Peter De Clercq: Eerste en laatste aanvaller Karei Roes klopt kampioen Van de Vel Eendracht Zele wil opnieuw een goed figuur slaan Beroepsrenners in Temse Schaal Schoeters te Beveren: Peter Punt de absolute uitblinker Juniores in Temse Werner Wuyts terug in goede doen De Voorpost - 15.7.1988 - 17 WIELRENNEN Jan Bogaert is dus niet zoals verwacht winnaar geworden in eigen gemeente van de jaarlijkse Profkoers. Daar voor was de overmacht te groot op het einde van de wedstrijd toen een kopgroep van 17 renners de laatste ron de ingingen. Nog ettelijke malen heeft sterke Jan gepro beerd om de talrijke ontsnap pingspogingen van kandidaat winnaars te counteren maar toen op minder dan drie kilo meters van het einde Mare Dierickx. Henri Manders, Franky Patijn en Peter de Clercq wegvluchten moest Bogaert het hoofd buigen en vanop zo'n 50 meters achter stand toekijken hoe Peter de Clercq zijn tweede seizoens zege behaalde voor Henri Manders en Franky Patijn. De Clercq - Van Rooy eerste onruststokers De Scheppersvrienden keken maar sip bij deze 43ste uitga ve van hun profwedstrijd. Terwijl telkenjare heel wat meer profs afzakken naar de scheldeboorden moesten Ro bert Roosen en Co. het nu stellen met 67 deelnemers. Hieronder dan natuurlijk de Voltallige ploegen van Tem- senaars Guy Rooms (Isoglass) en Jan Bogaert (Intral Ren ting) terwijl ook de nog als Temsenaar beschouwd wor dende Mare Dierickx kon re kenen op heel wat P.D.M. ploegmaats. Eerste demarant van de wed strijd was Peter De Clercq die samen met Sportbestuurders Van den Broucke en Gode- froot (Lotto) ook nog een sterke delegatie ploegmaats had in het peloton. De Clercq kreeg bijna als vanzelfspre kend het gezelschap van Koenraad Van Rooy en kwam na de eerste van de 16 af te leggen ronden al door met één minuut bonus. Wie dacht dat deze twee op weg waren voor een rondenlange solo had het verkeerd voor want de voltallige ploeg van Guy Rooms zette zich op kop van het peloton en na 3 ron den was alles terug te herbe ginnen. 17 leiders waaronder 3 thuis- renners Lang duurde de stilte in deze vluchtkoers niet want amper was de hergroepering een feit of daar gingen Ludo Gies- berts en Rudy Verdonck aan de haal. Meer dan een halve minuut voorsprong konden zij echter ook niet bij elkaar fiet sen zodat ze in de zesde ronde de ideale springplank vorm den voor Franky Pattijn. Lud- wig Willems. Willem Van Eynde. Frank Kerstens en Jos Op het Eyndt die vanuit de groep waren weggesprongen en op en over het leidende duo gingen. De vijf leiders reden voor wat ze waard waren en al vlug leek het er op dat ze, mede door de goede verstandhou ding die zij erop na hielden, er in zouden slagen om de beslissende wending aan de wedstrijd te geven. Zoals later ook bleek want met nog 60 kilometers voor de boeg konden zich 12 renners afzonderen uit de groep. Jan Bogaert, Guy Rooms en Mare Dierickx (drie Temsenaars dus) reden samen met Etien- ne De Beule, Hans Daams, Henri Mannaerts, Patrick de Neut, Peter Van Impe, Johan De Lathouwer, Peter de Clercq, Filip Christiaens en Henri Manders naar de vijf leiders zodat we met nog zes ronden te gaan 17 leiders kre- gan. Rondenlang bleef de voorsprong van de 17 dan schommelen tot om en bij de halve minuut zodat de talrijke kijkers langs de omloop een boeiend gevecht zagen tussen' twee duelerende groepen. Naarmate de wedstrijd dan vorderde werd het toch wel duidelijk dat de winnaar zich bij de eerste 17 moest bevin den, al heeft de voorsprong nooit meer dan één minuut bedragen. Doch dit was dan toch voldoende om zoals ge nu id met de 17 de finale in te gaan waarin zich het viertal nog afzonderde dat mocht spurten voor de bloemen maar niet nadat Mare Die rickx, tot twee maal toe, ge probeerd had om zijn drie medevluchters alsnog te ver schalken met een krachtige demarage. Peter de Clercq was echter beresterk en spurt te zich naar zijn tweede sei zoenzege. Enkele seconden na de overwinnaar was het dan Jan Bogaert die verdien stelijk de spurt won voor de vijfde plaats terwijl Guy Rooms als 13de eveneens met ere uit het strijdperk mocht stappen. De uitslag 1. Peter de Clercq, 2. Henri Manders, 3. Frankie Pattyn, 4. Mare Dierickx, 5. Jan Bo gaert op 8 sec., 6. Hans Daams, 7. Henri Manerts, 8. Johan De Lathouwer, 9. Pa trick de Neut. 10. Jos op het Eyndt, 11. Ludwig Willems, 12. Etienne de Beule, 13. Guy Rooms. 