reVe Marco Smet hernieuwt zege in Temse Antoine De Mits beste «kasseivreter» zondag in Vrasene Luc Rooms Grand Rechain verkennen Waaslandse veteranen in het Belgisch kampioenschap te Burcht Johan De Wit in Buggenhout Werner Wuyts in Moerzeke 20 - 15.7.1988 - De Voorpost BLADl WIELRENNEN Wielrennen W.A.O.D. in Temse Vorige zaterdag waren de om van de bende weg te spur- marrage plaatste. De spurters W.A.O.D. renners terug te ten. Een onmogelijke opgave keken even naar elkaar en gast te Temse aan Gasthof de ware het niet dat dit de inlei- weg was Marco want op de Groene Wandeling dit nadat ding werd voor de goede ont- meet hield de Beverenaar nog men daar vorig jaar met een snapping van deze wedstrijd, ruim een wieltje over op Ro- eerste organisatie gestart was. Want brave Julien kreeg nog ger De Beukelaer en William Dat het in de Hollebeek te in dezelfde zevende ronde het Despeels die meer oog had- Temse goed fietsen is bewijst gezelschap van elf nieuwe den voor elkaar dan de voor weliswaar dat nu ruim 70 vrijbuiters. Marc Van der hen uitrijdende winnaar. De deelnemers bij gastheer Hugo Meulen. Rudi Haentjes, verdienstelijke winnaar kreeg Burssens hun rugnummer Adrie Schaalje, Guido Haen- nadien verdiend de overwin- kwamen afhalen. Het lichtlo- tjes, Rudy Rombout, Henk ningskussen van Miss Holle- pende parcours en de talrijke Peters, Roger Beelaert, Wil- beek '87 Petra Troubleyn die (vette) premiën waren hier liam Despeels, Roger De zo een van haar laatste ambts- alvast niet vreemd aan. Beukelaer en Marco Smet slo- daden uitvoerde. In de vierde van de elf af te ten aan en meteen kon de rest De uitslag: leggen ronden kregen we een van het peloton als geklopt 1. Marco Smet (Beveren) 77 eerste noemenswaardige ont- beschouwd worden. Enkel km in 1,51 uur, 2. Roger De snapping te noteren. Een Wim De Wael probeerde de Beukelaer, 3. William De- drietal met Mare Borgraef, kloof nog te overbruggen speels, 4. Roger Beelaert, 5. Wielrennen-veteranen. Paul Van Eyck, Omer Van Molle Roger De Beuckelaer en maar hij strandde op 20 me- Henk Peters, 6." Rudy Rom- en Benny Van Eyck (xl) Marco Smet had zich weten af ters van de twaalf leiders en baut, 7. Julien Rogiers, 8. te zonderen en reed met 15 die laatste meters waren er Guido Haentjes, 9. Adrie O \7 XXI R seconden winst de vijfde blijkbaar voor sterke Wim te Schaalje, 10. Rudi Haentjens, X31.J UUaC U« V Vv doortocht in. Doch het pelo- veel aan want ook hij werd 11. Mare Vandermeulen, 12. ton onder aanvoering van definitief terug gewaaid naar Roger Schelfaut, 13. Francois -VCtCröïlCIl Wim De Wael wou nog van de groep. Een groep die bij Geerts, 14. André Plan geen wijken weten en half- het ingaan van de laatste ron- ckaert, 15. Johan Goossens, waar overieens amper veer- wedstrijd was alles te de al een achterstand telde 16. Patrick Debeukelaer, 17. In Kobbegem bleven onze ve- B-reeks: 1. Benny Van Eyck tjen deelnemers aan de start herdoen. van 3 min. Wim De Waal, 18. Luc Van teranen gespaard van regen- 56 km in lu33', 2. Frans Van verschenen Na pakwee viif- Lang bleef het evenwel met Verrassende ontknoping dan Tilburg, 19. Modest Smet, 20. vlagen. Het was echter de Camp, 2. Francois Van den tien kilometer trokken C,inn windstil want de volgende in de slotkilometer toen de Danny Moerman. "~-J J:~ nen Kllometer trokken ronde was het Julien Rogiers winnaar van verleden jaar die het in zijn eentje waagde Marco Smet een keiharde de- Slechts vier renners hebben de rit uitgereden te Moerzeke Wuyts en Geert Van Buggen- hout en Verley moesten afha- hout in het offensief. De over- ken. De vier overige renners ige zeven renners