Voorbereidingstornooien in onze streek Vijf voetbalkampioenen op Hams gemeentehuis Kompetitiestart van onze provincialers Damesvoetbalkalender Jong Lede schouwt zijn troepen 16 - 15.7.1988 - De Voorpost VOETBAL NamedW Het voorbije voetbalseizoen ligt nog vers in het geheugen maar toch kunnen we er niet naast kijken dat het gonst van bedrijvigheid bij onze klubs om het reeds in aantocht zijn de nieuwe seizoen zo opti maal mogelijk voor te berei den. Terwijl we de voorbije week een hele resem transfers aan onze lezers voorstelden, kunnen we nu in grote trek ken de voorbereidingstor nooien die onze klubs zullen afwerken publiceren. In het Waasland gaat alle aan dacht ongetijfeld naar de Be ker van het Waasland. Dit jaar mag de O.C.W. (Over eenkomst Wase Clubs) niet minder dan 26 klubs verwel komen op de openingsmat chen tijdens het weekend van 7 augustus. Deelnemende klubs zijn: K. St.-Niklase Sportkring (res), Excelsior A.C., Eendracht Zele (res). Eendracht Bazel, Jong Vlaanderen Kruibeke. F.C. Moerbeke, Svelta Mel- sele. White Star Sombeke, Olympia Rupelmonde, Red Star Haasdonk. Heikant Ze le, K.S.K Klinge, K.S.V. Temse, Herleving St.-Pau wels, Herleving Sinaai. Een dracht Verrebroek, White Star Meerdonk, S.K. Loke ren, F.C. Eksaarde, F.C. Hoogeinde St.-Gillis, V.K. White Boys, Klein Laar Vra- sene, V.K. Tielrode, V.K. Hamme, F.C. Daknam en Robur Moerzeke. Opmerkelijk bij deze acht tiende organisatie is het weg vallen van Herleving Vrase- ne, toch een ploeg die er tel- kenjare bij was. Merkwaardig was ook het feit dat Lokerse S.V. een kandidatuur instuur de maar dat die nooit toe kwam op het sekretariaat bij de heer Werner Huyben Samen met de nieuwkomers Sporting Sint-Niklaas, Een dracht Zele, Robur Moerze ke, Eendracht Verrebroek, F.C. Eksaarde en beide nieu welingen in de «grote bond», V.K. Hamme en F.C. Dak- nam komt dit komitee toch nog tot een respektabel aantal van 26 klubs of een stijging Eerste speeldag (4.9) Eerste provinciale SK Aalst-SK Lebbeke FC Denderleeuw-Temse Melsele-SV Geraardsbergen Olsene-Dendermonde E. Meldert-KV Ertvelde Tweede provinciale A FC Oostakker-Kemzeke T. MeUe-Wieze St.-Kruis-W.-Kruibeke Robur-Wippelgem Kallo-SLV Zelzate Baasrode-Meulestede Derde provinciale D Gijzegem-Bambrugge Burst-Kerksken Schellebelle-W. Moorsel Serskamp-Heldergem Erembodegem-TK Meldert Aaigem-Doggen Hofstade-Herzele Nieuwerkerken-Erpe Derde provinciale E Bazel-Lokerse Stekene Sp.-Gerda Haasdonk-Sombeke Excelsior-St.-Gillis-D H. Vrasene-St.-Gillis-W. Grembergen-KIL Vrasene Buggenhout-St.-Pauwels Klinge-SK Ovennere Vierde provinciale G S. Moorsel-Oudegem R. Lebbeke-Opstal Wichelen-Berlare Schoonaarde-FC Aalst Lutterzele-Baardegem Appels-Boonwijk Terjoden-Opdorp Welle-Herdersem Vierde provinciale H Waasmunster-Straatje VK Hamme-Verrebroek Sinaai-Daknam WB St.-Niklaas-Meerdonk Tielrode-FC Moerbeke Hoogeinde-Eksaarde Heikant-Rupelmonde Kieldrecht-SK Lokeren Tweede speeldag (11.9) Eerste provinciale Waarschoot-Melsele S.L. Houtem-SK Aalst Dendermonde-E. Meldert SV Geraardsbergen-Aalter Temse-SK Lebbeke Tweede provinciale A Kruibeke-Robur SLV Zelzate-Baasrode St.-Amandsberg-Kallo Wieze-Kemzeke Derde provinciale D W Moorsel-Serskamp Burst-Schellebelle Erpe-Gijzegem Herzele-Nieuwerkerken Doggen-Hofslade TK Meldert-Aaigem Heldergem-Erembodegem Kerksken-Bambrugge Derde provinciale E Sombeke-Excelsior Stekene Sp.