14 Philippe Chris tiaens, 15. Willem Van Eyn de, 16. Peter Van Impe, 17. Frank Kerstens, 18. Koen Ve- kemans, 19. Eddy Van Hoof, 20. Marnix Lameire, 21. Hen drik Redant, 22. Van den Berghe Jean Marc, 23 Marc Maertens, 24. Patrick Ver- plancke, 25. Jan Goessens, 26, Werner Wieme, 27. Pascal Elaut, 28 Jan Van Camp. 29. Geert De Corte, 30. Rudi Verdonck. Mare Stevelinck Wielrennen. Peter De Clercq met burgemeester Van Riet van Temse en BWB-afgevaardigde Roosen (ms) Wielrennen. De knappe spurtzege van Peter De Clercq in Temse (ms) Onder aanvoering van natio naal kampioen Luc Van de Vel vertrok in Klinge een lan ge karavaan van renners en volgers in deze schaal Schoe ters die haar ontknoping zou krijgen in Beveren waar de eindmeet getrokken lag. Aanvankelijk gebeurde er niet zo bijster veel zodat het een koers zonder veel verhaal dreigde te worden. Doch na het eerste uur veranderde dat wel enigzins want een eerste paniek sloeg in het peloton toen bij een massale valpartij Francois Caethoven als voor naamste slachtoffer diende te worden afgevoerd. Voor Caethoven allesins een Ram pjaar nadat ook echtgenote en wielrenster Marleen Clem- minck eerder deze maand zwaar ten val kwam. De wedstrijd ging echter ver der en toen we halfwegkoers waren kregen we een eerste keer de naam Peter Punt te noteren. En naar wat later zou blijken zou het niet bij deze ene keer blijven want onder zijn mokerslagen scheurde het peloton in de polderstroken in maar liest vier stukken. Op 60 kilome ters van het einde richtte Pe ter Punt zich nog eens op en het eerste deel dat tot dan bestond uit 35 eenheden viel direkt terug tot 13 leiders. Luc Van de Vel, Walter Jeu- nissen, Fabrice Dujardin, Pa trick De Wael, Jan Matheus. Marc Van Buggenhout. Ste fan de Beleyr, Guy Van Hese, Karei Van de Kastele, Frank Franken en Karei Roes waren immers enkel bij machte om Peter Punt in de spits te ver voegen. De 13 bleven dan bij elkaar tot in de allerlaatste ronde toen Peter Punt. nog maar eens hij. een krachtige demarage plaatste met zicht op de bloemen. In eerste in stantie leek Punt zijn poging te zullen slagen maar op 4 kilometers van het einde werd hij door de achtervolgers te rug gegrepen. Direkt plaatste Karei Roes samen met natio naal kampioen Luc Van de Vel dan een nieuwe demarage en zij bleven vooruit tot aan de streep. Hier regelde Karei Roes netjes de spurt voor Luc Van de Vel terwijl enkele se conden later Patrick de Wael de spurt won voor de derde plaats voor. jawel hoor een onvermoeibare Peter Punt die met zijn vierde plaats allesins de figuur van de dag mocht bekroond worden. De Inter- club werd gewonnen door St- Gillis-Waas 28 ptn. voor Kon- tich 32 ptn Tornhout en Hoop op Zegen. De uitslag 1. Karei Raes. 2. Luc Van de Vel, 3. Patrick de Wael, 4. Peter Punt. 5. Frank Franken. 6. Guy Van Hese. 7. Stefan de Beleyn, 8. Fabrice Dujar din. 9. Andy van Gheluwe Mare Stevelinck VOETBAL "Zeven jaar is een heilig getal. Ik ben ervan overtuigd dat het ons ooit eens zal luk ken om kampioen te spelen. Twee jaar terug was het bijna zover. Halen wc de titel dan beloof ik de ganse spelerskern een reis naar Spanje." Op deze manier motiveerde .Dirk Smekens - momenteel aan zijn zevende seizoen toe als sponsor van de derdeklas ser- de spelersgroep op de drempel van het nieuwe voet balseizoen. Met een zesde plaats als eindresultaat be haalde Eendracht Zele in de voorbije kompetitie een uit stekend resultaat. Temeer t omdat het bestuur het seizoen jop voorhand had aangekon digd als een overgangsjaar. De vernieuwde en verjongde kern heeft er intussen een jaartje meer ervaring opzit ten. In het tussenseizoen zocht de vaardige Mario Franssens als vrije speler an dere oorden op en bekwam kapitein Mare De Brabander een definitieve transfer naar tweedeklasser Eeklo. Geluk kig kon Eendracht de rest van de groep intakt houden zodat met vernieuwde moed wordt uitgekeken naar wat de toe komst brengen zal. Ondervoorzitter Marcel Ja cobs stelde dat de klub niet naar grote en sensationele transfers heeft gezocht. Met Vlaams Sportverbond. FC Laar werd algemeen kampioen. De kapitein