verdwenen 'rokken dan de laatste kilo- in de achtergrond en zouden me,ers in en biJ dc ontkno- er trouwens niet meer aan te P'në toonde Werner Wuyts pas komen. Vooraan bleef het zich veruit de snelste voor r- 5 uvu Miumvibi uwisimii vjiuu pao i\wiiiwii. vuuiddu uicci llcl wind die de omloop lastig Steen, 4. Julien Pannecoucke, Verhulst, Kurt Van Hoey, Pa- gezelschap samen tot op zo'n Gin0 Verhulst. Kurt Van maakte vnnra nn He he ino r v trick Caluwe, Eric Verley, twintig kilometer van het ein- Ronny Willaert, Werner de. Willaert, Van Buggen- Hoey en Patrick Caluwé. Mare Stevelinck maakte, vooral op de helling in de industriezone. Zoals gewoonlijk demarreer de vechtjas Frans Van Eyck van bij de start en spoedig kwam er afscheiding in het peloton. Halfkoers werd hij bijgehaald door Paul Van W.A.O.D. in Sinaai dcr Meulen, Luc Puimcgc, toine De Mits weg van hun Eyck, die onmiddellijk door- Patrick Demaere, Arsène vluchtgezellen. Terwijl er al- ging en Frans moest afhaken. Roesbeke, Freddy Oelbrandt, gemeen een snoeperig spurtje Paul Van Eyck dreef stilaan Julien Rogiers, Felicien verwacht werd tussen de Be- zijn voorsprong op en dubbel- Claessens, Francois Geerts, verenaars Marco Smet en de verschillende tegenstre- Patrick Van Renterghem, William Despeels was het An- vers. Marco Smet, William De- toine De Mits die met de In de B-reeks won Benny Van vangsfase speelde de wind en speels en Antoine De Mits zegebloemen ging lopen want Eyck nadat hij een ganse wed- ook de «kinderkopkes» een hadden immers dan al een tegen zijn ultieme demarrage strijd het koersverloop had rol van betekenis in deze wed- voorsprong van 2 minuten en was niet veel in te brengen geregeld. Hij won met 1 min. 30 seconden op de rest van zodat hij licht afgescheiden 4" voorsprong, een fel verbrokkeld peloton, deze wedstrijd won vóór Wil- Het was opnieuw Omer Van De omvangrijke leidersgroep liam Despeels die het Beve- bleef dan ook niet samen tot rens onderonsje won van aan de eindmeet want op 2 Marco Smet die derde werd. ronden van het einde ont snapten William Despeels, De uitslag: Marco Smet, Patrick Van Rentergem, Felicien Claes- 1. Antoine De Mits (Waar- verweer van Felix Desutter en Rudy Rombout, Marc Van sens, Francois Geerts en An- schoot) 78 km in 1.52 uur, 2. Leon Lesire. 5- Yvan Donnay en Julien William Despeels, 3. Marco Uitslagen: Loggier. Smet, 4. Patrick Van Renter- A-reeks: 1. Paul Van Eyck 68 C-reeks: 1. Omer Van Molle T iofbohborc iiti An _n Shem, 5. Franqois Geerts, 6. km in lu42', 2. Frans Van km in lu21', 2. Felix De- l^ieineDDen» W AUD en loensien Felicien Claessens, 7. Julien Eyck, 3. August Delaen, 4 sutter. 3. Leon Lesire, 4. Jean wielrennen. In Zele won Bart Peelman uil Moeneke de nieuwelingenkoers in de sprint Rogiers, 8. Freddy Oei- Leon Heymans, 5. Julien Spenders, 5 Jean Hofman en /v^. r* j Jean Janssens. Voor 77 kilometers of 11 rijk- gevulde kasseironden kwa men zondag toch ruim 60 W.A.O.D. liefhebbers opda gen te Sinaai. Van in de aan- strijd. Zeven moedigen kwamen zo reeds na de eerste doortocht al afgescheiden door. Wie nog wat reserve had kon de zeven vervoegen zodat in de 5de ronde de kopgroep van 13 renners gevormd was en met een mocht de rest inbinden. Molle die de C-reeks op zijn naam schreef. In de laatste ronde demarreerde hij weg uit de kopgroep en bleef een Omer Van Molle, de super veteraan, neemt de laatste tiental meter voor de anderen /.