Jan Bogaert: vierde zege in tien dagen! Hendrik Redant omzeilt Bogaert- koalitie Voor de tweede maal Ludo Giesberts Nieuwelingen I Beroepsrenners in Beveren-Waas Tom Steels in Sinaai Beroepsrenners in Zele-Hansevelde Tom Steels lonkt naar titelren Beroepsrenners in Wachtebeke 18 - 15.7.1988 - De Voorpost WIELRENNEN De ploeg van sportbestuurder De Baeremaecker doet gou den zaken dezer dagen. Nadat Jan Bogaert als kopman be grijpelijkerwijze een dagje vrij kreeg na zijn indrukwek kende zegeweek, kon het In- tral Rentingteam met Ludo Giesberts toch opi euw de vlag der triomf hijsen in Wachtebeke. Ludo Giesberts, ook al aan zijn derde seizoen zege toe, na Hanuit en Aren- donk, rondde het ploegwerk van zijn maats af met een knappe solo, nadat hij samen met enkele anderen van bij de start op de loop was gegaan. Vroege vluchters blijven weer vooruit Gerard Van Assel, de grote man achter het organiserend feestkomitee «De Sluize», mocht voor deze achtste edi tie slechts 48 profs verwelko men. Daarbij waren wel de twee nu al traditionele blok ken van Intral Renting en Boccaccio-Live, samen met een ganse horde Nederlan ders en veel buitenlanders die zich tijdens de zomer in ons profcircuit komen mengen. In Wachtebeke, waar er anders altijd wat te beleven valt, den ken we maar aan de scher mutselingen na de koers in 1984. was er deze keer veel minder animo. De reden daarvan ligt voor de hand. Heel vroeg in de wedstrijd ontsnapten Patrick Verplan- cke en Ludo Giesberts, bei den van de Intralploeg, samen met Johan De Lathouwer van Boccaccio en eenzaat Marco Van der Hulst. De best ver tegenwoordigde ploegen had den dus hun mannetje mee vooraan en meteen bleek dit een vrijgeleide voor de vier vrijbuiters. Na veertig kilo meter bedroeg de voorsprong reeds twee minuten en half- koers was het verschil al opge lopen tot vijf minuten, Giesberts na één demarrage Eens te meer was Jan Publiek de dupe van het systeem. Na dat het kalf al lang verdron ken was, probeerden Jos Op 't Eyndt, Franky Pattijn. Alain Deschacht, Peter Van Impe, Alain Laeremans en Martin Durant een beetje de schijn te redden. Veel meer dan de achterstand halveren zat er voor dit zestal niet in. wat begrijpelijk is want ook hier speelde weer het ploe- genspel mee met twee Intrals in de buurt. De liefhebbers die tenslotte nog hoopten op een boeiende finale met de leiders, kwamen ook bedro gen uit. Met welgeteld één demarrage zette Ludo Giesberts zijn vluchtmakkers k.o. om zon der al te veel ongemakken naar zijn derde zege toe te rijden. Natuurlijk niet zonder de steun van ploegmaat Ver- plancke die de Nederlander Marco Van der Hulst lang genoeg in bedwang hield, me de door het feit dat Johan De Lathouwer op de laatste stro ken kassei door krampen werd geveld en niet meer vo luit kon gaan. Achter de vier leiders werd Jos Op 't Eyndt vijfde, voor Franky Pattijn, die het Intralsukses volledig maakte. Sportbestuurder De Baere maecker, die er zich natuur lijk hoe de overwinningen tot stand komen, vertelde achter af: «Dit is al onze dertiende zege van het seizoen. Aan vankelijk vlotte het niet zo best, maar van zodra ik de opdracht gaf om de kaart Bo gaert te spelen, stapelde, de suksessen zich op. Vandaag was Jan echter niet van de partij, zodat iedereen zijn kans mocht gaan. Wie staat er weer op het podium? Eén van de mijne natuurlijk! Nog maar eens een bewijs dat onze ploegtaktiek vrij goed in me kaar steekt». M.S. Amper dertien renners kwa men in Sinaai op de proppen en met Tom Steels in het gezelschap was vooraf de gro te kanshebber gekend. Van bij de start grepen Steels en Peter De Vos trouwens het kommando Na vijftien kilo meter oordeelde Steels het voor bekeken. Hij demarreer de en alleen Luc De Meule- meester