Handbalsprokkels "Contra" tegen "Rust-Roest" VK Aalst op een nieuwe leest in Doel Aalst en Lebbeke naar vierde klasse Dag van basketklub Sportief Temse Openstelling van tennis-volleybalterrein De Voorpost - 8.7.1988 - 25 VOLLEYBAL HANDBAL Doel zaterdagmiddag, 't Zijn drukke tijden voor sportsche- pen Van Overmeiren van de gemeente Beveren. In de deelgemeente Doel mocht hij immers samen met burge meester Van Der Aa het ere- lint doorknippen van het gloednieuwe openluchtsport veld dat in duplex kan ge bruikt worden voor zowel ten nis als volleybal. I Het was trouwens op initiatief an Sportschepen van Over meiren dat dit stuk gemeen tegrond gelegen aan de voor malige terreinen van F.C. Doel omgetoverd werd tot een knap stukje infrastruk- tuur voor de tennis- en volley balliefhebbers. Lang zal het niet duren alvorens dit mini- complex in gebruik zal geno men worden want onder im puls van mevrouw Claire Gil lis werd reeds een tennisclub boven de doopvont gehou den. Tennisclub «Utopia» zal er zijn thuishaven vinden. In KORFBAL zijn verwelkomingswoord be dankte sportschepen Van Overmeiren de aanwezige prominenten, zijnde Ge meentesecretaris Jan Noppe, Schepen Karei De Muelenae- re. Schepen Pauwels, Voor zitter van de Sportraad André Van de Velde. Gemeen teraadsleden Bo Vlegels. Paul Crutsen, Oud-secretaris van Doel Jos Van de Vijver, het gemeenteraadslid van Doel Buysrogge, Erik Roelandt als direkteur van de v.z.w. Ge meentelijke Sportinstellingen en natuurlijk ook burgemees ter Van Der Aa, voor hun komst en steun bij het verwe zenlijken van dit nieuwe Be verse projekt. Het bewijst nog maar eens dat Beveren zijn deelgemeenten echt niet uit het oog verliest en integen deel helpt waar het kan. Al leszins een projekt dat navol ging vraagt. M.S. Uit de zopas bekendgemaakte reeksindeling voor de korfbalkompetitie '88-'89 blijkt dat zowel Atlantis Lebbe ke als Ago Aalst tijdens het komende seizoen in een hogere reeks zullen uitkomen. Beide klubs waren tijdens het voorbije seizoen in de bevorderingsreeks aan de slag. Lebbeke eindigde er derde. Ago Aalst vijfde. Rangschikkingen die normaal gezien geen promotie inhielden. Omdat bepaalde klubs uit hogere reeksen er de brui aan gaven of met een volledig nieuwe ploeg onderaan de ladder willen beginnen, promo veerden de Lebbeekse en de Aalsterse klub dan toch nog. In vierde klasse moeten Ago en Atlantis het opnemen tegen Ekerse, Erika. Hoevenen, Joki, Loenhout, Olympia Anderlecht. Rapid Eeklo en Vos Reinacrt. Appels KC van zijn kant blijft vanzelfsprekend in eerste klasse uitkomen. (pvr) BASKETBAL Op zaterdag 30 juli e.k. organiseert basketbalklub Sportief Temse een groots basketbalfestijn op de terreinen gelegen aan de rijksscholen in de Theo De Deckerlaan. Het programma ziet eruit als volgt: Om 13.00 u: Sportief Temse kadetten tegen Sportief Melsele Om 14.30 u: Sportief Temse juniores-St.-Niklase Om 16.00 u: Sportief kadetten meisjes-juniores meisjes Sportief Om 17.30 u; Old Stars Sportief-Old Stars Hermes St.