„-i., vocht voor de aankomsthm uitrijden, ondanks prachtig J Zondag a.s. wordt voor de 2' straat, maal ingericht voor WAOD Prijsdeling: te Vrasene. Na het sukses van hof, dorp. vorig jaar konden Omer ver- Organisatie: cauteren en zijn sportmensen den, Vrasene. niet anders dan vervolgen. Koersleiding: Verbraecken, Dit jaar starten de liefhebbers Smet, Carton, Boudrez. eerst en dit wordt weer knok ken en een strijd voor de Waaslanders die trofeepunten willen verzamelen. Vorig jaar toonde Freddy Luyckx zich de snelste en won zijn eerste koers van het seizoen. Ook dit jaar kijkt hij nog uit naar de eerste bloemen. Bij de toeristen vele kansheb- brandt, 9. Arsène Roesbeke, Renders. 10. Patrick Demaere, 11. Luc Puimège, 12. Mare Vander- café Brouwers- meulen, 13. Eddy Rombaut, 14. Erik Van Tiggel, 15. Her- WAOD-vrien- man Vaes, 16. Freddy Bon- WAOD Trofee Waasland Stand na 10(7 (Sinaai). 1. Marco Smet, Beveren, 429, 2. William Despeels. Beve ren, 342, 3. Mare Borggraef, Burcht, 295, 4. Roger Bee- bers, doch wel uitkijken naar laert, Kieldrecht, 280, Patrick de Vrasenaars Mare Desmet Demaere, Nieuwkerken, 280, 6. Peter Flach, Zwijndrecht, 245, 7. Mare Vandermeulen, St.-Niklaas, 243, 8. Freddy Oelbrandt, Bclsele, 236, 9. Patrick Bolssens, Kieldrecht, 231,10. Modest Smet, Zwijn drecht, 210, 11. John Heyn- neel, 17. Etienne Declerck, 18. Lucien Pieters, 19. Roger Schelfaut, 20. Bob Pissier- sens. Mare Stevelinck en Johan Van Lokeren die zich sterk voorbereid hebben. Technische inlichtingen: Zondag 17 juli om 14 uur. Wielerwedstrijd voor liefheb bers WAOD. Afstand: 72 km of 12 ronden. 12.000 fr. prijzen en vele drickx, Nieuwkerken, 206, premies 12. Rudy Haentjens, Stekene, Om 16 uur: wielerwedstrijd 204, 13. Freddy Luyckx, voor alle toeristen (niet aan- Waasmunster, 200, 14. Gino geslotenen). Afstand: 54 km of 9 ronden. Palm en 9.000 fr. prijzen. Inschrijven: café Sportlokaal, dorp. Vertrek en aankomst: Brug- De Munck, Melsele, 186, 15. Franqois Geerts, Stekene, 180, 16. Erik Van Tiggel. Zwijndrecht, 133. 17. Filip Saman, Stekene. 126, 18 Ro ger Schelfaut, Stekene, 121, 19. Felicien Claessens, Grem- bergen, 117, 20. Rudy Rom baut, St.-Niklaas, 115,21. Er- win Van Sande, St.-Niklaas, 114, 22. Mare Piessens, Si naai, 112, 23. Adrien Maes, Melsele, 104, 24. Kris Heir- wegh, Burcht, 97, 25. Etienne Fleury, Melsele, 90, 26. Gui do Hanetjens, Temse, 85, 27. Danny Van Overtveid, Mel sele, 81, 28. Bob Pissiersens, Zwijndrecht, 66, 29. Aimé Deschepper, De Klinge, 64, 30. Patrick Van Clapdorp, Belsele, 55. Volgende proeven: Zondag 17 juli: Vrasene dorp 14 uur. Zaterdag 23 juli: Waasmun ster Stationstraat 14 uur. Zaterdag 30 juli: St.-Niklaas, Watermolendreef om 16 uur. M.S In het Waalse Grand Rechain wordt op 24 juli het Belgisch kampioenschap voor nieuwelingen gereden. Luc Rooms neemt er aan deel. De Temsenaar is overigens van plan om in de komende dagen het parcours te gaan verkennen. "Mezelf als favoriet opstellen doe ik in geen geval, zegt Rooms. Er zijn andere kleppers die een stuk harder kunnen fietsen. Denk maar aan Tom Steels. Natuurlijk is een titelren altijd een dubbeltje op zijn kant. Trouwens, wie weet hoe sterk onze Waalse collega's wel zijn? In eigen Temse behaalde Luc Rooms zijn zevende seizoenzege en maandagnamiddag legde hij tc Moerzeke beslag op de vierde plaats. 