballen overkeerde. Na de pauze waren de eerste 2 spelen voor Welkom en met een was het 5-10 en was het karwei zo goed als geklaard, maar Oudegem onder impuls van Van Papegem Andre kwam terug opzetten en het werd 7-10 en 8-11 dar. ging het naar 8-13 en 10-15 meteen was het kalf verdronken voor Oudegem, en kende Welkom zijn zoveelste succes op rij onder impuls van pletwals Kaatsen. Kaatsklub Welkommet v.l.n.r. voorzitter Willy De Decker, Jos Van Ingelghem, Pierre De Plecker, scheidsrechter Roger Leys en Roger Van der Straeten. Onderaan Gilbert Amandt, Jean De Batselier en Freddy Van Handenhove. (xl) Pierre De Plecker. Van Inge- geblazen. Igem Jos. De Kinder Herman. Van Handenhove Freddy en De Batselier Jean. Zondag wacht Welkom de derby thuis tegen gebuur Bol- vrienden (Kampioen 1987) en daarna is het 3 weken rusten Stand 1. Welkom 15 224 2. Backerclub 15 214 3. Meub. De Backer 14 188 4. Groendalers 13 184 5. Eurika 15 182 6. Oudegem 15 166 7. De Bolvrienden 14 163 8. Klieksken 13 154 9. Appels 15 145 10. Moerstraat 13 132 11. Mieregem 15 111 12. Balleken Op 14 92 13. Super Zeven 13 63 Het ziet er slecht uit voor kaatsklub SK Hamme dat in haar nieuwe reeks helemaal onderaan bengelt. Ook deze week is Hamme er niet in geslaagd om- tegen Wieze punten te scoren. Toch mocht Hamme het eerste spel boe ken en dat beloofde voor de rest van de wedstrijd. De thuisploeg pakte dan twee spelen, waarvan het laatste na 40/40. Maar dat deed Hamme ook en 2-2. In het vijfde spel opnieuw 40/ 40 en Wieze rijfde het binnen: 3-2. Voor de rust kon SK geen enkel punt meer ophalen en 8-2. Het speelde in die periode zeer zwak en mocht slechts vijf vijftienen laten noteren in de laatste vijf spelen. Alleen Thierens leek iets beter dan de anderen. Na de rust liep de thuisploeg uit tot 10-2. Een lichte herop flakkering bracht Hamme op 11-4 en het kreeg een punt in het vooruitzicht. Het is er echter nooit van gekomen. Hoewel Danny Van Damme het nu goed deed moest Ham me met 15-4 en zonder punten naar huis. Hamme-Zogge ging op ver plaatsing naar het zwakke Willebroek. Toch is het er niet van een leien dakje gelo pen. De overmoedige Zogge- naren stonden aan de rust zelfs met 8-5 in het knjt. Vooral Ronsmans kon zijn gewoon peil niet bereiken. Na de rust zag het er bij een 10-5 score helemaal hopeloos uit voor een zwalpend Zogge. Ter gelegenheid van Hoeksken-kermis organiseert kaats klub 't Klieksken voor de vierde maal een groots kaatstor- nooi. Er wordt gespeeld met negen ploegen. Gedurende drie schiftingsdagen. waarin telkens drie ploegen aantre den. wordt er gespeeld naar acht spelen Deze schiftingen hebben plaats op de zaterdagen 23 en 30 juli. telkens vanaf De finale wordt gespeeld op de zaterdag van Hoeksken- kermis, 6 augustus, tussen de drie winnaars van de schiftingen. Men begint ook dan vanaf 14 u. Alle wedstrij den worden gespeeld op het terrein van kaatsklub 't Kliekske, rechtover het gelijknamige café in de Lange Molenstraat te Lebbeke Baasrode V.A. 15 Overboelare 7 Na het verlies van co-leider Kastel in Herne wordt Baas rode opnieuw leider met één punt voorsprong. Een goede zaak lijkt het voor de ploeg van de Broekkant maar toch liet V.A. hier een kans ont glippen om de drie punten te pakken en meteen de voor- sprog op Kastel te verdubbe len. Met bijzonder knap spel werden