- Niklaas Om 19.30 u: Fanion Sportief tegen Fanion Scheldejeugd Temse. Een omvangrijk programma dus. Geen nood, er is door Sportief rijkelijk een natje en een droogje voorzien rond de terreinen zodat iedereen aan zijn trekken kan komen op deze basketdag. M.S. Nu de periode voor speler stransfers tot 15 augustus loopt, blijven diverse klubbe- sturen de kat uit de boom kijken om in laatste instantie nog een beslissende slag te slagen. Ancjere klubs be schouwen hun transferaktivi- teiten afgerond en wat er eventueel nog bovenop komt is graag meegenomen rede neert men. Daarom een lijstje dat nog voor toevoeging vatbaar is maar dat in elk geval een beeld geeft van wat er in de maand juni al gebeurd is. Bij Avanti Buggenhout lijkt alles in de goede plooi te zullen vallen. Voorzitter R. Gijssels heeft wellicht iets te laat het zwalpende Avanti on der zijn hoede genomen om alle problemen nog op te los sen vóór de start van de kom petitie maar alle sponsoring- kontrakten zijn hernieuwd en er werden zelfs nieuwe spon sors aangetrokken. De spe lersgroep daarentegen is nog niet volledig rond. Een nieu we bijeenkomst is gepland op donderdag 7 juli en daar die nen nog enkele obstakels weggewerkt. Wat wel defini tief is, is de aanwerving van Marblie (Anderlecht) en A. De Brauwer (Lokeren). Rathmes verlaat Avanti en gaat opnieuw naar Eupen en G. Brixhe van de damesafde ling werd naar Flémalle ge transfereerd. Dat L. Moens (E.V. Aalst) naar Avanti komt lijkt zo goed als zeker en dat J. Brouillard de klub verlaat voor Robuco Buggen hout is nog een administratie ve aangelegenheid. De Pool Orlowski blijft zeker bij Avanti als speler maar het is best mogelijk dat hij niet meer als trainer-coach fun geert. Bij Ajax Lebbeke is het nu nog vrij rustig. Jef Prinssen wordt de opvolger van E. De Vlieger als trainer-coach en B. Van Ransbeeck is overge nomen van Avanti. Wel staat PETANQUE het nu al vast dat B. Coore- man, met een ernstige schou derkwetsuur, binnenkort een operatie moet ondergaan en dit seizoen als verloren mag beschouwen. H.K. Lokeren liet De Brauwer naar Avanti vertrek ken en stopt met de dames- ploeg. Verlackt en Bogaert tekenden reeds bij R.B. Den- dermonde en Van Boxelaer wordt lid van Nopri Lebbeke. Brabo Denderbelle verze kerde zich de diensten van De Proft M. als trainer-coach en J. Walraevens werd overge nomen van Berlare. H.K. Waasmunster nam doelman K. Van Renterghem over van H.B.C. Dendermon- de en de komst van J. Sanders ook van H.B.C., ligt in de lijn van de verwachtingen. H.B.C. Dendermonde zag heel wat spelers vertrekken naar o.a. Robuco Buggen hout maar laat daarom de armen niet zakken. Integen deel, R. Coppens en Merckx werden definitief ingelijfd en de ervaren Sam Buelens, ge- ssisteerd door M. Van Den Borre, werd aangeworven als trainer-coach. Toch is het zo dat de spelersgroep te smal is geworden om nog een ploeg in te schrijven in de provincia le reeksen. R.B Dendermonde is in onderhandeling met Fl. Ingels om de taak van trainer-coach op zich te nemen, zag H. Lombaert en H. Van Boven naar Squadra vertrekken maar vulde de spelersgroep op met de Lokerse inbreng. Robuco Buggenhout is wel erg aktief geweest in de junimaand. De ploeg die zijn 10-jarig bestaan wil vieren met een kampioenstitel zorg de voor een sterke steun aan trainer-coach Trienpont. Van Dendermonde kwamen klep pers als Assaert, P. Hertsens, St. De Swaef en F. Van He- cke en de belofte Thijs werd overgenomen van D B. Wo- luwé. Meteen beschikt Thien- PETANQUEPLOEGEN IN DE STREEK Het lokaal van Alosta is gele gen in het domein Beuken hof. Langestraat 16 te Aalst. Verantwoordelijke is Van Dammc Louis, Geraardsberg- scstraat 116, Aalst. Tel. 053/ 21.90.53. Apollo Aalst is gevestigd in de S J. Geerinckx 2 tc Aalst (Kasteel Terlinden). Tel. 053/ 77.34.94. Verantwoordelijke is Roelandt C.. Botcrmclk- straat 45, Aalst. Tel. 