Bart Peelman Guy Van Hese konditie terug na Danny Daelman tevreden over Ster Werner Wuyts beterschap Wielerkriterium in Lebbeke Da'slang geleden Liefhebbers kunnen pak geld verdienen in Lebbeke Danny Daelman in Sint-Gillis-Waas Guy Van Hese in Vrasene is nu junior rustperiode Benny in Doel Luc Rooms baas in eigen huis De Voorpost - 15.7.1988 - 19 Wielrennen. Bart Peelman, de nieuweling uit Moerzeke, is steeds een te duchten tegenstander. In Zele behaalde hij zijn WIELRENNEN Wielrennen. Bart Peelman, die binnenkort junior wordt, won in zijn eigen Moerzeke de nieuwelingenkoers van maandag met een voorsprong van 1'10" (vh) Werner Wuyts rijdt zich de laatste twee weken vaker in de kijker. Vorig weekeinde behaalde hij te Moerzeke een overwinning. Het was overigens al een hele tijd geleden dat de Waaslander eigenaar van de bloemen werd. De legerdienst is er de oorzaak van dat ik minder aan mijn trekken kwam. zegt Werner Wuyts. Sinds enkele weken is de opleiding achter de rug waardoor ik over meer vrije tijd beschik om te trainen en mij voor te bereiden. Dat heeft vruchten afgeworpen. In Merelbeke werd ik vorige week al vijfde. Drie renners waren voorop. Ik behoorde tot het achtervolgend groepje. De leiders kon den we niet grijpen. In de spurt voor de vierde plaats werd ik tweede. Een tweede plaats leverde mij de wedstrijd te Beveren op. Moederziel alleen zette ik in de laatste vijftien kilometer een achtervolging in op een eenzame leider. Ik kreeg hem niet te pakken. In Moerzeke behaalde ik dan de overwinning, vervolgt Werner Wuyts. We waren met weinig en eerlijk gezegd, in dergelijke omstandigheden is het "ambetant" koersen. Met zeven waren we vlug voorop en met vier trokken we de laatste kilometer in." Werner Wuyts hoopt zich nu verder te laten gelden. Jammer voor hem is het feit dat hij als soldaat zes weken naar Neder-over-Heembeek moet uitwijken, daar waar hij momenteel te Burcht gekazerneerd is. Dat is op een boogscheut van zijn woning. (E.G.) Voor eigen deur winnen is niet aan iedereen gegeven. Vaak ontmoet je daar de grootste tegenstand. Wie Danny Daelman een hak wil zetten moet flink gewapend zijn of kunnen rekenen op een stevige koalitie. Daelman troonde zondagnamiddag in eigen St.-Gillis-Waas boven iedereen uit. Van bij de aan vang evolueerde hij in de spits en toen hij het ogenblik geko men achtte, sloeg hij toe. Nie mand was bekwaam om met de sterke junior te wedijve ren, die overigens een over tuigende overwinning afdwong. Daags voordien had Danny Daelman beslag gelegd op de groene trui, of beter gezegd deze trui met sukses verde digd in de slotetappe van de Oostvlaamse Ster der Ju niores. Over de rittenwedstrijd in zijn geheel ben ik beslist niet onte vreden. stelt Danny Daelman. Ik had natuurlijk graag ge gokt op een overwinning maar dat is niet aan iedereen gegeven. Meeval hoort er ze ker bij in dergelijke wedstrij den. Wellicht heb ik de kans gemist tijdens de tijdrit in Zelzate. Ik kon die dag niet voluit gaan, gewoon omdat ik mij ziek voelde en de kracht ontbrak. Ik verloor tijd en raakte achterop in de algeme ne rangschikking. Achteraf heb ik dc situatie nog deels kunnen rechtzetten. Och ja, het zijn niet altijd de overwin ningen die tellen. De Ster le verde mij een rits ereplaatsen op. Ik werd derde te Wette- ren en te Zottegem. In Ga vers bolde ik als achtste over de streep en in Brakel werd ik vierde. De slotetappe te Mel- le bracht een negende plaats op. Ik kan dus niet ontevre den zijn. Met Tom De Smet heeft de Oostvlaamse Ster een verdienstelijke winnaar