de bezoekers gewoon weg overklast. De Baasrood- se keerders Willaerts-Verhey- den-Steels maakten er een de monstratie van en Quisquater en Willaerts aan de koord stopten alles. Zo werd het 8-0 aan de rust en na de hervat ting leek de suprematie van de thuisploeg zich te zullen bestendigen. Het werd 10-0 maar toen moest de wedstrijd onderbroken worden ten ge volge van een fikse regenbui. Deze wedstrijdstop kwam duidelijk zeer ongelegen voor de thuisploeg die na de her vatting het ritme niet meer te pakken kreeg. Via 10-2 werd het 12-6 en ondanks Baasrode dan toch opnieuw sterk begon te spelen (14-6) slaagde Over boelare erin hen nog een puntje te ontfutselen. Positief was nochtans dat V.A. zich onmiddellijk heeft hervat na de nare ervaring de dag voor dien in de Beker van de Ko ning zodat de titelstrijd in al zijn hevigheid mag losbar sten. Beker van de Koning Baasrode V.A. 2 Braine L. 15 De eerste deelname van Baas rode V.A. aan de Beker van de Koning is geen prettige ervaring geworden voor de ploeg van de Broekkant. Een massa supporters had de ver plaatsing naar St. Denis mee gemaakt en waren getuige tot hun grote ontgoocheling, van een ondermaatse prestatie van hun ploeg. Vóór de schiftingen besefte men wel voor een zware opdracht te staan maar niemand had toch zo een afgang verwacht. De eerste twee spelen werden op 40-40 verloren en toen reeds was het duidelijk dat het niet vlotte bij de Baasro- denaars. Toch nog even hoop als het 2-4 werd maar Braine bleef zich in alle onderdelen de betere tonen en stevende recht naar een 2-7 overwin ning. Het was duidelijk dat Baasrode V.A. niet klaar was voor deze zware opdracht maar indien deze wedstrijd enkele maanden vroeger was gespeeld geworden had het resultaat wellicht heel wat be ter geweest. De ploeg lijkt enigszins over haar hoogte punt heen te zijn. E. Lagere 2 OpwjjkJ.S. 9 Baasrode V.A. 15 Tegen het sterke Opwijk Jeans Saloon zette Baasrode V.A. nog maar eens zijn titel- verzuchtingen in de verf Zelfs zonder Quisquater is het jonge Baasroodse in staat zijn wil op te dringen aan de tegenstander. De thuisploeg startte nochtans het best (3-1) maar onder impuls van een uitstekende Wim Claes. goed- bijgestaan door David Van Damme. stelde Baasrode ge lijk (3-3) en in één ruk ging het zelfs naar 3-6. Opwijk sloeg echter terug en het werd 7-7 als de scheids rechter besloot niet langer de regen te trotseren en de rust te laten ingaan. Bij de herne ming kwam de 15-jarige Bart Claes in de ploeg. Het bleef gelijk tot 9-10 maar dan sloeg Baasrode vernietigend toe. Claes, Van Damme en De Clercq stuurden alles diep te rug en aan de koord lostten B. Claes en Koekelbergh alle problemen op. Het sterk spe lende Baasrode V.A. steven de zo recht naar een 9-15 overwinning. Kadetten Buggenhout Toekomst 9 Baasrode V.A. 13 In Buggenhout bleek duide lijk dat de motivatie enigszins weg is na de nederlaag tegen Wieze die door de Baasrood se spelers als onjuist wordt aangevoeld. Baasrode toonde zich wel de beste ploeg maar de wedstrijdinzet ontbrak de ze maal. Een 1-4 voorsprong werd prijsgegeven (5-6) maar even doorduwen betekende toch een 5-10 voorsprong. Buggenhout pakte toch één punt en zonder veel animo ging men toen naar een logi sche 9-13 overwinning voor Baasrode V.A. De Baasrood se kadetten leven nu toe naar de tomooien