kon aansluiten. Bin nen de kortste keren verwier ven zij een voorsprong. Bart Bastiaenssens probeerde nog aan te pikken maar lukte niet in zijn opzet. Halfweg be droeg de voorsprong van de twee leiders al 55 sekonden op een groepje met Jurgen Verstraeten, Peter Herrey- gers, Chris Budsen, Bart Bas- tiaenssen en Peter De Vos. Vooraan legde Tom Steels et de pees op en toen hij in he! slot nog wat harder op de trappers ging duwen, moest De Meulemeester eraan gel» ven. Steels won met zo'n vijf tig meter voor terwijl Jurget Verstraeten later de spur voor de derde plaats won vooj Peter De Vos. E.G. Wielrennen. Jan Bogaert met burgemeester Van der Aa in Beveren (ms) keihard tegenaan en stopten de anderen zo degelijk af, dat niemand eraan twijfelde dat dit de goede trein was. Ronny Onghena en Franky Pattijn. die net de laatste wa gon hadden gemist, volgden twee ronden verder al op twee minuten, terwijl het peloton drie minuten aangesmeerd kreeg. De aandacht van de tien leiders mocht dus al naar de finale gaan. Hierin toon den Edwig Van Hooydonck en Mare Dierickx zich de be- drijvigsten, maar de ploeg maats van de zegezekere Jan Bogaert, die met vier in de kopgroep zaten, haalden elke vrijbuiter tèrug. zodat ieder een zich aan een spurtzege van sterke Jan verwachtte. Hij verraste echter iedereen door op een goeie zes kilome ter van de streep zijn kompa nen in de steek te laten na een flitsende demarrage. In een mum van tijd had hij een voorsprong van een halve mi nuut. wat genoeg was om meteen zijn zesde zege van het seizoen te laten noteren Achter Bogaert had Neder lander Johny Broers zijn ge zellen ook al in de steek gela ten. terwijl de andere Neder lander. Henri Dorgelo. de sprint van de resterende acht vluchters won, voor Nieuw- kerkenaar Mare Dierickx M.S.' Sponsor Danny De Block, die samen met Voeders Baert in stond voor deze 191 Grote Hanseveldeprijs, krijgt elk jaar de grote massa naar Zele. Ook nu waren honderd profs bereid om aan de achterdeur van Dirk Heirwegh strijd te leveren op het mooie en Iicht- lopende parcours Het was dus ook dubbel jam mer dat Dirk zelf er niet bij kon zijn door een slepende achillesspeesontsteking. op gelopen in zijn voorbereiding tot het nationaal kampioen schap. Geen nood echter voor zijn ploeg (Isoglass) want ook kopman Hendrik Redant was naar Hansevelde afgezakt om er de ploegkleuren hoog aan de mast te binden. Bedrijvige Van Hooydonck Wie te laat in Zele arriveerde, had na een uur koers nog niet veel gemist. De profs namen - zoals dat heet - een toeris tische start en dat wil zeggen dat ze amper 25 km/u. reden Peter Van Impe had het ech ter zo niet begrepen en hij was de eerste onruststoker tij dens de tweede ronde. Veel voorsprong kon olijke Peter echter niet bijeenschrapen want zijn uitval had het pelo ton blijkbaar uit de lethargie gehaald. Na de hergroepering viel er vrijwel elke ronde een nieuwe ontsnapping te note ren. Het waren steeds enkele vrijbuiters die door de mazen van het Intral-net mochten glippen. Er staat momenteel geen maat op de kracht van Tom Steels. Waar hij aan de start komt. is hij de kandidaat bij uitstek. De nieuweling uit Nieuwkerken-Waas rijft de ene na de andere overwinning binnen. Vorige week legde hij te Beveren Bart Peelman in de luren en tijdens het voorbije weekeinde was er aan hem te Sinaai andermaal geen houden aan. Nu waren er niet zoveel deelnemers, waardoor de elfde zege die de Waaslander in de wacht sleept misschien wat minder glans krijgt, hoe dan ook. een overwinning blijft een overwinning en het is niet de fout van Tom Steels dat er toevallig weinig renners aan de inschrijvingstafel voorbijkomen. Tom liet zich in elk geval opmerken van in de aanvang toen hij dadelijk in de spits ging