gekregen. Hij kon weliswaar rekenen op de flinke ploeg van KSV Deerlijk maar uit- Wielrennen. Werner Wuyts uit Zwijndrecht won te Moer- eindelijk moet je toch zelf op zeke de junioreskoers, voor Gino Verhelst uit Kruibeke de proppen komen en dat is (vh) wat Tom De Smet kan. Hij is een waardig winnaar, aldus Danny Daelman. E.G. Wielrennen. Bart Gino Vercammen Peelman veroverde zijn zevende zege van het seizoen voor eigen supporters in Moerzeke. Naast hem uit Hamme, die tweede werd (vh) Elke Lebbekenaar die enigszins van de wielersport houdt herinnert zich ongetwijfeld de wielerkriteriums die in de vijftiger en zestiger jaren elk jaar opnieuw de massa naar de Stationsstraat lokten. Eens deze bloeiperiode voorbij werd het jarenlang stil op het Lebbeekse wielerfront. Van enige organisatie van enig belang was geen sprake meer. Daarin komt nu verande ring, want op vrijdag 22 juli a.s. wordt, op initiatief van het handelscentrum «De Nieuwe Baan» de eerste «Grote Prijs Zwambershof» voor liefhebbers georganiseerd. De afstand bedraagt 70 km. verdeeld over 30 ronden over een parcours dat loopt langs de O.L.Vrouwstraat. Brugstraat. Opwijksestraat. Laurierstraat, P. De Buckplaats, Grote Plaats en O.L. Vrouwstraat. Op de renners ligt een prijzenpakket van 22.500 fr. te wachten, verhoogd met een premiebedrag van 30.000 fr. Inschrijving, vertrek en aankomst gebeuren in en om het Zwambershof. O.L.Vrouwstraat. Het publiek krijgt gratis toegang tot de gehele omloop. Nu staat reeds vast dat flink wat namen uit de BWB- liefhebbersrangen present zullen zijn. Met ex-kampioen van België Danny Lippens aan het hoofd. Ook de Lebbeekse liefhebbers Tony De Ridder - een man in vorm - diens broer Richard en Pierre Buslot zijn van de partij. Het startsein wordt gegeven te 19 u. Voor het eerst in vele jaien wordt er in het centrum van Lebbeke een wielerwedstrijd georganiseerd. Het gaat om een criterium voor liefhebbers BWB. Opmerkelijk bij deze eerste uitgave is de hoge prijzenpot. Aan prijzen alleen valt er zo'n 22.500 fr. te verdienen terwijl daar bovenop nog zo'n 30.000 fr aan premies bijkomen. De eerste grote prijs Zwambershof noemt deze wedstrijd die op vrijdag 22 juli te 19 uur wordt georganiseerd. Start en aankomstlijn situeren zich voor de deur van het Zwam bershof in de OLVrouwstraat te Lebbeke (net achter de kerk). (e.g.) Juniores Dat Danny Daelman plan nen koesterde om in eigen Sint-Gillis te zegevieren was al van voor de start duidelijk. Hij nestelde zich trouwens van bij de aanvang voorop en was niet van plan om in zijn kaarten te laten kijken. Na een kilometer of acht oordeel de hij het ogenblik gekomen om wat harder op de trappers te gaan duwen. Karl Pauwels wipte mee in het wiel en ook Jean Boone. Patrick Caluwé, Patrick Daelmans en Jean- Pierre Ivens voelden zich op dat ogenblik nog mans genoeg om de plaatselijke renner te vergezellen. Snel hadden deze zes renners een komfortabele voorsprong gerealiseerd. Halfweg zou die trouwens al om en bij de vier miuten be dragen. De rest van het deel nemersveld mocht naar huis. Met zes zomaar de finale in gaan oordeelde Danny Dael man van het goede teveel. Toen hij demarreerde moes ten Ivens. Caluwé en Boone dadelijk greep lossen. Later moest ook Patrick Daelmans eraan geloven. Pauwels bleef voortdurend in het spoor van Danny Daelman maar bij de ontknoping kreeg hij geen schijn van kans. Voor Danny Daelman werd het meteen de achtste zege van het seizoen. (e.g.) Voor Luc Rooms, de aalvlug- ge spurter uit Temse, was dat zeker geen probleem en op amper een boogscheut van zijn ouderlijke woning, perste hij er alles uit. Hij remonteer- de de Bruggeling Van Haecke en won met een lengte voor sprong deze rit voor de «Gou den Fiets», voor Van Haecke, De Backer en De Boeck. De sprint van het peloton werd enkele sekonden later gewon nen door Mario Rotsaen. Met het Belgisch kampioen schap in het vooruitzicht is deze zege voor Luc Rooms alvast een ernstige vingerwij zing voor de konkurrentie... Uitslag: 1. Luc Rooms (Temse) de 66 km. in lu.31\ 2. Michel Van Haecke. 