om daar hun echte waarde te tonen en om weer een nieuwe uitdaging te vinden.W Miniemen Terjoden 8 Baasrode V.A. 10 Terjoden startte sterk tegen de Baasroodse leiders van coach Willaerts. Geholpen door een strakke wind leverde de thuisploeg opvallend sterk wat resulteerde in een 4-1 voorsprong. Het werd nog 5-2 maar dan stelde Baasrode or de op zaken. T. loos. sterk in de opslag en G. De Kimpe, de beste man op het terrein, brachten hun ploeg gelijk om dan door te gaan naar 5-9. Toch gaf Terjoden zich niet gewonnen, naderde tot 8-9, maar miste toen op het nip pertje de aansluiting zodat Baasrode eerder moeizaam de wedstrijd won met 8-10. Coach Willaerts is er niettem in van overtuigd dat zijn ploeg hoog kan scoren in de Beker van België. Pupillen Baasrode V.A. 10 Moorsel Steven 0 Het zeer jeugdige Moorsel was geen partij voor Baasrode dat onmiddellijk de teugels in handen nam via het sterk spe lende duo Cr. Cassiman-St. De Maeseneer. Moorsel met vier 8-jangen inde ploeg, kon zelfs geen enkel spel ophalen maar dat is nu eenmaal het leergeld dat moet betaald worden door debutanten. Bevordering 10.7 15.00 Herdersem-Duvel Willebroek Hamme Zogge-Hoké Ercmbo- degem Steven Moorsel-Adec Baasrode S.K. Hamme-Merchtem Zele Durmen - Baardgem Junioren 9.7 15.00: Wieze Sportief - Iddergem Buggenhout - Tollembeek Zele Durmen - Kokejanc 15.7 18.30: Weele - De Toekomst Buggen hout Kadetten 8.7 18.30 Wieze Sportief - Buggenhout Hamme Zogge - Kerksken Baasrode - Denderbelle Kastel - Terjoden Miniemen 8.7 18.30 Terjoden - Kastel Rap en Vlug 10.7 10.30 Buggenhout - Kastel Wieze Sportief - Hamme St. Anna 10.00 Baasrode - Zele Durmen Pupillen 10.7 10.00 Hamme St Anna-Baasrode 9.00 Buggenhout-Steven Moorsel 10.00 Baasrode Hof t. Rode-Denderbel le Brussegem-Kastel 9.00 Wieze Sportief-Terjoden Lagere I 9.7 15.00 Kastel - Haaltert 10.7 15.00 Herleving Aalst - Kerksken Nieuwerkerken - Dorp Lagere II 10.7 15.00 Denderbelle - Jeans Saloon Opwijk - Brussegem Baasrode - Buggenhout St. Anna Hamme-V B Nieuwer kerken Willebroek, in de mening dat het reeds gewonnen was, ging minder gekoncentreerd spe len en dat werd fataal. In het twaalfde spel stond de score, dankzij enkele fraaie balwis- seiingen, opnieuw in even wicht. Zogge ging op dat élan verder. Het werd 14-14 en in dat laatste spel ging de Wille- broekse speler die moest op slaan tenonder aan de span ning. Hij sloeg twe ballen bui ten de lijnen. Met 14-15 kon Eendracht Zogge. zij het nipt. met twee punten naar huis. HVC Lagere I KERKSKEN 9 KASTEL 15 Ruststand 6-8 Dit toptreffen tussen de num mers één en twee in Lagere I werd door heel wat belang stellenden bijgewoond. Kerksken vertrok in een rian te uitgangspositie: een drie punten uitslag en slechts één nederlaag. Op Kastel in de heenronde moest de ploeg het meesterschap ondergaan. Maar nu wou het kost wat kost een tweede nederlaag te gen Boeman Kastel vermij den. Dit kost wat kost deed hen tenslotte met zenuwach tig gedoe en vele onpreciese opslagen de das om. Wel liep de thuisploeg tot 3-0 uit, maar een kalm en precies spelend Kastel haalde onder impuls van een grootse Cois Burill de achterstand in om daarna bij 6-8 de rust in te gaan. De thuisploeg was duidelijk in een slechte dag en was geen leiderschap waardig. Het krasselde er maar op los. Kerksken haalde het eerste spel na de