i IN? Tenniscentrum Stekene mikt op de jeugd T.T.C. St.-Pauwels provinciaal kampioen Verrassing alleen in dubbel-heren Tafeltennisclub Eendracht Buggenhout bestaat vijfjaar Jan Hauspy en Brenda Vermeulen winnen jeugdtornooi te Bazel Het Waasland de grote slokop 30 - 8.7.1988 - De Voorpost TENNIS Tafeltennis. Uiteraard moest er gespeeld worden tijdens de viering van het vijfjarig bestaan van TTC Eendracht Buggenhout (foto P. Hermans jeugdtornooi, voor Rik Van «De Zoeten Inval» werd er Droogenbroek, terwijl broer Jan Van Droogenbroek diezelfde Jurgen Heymans in de finale van de seniores klopte. Om 20 uur werden naar jaarlijkse gewoonte de vermoeide voeten onder de tafel gestoken voor een etentje met daarna dansgelegenheid. In gezellige ambiance van zaal Op zaterdag 2 juli was het een hoogdag voor het jarige TTC Buggenhout dat zijn eerste lustrum vierde. Na een schitterend seizoen van Eendracht in de K.V.K.T. bracht het jaarlijks tomooi een waardige apotheose. De jeugdspelers gingen beladen met veel eer en trofeeën naar huis. Jurgen Heymans won het tot in de vroege uurtjes gegeten, gelachen en gedanst Iedere speler kreeg buiten een gedenkplaatje ook een nieuw truitje, geschonken door sponsor Unic- Buggenhout. Ter informatie: men kan nog steeds de klub gaan versterken. Bel daarvoor naar 052-33.50.34 of 052-33.69.16. Tafeltenis. Eendracht Buggenhout vierde zijn vijfjarig bestaan (foto P. Hermans Zondag jl. werd TTC St.-Pau wels ontvangen als Provin ciaal kampioen van de KVTTL. reeks 5e provinciale. Schepen Roggeman belichte in zijn openingstoespraak vooral het feit dat de jongste sportploeg van de gemeente het op drie jaar tijd zo ver wist te schoppen. Hij dankte bestuur en spelers in naam van het gemeentebestuur om wille van het feit dat zij de naam van de gemeente niet alleen buiten de provincie grenzen maar ook landelijk hoog gehouden hadden. Met deze reeks- en provincia le titel wist TTC Sint-Pauwels een eerste hoogtepunt in de klubgeschiedenis te schrijven. Wie het wel en wee van de St.-Pauwelse tafeltennisklub van dichtbij volgt weet dat de klub het in het begin zowel op sportief als op financieel vlak zeker niet gemakkelijk had Dit alles is echter reeds ver vlogen tijd en de recente titels die de klub binnenhaalde zijn zeker niet onverdiend. Ook burgemeester De Mey hield eraan de kampioenen per soonlijk te feliciteren. Hij was ten zeerste opgetogen niet al leen spelers van de deelge meente St.-Pauwels te mogen begroeten maar ook een groot deel aangesloten leden uit Sint-Gillis-Waas. Misschien kom ik wel eens een match spelen tegen die andere veteranen die ik alle maal ken, besloot de burge meester zijn lovende toe spraak. Klubvoorzitter De Caluwé gaf vervolgens een overzicht van de nog recente geschiedenis van de klub. Na het eerste moeilijke jaar kwa men de sportief en ook finan cieel betere jaren. Uiteinde lijk groeide de klub van 7 kompetitiespelers in het eer ste jaar naar een twintigtal dit jaar. De titel die vorig seizoen mocht gevierd worden was er een van de kameraadschap en klubliefde. Waar er na de winterstop even twijfel in de rangen rees omwille van de voetkwetsuur van speler-trai ner De Bosschere werd dit dank zij de kameraadschap opgevangen en wist men toch de reekstitel te bemachtigen. Ook de provinciale titel kwam op het palmares van de Sint- Pauwelse klub. Na overwin ningen tegen Deinze, Zelzate en Drive bleek men de beste Oostvlaamse ploeg uit 5e Prov. In de nationale eindron den moest men in finale ech ter de duimen leggen voor Diest dat duidelijk sterkere spelers mocht opstellen. St.