Vernieuwde uitgave van de Interscholencross in Temse! De 1.000 meter-cup van Eendracht Aalst Ook dit jaar wil Stekene «Samen Sportief Sporten»! AC Hamme deed het goed op eigen meeting Maandag 27 juni 1988: SAMEN SPORTIEF SPORTEN Caroline Willemyns en Carlos Rodriguez winnen op La Gantoise STEKENE De Voorpost - 8.7.1988 - 29 Diegenen die van mening zijn 2* leerjaar: Meisjes: Vrije Gemengde Basisschool dat er in Temse met veel ge- j Van Daele Ina. Rijksbasis- Veile; 2. D'Hoore Kaatje, beurt voor de schoolgaande schoo|; 2. Vincke Birten. Ge- Gesubs. Vrije Gemengde Ba- jeugd. slaan de bal goed mis. subs. Vrije Basisschool Elver- sisschool Veile; 3. De Keyzer Opnieuw, en het was nog se|e; 3. Van Eetveld Trees, pegev Gesubs. Vrije Basis geen week geleden, stond er Gesubs. Vrije Gemengde Ba- sch00| Elversele een activiteit voor onze jeugd- sjSschool Veile, igen op het programma. Ditmaal had de Gemeentelij- Jongens: ke Sportdienst een Interscho- 1. Sarsri Abdlazez, Rijksba- lencross in elkaar gestoken en sisschool: 2 De Bock Yves, aangezien het einde van het Gesubs. Vrije Lagere Jon- schooljaar met rasse schreden gensschool, Akkerstr.; 3. Van nadert hadden de scholen hier Duysen, Rijksbasisschool, gretig toegehapt om hun kleu- 3' leerjaar: Meisjes: ren te komen verdedigen. 1. Vandenberghe Katrien. De vroegere edities van de Rijksbasisschool; 2. De De- scholencross vonden steeds cker An, Gesubs. Vrije Ge- plaats in het Scheldepark mengde Basisschool Veile; 3. doch om organisatorische re- Boufous Aziza, Gesubs. Vrije denen verkoos men dit jaar. Lagere Meisjesschool Cau- terecht. voor de mogelijkhe- werburg. den die voor het grijpen lagen Jongens: op de O.L.C.-sportvelden in 1. Maes Davy. Rijksbasis- de Schoolstraat te Temse. school; 2. Van Gijsel Steven, Zomaar eventjes 931 leerlin- Gesubs. Vrije Gemengde Ba- gen van 7 verschillende scho- sisschool Veile: 3. Amghar len uit Groot-Temse kwamen Mohamed. Gesubs. Gemeng- «hun beste beentje voor- de Basisschool Tielrode zetten». 4' leerjaar: Meisjes: In de voormiddag werd er 1. Vermeire Ruth, Gesubs. gelopen door alle leerlingen Vrije Basisschool Elversele; van het 1- tot en met het" 4' 2. De Koninckx Els. Gesubs. leerjaar, terwijl 's namiddags Vrije Gemengde Basisschool die van het 5 en 6' leerjaar Tielrode; 3 Sarsri Asma. aan de start kwamen. Rijksbasisschool De afstanden waren de vol- Jongens: gende: 1' en 2' leerjaar: 300 m. y en 4' leerjaar: 600 m. 5'en 6' leerjaar: 900 m De volgende medailles werden bijeen gelopen: I'leerjaar: Meisjes: 1. Manteleers Ena. Gesubs. Vrije Basisschool Elversele: 2. Meersman Kelly. Gesubs. Gemengde Basisschool Tiel rode; 3. De Ryck Tessy. Ge subs. Vrije Lagere Meisjes school Cauwerburg. jens: Van Hoyweghen Chri- »ph. Rijksbasisschool; 2 hjrs Mark, Gesubs. Vrije Lagere Jongensschool. Ak kerstr 3. Verhulst Stijn. Ge- 1. Jurgen Dullaert. Gesubs. Vrije Basisschool Elversele: 2. Brahim Diaich, Gesubs. Vrije Lag. Jongensschool, Akkerstr.; 3. Koen Verhulst. Gesubs. Vrije Gemengde Ba sisschool Veile. 5' leerjaar: Meisjes: 1. Van Remoortel Karien, Gesubs. Gemengde Basis school Tielrode; 2 Hennissen Veronique. Rijksbasisschool: 3. Hofman Liesbeth, Gesubs. Vrije Basisschool Elversele. Jongens: 1. Waterschoot Ken. Gesubs. Vrije Basisschool Elversele; 2. Vercauteren Pascal, St.- Henricus. Steendorp: 3. Tem merman Stijn, St.