3. Jerome De Ba cker. 4. Marc De Boeck, 5. Mario Rotsaert. Jurgen Grijp. 7. Kris Hellemans. 8. Dirk Beeckman, 9. Peter Schoonjans, 10. gelijk: 12 renners. M.S. T iofhoKGorc Weemaes en Frans Van Hey- LlcincDDcrb beeck de basis voor een defi- 1 nitieve vlucht. Nog een aantal Guy Van Hese is Ie Vrase- ande,re renner? karnen mee ne niet alleen winnaar gewor- aans'u,ten zoc|at uiteindelijk den. Hij stak bovendien zo'n ?es,len manschappen het tien premies op zak waardoor l<om"iarK,o voerden. Op ruim voor hem de wedstrijd een tien kilometer van het einde lonende zaak werd. Een eer- =!"Sen ^ankie W eemaes. ste aktie werd opgezet na zo'n Edw'n Enthoven Dirk Onge- twintig kilometer door Ivan "a' yan. Hese, Hennie Vereecken, Guy Van Hese en fn ^an Yan Einden in de Jan Joos maar dadelijk volgde aa"va'.- Zij Weven tot de fi er reaktie van Guy Verberck- nish V11 de freeP van de ach' moes. JohanArnouts en Gino Jervolgers. In de allerlaatste De Pauw die tenslotte de rest kilometers slaagde Guy Van van het deelnemersveld mee Hese erin om zich af te schei- naar voor brachten. Frankie J behaalde metéén zijn Weemaes probeerde toen ook zes seizoenzege. De spurt even om weg te geraken maar p00r. de tweede Plaats won ook hij kreeg dadelijk lik op Erankie Weemaes, voor Dirk stuk. Voorbij halfweg legden 0nSena en Henn,e Stam- Dirk Ongena. Johan De Pre- (e.g.) kei, Guy Van Hese, Frankie Guy Van Hese is er anderhalve week tussenuit geweest. Hij legde zich een rustperiode op na maanden van intense en lonende inspanningen. De amateur uit Nieuwkerken- Waas realiseert momenteel de beste resultaten in zijn karrière. Guy Van Hese leeft voor de wielersport hoewel het voor hem geen hoofdzaak is. Hij heeft nog altijd zijn dagelijkse bezigheid en pas daarna kan hij aan de training beginnen. In Vrasene behaalde hij vorig weekeinde zijn zesde seizoenzege. "Ik reed van bij de start in de spits, zegt Van Hese. Bovendien ervoer ik hoe gunstig een periode van rust was geweest waardoor ik makkelijk initiatieven kon nemen en voortdurend in de spits evolueerde. Ik pakte trouwens tien van de twaalf premies die er te verdienen waren. Voeg daar de overwinning aan toe en je weet meteen dat ik met een stevige geldbeugel naar huis trok. Ik zat tweemaal in een leidersgroep en heel op het laatst spurtte ik er in mijn ééntje vandoor. Ik hield stand tot de finish. De ploegentijdrit die ik een paar dagen eerder mee betwistte, is minder gunstig uitgevallen, vervolgt Guy Van Hese. Uiteindelijk waren er maar drie die overbleven en knokken met zo weinig manschappen was onbegonnen werk. Guy Van Hese is aan zes overwinningen toe. Dat hij dat aantal wil verhogen, hoeft niet gezegd. Waar hij dit weekeinde aan de start zal verschijnen had hij nog niet uitgemaakt. (e.g.) Nieuwelingen Sterke Benny Peeters maakte er zondagnamiddag te Doel een huzarenstukje van. Van bij de start trok hij er in zijn eentje van door en zou won derwel tot de finish weten stand te houden. Tegenacties werden er opgezet maar die brachten weinig zoden aan de