- Pauwels heeft alvast een groeiende tafeltennisklub want voor de komende kom petitie wil men zowaar vier ploegen in lijn brengen. Twee teams zullen in de KBTTB aantreden en een seniors- ploeg en een jeugdploeg star ten in de KVKT. St.-Pauwels TTC Sint-Pauwels (Iv) imivoel Tafeltennis. Al de leden start ook dit jaar niet zonds ambitie temeer de spelers! weerom uitgebreid werd ook kapaciteiten van de Iers 4e provinciale waard zijn. De oranje den maken zich derhalve voor een weerom success lp- dtt Tafeltennis. Deze ploeg van TTC Sint-Pauwels werd reekskampioen in Oost-V laanderen (M Tafeltennis. TTC Stekene mikt op de jeugd (t&t) Tweede dubbeltornooi van T.C. Kieldrecht Voor de tweede maal in haar bestaan organiseerde de Kiel drechtse ienmsklub een dub beltornooi voor vier katego- rieën: dubbel-dames, dubbel- juniores-veteranen, dubbel- heren en dubbel-gemengd. Niet minder dan 62 dubbels lieten zich voor deze editie inschrijven bij sekretaris Yvan Lingier. Toen ook de wedstrijden op een hoog ni veau werden afgehaspeld was het niet te verwonderen dat het bestuur van deze tennis- klub de glimlach had van de grote dagen. In het dubbel-dames stond er werkelijk geen maat op het duo Mariane Van Hul-Ria So- mers van tennisklub Borger- weert. Nadat zij in de halve finales hadden afgerekend met het duo Dillis-Depoorte- re sloegen ze ook ongenadig toe in de finale tegen Anita Rogiers en Lucienne Sylve- rans (T.C. Zilveren Klomp) en wonnen met alleszeggende 6-0 en 6-2 cijfers. De spanning in het dubbel-gemengd was daarentegen heelwat groter. Het duo Van Pymbroeck Hi- laire-Dankaert Paula van T.C. Zilveren Klomp Kiinge ondervond dan ook heelwat tegenstand van het koppel Betty Rooms-Mario Dupon. Deze laatste, die ook al een suksesvol voetballer is bij de plaatselijke Kieldrechtse ploeg, moest uiteindelijk de duimen leggen: 6-3, 2-6 en 6-4 waren de gelijkopgaande cij fers in deze boeiende finale. De finale in de kategorie ju nior-veteranen was een volle dig Kieldrechts onderonsje. Van Den Bergen Rik-Blom- maert André wonnen van Laureys Francois-De Saede- leer Albert in drie sets. 7-5, 3-6 en 6-4 waren de setpunten in deze finale die ook het bekijken waard was. De hoofdbrok was weliswaar de finale van het heren-dub bel. Terwijl iedereen de Klin genaars Smet-Weemaes ver wachtte kwamen de oud-si- ders Roger De Baets en Stan- ny Hamerlinck uit Zelzate duidelijk roet in het Kiel drechtse eten strooien. Patrick De Smet en Eddy Weemaes (T.C. Zilveren Klomp) die ook al de dubbels van Malpertus en Beveren op hun naam hadden weten te brengen kwamen in deze drie setter een ietsje te kort om het goed uitgebalanceerde Zelzaatse duo te verschalken. Toch kreeg het Kieldrechtse bestuur met laatstgenoemden talentrijke winnaars die wel licht volgend seizoen ook als dé te kloppen ploeg naar Kiel- orecht zullen afzakken. Na dit geslaagde tomooi komt er volgens sekretaris Lingier alvast een derde editie. «Er bleek zelfs dat er nog terrei-. nen over waren tijdens dit tornooi zodat we er stellig aan denken om ook volgend sei zoen van start te gaan met twee kategorieën enkel-spe len. Mogelijk krijgen we dan nog meer publiek naar de sportcentra van Kieldrecht. Ook onze jaarlijkse barbecue zal verlegd worden. Terwijl hij nu in het midden van het tomooi werd georganiseerd zal in de toekomst geopteerd worden om de tennisveertien- daagse af te sluiten met dit eetfestijn», aldus Yvan Lingier. De uitslagen Dubbel-dames (max. 10 pun ten): halve finales: Anita Ro- giers-Lucienne Silverans (Zil veren Klomp) winnen van Gorleer-Voorspoels (Kiel drecht) met 6-2 en 6-1; Marie- Jeanne van Hul-Diane So- mers (Borgerweert winnen van Dillis-De Poortere met 6-0 en 6-0. Finale: Van Hul- Somers winnen van Rogiers- Silverans met 6-0 en 6-2. Dubbel-gemengd max. 15 punten): halve finales: Mario Dupon-Patsy Rooms (Kiel- drecht) winnen van Ponet- Van Hul (Borgerweert) met 6-0 en 6-4; Hilaire Van Puym- broeck-Paula Danckaert (Zil veren Klomp) winnen van Geert van de Velde-Nathalie Van Cruysen met 6-3 en 6-1. Finale: Van Puymbroeck-Van Cruyssen winnen van Dupon- Rooms met 3-6, 6-3 en 7-6. Dubbel-junior-veteranen: (max. 15 punten): halve fina les: Franqois Laureys-Albert de Sadeleer (Kieldrecht) win nen van Freddy Mets-Stefaan Broeckaert (Kieldrecht) met 6-3 en 6-2; Rik Van den Ber- ge-André Blommaert (Kiel drecht) winnen van Amedée Calle-Ramel de Wilde (Zilve ren Klomp) met 6-4 en 7-6. Finale: Van den Berge-Blom- maert winnen van Laureys- De Sadeleer met 7-6.3-6 en 6- 4. Dubbel-heren: halve finales: Patrick de Smet-Eddy Wee maes (Zilveren Klomp) win nen van Mare Jespers-Harry Pirard (Borgerweert) met 4-6, 6-2 en 6-4; Roger De Baets- Stefaan Haemerlynck (TC Zelzate) winnen van Geert van de Velde-Dirk de Wit (Kieldrecht) met 7-5 en 6-4. Finale: De Baets-Haemer- lynck winnen van De Smet- Weemaes met 7-5, 3-6 en 6-4. M.S. Met onder meer het inrichten van de zaal aan het einde van de Stadionstraat - de vroegere Jeugdkring - waardoor de ge ïnteresseerden in tafeltennis de gelegenheid krijgen om hun geliefkoosde sport nog meer te beoefenen in Stekene, lonkt én mikt Tafeltenniscen- trum Stekene ook en vooral op de jeugd. En... de jeugdwerking van de klub floreert! Getuige daar van de verdriedubbeling van het aantal jeugdspelers, want van 5 steeg het aantal jeugdi ge tafeltennisspelers naar liefst 16. Inderdaad enorm. In kompetitie Voor 't eerst in de geschiede nis van de klub werd ook een jeugdploeg uitgespeeld in kompetitie. Ze haalde een fraaie derde plaats in de twee de jeugdafdeling van de KVKT. Verder haalde de jeugdploeg de kwartfinales in de «Beker van het Bisdom», terwijl één van de jeugdspelers Jeroen Van Poucke in de reeks ka- detten een prachtige vijfde plaats haalde op 24 deelne mers in het provinciaal krite- rium. Binnen die jeugdploeg pres teerde Peter Suy het best in kompetitie met 24 op 30 ofwel 80%op de voet gevolgd door Jeroen Van Poucke met bijna 76%. Momenteel zijn de overige jeugd-kompetitiespe- lers Gunther De Ruysscher, Joachim De Wachter, Jan Reed en Stefaan Geers. Maar... daar komt binnenkort Bij tennisklub «Den Duiven- toren» werd zaterdag 2 juli een jeugdtennistomooi ge houden, waaraan een achttal jongens en evenveel jonge da mes deelnamen. In de schaduw van Wimble don, speelde ook hier de weermaker soms mee als spel breker, maar toch kon het tomooi volledig worden afge werkt. Bij de jonge mannen ging de finale tussen de 14- jarige Ivo De Backer uit Krui- beke en de even jonge Jan Hauspy uit Bazel. Laatstge noemde won na een spannen de wedstrijd met 2-1 (setstan den: 6-4, 3-6 en 4-6). Bij de jonge ladies speelden Brenda Vermeulen uit Bazel en Ingeborg De Laet uit Krui- beke de finale. Omwille van de weersomstandigheden moest deze wedstrijd worden beperkt tot één uur tennis. Brenda Vermeulen toonde zich met 9-7 de betere van dit vrouwelijk duo. Brenda en Jan kregen na af loop elk een prachtige trofee als aandenken aan dit jaar lijks jeugdtornooi. Klubkampioenschappen Sekretaris Wim Mertens deel de ons mede dat de jaarlijkse klubkampioenschappen zul len plaatsvinden van 1 tot en met 20 augustus. Op de slot dag (zaterdag 20 