rust. maar ver speelde bij 7-8 en 40-40 een gemakkelijke kaats, die de Kastelse spelers zeker niet links lieten liggen. Bij 7-9 werd het al Kastel wat de klok sloeg. De thuisploeg geloofde blijkbaar in het noodlot en het bood een homogeen be zoekende ploeg geen weer stand meer. Kastel stormde in één ruk. via twee spelen die Kastel nog weggaf, op een riant 9-15 zege af. Deze over winning brengt meteen weer nieuw leven in de titelstrijd. Inderdaad. Kastel met een sublieme Burill die goed bij gestaan werd door klein mid den Hermans en twee knappe koordspelers Baert en Leunis. is helemaal nog niet uitge speeld. Zondag 10 juli: Kastel speelt zijn laatste wedstrijd van de eindronde thuis tegen Haal tert. Met een eventuele drie puntenzege zou Kerksken wel eens kunnen bijgebeend wor den aan de eenzame top- hoogte. Hogere III HERNE 15 KASTEL RAP EN VLUG 12 Of het verhaal van hoe een dubbeltje rollen kan... Kastel pakte uit tegen een aarzelend en onzeker spelend Herne. De bezoekers gingen zeer sterk van start en het liep onder impuls van Vernimmen en De Clercq (erg sterk op de keerdersposten) meteen uit tot 1-6 en in de eerste tegen- vladg nog tot 3-7. Dan werd het echter rennen om veilig binnen (en droog) te geraken. Rust was al aangebroken. Op dat ogenblik had Kastel nog geen enkele bal buiten de lij nen laten belanden. Vernim men, De Clercq en Wielandt hadden ervoor gezorgd dat er met de wind in de rug negen ballen overgekeerd werden Kastel stond er dus goed voor en de geoliede machine draai de zeer vlot. De spelonder- breking draaide uit op een rust van langer dan een uur. Maar de onderbreking was te lang! De Kastelse motor en dan vooral Vernimmen begon in dit hels regen- en windweer te sputteren. Herne voelde dit aan.en pakte onder impuls van Lieven Bockstal spel na spel. Het werd dan toch nog 6-11 voor Kastel In de laatste fase van de wedstrijd draaide Kastel vierkant. Onder hoge zenuwdruk leverde Kastel op dat ogenblik nog 12 ballen buiten de lijnen. Het werd 11- 11. Voor een steeds beter spelend Herne was de kloof gedicht. Lieven Bockstael. wegens harde tegenwind bij de opslag teruggezakt naar de plaats van kleinmidden. keerde van- op die post Kastel letterlijk in de vernieling. De harde wind belette Kastel zijn sterkste wapen, de opslag, boven te halen. Het werd toch nog 13-12. maar toen was de kous af voor Kastel. Verdiende zege voor Herne. Kastel won Jner nog nooit, maar het had er reeds drie jaar opeenvolgend te kampen met winderig slecht weer. Nog verladen, dat wegens ka lenderaanpassingen. Kastel niet thuis speelt tegen Oke- gem op 10 juli, maar wel op 21 juli aanstaande. De vol gende wedstrijd is tegen Ide- gem op de al even moeilijke verplaatsing. Hopelijk dit keer zonder wind. Wembley I 12 Ons Vermaak 4 Wembley II 8 Geemzicht 12 De I-ploeg was gestart met De plaatselijke ploeg met Roger Pletinck, Van Hemel- Alois Goossens, Robby Van rijck, Gustaaf De Bonte, der Stock. Freddy Van Kerck- Emiel De Bus en Jozef Mal- hove, Dirk Van der Stock en fliet. Van bij de start gaven ze Kenneth Hansen, moest van de Il-ploeg weinig kansen. Ze bij de start ondervinden dat konden de spelen zonder om- de bezoekers sterker waren kijken aaneenrijgen en aan de en over meer routine beschik- rust was het al 6-0. In het ten. Met 1-6 aan d.. rust was tweede deel lieten ze