Kampioenschap van Vlaanderen in Lokeren Remi De Moor en de vrij onbekende Erwin De Rekeneire V.W.B. - Wielrennen Ook Stekense Wielertoeristen «verzusterden» B.W.C.L.-Wielrennen De Voorpost - 15.7.1988 - 21 WIELERTOERISME WIELRENNEN reeks, terwijl Oscar De Clercq de C-reeks won (xl) en Remi De Moor Er moesten 42 ronden gere den worden op een prachtige omloop, volledig verkeersvrij gemaakt en met alle straten afgezet door wagens van de prganisator en sponsor Soc quet. De talrijke premies wa ren er niet vreemd aan dat het spel direkt op de wagen zat en de sterke Petrus De Lands heer trok er al direkt vanon der. Alleen Remi De Moor kon zijn wagentje aanpikken. Het peloton reageerde niet direkt. Allicht meende hij dat het de taak was van de ren ners uit de Socquetploeg om de situatie recht te trekken. Fred Neyts reed echter vlug lek. terwijl Pierre De Watines niet in zijn gewone doen was. Dus bleven alleen Lucien De Gusseme en Gaston Van Den Hoecke over. Toen de reaktie dan toch op gang kwam was die veel te individueel en niet georganiseerd. Al deden o.m. Paul De Wever, Raoul Ver- braeken, Willy Roels. Gino Lucchi. Alfons De Schepper. Johnny De Paepe, Désiré Sonck. Hugo Van de Velde en Gaston Van Den Hoecke nog zo hun best. de sneltrein De Landsheer-De Moor was de pist in. Het duo zou zelfs het peloton dubbelen. Petrus De Landsheer won voor Remi De Moor en Willy Roels re gelde de rest van het langge- rokken peloton, voor Gino Lucchi en Alfons De Schep per. Gaston Van Den Hoecke werd tweede D-renner, voor Paul Droesbeke en Désiré Sonck A-en B-reeksen Rudy Pollet en Gust Van Laethem Het criterium aan de rand van de hoofdstad kende een spannend en sportief verloop. Met 50 ronden van 1200 m. was het net een paardemolen met daarbij telkens een rede lijke helling. Daar kwam ook nog bij dat sponsor Socquet om de vijf ronden een pre- miespurt had voorzien. Die premies deden de koers direkt ontploffen. De renners deden van bij de start als gekken en de eerste premie ging naar Jozef De Bruyn. Op dat moment was het peloton al in twee stukken uiteenge vallen, De strijd zou niet meer stilvallen. Nu was het de beurt aan Wilfried Paridaens en Theo Van Handenhove om °Ppremiejacht te gaan. Rudy Poliet. Luc Paridaens, Bruno Heyvaert en Gust Van Lae- 'bem hadden ook wel zin in 20 n premie en ze gingen het Ter gelegenheid van de groots opgevatte verbroedering/verzustering van het Noordwase Stekene met het Zeeuwsvlaamse Hontenisse (Ndl) organiseerden de Stekense wielertoeristenklubs onder meer een afzonderlijke verbroedering met de Nederlandse fietsers-toeristen. Reeds vóór de eigenlijke verzusteringhadden Stekense wielertoeristen de afstand tussen Stekene en Hontenisse verkend en tijdens de feestelijke dagen zelf werden de trimklubs - ja, zo noemt dat daar! - uit Hontenisse aan de Nederlandse grens in Hellestraat afgehaald. De wielertoeristen-trimmers van Stekene en Hontenisse fietsten daarna dan een tocht van een 40-tal kilometers door de Noordwase gemeente. Met bezoek aan de verschillende klublokalen van de Stekense wielertoeristenklubs. Het werd dus een klein beetje een sportieve kroegentocht... Op bovenstaande foto zien we de trimmers-wielertoeristen uit Hontenisse en Stekene verbroederd (en een klein beetje verzusterd) vooraleer ze vertrokken voor een 40 km-tocht door Stekene. T&T de helling. Van Vaerenbergh replikeerde en Van Den Hoe cke wipte mee. Toen het pelo ton terugkwam ging Willy Roels in de aanval. Gaston Van Den Hoecke reageerde, terwijl Désiré Sonck en Willy Van Der Eecken konden aan pikken. Ze verstonden elkaar zeer goed en zij moesten spur ten voor de eerste plaats van de D-reeks. Van Den Hoecke haalde het vlot, voor Van Der Eecken en Sonck, terwijl Van C- en D-reeksen Voor een koers over acht ron den kregen we 48 renners aan de start. De beslissing viel in de derde ronde toen Karei Aaien. Robert Gobert, Raul Utsi en Victor Wartel het ha zenpad kozen en vlug dertig sekonden voorsprong haalden op het peloton. In de zesde ronde gingen vijf renners in de tegenaanval maar de ster ke kopgroep bleef buiten hun bereik en in de spurt met vier was het Wartel die kampioen van Vlaanderen werd, voor Karei Aaien. Uitslag: 1. Victor Wartel (D), 2. Aaien (D). 3. Gobert (C), 4. Utsi (C). 5. Buyst (D). 