-Henricus. Steendorp subs. Vrije Gemengde Basis- 6' leerjaar: Meisjes: school Veile 1. Griet De Decker. Gesubs. Jongens: 1. Geert Van Heek. Gesubs Vrije Basisschool Elversele; 2. De Rudder Bart. Rijksba sisschool; 3 Elslander Sven. Rijksbasisschool. Niet alleen voor medailles werd er gestreden, doch ook een schoolklassement werd opgemaakt aan de hand van de 3 beste lopers (loopsters) per school. Dit gaf volgende uitslag Jongens: 1. Rijksbasisschool: 196 punten 2. Gesubs. Vrije Basisschool Elversele: 136 punten. 3. Gesubs. Vrije Lagere Jon gensschool. Akkerstraat: 125 punten. 4. Gesubs. Vrije Gemengde Basisschool. Veile; 114 punten. 5. Gesubs. Gemengde Basis school Tielrode: 103 punten. 6. St.-Henricus, Steendorp: 46 punten. Meisjes: 1. Rijksbasisschool: 195 punten. 2. Gesubs. Vrije Gemengde Basisschool Veile: 144 punten. 3. Gesubs. Gemengde Basis school Tielrode: 134 punten. 4. Gesubs. Vrije Basisschool Elversele: 120 punten. 5. Gesubs. Vrije Lagere Meisjesschool Cauwerburg: 119 punten. Zoals hier dus blijkt ging Rijksbasisschool Temse met beide bekers aan de haal, wat enkel maar een stimulans kan betekenen voor de andere tevreden terug naar school kon wederkeren. Trouwens de leuze luidt nog steeds: «Deelnemen is belangrijker dan winnen». Laten wij hopen dat ook vol gend schooljaar de Gemeen telijke Sportdienst van Temse o.l.v. Dhr. Schepen A. Felix, op het ingelopen pad mag verdergaan en nog vele initia tieven kan uitwerken. Mare Stevelinck Atletiek. De scholencross 1 Temse werd gewonnen door de RBS uit Temse (dw) 1.000 m kadetten meisjes Anja, Duff. 2.36.2 1 Smolders 2.58.8 4. De Keyzer Mieke, Ham. 3.04.41 5. Van Eetvelde Ann. EA 3.12.- 1.000 m kadetten jongens 4. Buyle Andy EA 2.55.5 5. Bultynck Peter. ACO, 2.55.5 4. Van Damme Kristof Lebb. 2. Berloo 3m55 David, ACDL 2.40.- 1000 m juniores Heren Van Winehe Freddv Opw. 2.33.7 4. Van Damme Filip Lebb. 2.37.6 1.000 m. juniores dames 6. Sterckx Tony, Zele, 2.55 6 ?uysse Ania'Zele 2-»" 7. De Geest Hans. Zele 2',fe"PPens Canne Baas' 6. Van De Verre Pieter EA 3. Vereecken Steven ACDL Geest Hans, Zele 2.58.- Ver. Pupillen meisjes 2. Labay An EA 3-35 3. Goessens Sylvie EA 3m46 5. Sterckx Wendy Zele 3ml5 Hoog-miniemen dames 1. Cleemput Ilde, EA lm40 5. Aboezian Samira EA lmOO 3.21.3 Ver. pupillen heren 1. Van Eetvelde Wim EA 3m72 3m42 1.000 m sen. dames 8. Comelis Kathleen VITA 3.10.7 9. Eemans Hildegarde EA 3.11.1 Hoog miniemen heren 2. Van De Verre Wiml EA lm40 3. De Geest Toon EA lm35 4. Goessens Dave EA lm35 5. Labay Kris EA im35 6. Van Eetvelde Tom EA ImlO 1.000 m sen. heren - reeks 1 3. Meersman Dannv 2.41.5 6. Buyle Alex EA 2.48.9 7. Boel Jozef EA 3.23.3 Reeks 2 2. De Troyer Francois EA 2.35.9 4. Bosteels Jan Baas. 2.36.8 5. Jacobs Jos EA 2.39.8 9. De Nil Jurgen EA 2.45.9 Reeks 3 8. Van De Walle Mario. Zele 2.31.1 1.000 m. veteranen dames 1. Roggeman Godelieve EA EA 3.03.9 2, Schouppe Jeannine VITA 3.10.1 4. Huvghebaert Yvonne EA 3.21.-' 6. Stevelinckx Irene EA 3.42.- 1.000 m. veteranen heren 1. Parmentier Herman EA 2.40.3 8. Pirijns Marcel Baas. 3.00.6 9. Vercammen Omer ACDL 3.09.13 1.000 m scholieren jongens reeks 1 4. Huyck Geert Baas. 2.48.9 5. Houtekeete Dirk Opw. 2.49.6 6. Van Laethem Filip EA Vorige week gaven we een bij de evaluatie van het eerste 2.50.2 relaas over de Stekense ge- weekend besloten om dit 7. Mazijn Wauter ACO handikapten van de Bond prachtig initiatief van VZW „tl„vlv 2.56.