teugels er nog weinig hoop voor Ons wat losser en daardoor kwa- Vermaak. Al deden ze het men hun tegenstanders wat daarna wat beter, een bedrei- meer in de match. Op sommi- ging waren ze niet. Met die ge momenten waren ze zelfs vier behaalde spelen, waren beter dan de eerste ploeg. Ze ze best tevreden, eindigden dus nog met een mooi resultaat. Hogere III DENDERBELLE 15 APPELTERRE 14 Ruststand 8-4 Appelterre, de killer van lei der Baasrode VA, kwam naar het gewest Aalst-Dendermon- de afgezakt om opnieuw eens van zich te laten spreken. Denderbelle liet in de eerste helft nochtans een goede in druk na. Het leek het vlot te halen van de bezoekers, want de thuisploeg haalde vrij vlot een 8-4 voorsprong bij elkaar. Na de rust ontspon zich een spannend duel. Appelterre kwam opzetten en de bezoe kers kregen de indruk dat er winst inzat. Verspeet en De Kinder weerden zich als dui vels in een wijwatervat. De gasten kwamen terug tot 14- 14 en 40-40 gelijk. Appelterre begaf het echter op de valreep. WELLE 11 TERJODEN 15 Terjoden maakt geen al te goed seizoen mee Zeker en vast niet voor een ploeg die titel ambities gekoesterd heeft. Toch is Terjoden erin geslaagd met een overwinning op Welle aan te knopen. In een spannende strijd ging de eerste helft gelijk op tot 9-9. Welle werd op bepaalde ogenblikken in bedwang ge houden. Achterman Hen- drickx van Terjoden speelde een grandioze wedstrijd en onder zijn impuls konden de bezoekers een 9-13 voor sprong uitbouwen. Welle zet te op tot 11-13, maar in de eindfase was Terjoden ster ker. Terjoden plaatste het or gelpunt door zeven achter eenvolgende spelen op 40-40 in zijn voordeel te besluiten. VA BAASRODE 15 OVERBOELARE 7 Ruststand 8-0 De rode lantaarn heeft tijdens de laatste kompetitiewedstrij den schitterende prestaties geleverd. Doch tegen de lei der kregen ze nooit de kans om in de wedstrijd te komen. Baasrode leverde in de eerste helft een knalprestatie af? Terwijl Overboelare geen voet aan wal kreeg. Op de Baasroodse keerders stond geen maat en in een minimum van tijd werd de rust ingegaan met 8-0 voorsprong. Na de pauze slaagden de leiders erin zelfs een 10-0 op het bord te prikken. De thuisploeg werd door de regen in hun opmars naar 15-0 geremd. De spelon- derbreking bezorgde de thuis- spelers lome benen, zodat het minder vlotte bij de gasthe ren. De gasten waren zo nog in staat een puntje weg te snoepen. Bevordering MERCHTEM 9 ZELE DURMEN 15 Ruststand 6-8 Merchtem. dat tegen Hoké Erembodegem knap verweer geboden heeft, werd door de wind danig afgeremd. Niet minder dan 53 ballen werden buiten geleverd. Wat van het goede teveel! Tegen Zele Durmen kon de thuisploeg wel het eerste spel binnenha len met 40-0, maar daarna kon Zele onder impuls van Ronny Wouters tot i-5 uitlo pen. Wanneer Merchtem Wouters aan de kant liet, konden de gastheren tot 6-8 bij de rust oprukken. Lange rally's sierden de wedstrijd en na twee uur strijd kon men pas rusten. De Ruysscher werd uitgespeeld als kleinmidden, in plaats van de afgereisde Vertongen. In de tweede helft leverde Fons Van Kerckhoven zijn eerste bal buiten op 40-40 en de bordjes wezen 6-9, Dan werden twee spelen op 40-40 beslecht. Het eerste ging naar de thuisploeg en het tweede verhuisde (met het sportieve gedrag van Andries - Merch tem) naar de bezoekende ploeg: 7-10. Bij