augustus) zullen de finales worden ge speeld en zal aansluitend de jaarlijkse barbecue plaatsheb ben. Iedere tennisliefhebber bij tennisklub Den Duivento- ren wordt uiteraard verwacht voor deelname aan het klub- kampioenschap. Carlos Gewestelijke schiftingen De Borman Voor de gewestelijke schif tingsronde om de Bormanbe- ker kregen mevrouw de Lop- hem en de heer Morel de westgaver op La Gantoise de beste Oostvlaamse jongeren op de afspraak. Een stevig tornooi waarin echter een paar toppers zo nadrukkelijk het overwicht opeisten dat in hun reeks alle spanning snel verdwenen was. Slechts één finale, de meisjes kadetten. had trouwens drie sets nodig om de winnaar aan te duiden. Het Waas tennisoverwicht was op La Gantoise weer dui delijk en Topspin Zele haalde drie van de acht overwinnin gen. De meisjes junioren-fi nale was een Topspin aange legenheid en het was nog maar eens Elsie Van Over loop die ploegmaat Kathy Vandergucht vlot wegspeelde terwijl bij de scholieren de snel groeiende Stefanie Dincq voor de tweede topspin zege zorgde. Daar was het Sylvie Deprest wel lastiger in finale kadetten maar de 6-0 van de tweede set was de opdoffer die Charlotte niet meer te boven kwam. De sober spe lende Nele Garey van de Zil veren Klomp was de beste bij de miniemen. Ook duidelijke finales bij de jongens. Jan Stilten speelt een erg sterk seizoen en ook Ben Maes kon de Dendermondse Topspinspeler niet van de ze ge bij de junioren houden. Een spannende eerste set bij de scholieren waar Koen Soe- tens toen nog veel weerwerk bood tegen Wim Bauwens van TC De Jasmijn. Sierens Nico van TC Nobel brak wat het Waas tennisoverwicht. Erwin Camu had in finale ka detten geen antwoord op de inventiviteit van Nico. Ook Beckhand kreeg tenslotte via David Lambrechts bij de mi niemen een verdiende zege. De uitslagen Meisjes Junioren: Elsie van Overloop - Kathy Vandergucht 6-2, 6-2 Scholieren: Stefanie DincqB Sylvie Gabriels 6-1,6-1 Kadetten: Greetje Depres Charlotte Gabriels 5-7. 4 Miniemen: Nele Carey - Val rie Cocquyt 6-3, 6-1 Jongens Junioren: Jan Stilten - Maes 6-4, 7-6 Scholieren: Wim Bauwens Koen Soetens 7-5. 6-1 Kadetten: Nico Sierens - win Camu 6-1. 6-3 Miniemen: David Lambrcck - Martino Eeckhout 6-4, 6-4 verandering in, want ook de andere jonge snaken uit de klub bereiden zich voor op het-in-kompetitie-stappen: Filip Suy. Sven Stuer. Stijn Cant, Frederik D'Anvers. Ca roline D'Anvers, Manuel De Puysseleer. Tim De Block. Stijn Ivens en Margo Ver meulen Volgend seizoen zou Tennis centrum Stekene dus wel met 2 of misschien wel 3 jeugd- ploegen ervaring kunnen op doen in kompetitieverband. Jeugdbestuur Om de jeugdige spelertjes op te vangen en/of te begeleiden is daar natuurlijk Mare Ver meulen die héél wat van «zijn latijn» steekt in de opleiding van «zijn» jeugd. Binnenkort krijgt hij evenwel morele én materiële steun, want in de schoot vanide klub werd een jeugdbestuur opge richt. Kandidaten voor dit bestuur zijn uiteraard steeds welkom, kontakt opnemen met Mare Vermeulen op tel. 03- 779.96.80. Er boden zich reeds twee kan didaten aan, namelijk Carla Suy en Hugo Van Poucke. Ondertussen is het seizoen of ficieel afgesloten met de prijs uitreiking gevolgd door een feestelijke receptie. De trai ningen voor de jeugd, die voorlopig op zaterdag voormiddag worden behou den, duurden nog tot eind juni. De maand juli is het Tenniscentrum gesloten maar... reeds begin augustus 1988 worden de trainingen hernomen. Iedereen die graag «ping pongt» - zowel rekreatief als kompetitief is van harte welkom. T en T

De Voorpost | 1988 | | pagina 30