- Moyson die, mede dankzij de Kensei Karate dit jaar over te scholen om volgend jaar beter Roeland Steven EA 2.57.3 opbrengst van het eerste «Sa- doen. te doen 10- Buyle Dirk EA 3.02.7 men Sportief Sporten»-week- Verder kunnen wij gerust Reeks 2 end- °m de veertien daIen Super-sportieve dag even aanhalen dat na de prijs- 2. De Frenne Bennv VITA naar Hulst worden Sevoerd «dere sportieveling en ieder- uitreiking, waarop wij Heer Burgemeester D. Van Riet mochten begroeten, iedereen EA 2.35.6 2.35.1 3. Van Der Bruggen Johan :n» op island, int-Ni- Jempi irzitter a de 5 ogelijk vordert enigin- i grote rdt ge volgd, nd mei Is daar i eigen- /an het hetwel- zen van Bij ARA La Gantoise. de oudste klub van het land. bouwden mevrouw de Lop- 6, 6-4, 6-3: niemand had die cijfers verwacht. Heren 2 was duidelijk voor de km. Vickv Roelandt en Guy Westvlaming Jean-Christophi Michiels alweer het «Toer- Languy. In de finale kon Do- oooi der Vlaanderen». minique Huysmans trouwens Hun ervaring, het goede weer maar één spel redden, en de kwaliteit van het aanwe- Bij heren 3 een Gantoisefina- zige tennisvolk maakten dat Ie en een glunderende tor- bet gerenommeerde tornooi nooileider Guy Michiels die opnieuw niveau haalde. zijn zoon Philippe vrij makke- la Gantoise kreeg veel res- lijk zag winnen van Christiaan pons vanwege het betere ten- Demuynck. nisvolk uit Vlaanderen en 220 David' tegen Goliath: de naert 4-6. 6-0. 6-1 Veteranen I Mare Hambersin-Mevvi 5.6-0 Veteranen 2 Urbain Deschuytteneer-Re- leri 7- uurtje te een die ook maar iets met zwemmen. gehandikapten en/of gehandi- Ook de twee andere gehandi- kaptenzorg te maken heeft in kaptenverenigingen, namelijk Stekene en omstreken herin de Katholieke Vereniging nert zich ongetwijfeld nog het voor Gehandikapten (KVG) grandioos sportweekeinde dat en jeugdbeweging Pieternel. onder het moto «Samen Spor- hebben hun deel een check tief Sporten» in augustus 1987 van een kleine 40.000 F! werd georganiseerd in en van de opbrengst van het eer- rond de gemeentelijke spon ste «Samen Sportief Spor- hal aan de Nieuwstraat. niers 7-6. 7-6 ten»-weekend nuttig besteed: Een weekeind voor en ten Heren I aankoop van allerlei hulpma- voordele van de minder-vali- M. Wennbergh-P. Godfroid terialen, vervoerkosten enz. den van Stekene. 6-3, 6-1 Gezien het sukses en gezien Voor enkele verenigingen en R. Vandenbroucke-C Rodri- de toclygoeie opbrengst «voor mensen werd het een (té) guez 3-6. 2-6 het goede doel» werd reeds zware opgave om dit in de- Gino Van Geyte werd mili- behaalden de Hamse atleten tair kampioen op de 1500 me- volgende uitslagen: ter te Hechtel. Rousseau be- 60 m. pupillen-heren: 3. Tom zelfde vorm over te doen. On der meer daarom werd beslo ten «Samen Sportief Sporten» in 1988 op één dag af te wer ken, namelijk op zondag 21 augustus. Een super sportieve dag te Stekene dus met een uitgebreid sportief program ma waaraan iedereen kan inschrijvingen moesten ver- kleine Gregory Bauwens te- 80n zeer goed en nam de Coppieters, 4. Jeroen Moern- deeld worden over elf gen de sterke, stoere Hendrik leiding° Op 200 meter van het hout Staelens Staelens won met 6- einde kwam de Hammenaar Kogelstoten dames: 3. Dési- 2. 