een 8-11 en 40-40 zorgde Ronny Wouters met een overgekeerde bal voor 8-12. Bij 8-13 veroor zaakte scheidsrechter Van Vossenole voor wat beroering en hij haalde meteen een goed en spannend duel naar een zeer laag peil. Luc An dries kreeg bij een 8-13 stand een tamis aangesmeerd. Met een was de remonte van Mechtem in de kiem ge smoord. WIEZE SPORTIEF 15 HAMME SK 4 Ruststand 8-2 Wieze heeft de verwachtingen ingelost door tegen het zwak kere broertje uit de reeks zijn drie punten veilig te stellen. De Wieze spelers deden een gouden zaak, want de recht streekse concurrent, zijnde Hamme Zogge ging bij buur Zele volledig de mist in. Het kreeg daar een smakelijke 15- 1 aangesmeerd. De wedstrijd tegen Hamme SK verliep in de beginfase gelijkopgaand tot 2-2. Wan neer Wieze een versnelling hoger schakelde, konden de bezoekers niets meer inbren gen en Wieze nam afstand tot 8-2. Na de rust werd het zelfs 10-2. Wanneer Wieze even de teu gels vierde, kon de bezoeken de ploeg tot 10-4 milderen. Daarna zorgde de leider voor een echte demonstratie en Wieze rondde de wedstrijd af. Een verdiende driepunter met overgekeerde ballen van Chris Janssen (goed vooi zes stuks), Freddy Verstrepen zette er twee op zijn naam. Net zoals Theo De Decker (2). Jan De Smet was goed voor een overgekeerde bal. Hamme was een te zwakke tegenstander om voor een aangename wedstrijd te zorgen. Inhuldiging Kaatsterrein Lebbeke De sportraad van Lebbeke heeft aan de sporthal Zwem kom een kaatsbaan laten aan leggen. Om dit terrein in te spelen heeft men een aardig programma op het getouw ge zet voor 9 juli 1988. Om 13u30 spelen de pupillen van Denderbelle op Wieze een voorwedstrijd en om 15 u. komen Opstal Pelote. Wieze Sportief. VA Baasrode en Denderbelle tegen elkaar uit. Kaatsliefhebbers kunnen van deze gelegenheid gebruik ma ken om te genieten van een aangenaam spektakel en nu maar hopen dat het weer meevalt Adec Baasrode - Merchtem: Ruststand 8-3 In barslechte weersomstan digheden (met een krachtige zijwind) werd deze wedstrijd dan toch betwist. Adec Baas rode kon na 3-0 te hebben voorgestaan, uitlopen tot 5-2, vooraleer de scheidsrechter besloot de wedstrijd op te schorten wegens de regen. Een glibberig terrein verhin derde dat de achtermannen hun beste beentje voorzetten. Na deze ondebreking van een kwartier gaven de bezoekers een 15-40 uit handen, zodat via 6-3 de rust werd ingegaan bij een 8-3 score. Na de pauze bracht Adec met een 40-0 een 9-3 op het bord. Peersman was de bezieler van ccn matige Adec Baasrode Wanneer Franky Van Hoof en Fons Van Kerckhoven hun duivels hadden ontbonden, terwijl de ballen nu volop in 15-7 het achterveld geleverd wer den bij achterman Peersmao, konden de gasten tot 7-12 te rugkomen. Ondertussen had Staf Meeus en Patrick De Ruyscher elk voor een over gekeerde bal gezorgd. Voor Merchtem zat er meer in dan één punt. Wanneer de koord spelers een helpende hand toestaken, dan zouden vele spelen op 40-40 en 40-30 in hun voordeel beslecht zijn ge weest. Walter De R jek kan terugblikken op een goede prestatie. Peersman daarente gen. hoewel het licht van Adec in de eerste helft, mis tastte zich duidelijk in de tweede helft. Schuldige: de afschuwelijke zijwind Niet minder dan 27 afgelever de ballen bij de gasten waren hiervan het gevolg.

De Voorpost | 1988 | | pagina 24