-Haasdonk SK Overmere-Bazel St.-Pauwels-Klinge KL Vrasene-Buggenhout St.-Gillis-W.-Grembergen St.-Gillis-D.-H. Vrasene Gerda-Lokerse Vierde provinciale G Berlare-Schoonaarde R Lebbeke-Wichelen K-rdersem-S. Moorsel Opdorp-Welle Boonwijk-Terjoden Baardegem-Appels FC Aalst-Lutterzele Opstal-Oudergem Vierde provinciale H Daknam-WB St.-Niklaas VK Hamme-Sinaai SK Lokeren-Waasmunster Rupelmonde-Kieldrecht Eksaarde-Heikant FC Moerbeke-Hoogeinde Mcerdonk-Tielrode Verrebroek-Straatje Burgemeester Baert, sche penen De Graef en Van de Casteele, de raadsleden Van Goethem, Peeters, Van Ha- vermaet en sportraadvoorzit ter Albert Pieters mochten za terdag in de feestzaal van het gemeentehuis niet minder van vijf voetbalkampioenen huldi gen de zaalvoetbalploegen Patisserie Antoine en Garage Michta en de veldvoetbal- ploegen De Bos, Siera en SK Sint-Anna. De burgemeester legde uiteraard de nadruk op de inspanningen die de ploe gen en klubs zich hadden ge troost om zo ver te komen. Dankzij de inzet van een gan se hoop mensen, bestuursle den, terreinhelpers en kanti nebewaarders, spelers, bank zitters en zelfs scheidsrech ters. Ook de dames die de zorg hebben over het wassen en herstellen van de kledij werden in deze hulde betrok ken. Al deze ploegen beschik ken immers over een brede waaier van verdienstelijke sportlui. De burgemeester prees de ze klubs gelukkig omdat zij het nog allemaal belangloos doen. Zij krijgen er echter andere waarden voor in de plaats: sociaal kontakt, harte lijkheid en onvoorwaardelijke klubliefde. Op die manier kweekt men écht sportieve mensen. Al is "deelnemen belangrij ker dan winnen", zei sport- schepen De Graeve, toch wil iedere sporter het iets beter doen dan de anderen. Dat is een goed principe als het maar op sportieve wijze ge beurt. Dit in tegenstelling tot het betaald voetbal, waar men liever een tegenstander neer haalt dan hem te laten voor bijgaan. Sport moet er zijn voor de mensen en niet omgekeerd, meende de schepen en daar om zal er steeds een diepe kloof blijven bestaan tussen betaald- en liefhebbers voetbal. De kapiteins van de vijf ploegen kregen van de ge meente een herdenkings- schaal aangeboden en het gul den boek werd getekend. Speciaal voor de gelegenheid had kunstadviseur René Til- ley een mooie bladzijde ont worpen. Een gulle receptie rondde deze huldiging af, (H.V.C.) met zes klubs ten opzichte van verleden jaar. De schiftingswedstrijden heb ben plaats op 7, 14, 21 en 28 augustus, telkens om 16 u. Na de wedstrijden worden er strafschoppen genomen om in geval van gelijkheid der pun ten toch een reekswinnaar te kunnen aanduiden. De 26 ploegen worden immers on derverdeeld in twee reeksen. Op 1 november zal een eerste finalewedstrijd doorgaan tus sen beide reekswinnaars op hun respektievelijk terrein. De tweede finalewedstrijd wordt gespeeld op 25 decem ber om 14 u. De tornooikommissie bestaat uit de heren Staf Van Den Abbeele, Roger Naudts, Pa trick Buytaert en Werner Huyben. Speeldagen Beker van het Waasland Zondag 7 augustus Reeks I - 16 u. S.N.S.-res.-Robur Moerzeke W.S. Sombeke-Svelta Melsele R.S. Haasdonk-V.K. Hamme Heikant Zele-E. Verrebroek H. Sinaai-J.V Kruibeke Excelsior-W.S. Meerdonk Reeks D -16 u. S.K. Lokeren-V.K. Daknam White Boys-H. St.