De profs te gast in Schelde- en Denderstreek Prettig verlof S.K. Oudegem is de sportiefste klub van het land FUiHciS GESSAIN AIME VAN DEN BOSSCHE, BARCELONA WINNAAR De Voorpost - 15.7.1988 - 15 3 fllr Francis De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. OS2,21.4aEO Wielrennen J Wielrennen. Ze zijn nu volop op dreef, onze jonge renners. Velen dromen ervan om ooit eens hun brood met deze sport te verdienen, helaas zijn er zoals steeds weinigen uitverkoren. Voor velen is de legerdienst een breekpunt. Nadien komen de zorgen voor het dagelijks brood van eventueel vrouw en kind en zeker is zeker... Toch schuilen er in de jongste generatie onbetwistbaar talenten zoals bijvoorbeeld Tom Steels en deze Bart Peelman, hier in volle inspanning tijdens de nieuwelingenkoers te Moerzeke. Hij perst er werkelijk alles uit, zo te zien aan zijn verbeten bekken, om zijn supporters plezier te doen. Supporters, die toch zo gemakkelijk hun idool in de steek laten als het Wc* minder gaat. Daarover moet Bart zich voorlopig echter nog geen zorgen maken, (vh) r voorzitter Frans Willems, on dervoorzitter Prosper Baten, beheerder Alfons Sacré en Hector Lambrecht. sekreta- ris-schatbewaarder Karei De Ridder en de leden Kenny Van Uytfanghe. Renaat De Ridder, Herman Verbeeck, René Arents en Eddy Van Eetvelde. Het is ons opgevallen hoe de ze bestuursleden met elkaar omgaan Het lijken precies schooljongens die met elkaar al eens de draak durven ste ken. maar laat u niet mislei den. Als het om de klub gaat trekken ze allemaal aan één zeel. Transfers Zoals elke klub is ook Oude gem op jacht geweest naar nieuwe spelers. Van SK Aalst KAVD de rangen. Er gingen uiteraard ook enkele spelers weg. Mare Rombaut verhuis de definitief naar FC Lutter- zele, William Vereecken gaat voor een jaar naar buurman Sparta Appels, Bert Vercau- teren wordt voor een jaar uit geleend aan SK Grembergen en Nico Van Caeckenberghe trekt ook al voor één jaar naar Wichelen. De jeugd Dankzij de voortreffelijke werking van het jeugdbestuur onder leiding van voorzitter André Raman^werden enkele jeugdspelers opgemerkt door hoger gerangschikte klubs. Zo wierf E. Aalst jeugdkee per Filip Van Haezendonck aan en Pascal Van der Jeught werd voor één jaar aangewor- Voetbal. De wisseltrofee Francis Dessain, een monumentaal half-verheven beeldhouw werk van ongeveer 40 kg., prijkt voor één jaar in de kantine van SK Oudegem. Deze streekploeg bleek de sportiefste te zijn van het ganse land (vh) Het begin van de vakantie is het sein voor onze broodrenners om ook eens d= Schelde- en Denderstreek aan te doen. Voor de thuisblijvers reden genoeg om de bonte karavaan eens van lichterbij te gaan bekijken. Het blijft immers nog steeds een tleurrijk schouwspel. De lezers, die niet in de mogelijkheid waren om aanwezig te zijn op deze sportevenementen, krijgen via dit blad nog een laatste kans om de sfeer te proeven van de in één week tijds gereden profkoersen van Beveren, Wachtebeke, Zele-Hanse- velde en Temse. We volgden onze profs op de voet tijdens dit circuit, waarbij ze soms ten onrechte betiteld worden als kermiskoereurs. Terwijl vele collega's in de Ronde het mooie weer maken, blijft er nog genoeg kwaliteit in eigen land om deze «kermiskoersen» een boeiend verloop te geven. Vooral het ploegenspel, waarin Intral-Renting (De Baeremae- cker), samen met Boccaccio (Van den Borre) en Isoglass (Luc Landuyt) elkaar bestoken, is een echte bezienswaardigheid. Voeg daarbij nog enkele notoire eenzaten en vele buitenlan ders en je hebt meteen een recept voor een kermiskoerssoep die erin gaat met de grote lepel. Dat alles komt natuurlijk ten goede aan Jan Publiek die op het thuisfront ook iets te zien krijgt voor zijn (steunkaart)geld. Vierde provincialer SK Oudegem kreeg voor het voorbije seizoen de nationale ereprijs «Francis Dessain». Deze onderscheiding wordt uitgereikt aan de klub die, gespreid over een gans seizoen en rekening houdend met alle aangesloten ploegen, het minste gele en rode kaarten kreeg. Tijdens de voorstelling van deze fraaie trofee, konden we ook met de klubleiders even praten