'in Temse was Jurgen De Bock voorop geraakt, zegt Luc Rooms. Samen met Michel Van Haeche heb ik de achtervolging ingezet en de vluchter bijgehaald. Met drie trokken we naar de streep en ik won. In Moerzeke ging het niet zo best. Bart Peelman toonde zich de sterkste. Hij genoot medewerking waardoor zijn vlucht die hij al na enkele kilometers begon, beschermd werd. Ik heb een paar keer gepoogd om een reaktie los te weken, maar dat lukte niet. Bovendien zat iedereen mij te beloeren." Luc Rooms start nu vrijdagnamiddag in eigen Temse en komende maandag wijkt hij uit naar Pepingen om er het wat meer heuvelend parcours te gaan verkennen. (e.g.) Zondag a.s. wordt het natio- tor Verdict (Wilrijk). Bij de Afstand 60 km of 6 ronden naai kampioenschap voor de jongste veteranen zien we niet van 10 km. veteranen WAOD ingericht goed in wie Victor Wartel uit Alle formaliteiten in café De en dit voor de categorieën Merelbeke kan kloppen. Schelde, Kaai nr. 4 te Burcht, boven de 55 jaar. Toch wel interessant om de Organisatie: Burcht Bicycle- Als streekgenoten bemerken oudjes waarbij veel oud profs club (25-jarig bestaan), we bij de deelnemers: Fons schuilen nog eens aan het Koersleiding: Bloem, Van Quintelier (St.-Niklaas), Miel werk te zien. Van Hul en Karei Smet (Tem- Technische inlichtingen: se), Theo Van Mossevelde Zondag 17 juli om 15 uur. (Stekene), Alois Van Meer- Kampioenschap van België venne (St.-Niklaas), Gaston voor veteranen (WAOD). Van Royen (St.-Niklaas), Categorie D (van 55 tot 59 Jean Portaels (Hamme) en jaar) en categorie E (van 60 Sylvain Devos (Lokeren), jaar en ouder). Oud prof Staf Van Overloop Afstand: 60 km of 6 ronden is onzeker. van 10 km. Damme, Wauters. Depaepe Wielrennen. Werner Wuyts na zijn zege bij de juniores in Moerzeke (vh) Juniores Met het kleinste verschil toonde Johan De Wit uit Sint- Pieters-Leeuw zich de snelste te Buggenhout. Hij versloeg Geert De Graeve die meende gewonnen te hebben en ach teraf ook een klacht neerleg de. Vandaar dat de uitslag onder voorbehoud is. Al vroeg in de wedstrijd trok Joeri Christiaens in de aanval, Hij kreeg er later het gezel schap bij van Geert De Grae ve, Dirk Philips en Johan De Wit. Korte tijd daarna maak ten ook Geert Van Buggen hout, Marc Van Boxstael en Jan Van Schoor hun opwach ting. Deze zeven renners zou den geruime tijd standhou den Geert Wouters poogde vanuit het peloton bij de lei ders te geraken, maar hij strandde op vijftig meter. Toen later Kurt Philips een demarrage plaatste, moesten Christiaens en Van Schoot eraan geloven. Op zo'n an derhalve kilometer van de streep gingen De Wit en De Graeve aan de haal. Zij zou den ook spurten voor de zege. Het verschil tussen de beide renners was een kwestie van millimeters. (E.C. W.A.O.D. in Herdersem Streekrenners aan de eer Amateurs Eric Wuytack hersenschudding Eric Wuytack is tijdens een Er werden dertig renners de reeds in de derde ronde kwam groeide uit tot één minuut weg opgestuurd. In de eerste de goede ontsnapping tot Op drie ronden van het einde Als kanshebbers op de twee Kampioenentruien, bloemen van de dertien af te leggen stand. Het waren de streek- werd Kerremans geveld door titels kijken we echter naar en 10.000 fr prijzen. ronden noteerden wij ztwee renners André Kerremans en pech en daardoor kon Claes- wielerwedstrijd in Stekene René Van Meencn (Geel), Als voorspel: wielerkoers vluchters: Ronny Plaateeuw Félicien Claessens die om sens op zijn eentje naar de ,en val gekomen Hij botste Julien Pascal (Jabbeke), Da- voor veteranen categorie C en Joël Van Wijnsberghe. beurten de premies gingen overwinning fietsen. °P een «"ivoorachtige toe- niël Van Hecke (Gent), Vic- (van 45 tot 54 jaar). Dat duurde niet zo lang maar pakken. Hun voorsprong schouwer die de weg over stak. Afgezien van wat kneu zingen leek het aanvankelijk nogal mee te vallen, 's Avonds werd de amateur uit Puiveldc duizelig en bleek dat hij een hersenschudding had opgelopen. In de komende twee weken neemt hij aan geen wedstrijden deel. (E.G.) MET EEN ADVERTENTIE IN DEZE KRANT. WINT GE IEDERE DAG EEN KLANT Juniores

De Voorpost | 1988 | | pagina 20