-Pauwels E. Zele res.-OI. Rupelmonde E. Bazel-V.K. Tielrode Hoogeinde-F C. Eksaarde K.F.C. Moerbeke-Klein Laar Vrasene K.S.K. Klinge-K.S.V Temse Zondag 14 augustus Reeks I - 16 u. Robur Moerzeke-W.S. Sombeke Svelta Melsele-R S. Haasdonk V.K. Hamme-Heikant Zele E Verrebroek-H. Sinaai J.V. Kruibeke-Excelsior W.S. Meerdonk-S.N.S, res. Reeks II - 16 u. H. St.-Pauwels-E. Zele res. (12.8 -19 u.) 01. Rupelmonde-V K. Daknam S.K. Lokeren-E. Bazel V.K. Tielrode-Hoogeinde K.F.C. Moerbeke-F.C Eksaarde Klein Laar Vrasene-K.S.K. Klinge K.S.V. Temse-White Boys (13.8-16 u.) Zondag 21 augustus Reeks I - 16 u. S.N.S. res.-Svelta Melsele W.S. Sombeke-V.K. Hamme R.S. Haasdonk-E. Verrebroek Heikant Zele-J.V. Kruibeke H. Sinaai-W.S. Meerdonk Excelsior-Robur Moerzeke Reeks II -16 u. White Boys-OI. Rupelmonde E Zele res.-S.K. Lokeren V.K. Daknam-V.K. Tielrode E Bazel-F.C. Eksaarde Hoogeinde-Klein Laar Vrasene K.S.K. Klinge-H. St.-Pauwels K.F.C. Moerbeke-K.S.V, Temse (20.8 - 18 u.) Zondag 28 augustus Reeks I -16 u. Robur Moerzeke-R S. Haasdonk Svelta Melsele-Heikant Zele V K, Hamme-H. Sinaai E. Verrebroek-Excelsior J.V. Kruibeke-S.N.S. res. W.S. Meerdonk-W.S. Sombeke Reeks II -16 u. H. St.-Pauwels-V.K. Daknam 01. Rupelmonde-E Bazel S.K. Lokeren-Hoogeinde V.K. Tielrode-K.F.C. Moerbeke F.C Eksaarde-K.S.K. Klinge Klein Laar Vrasene-White Boys K.S.V. Temse-E Zele res.(27.8) Te Stekene is sinds enkele ja ren (4) de Beker Boeykens erg in trek tussen de in die streek gevestigde klubs. De Beker Boeykens begint dit jaar op 7 augustus en eindigt op 28 au gustus. De ingeschreven klubs zijn Sint-Gillis-Waas, Stekene Sportief, Straatje Stekene en Klauwaerts Kemzeke. De wedstrijden starten om 16 u. en worden telkens voorafge gaan door een wedstrijd van reserven die zal aanvangen om 14 u. De kalender van de Be ker Boeykensr Op 7 augustus St -Gillis-Ws.-Sportief Stekene Kemzeke-Straatje Stekene Op 14 augustus St.-Gillis-Ws.-KI. Kemzeke Stekene Sportief-Straatje Stekene Op 21 augustus Straatje Stekene-St.-Gillis-Ws. Sportief Stekene-Klauwaerts Kemzeke Op 28 augustus Finale en troosting op het terrein van Straatje Stekene In Sint-Niklaas wordt even eens tijdens de maand augus tus dan de Beker van de Stad St.-Niklaas betwist onder en kele clubs die hun domicile- ring hebben in deze gemeen te. In tegenstelling met de beker van het Waasland wor den de wedstrijden uit deze organisatie tijdens de week dagen georganiseerd. De deelnemende clubs zijn: Her leving Sinaai. F.C. Gerda, A.C. Excelsior, V.K. White Boys en de reservisten van Sportkring Sint-Niklaas en tot slot Red Star Haasdonk Wedstrijdkalender De wedstrijden vangen tel- n u n kens aan om 19 u. en de öeKer van ae Uenaet kalender ziet er uit als volgt: Streek Op woensdag 10 augustus Herleving Sinaai-F.C. Gerda (A) V.K. White Boys-Sportkring St.- Nikl. (B) Dinsdag 16 augustus Sportkring St.-Nikl.