053/ 21.97.12. De terreinen van Reynaert Lokeren zijn gelegen in de Oude Bruglaan 35 tc Lokc- ren. Verantwoordelijke is Guy De Maesschalck. H Geest molenstraat 131, Loke ren Tel. 091/48.12.24. Nederkouter Wichelen speelt zijn wedstrijden te Wichelen, Margote 93 Verantwoordelij ke is Impens Erian, Neder kouter 37, 9298 Wichelen. Tel. 052/42.29.90. De pleinen van Petanqueclub Lebbeke «Hof Ter Burst» zijn gelegen in het Tenniscentrum Hof Ter Burst, H^f Ter Burstbaan 3, tel. 052/ 35.59.29. Verantwoordelijke is Robert Van Overloop, De Dammenlaan 54, 9330 Den dermonde. Tel. 052/21.64.73, 's Vrijdags vanaf 19 u. en 's zondags vanaf 14 u. is er speelgelegenheid. pont over een stevige kern en Buggenhout, dat de verzeke ring kreeg dat de firma Robu co hoofdsponsor blijft, wil nog wel verder uitkijken naar versterking. De reeksindeling in lande lijke en provinciale zijn wij U nog verschuldigd: Landelijke 3* afdeling Heren 1. Uilenspiegel 2. Waasmunster 3. Meclielen 65 4. D.B. Zwijnaarde 5. Hakal Alken 6. H.C. Overpelt 7. Izegem 8. S.T.H.V. Meiveren 9. Opglabbeek 10. Lokeren 11. Stenant 12. Sasja 4' afdeling Heren A 1. Robuco Buggenhout 2. Dendermonde 3. Olse Merksem 2 4. Duffel 5. Desselgem 6. Zandvliet 7. Brasschaat 8. Brabo Denderbelle 9. Mechelse 10. Rumstse 11. Klub Mechelen 2 12. Ieperse 2' Afdeling Dames 1Robuco Buggenhout 2. Gent 3. Haachtse 4. H.C. Duffel 5. E.V. Aalst 6. Daza 7 R.B. Dendermonde 8. HAVO Opglabbeek 9. Squadra Femina 10. H.V. Peer 11. Initia Hasselt 12. H.K. Merksem Provinciaal Robuco Buggenhout 2. Groot Bijgaarden 2, D.B. Woluwé. At. Temse, Brabo Dender belle 2, Gent, Merchtem, Eeklo, Berlare en Evergem. Ploegen die wensen deel te nemen aan de Beker van Oost-Vlaanderen dienen in te schrijven vóór 1 oktober. De data van de kwalificatiewed strijden, de halve finale, en de finale werden aan de klubs bezorgd. De jeugdkalenders wor den estdaags opgemaakt maar de datum van het eerste pupil- lentornooi werd vastgesteld op 25 september. Die dag or ganiseert H.K. Waasmunster, voor de eerder meegedeelde data worden organiserende klubs gezocht. Het kampioen schap van Oost-Vlaanderen voor jeugd wordt op zondag 23 april gespeeld in Hamme. EVA VWB-wielrennen. In Lokeren werd Etienne Lievens Boogschieten. René Kets werd voor de tweede opeenvolgende maal koning bij SK Klappel te Overmere (jj) WAOD-Wielrennen. De organisatoren van de WAOD-wereldkampioenschappen gaven enige uitleg over deze organisatie (dw) Kleiduif schieten. Op de wijk Blanquartsveld in Berlare werd er naar de kleiduiven geschoten. Heelwat gelegenheidsschutters uit de streek maakten van de gelegenheid gebruik om hun eerste oefeningen te houden (jj) om een volleerd speler te zijn, maar wel om de moed en de wil te hebben volleybal te spe len. Iedereen die een zinvolle vrijetijdsbesteding wil, in elk geval interessanter dan elke dag in zijn (haar) zetel naar de t.v. te kijken, is welkom. Voor meer inlichtingen kan men terecht bij het echtpaar Wauters-Osselaer, Hulle- kensstraat 208, 9330 Dender monde, tel. 052/22.28.52. rk in e,de rein. De Aalsterse volleybalclub had bij de heren een slecht seizoen 1987-1988 achter de rug Bij licl üameszestal heeft het bestuur zich evenwel kun nen verheugen op een titel. In allebei de ploegen diende er uitgezien te worden naar ver sterking. Wil men geen mal figuur slaan in landelijke af deling bij de heren en in eer ste provinciale (bij de dames) dan moeten «vreemde» krachten