postvatten en duidelijk op de loer lag om bij de eerste de beste gelegenheid alle opponenten te verschalken. Even voorbij een kasseistrook ben ik in de aanval gegaan, vertelt Tom. Luc De Meulemeester is mee in het offensief gegaan. We realiseerden bij de kortste keren een riante voor sprong, Van enige dreiging uit de achtergrond was geen sprake. Bij het ingaan van de finale vertoefde ik in tweede positiè. Op vijfhonderd meter voor de streep wipte ik van achter De Meulemeesters rug en won met verschillende lengtes. Het hoeft niet gezegd dat Tom Steels in konditie is. Nu de vakantie volop aan gang is. wil hij zich voorbereiden op de nationale titelren die op 24 juli wordt gereden. Ook Jan Bogaert was met zijn ploeg in Hansevelde en zij zouden ervoor zorgen dat het toch nog een vrij roerige wed strijd werd. Toen Bogaert en C ook nog steun kregen van Edwig Van Hooydonck, die telkens zo hard fietste dat hij in de ontsnapping zat, was het voor de kandidaat-vluchters een publiek geheim dat zij het uiterst moeilijk zouden krijgen. De eerste die dat ondervon den waren Etienne De Beulc, Gino De Backer, Werner Wieme, Danny Janssens, Koenraad Van Rooy, Carlos Malfait, Danny Clarck, Pa trick Versluys. Stefan Van Lecuwe en Chris Scharmin. Zij verwierven in de derde van de dertien af te leggen ronden ongeveer twintig se konden bonus, maar zij kre gen geen vrijgeleide, zodat alles te herdoen was in de volgende ronde. Lang werd de strijdbijl niet begraven want in de vijfde ronde was het de beurt aan de weer sterk rijdende Scharmin om opnieuw een viertal colle ga's op sleeptouw te nemen. De Deen 0stergaard, Peter Schuman, Jos Op 't Eyndt en de winnaar van Wachtebeke. Ludo Giesberts. volgden in zijn spoor. Eddy Van Hooy donck. die het gevaar van de ze ontsnapping inzag, kromde even de rug zodat hij de groep nog maar eens in het zog van de ontsnapten bracht. Was dat even geluk voor de Intral- jongens. die nu maar half werk moesten doen. Toch kon of mocht er niet verpoosd worden want amper een ron de verder gingen er opnieuw negen aan de haal voor wat Wielrennen. Tom Steels is de laatste tijd zowat onklopbaar. Ook in Sinaai was hij de anden nieuwelingen te vlug af (vh) wel eens de beslissende ont snapping zou kunnen zijn. Frank Van den Abbeele, Geert De Korte, Guy Rooms, 0stergaard, Scharmin. Pa trick Verplancke, Rudi Ro giers, Stefan Van Leeuwe en.. Edwig Van Hooydonck, die met een knappe jump de negen leiders kon vervoegen, fietsten op één ronde een mi nuut voorsprong bijeen. Een voorsprong die ze zouden uit diepen tot anderhalve minuut. De Intral-jongens van Bo gaert waren er echter niet ge rust in want enkel Patrick Verplancke was vooraan ge meld. zodat de achtervol- gingstrein onder stoom werd gezet. Er volgde dan een drie ronden durend gevecht tussen de koplopers en de Bogaert- clan. uiteindelijk door deze laatste gewonnen. Zodat men op 40 kilometer van het einde terug naar af moest en de kansen van Jan Bogaert gaaf bleven. Valpartij ontsiert boeiende koers De Intral-formatie, die in het begin van de wedstrijd aan Van Hooydonck een bondge noot had, zag hem nu op het einde van de elfde ronde «op volle snee» doorgaan en Voor deze krachttoer moest ze wij selijk passen. Alleen Henri Manders, Hendrik Redant. Marnix Lameire, de Austra liër Robinson en Werner De Vos konden de Kempenaar volgen en meteen was duide lijk dat deze vlucht de win naar in haar rangen had. Toch moesten de leiders in de laat ste ronde nog een aanval afs laan van een nieuw zestal met Rudy Rogiers, Peter Huyghe, Filip Van Vooren, Wilfried Peeters, Mare Dierickx en Yves Godimus. Vooraan ble ven de zes ontsnapten echter buiten schot en terwijl ieder een de snelle benen verwacht te van Marnix Lameire. was het