5-7, 6-4 van de verdienste- Van Geyte naast de Waal Zij rée Strobbe bleven zij aan zij en aan de 200 m. heren miniemen; 1. meet was de Hammenaar iets Kurt Cornelis, 2. Andy Poppe stoekomst bezit Gregory trou- sneller. Met 3 45 75 behaalde 200 m. heren kadetten: 2. Jor- wens zeker. Gino een nieuw persoonlijk di Lesaffer, 3. Kris Tempels In de junior-veteranen en ve- rekord. Op de 3.000 m. steep- 200 m. dames scholieren; 1. reeksen. Bij de dames bleven de grote JjB namen wel weg uit Gent maar lijke Bauwens die wellicht be- hjdames I bouwden de West- ter nog wat zou rijpen. Tenni- vlaamsc meisjes Martine Ter sago en Caroline Willemyns 'och een alleraardigste finale. B +/4/6 Tersago moest tegen vijf jaar jongere C +15 Willemyns in de tweede en daarna in de beslissende der de set plooien voor de inventi- 'i'eit van de Knokse tennisbe- lofte. Vreugde bij La Gantoise na de finale dames 2 die door de plaatselijke Marianne Van Houtte heel vlot werd gewon nen terwijl Martine Ccusters ook al probleemloos de finale Bij dames 3 naar zich toe baalde Meer spankracht dan toch *eer bij de heren. Ook bij beren I waar Carlos Rodri guez nochtans als de superfa- *0,iet van start ging. Rodri guez won ook maar zowel Dannv Vandcnbroucke. in ,alve finale, als Michael ennberg in de finale, bo- :n stevig weerwerk. Voor de 'male Rodriguez-Wcnnberg 'as er trouwens ondanks de Joetbalkonkurrentie vanuit ■"ünchen Vee| publieke belang- *ng Wennberg won vcr- :t,d de eerste set en ook 'ma had de veel snellere driguez het lastig om het 'evig verdedigend tennis van "ennberg te ontwrichten. 4- teranenreekscn pakte La Gantoise telkens naast de ze ge maar de spelvreugde was er niet minder om. Robert Decramer en Walter Vanler- berghe bij de junior-vetera nen en Mare Hambersin en Urbain Deschuytteneer bij de veteranen wonnen Leuke wedstrijden dus, span ning en vooral een goede sfeer. De ingrediénten die het «Tornooi der Vlaanderen» al jaren tot wat biezonders maken. De uitslagen Dames I: M. Tersago - M. Merre 3-6, 6- 2. 6-2 C. Willemyns-Ch. Gabriel 6- vertrekkers. Ie zat er voor Benny Claus Romy Van Moerzeke een vierde plaats in met 200 m. heren-scholieren: 1. 9'22"07 Bart De Wilde Gino Van Geyte was ook 200 m scholieren: 1. Yvan aan de slag in Tessenderlo in Durinck, 2. Ivan Van Cou- een wedstrijd over 5.000 m. wenberghe. 3. Patrick De tellend voor de "Mars-tro- Smet v,v... fee". Hij werd er derde. Tweede reeks: 1. Guy Van Bock,'I Patrick De Smedt.*! In het Belgisch kampioen- Damme. 4. Jackie Van Brus- Guido Van Bockhaven. 5. schap voor veteranen was sel, 5. Norbert Bosman Jean Bocklandt de enige Hamse vertegenwoordiger. Met 16'25"93 eindigde hij als tweede in de 5.000 m. Bij de veteranen in Kruibe- kc noteerden we een vijfde plaats voor Jef Claessens. Ru- di Van Geert was 14e, Gilbert Pieters 17e en Antoine Van de Velde 19e. Er waren 76 Hoogspringen heren: 2. Peter landt, 7. René Van Eetvelde De Bock. 3. Ludwig Van 1500 m. kadetten: 1. Hans deelnemen. Eetvelde Van Kerschaver. 2. Bart Van Nu reeds staat vast dat in en 800 m. heren pupillen: 2. Kersavond, 4. Kris Lamote, Ludwig Van Ekert. 3. Stefaan 5. Dirk Permentier Verdonck, 4. Wesley Smet 1500 m. scholieren heren: 1. 800 m. heren miniemen: 1. Jan Rombouts Dirk Permentier. 3. Franky Discuswerpen heren: 3. Dirk De Keyser. 4 Wim De De Wilde, 5. José Moernaut. Clercq. 5. Stefaan Coppieters 6. Ronny Audenaert. 7. Jean- 800 m. pulillen dames: 1. Peg- Pierre De Clercq. 8. Maurice D'Hoey, 9. Guy Van Dam me, 10. Jean Bocklandt. 11. Norbert Bosman. 12. Guido Bocklandt. 