de Aalsterse rangen komen versterken. Bij de heren werd Jeroen Koops aangetrokken als trai ner-speler, na zijn sporen ver diend te hebben bij Red Star en de drie laatste jaren bij eerste nationaler Haasrode. Verder vertrok Steels naar Appelterre en Schulze kwam voor een jaar van Osiris Den derleeuw. Bij de dames gebeurde een enen ware ommekeer. Er was een uittocht geweest, die noodzakelijkerwijze opgevuld diende te worden door het aantrekken van nieuwe speel sters. Tania Van de Vondel, een gegeerde volleybaltalent, opteerde voor Saco Halle. Spelverdeelster An Berlo gaat zich in de omgeving van Me chelen vestigen en vindt de verplaatsingen naar Aalst te ver. Zij koos voor Tildonk. Marleen Gabriels verhist naar VC Oudegem en Nele Hen- drickx sluit zich aan bij Scor pio Aaigem. Trainer-coach Van de Kerken onderhoudt nog steeds goede betrekkin gen met Deco Denderhoutem en hij zorgde voor drie speel sters: An Hoorens, Marianne Van de Velde en Terry Slag mulder zakken naar de Ajui nen af. An Mattens (ook van Denderhoutem) heeft geko zen voor een transfert van één jaar, in tegenstelling tot haar overigebdrie clubgenoten. Bij buur Kangeroes werd Tania Van Impe weggeloodst, sa men met An Bosman. Met de verwezenlijking van al deze transferts, is het VK bestuur erin geslaagd een evenwaardi ge ploeg als 1987-1988 uit te bouwen. Net zoals vorig sei zoen wordt verwacht dat de ploeg zijn/haar woordje kan meepraten in de kompetitie. Tijdens de herfstmaanden van 1986 besloten enkele da mes dat het tijd werd om iets te doen aan hun gezondheid, om iets te ondernemen tegen de dagelijkse sleur van het leven. Zij besloten om het "edele" volleybal te beoefe nen. Een teamsport zoals vol ley leek hen immers interes santer dan een individuele sport. De nieuwe ploeg kreeg de naam Contra om zich duide lijk te kunnen afzetten tegen de laksheid van het alledaagse bestaan. Rust doet immers roesten en daarvan wilden de ze dames niet weten. De hoofdbetrachting van de klub is aan iedereen de kans geven om volleybal te spelen. Het niveau lag aan vankelijk zeker niet zo hoog en wedstrijden winnen zat er zeker niet in. Nadat de dames een trainer hadden gevonden, begon het spelpeil van de ploeg stilaan maar zeker te stijgen. Het ging zelfs zo goed dat zij gevreesd werden in de Hamse kompetitie, waaraan zij in het seizoen 87-88 deel namen. Deze ploeg, vooraf afgeschilderd als een grote verliezer, kreeg uiteindelijk nog heelwat lof toegezwaaid. De vooruitzichten voor vol gend seizoen dat van start gaan in september, zijn dan ook zeer hoopvol. Ook de heren van deze sportieve dametjes wensten niet achter te blijen. In 1987 startten ook zij met een vol leybalteam. Zo ontstond Con tra-heren en ook die ploeg nam deel aan de Hamse kom petitie. Er wordt elke vrijda gavond getraind van 18.00 tot 19.30 u. Van september-okto- ber tot in maart spelen beide ploegen in de Hamse kompe titie op zondagmorgen. Buiten deze wedstrijden wordt er nog geregeld deelge nomen aan allerlei tornooien. Er wordt echter niet alleen volleybal gespeeld. Af en toe worden er uitstappen georga niseerd zoals een afvaart van de Lesse, een bezoek aan een pretpark, een barbecue enzo- meer. Nieuwe leden worden nog steeds met open armen ont vangen. Het gaat er zeker niet Sportief huwelik. De volleybalspelers Chris Van Cauwenberghe en Karen De Blende (Snuffel) traden in Grembergen in het huwelijk (vh)

De Voorpost | 1988 | | pagina 25