over het komend seizoen en de doelstellingen van de klub: S.K. Oudegem is niet zo maar een gewone vierde provincialer. Het is een echte vriendenkring met meer oog voor de sport zelf dan voor de resultaten. Je moet je wel een eindje verplaatsen om het terrein van SK te bereiken. Het ligt vrijwel in Mespelare. Voor degenen die het moesten on derhouden is dat zeker geen beletsel, want het plein ligt er nu reeds keurig bij, hoelang dat dit zal duren als de kom petitie bezig is, is een andere vraag. De klub beschikt nu over een mooie overdekte tri bune en een fraaie kantine, waarin heelwat kijkers plaats kunnen nemen, want van daaruit kan je gemakkelijk de wedstrijd volgen. Nadat we eerst de 40 kg wegend fair- playtrofee mochten bewonde ren van ondervoorzitter Pros per Baeten, werden we stilaan uit de kantine geloodst naar een aanpalend vertrek, waar vroeger ooit kleedkamers zijn geweest, maar dat nu omge vormd is tot een gezellig lo kaal. Allicht wordt dit tijdens het seizoen gebruikt als hoofdkwartier van het bestuur. kwamen Frank Duwez en Vincente Pedregosa. Eddy Van Mulders komt van FC Baasrode, Roger Van den Berghe van Sparta Appels, Willy De Smet van RC Boon- wijk en uiteindelijk vervoegt ook René De Man, ex- ven door SK Lebbeke. Eddy De Vroe zal ook volgend jaar de jeugd trainen, daarbij bij gestaan door reservekeeper Jurgen van der Pooten. Sportief aanvallen SK Oudegem wil voor spekta- Voetbal. Het bestuur, de trainers, de spelers en enkele jeugdspelers van SK Oudegem met de gewonnen trofee van de sportiviteit (vh) Historiek S.K. Oudegem werd gesticht in 1972 door dokter Van Wambeke. Paul Pensaert, Frans Veldeman, Marcel De Kimpe en Hector Lambrecht. Toch was er vroeger ooit de Blue Star en allicht zullen de ze voetballiefhebbers met heimwee teruggedacht heb ben aan de tijd toen Blue Star heroische wedstrijden speel den op een terrein dat eigen lijk in het centrum van de filosofengemeente lag. Toch was die tijd voorbij en de initiatiefnemers trokken er zich uiteindelijk geen barst van aan. Zij startten met nieuwe moed en vrij vlug wer den de bedoelingen van de klub duidelijk. Reeds in het eerste seizoen (72-73) behaal de SK Oudegem de fair-play- prijs van de provincie Oost- Vlaanderen. SK werd kam pioen in vierde provinciale (75-76) en kampioen van der de (78-79). Dat waren wel de belangrijkste wapenfeiten. Toch vinden de bestuursleden dat van alle eerbewijzen deze recente ereprijs «Francis Des sain» de mooiste is. Deze wisseltrofee werd door de voorzitter van de K.B.V.B., de heer D Hoo- ghe, persoonlijk overhandigd tijdens de nationale algemene vergadering en bestaat uit een pronkstuk van ongeveer 40 kg. dat door de supporters ten gepasten tijde zal kunnen be wonderd worden in de kantine. Bestuur Het huidig bestuur van SK Oudegem bestaat uit erevoor zitter Dr. Van Wambeke, kei zorgen door aanvallend te spelen. Dat is de algemene regel. Toch primeert bij de jeugdige spelers ook de spor tiviteit. Oudegem kreeg de fair playprijs omdat het dit jaar geen enkele rode kaart kreeg in geen enkele van de vijf ploegen (volgend jaar zes). Door een goede samen werking tussen bestuur en trainers worden zowel het aanvallend voetbal als de fair play benadrukt. Het is im mers zo dat mer. als speler sankties kan oplopen bij eventuele fouten en dan spre ken ze daar nog niet eens van «onnodige» fouten zoals in andere klubs SK Oudegem gaat met een gerust gemoed de komende kompetitie tegemoet. Een klub om in het oog te houden! De Barcelona vlucht was dit jaar een ware snelheidsrace. De prijzen waren op enkele uren toegewezen. Het hok in de kijker was dat van Aimé Van den Bossche uit Buggen- hout met de 1% 7% 15c als vroegste aangiften en uiteindelijk j vijf prijzen van zes duiven. Met de 2' en 13' prijs toonde Henri Van Kerckhove uit Serskamp de waarde van zijn fondploeg met een 2 op 2. Vroege duiven voor Albert De Pauw, Honoré Props, Dominique Roelandt, Willy Suy- kens. Jozef Boeykens, Frederik Brack en Platteaux- Kerremans. Barcelona specialist Joos was ook bij de pinken met 7 prijzen van tien duiven.

De Voorpost | 1988 | | pagina 15