-Red Star Haasdonk (B) Woensdag 17 augustus F.C. Gerda-A.C. Excelsior (A) Dinsdag 23 augustus A.C. Excelsior-Herleving Sinaai (A) Red Star Haasdonk-V.K. White Boys (B) Tussen haakjes was de reeks waartoe de klubs behoren want de zes deelnemende ploegen werden onderverdeeld in twee reeksen. De winnaars hiervan zullen dan zelf bepalen op welke datum zij deze zullen betwisten. De grootste oefenkampagne wordt echter zonder twijfel betwist tussen Dender en Schelde gaande van Dender- monde over Aalst tot Ge raardsbergen. Deze organisa tie die de'toepasselijke naam meekreeg van Beker van de Denderstreek wordt door niet minder dan 48 ploegen be twist. Reeds voor de zestien de maal is deze organisatie in handen van Willy Cherette die als secretaris van: de «ge westelijke Vereniging Clubs uit de Denderstreek», een drukke tijd in het vooruitzicht heeft. Want op 7, 14, 21 en 28 augustus worden telkens om 16 u. de 24 wedstrijden uit deze editie gespeeld netjes voorafgegaan door een reser vewedstrijd. In de eindfase van dit tornooi wanneer ook de clubs van 1ste en 2de pro vinciaal zullen toetreden zul len tevens de wedstrijden midweeks geprogrammeerd staan met als vooropgestelde data, 7.09.88, 1.11.88 en 24.12.88. Dit terwijl de finale zal doorgaan op 26.12.88 op het terrein van de vorige win naar zijnde: Sparta Buggen- hout. Een winnaar van vorig jaar die er ook nu zal bij zijn en een eerste ontmoeting diént af te werken op het veld van S.K. Grembergen. Maar volledigheidshalve geven we de volledige kalender zodat u ook een algemeen beeld krijgt van de deelnemende clubs in deze 16de beker van de Den derstreek. Zondag 8 augustus 16 u. Terjoden-W K. Moorsel Edixvelde-F.C. Doggen Ede Haaltert-F.C. Kerksken Baardegem-F.C. Aalst Nieuwerkerken-Heldergem Lutterzele-R. Lebbeke R.C. Boonwijk-S Moorsel S.K. Grembergen-Sp. Buggi hout R.S. Opdorp-E. Opstal St.-Gillis-F.C. Baasrode S.K Vlierzele-Oordegem Berlare-Wichelen E. Houtem-E. Serskamp V. Overmere-F.C Smetlede S.K. Overmere-F.C. Westrem Zondag 14 augustus - 16 u. W. Moorsel-Edixvelde F.D. Doggen-Ede Haaltert F.C. Kerksken-Baardegem F.C Aalst-Nieuwerkerken Heldergem-Terjoden R. Lebbeke-R.C. Boonwijk S. Moorsel-S K. Grembergen Sp. Buggenhout-R S Opdorp E. Opstal-St.-Gillis F.C Baasrode-F.C. Lutterzele Bavegem-S.K. Vlierzele Oordegem-Berlare Wichelen-E. Houtem (17 u.) Serskamp-V. Overmere Smetlede-S.K. Overmere F.C. Westrem-Massemen Zondag 21 augustus - 16 u. Terjoden-F C. Doggen Edixvelde-F.C. Kerksken Ede Haaltert-F.C. Aalst Baardegem-Heldergem Nieuwerkerken-W. Moorsel F.C. Lutterzele-S. Moorsel R.C. Boonwijk-Sp. Buggenhout S.K Grembergen-E. Opstal R.S. Opdorp-F.C. Baasrode St.-Gillis-R. Lebbeke Massemen-Oordegem S.K. Vlierzele-Wichelen Berlare-Serskamp E. Houtem-Smetlede V. Overmere-F.C. Westrem S.K. Overmere-Bavegem Zondag 27 augustus - 18u30 W. Moorsel-Ede Haaltert F.C Doggen-Baardegem F.C. Kerksken-Nieuwerkerken F.C. Aalst-S.V. Terjoden Hcldergem-Edixvelde R. Lebbeke-S.K. Grembergen S. Moorsel-R.S Opdorp Sp. Buggenhout-St.-Gillis-Df derm E. Opstal-F.C Lutterzele F.C Baasrode-R.C. Boonwi (28.8) Bavegem-Berlare Oordegcm-E. Houtem Wichelen-V. Overmere Serskamp-S.K. Overmere Smetlede-Massemen F.C. Westrem-S.K. Vlierzele Mi Liefhebbersvoetbal. Hamme mocht vijf liefhebbers- en minivoetbalploegen huldigen omdat zij in het voorbije seizoen kampioen werden. Het waren de minivoetbalploegen van Patisserie Antoine en Garage Michta en de liefhebbersploegen VK Sint-Anna, Den Bos en Siera vh Wielrt 03/09-15.00 u. DAMES II Wezemaal - Kam. Aalst 10/09 - 15.00 u. Lanklaar - Kam. Aalst 17/09 - 15.00 u. Kam. Aalst - Borgloon 24/09 - 15.00 u. Oostende - Kam. Aalst 08/10 - 15.00 u. Lommei - Kam. Aalst 15/10 -15.00 u. Kam. Aalst - Looi Sp. 22/10 - 15.00 u. Union - Kam, Aalst 05/11 - 15.00 u. Kam. Aalst - D.V.V. Brugge 12/11-15.00 u. Zultse V.V. - Kam. Aalst 19/11 -15.00 u. Kam. Aalst - F.C. Izegem 26/11 - 14.30 u. Union Namechoise - Kam. Aalst 03/12 - 15.00 u. Kam. Aalst - Stade Brainois 10/12 -15.00 u. Kam. Aalst - Jong Nijlen 17/12 -14.30 u. Stade Brainois - Kam. Aalst 07/01 - 14.30 u. Kam. Aalst - Wezemaal 14/01 -15.00 u. Kam. Aalst - Lanklaar 28/01 - 15.00 u. Borgloon - Kam. Aalst 04/02 - 15.00 u. Kam. Aalst - Oostende Na het suksesvolle seizoen van vorig jaar, onder de hoe de van Julien De Lantsheer. heeft Lede drukke transfer- weken achter de rug. Liefst zeven spelers verlieten de club: Guy Droessaert (Boom), Guido Carlier (SK Londerzeel), Dennis Loop mans (SK Londerzeel), Geert Bogaert (V. Denderhoutem), Ingmar Lorré (St. Wetteren), Luc De Pauw (FC Dender leeuw) en Franky Naudts (Heirnis Gent). Dit is dus ze ker'niet gering als men vooral denkt dat de hele ruggegraat van de ploeg inpakt. Zeven weg, dus zeven nieuwe spelers erbij, dacht men te Lede. Guy De Hertog, Patrick Gollière, Benny Moortgat, Charlie Meys, Wim Moyson, aan ziji Als spoi - d drempc alseizc plaats haalde voorbiji stekend Vlaams Sportverbond. Prijzen voor algemene sportiü gingen in de zaterdagreeks naar 't Stammeneeke, Hf mersanten en AFC Cocktail (Iv) Vlaams De kap 11/02 - 15.00 u. Jong Nijlen - Kam. Aalst 18/02 - 15.00 u. Kam. Aalst - Lommei 04/03 - 15.00 u. Looi Sp. - Kam Aalst 11/03 - 15.00 u. Kam. Aalst - Union 18/03 - 15.00 u. D.V.V. Brugge - Kam Aalst 01/04 - 15.00 u. Kam. Aalst - Zultse V.V. 08/04 - 15.00 u. F.C. Izegem - Kam. Aalst 15/04 - 15.00 u. Kam. Aalst - Union getal. I dat het ken on Twee j; zover, beloof i Pascal Vanderstockt en Bart groep zodat het goed preste- Corthals zakten af naar de ren aanstekelijk werkt op de Openveldstraat. Het voltalli- hele groep. Verder wou de ge bestuur en de nieuwe trai- coach nog weinig kwijt, enkel ner Freddy Heirman, vorig nog dat het vooral veel zoe- jaar aktief bij Eendracht Ze- ken wordt om de beste type- Ie, waren positief gestemd in- ploeg binnen het veld te bren- zake de transakties. Allen zijn gen. Mare Vijt zal allicht in ze unaniem de mening toege- oktober al over al zijn moge- daan dat men versterkt uit de lijkheden kunnen beschikken transferdans is gesprongen om dan samen met Wim Moy- Na een woordje van onder- son uit te vechten wie de voorzitter Vinck was het de plaats tussen de palen in- beurt aan de nieuwbakken neemt. Het feit dat Lede nu trainer om kort zijn visie over over twee degelijke keepers het komende seizoen te ver- beschikt vond de trainer al- tolken. Trainer Heirman vast geen probleem. Niets an- vond het conditionele aspekt ders dus dan goede verwach- van enorm belang in de huidi- tingen en hopelijk ook eens ge voetballerij. Daar zou dan een goede beurt na Nieuw- ook intens aan gewerkt wor- jaar. Daar wil men dit jaar den. Verder drong hij aan op alles aan doen Vlaams Sportverbond. De fairplay-beker ging naar Scoutshuis, KWB Sint-Anna en een goed voetbalklimaat in de (g.d.t.) Rupelboys (Iv)

De Voorpost | 1988 | | pagina 16