5.000 m. heren: 2. Luc Van Kersavond, 3. Hector De rond de sporthal volgende ak- tiviteiten zullen doorgaan: een wandeltocht met doorlo pend vertrek van 9 tot 15 uur. in de voormiddag een fiets tocht voor wielertoeristen en tenloop, dartswedstrijd, voet bal... een schieting. gaaibol- ling, stratenloop, dartswed strijd, voetbal enz. Natuurlijk komt ook de op brengst van al deze aktivitei- ten integraal ten goede aan de plaatselijke verenigingen voor gehandikapten. Sportief gezien wordt «Samen Sportief Sporten» ongetwij feld alweer een knaller van formaat. Afwachten wordt het uiteraard wat het weer en voornamelijk wat de publieke belangstelling betreft. De organisatoren hopen dan gy De Keyser Speerwerpen heren minie men: 2. Dirk Permentier. 4. Stefaan Coppieters. 5. Wim De Clercq. 6. Christof Roels, 7. Andy Poppe, 8. Franky De Keyser Keyser, 4. Jackie Van Brussel 1500 m. heren: 1. Peter De Speerwerpen heren kadetten: n r» 2 gart yan Kersavon(j j. Emiel Ivens. 6. Jean Bock- Jordi Lesaffer, 4. Hans Van Kersavond, 5. Kris Tempels. (H.V.C.) 4,6-3 Finale: Willemyns-Tersago 7- 5. 7-5 Dames 2 M. Van Houtte - C. Calle- waert 6-3, 6-4 Dames 3 M. Ceusters den 6-1, 7-5 In de eerste stratenloop van Sint-Pauwels dienden de da mes 6.490 meter af te leggen. Irina Pieters werd derde in 28'44". De seniores en vetera nen legden 10.410 m. af. Bij de seniores werd Emiel Ivens L. Vanderhey- zevende. Jef Claessens won bij de veteranen in 33'40". Junior-Veteranen I Vierde was Gilbert Pieters, Robert Decramer-Verzele 5- 23e Staf De Keyser en 32e 7. 7-5, 6-2 Fons Duerinck. Junior-Veteranen 2 Tenslotte was er nog de in de namiddag een massale ook dat iedere Stekense spor- gezinsfietstocht, een para- tieveling en wie is dat niet? dropping (met duo-sprong?), aan één of meerdere aktivi- tentoonstelling en demonstra- teit zal deelnemen, tie met miniatuurvliegtuigjes In tegenstelling tot vorig jaar en -helikopters... zal het deze keer aan politie- Alle gehandikapten krijgen kers niet ontbreken, denken o.m. de gelegenheid om gratis we, want... enkele weken la- een rondrit te maken door ter zijn er de gemeenteraads- Stekene in een luksueuze verkiezingen, truck Een belevenis! Om «Samen Sportief Spor- Verder kan iedereen doorlo- ten» ook op financieel gebied pend terecht op een circuit te doen lukken, rekent het van oude volksspelen, uit «de- organiserend team uiteraard tijd-van-toen» op de vrijgevigheid van de De aktiviteit van deze «Super- Stekense bevolking sportieve» dag wordt wellicht Zowel enkelingen, neringdoe- aiweer het touwtrekken tus- ners. zelfstandigen, verenigin- sen groepen van 6 mannen en gen als maatschappijen en of dame: Wie het vorig jaar klubs zelfs partijen kun- Walter Vanlerberghe-Beer- eigen Hamse meeting. Daarin Goossens (foto P. Hermans) Atletiek in Lehbeke. Zij zijn allebei 25 jaar lid van A.C. Lebbeke: André Philips en Ward meemaakte weet dat span ning. krachteksplosie en lu dieke toestanden hier hand in hand gaat... Iedere Stekenuar kan steunen Naast deze «super-sportieve» dag organiseren tal van ver enigingen, klubs en maat- H| schappijen ook op andere da- ta en verspreid over heel het grondgebied van Stekene al lerlei sportieve organisaties. Zeker is reeds dat her en/of der sportmanifestaties zullen worden op getouw gezet zoals schietingen, gaaibolling. stra- nen op voorhand financieel steunen. Alle steun is van har te welkom: storten of over schrijven op rekening 418- 8044301-43 van «Samen Spor tief Sporten» - Stekene. De Stekense gehandikapten zijn er u nu reeds dankbaar voor. De organisatoren rekenen op de steun van heel Stekene en omstreken en op de aanwezig heid van honderden mensen op zondag 21 augustus in en rond de sporthal. Noteer deze datum alvast in uw aeenda! MG.

De Voorpost | 1988 | | pagina 29