de toch ook sterke finisher Hendrik Redant die zijn ge zellen in de steek liet met ed splijtende demarrage om rad zeven sekonden voorsproi te winnen, voor Marnix LF meire, Rik Manders en uil' blinker Edwig Van Hooy donck. Ook de zes achtend gers bleven ui de greep vi het peloton, zodat Jan Bo gaert pas voor de dertiende plaats kon spurten, wat hij met sukses deed. Minder suksesvol waren zijn collega's Jean-Maric Vernie, Jaak Van der Poel. Stefan Van Leeuwe en Ronny Wei- terlinck die in volle spurt of deruit gingen en keihard te gen het Zeelse beton sloegen Vernie: sleutelbecnbreul Van Leeuwe: diepe vleeswo# den en Westerlinck: vrij ern stig gekwetst, luidde dc eerste diagnose van de inderhaas toegesnelde artsen en Rode Kruis-helpers. Een spijtig slot van een on^ meen boeiende wedstrij zoals we er de laatste ttf maar weinig te zien krijgen. M-S- Vorige vrijdag streek het proflegioen neer in Beveren om er na Sint-Niklaas hun tweede Wase wedstrijd van de maand juli af te haspelen. De organisatoren van Wielerklub «Wij willen», die zich vanaf deze editie koninklijk mag noemen, mochten 59 profs in schrijven, wat een lichte da ling is ten opzichte van vorig jaar. Met klinkende namen als Edwig Van Hooydonck, Jan Bogaert en de streekren- ners Mare Dierickx, Etienne De Beule, Stefan Van Leeu we en Ronan Onghena, mocht men zich in de Klap perstraat aan een «klapper» van een koers verwachten. Traditioneel vroege ontsnapping Ook Paul De Brauwer was bij de deelnemers. De veldritspe- cialist was zich al volop aan het voorbereiden en maalt de kilometers af om de konditie aan te scherpen. Onopge merkt doet Polleke dat zeker niet want wie was de eerste onruststoker in deze wedstrij- d? Juist, De Brouwer! De «koperen» uit Wetteren reed in de eerste ronde met een halve minuut voorsprong voor zijn makkers uit. Een kracht toer die hij maar een ronde lang zou volhouden. Hij werd afgelost door Ludo Giesberts en noorderbuur Johannes Draaier. Dit tweetal 'draaide' aanvankelijk goed door en kon telkens spurten voor pre- miegewin aan de eindstreep, waar de premievlag bijzonder gul gehanteerd werd door de werkers van «Wij willen». Toen de bende dan toch kwam aansluiten was dit het sein voor Martin Durant om de aanvalsklok te luiden. De Nederlander Dorgelo, die voor velen een onbekende was omdat hij niet op het programma voorkwam, sloot aan en meteen was de basis gelegd voor de goede ont snapping. Amper een ronde later kwamen Koenraad Van Rooy, Bert Van Ende en Ed wig Van Hooydonck het duo vervoegen. Dit vijftal ging ge durende enkele ronden op het puntje van het zadel zitten en zo kreeg het half-wedstrijd ruim twee minuten voor sprong op de groep. Ploeg Debaeremaecker kon- troleert eindfaze Het peloton begon zich zor gen te maken en ging wat harder op de trappers duwen met als gevolg dat de voor sprong van het vijftal ronde na ronde begon te slinken. In de negende ronde bedroeg die voorsprong nog amper vijf tien sekonden, zodat het ein de van deze ontsnapping slechts een kwestie van enkele straten was... Toen iedereen ervan over tuigd was dat de hergroepe ring een feit was, kwam de supprematie van de ploeg De baeremaecker nog maar eens tot uiting. Vijf achtervolgers. Mare Dierickx, Johnny Broers, Werner Wieme, Theo Van de Velde en niemand minder dan Jan Bogaert, maakten de kleine sprong naar de koplopers en meteen kregen we tien leiders. De rest van de ploeg Intral Ren ting begon aan indrukwek kend afstoppingswerk en met- n een waren de toen met kop- WinCim* De zegev,erende aankomst van Jan Bogaert man Jan BogaerI voorgoed 4 •n Beveren,,ms) h„ ïizier Sïerdwe„4 Va„ een staaltje ploegwerk ge sproken... Met nog vier ronden voor de boeg gingen deze tien er zo

De Voorpost | 1988 | | pagina 18