dijk. Frankie De Cauwer en Gino Joossens bijvoorbeeld sloegen na tien kilometer de handen in elkaar en zochten de leider op. Het werd zoeken naar een speld in een hooi berg want op dat ogenblik had Peeters afruim een minuut voorsprong bijééngefietst. Karl Lanemans en Frankie Hellemans zouden ook op hun beurt de jacht openen maar ook zij kwamen zonder wild naar huis. Zowel De Cauwer, Joossens als Lang- mans en Hellemans werden door het peloton gegrepen. Moedige Peeters bleef echter buitenschot. Olivier Laureys, tuk op een ereplaats verliet op zo'n kilometer of acht van het einde het peloton, realiseerde een flinke voorsprong en be hield die tot aan de streep. Uiteraad stond Benny Peeters op dat ogenblik al onder de douche. Het duel voor de der de plaats werd later dan ge wonnen door Philip Van Bogaert. E.G. De organisatoren mochten echt niet klagen want ondanks de konkurrentie vrijdag van een nieuwelingenkoers een boogscheut verder in Sint-Gil lis-Waas, waren er toch ruim 40 renners komen opdagen. In de tweede van de elf af te leggen ronden zagen we Bart Versleyke een eerste poging wagen om de nochtans hard- rijdende groep te verlaten. Omdat het tempo van bij het begin zeer hoog lag waren deze en vele andere ontsnap pingen geen lange duur be schoren. Dat ondervond ook Peter Schoonjans. die in de vierde ronde toch zo'n hon derd meter voorsprong bijeen kon fietsen en even later kre gen Johan Claes en de win naar van vorig jaar, Michel Van Haecke al na één ronde van hetzelfde laken een broek. Het dreigde een massaspurt te worden, maar in de laatste ronde konden zich toch twee renners loswerken uit de groep. Jeroen De Backer en Mario De Boeck gingen de laatste ronde in met luttele sekonden voorsprong op de groep, die eigenlijk wat was stilgevallen. Daaruit sprongen nog Michel Van Haecke en Luc Rooms weg en in één ruk sloten zij aan bij de twee koplopers, zodat er een kop groep van vier ontstond. Nog één kilometer en het werd een knappe spurt, die van ver werd ingezet door Michel Van Haecke, die de aankomst nog goed kende van vorig jaar. Gouden Fiets-rit voor nieuwelingen in Temse Bart Peelman heeft zijn af scheid aan de nieuwelingen in eigen gemeente met een klin kende overwinning gevierd. Inmiddels (14 juli) is hij ju nior geworden en breekt er uiteraard een ander tijdperk aan De Moerzekenaar zegevierde in deze kompetitie zeven keer (Eeklo, Verrebroek, Hamme. Zele, Stekene, Zele en Moer zeke). De jongste twee overwinnin gen behaalde hij vorige zater dag te Zele en maandagna- middag in eigen Moerzeke. In Zele werd er snel gereden, vertelt Bart Peelman Ik kreeg bovendien voortdu rend Luc Wouters in het wiel. Toen ik op de vlucht wou, bracht hij enkele keren het peloton langszij. De wedstrijd draaide uiteindelijk uit op een massaspurt. Ik begon van ver en hield stand. In Moerzeke zette Bart Peel man een solotocht op. Na drie kilometer poetste hij de plaat en muisde er in zijn eentje vanonder. Hij realiseerde een maximale voorsprong van een minuut. In de laatste kilome ters begon de vermoeidheid een woordje mee te praten. Gino Vercammen was inmid dels aan de achtervolging be gonnen, maar Peelman, hoe wel hij terrein moest prijsge ven, hield stand tot het einde. Op het laatste was het zwaar labeur, geeft Bart eerlijk toe. Je begrijpt overigens dat ik voor die allerlaatste koers als nieuweling en bovendien voor eigen volk wou winnen. Peelman is nu junior gewor den. Waar hij komend week einde gaat debuteren, had hij eerder deze week nog niet uitgemaakt. E.G.

De Voorpost | 1988 | | pagina 19