kreeg de beker (Iv) het aantrekken van Ronny Vervaet, Gunther Van Au- denhove. Kurt Van Loo en Geert Vervaet heeft het be stuur vooral waardige vervan gers aangetrokken. Een dracht beschikt nu over een ruime kern waarmee het hoopt opnieuw een goed fi guur te kunnen slaan in derde klasse. Voor de nieuwe trai ner Etienne De Wispelaere als vervanger van de Zeienaar Freddy Heirman wacht een zware taak. Deze 36-jarige le raar lichamelijke opvoeding heeft er na een voortijdig we gens kwetsuur afgebroken spelersloopbaan intussen reeds acht jaar trainerschap opzitten bij Ganda Sparta. Sint-Martens-Latem, SK Ne- vele en recent bij SK Ge- raardsbergen. Met Eendracht Zele keert de Gentenaar als voormalig jeugdspeler bij AA Gent terug naar het nationale voetbal. "Eendracht Zele trainen kadert in mijn ambitie. Het is beslist geen eindstadium en niet speciaal een uitdaging", aldus Etienne De Wispelaere "Toch hoop ik hier enkele seizoenen aan het werk te kunnen blijven. Vooral me zelf zijn en blijven lijkt me een eerste opdracht. In twee de instantie hoop ik via een gezonde samenwerking waar in iedereen zijn verantwoor delijkheid opneemt een goed seizoen te maken. Voorspel lingen horen er niet bij maar beter doen dan vorig seizoen betekent zonder meer een vijfde plaats ambiëren. On danks het vertrek van Frans sens en De Brabander ben ik ervan overtuigd dat er in de spelerskern materiaal genoeg voorhanden is om deze be trachting waar te maken." Eendracht komt in het ka der van de beker van Oost voor het eerst in kompetitie op donderdag 21 juli tegen Standaard Wetteren. (a.j.z.) Sinds de start van dit seizoen was het betrekkelijk stil ge worden rond de Zwijndrech- tenaar Werner Wuyts die we toch kenden als een sterke finisher. De reden van het wat minder presteren van Wuyts dient evenwel gezocht te wor den dat hij dit seizoen onder de wapens was en daarohi geen voorbereiding op het nieuwe seizoen kon maken zoals hij dat zelf gewild had. Momenteel echter kan Wuyts weer volop trainen en daar komen dan ook reeds de suk- sessen binnen want nadat hij verleden week al primus was kon hij afgelopen dinsdag in Temse eveneens met de bloe men kennis maken. Hiervoor moest Wuyts dan wel 20 konkurrenten verslaan in Temse aan de Rozenwijk waar 12 maal een serieuze helling moest overwonnen worden. In de eerste ronde bleef het bij een schermutseling waar bij Joeri Verbruggen samen met Kurt Van Hoey en Tom my Pieters betrokken waren. De plaatselijke Gunther De Rechter die voor eigen volk wou laten zien wat hij in zijn mars heeft wilde van deze poging niets weten en bracht de groep netjes terug bij. Doch Joeri Verbruggen, de bedrijvigste man uit de wed strijd, wilde van geen wijken weten en samen met Werner Wuyts probeerde hij het op nieuw. En weer was er werk Jogging. Meer dan 200 deelnemers aan de 16 km-jogging te Nieuwkerken-Waas (Iv) aan de winkel voor De Rech ter want de rest aarzelde zo lang tot Gunther hen terug in het spoor van de spitsbroe ders bracht, hetgeen hij nog deed ook. En zelfs meer dan dat want even over halfkoers was het een bewonderens waardige De Rechter die zélf de beslissende ontsnapping uitlokte. Hij kreeg acht met gezellen met zich mee en met een was de rest geklopt. Ver bruggen. Daelman. De De cker, Wuyts, De Kever, Ver- boven. Pieters en De Neef legden er immers zodanig de pees op dat de winnaar zich onder hen moest bevinden. In een steekspel om de zege probeerden eerst Daelman en de Rechter de groep te ont vluchten in de laatste ronde maar toen zij op enkele kilo meters van de meet gegrepen werden was dit het sein voor Joeri Verbruggen en Werner Wuyts om de beslissende eindjump te plaatsen. Dit duo, bleef dan ook vooruit en het was Werner Wuyts die de zegebloemen pakte voor Ver bruggen terwijl even later Ste ven de Neef de lokale Gun ther de Rechter klopte voor de derde plaats. De uitslag: Temse: 20 din.Werner Wuyts (Zwijndrecht) de 90 km in 2.10 u.; 2. Joeri Ver bruggen, 3. Steven De Neef. 4. Gunther De Rechter, 5. David De Kever, 6. Patrick Daelmans. 7. Koen Verbo- ven. 8. Marcel Deckers. 9. Tommy Pieters, 10 Yvan Bultijn, 11. Kurt Philips, 12. Patrick Caluwé, 13. Glenn Van Hautekerke. 14. Rudy. Marc Stevelinck

De Voorpost | 1988 | | pagina 17