6. Clerckx (C), 7. Van Geel (C), 8. Van Bree (C), 9. Verlinden (C), 10. Wille (D) B-reeks 53 B-renners voor een wed strijd over 9 ronden. Reeds in Zaterdag in Wemmei du0 achterna. Ook Eddy Van r on n rpplrepn de Melrssche en Gino De Vos 1 cnu reettsen vonden het in het peloton niet n rv j i meer 'euk en gingen op zoek PctrUS De Landsheer naar de ontsnapten. Ook en kele anderen probeerden nog aan te sluiten, maar zij strand den op enkele meters van de als een sneltrein razende kop groep van acht. Na goed vijf tien ronden lag de koers al in haar beslissende plooi. Van dan af werden er groepjes gelost en gedubbeld door een niet aflatend achttal, dat steeds verder uitliep. Bij de premiespurten werd vooraan af en toe door de niet-spurters gedemarreerd om ook een deel van de buit binnen te halen. Zo konden Gino De Vos, dan Wilfried Paridaens en Eddy Van de Meirssche één of twee ronden voor het peloton blijven uitrijden. Gust Van Laethem. waarvan iedereen dacht dat hij het in de spurt zou klaren, plaatste halfweg de laatste ronde een kurkdroge demarrage en ver raste iedereen. Bruno Hey vaert reageerde eerst, dan de broers Paridaens en als laatste Eddy Van de Meirssche. Gust was echter buiten schot en was bijzonder tevreden met de zege. Rudy Pollet was de eerste van de A-renners. Hij won de spurt van zes op één rij. Een zuchtje was hij sneller dan Luc Paridaens. Theo Van Handenhove, Gino De Vos, Wilfried Paridaens en Bruno Heyvaert. Eddy Van De Meirssche keek als achtste naar het verloop van de sprint. Uitslagen A-reeks: 1. Rudy Pollet, 2. L. Paridaens, 3. De Vos, 4. W. Paridaens, 5. Heyvaert, 6. Van Ransbeeck, 7. Schau- kens, 8. De Pelsmaecker, 9. Jacobs, 10. Bloem B-reeks: 1. Gust Van Lae them, 2. Van Handenhove, 3. Van de Meirssche. 4. Van der Eecken A., 5. De Bruyn, 6. Van Holen, 7. Sterckx, 8. Van der Helst, 9. Dierickx, 10. De Cuyper. C-reeks: 1Petrus De Lands heer. 2. Roels, 3. Lucchi, 4 De Schepper. 5. Verbraeken, 6. Goossens, 7. Michiels, 8. De Wever, 9. De Backer, 10. De Paepe D-reeks: 1. Remi De Moor. 2. Van Den Hoecke. 3. Droesbeke. 4. D. Sonck. 5. Mertens, 6. Van de Velde, 7. De Gusseme, 8. Cobbaut, 9. Lovery, 10. Van Wesemael, Zondag in Balegem C- en D-reeksen Oscar De Clerck en Gaston Van Den Hoecke Tien ronden met aankomst aan zaal "De Steenput" op den Berg. De felle wind en de lastige omloop zorgden voor een ware afvallingskoers en heelwat gereputeerde namen werden er zomaar afgevoerd. Vooraan ontsnapten vijf C- renners: Oscar De Clercq, Raoul Verbraeken, Paul De Wever, Frank Van Gestelen en Wijly Roels. Deze vijf ver stonden elkaar zeer goed en sloegen alras een kloof van 40 sekonden. Achteraan pro beerde men de situatie te doen keren maar de vijf ble- verder uitgelopen tot 35 se konden. In het peloton besef te men dan ten volle dat het moment van de waarheid aan gebroken was: het werd pom pen of verzuipen. Vooraan waren het vooral Bert De Mil de, André Van der Eecken en Erwin De Rekeneire die het tempo maakten. De reaktie in het peloton kwam vooral van Hubert Loomans, samen met Johnny Scheerlinck, Johnny Dierickx en Jozef De Bruyne: de tweede ronde noteerden we een aanval van nationaal kampioen Etienne Lievens uit de D.A.B.-ploeg. In de derde ronde sloten vier renners bij de koploper aan en meteen was dit de goede ontsnapping. Deze vier waren Frans Van De Rijck, Herman Van De Perre, Victor Van Den Eynde en diens ploegmakker André Van Assche. In de zesde ron de kregen we nog een tegen aanval van Matthieu Hende- rickx en Bernard Fragalla, maar een bedreiging van de koplopers was dat niet meer. In een spurt met vijf was de man van de wedstrijd, Etien ne Lievens. de snelste, voor Van De Perrre en Van Assche. Uitslag: 1. Etienne Lievens, 2. Van De Perre, 3. Van As sche, 4. Van Den Eynde, 5. Van De Rijck. 6. Henderickx, 7. Fragalla, 8. Van Den Bran- de, 9. Paul Boel, 10. Van Der Winden. A-reeks Direkt na de start kregen de 66 renners een fikse onweers bui te verwerken. Gedurende vijf van de tien ronden regen de het pijpestelen. Halfkoers waren er vijftien koplopers die 40 sekonden voorsprong telden op een fel uitgedund peloton. Bij de vijftien waren Peter Michiels en Benny Be- noey van het D.A.B.-team, die samen met Eddy Marien tot de uitblinkers van deze wedstrijd behoorden. Ver schillende keren trachtten de Zeienaar Michiels en de Hammenaar Marien hun ge zellen te ontlopen maar het was telkens een sterk rijdende Willy Van Dijck die de rest van de kopgroep bijbracht. In de voorlaatste ronde demar reerde de Nederlander An dreas Geers samen met Cris Verbraack en bij het ingaan van de laatste ronde telden die twee vijftien sekonden voorsprong op de andere kop- lopèrs. In de laatste ronde kon Kurt Jacobs nog bij het tweetal aansluiten en in de spurt met drie was Geers de snelste, voor Jacobs. Een zeer verdienstelijke 8e plaats was voor Marien nog genoeg om verdiend Kampioen van Vlaanderen te worden. Uitslag: 1. Andreas Geers, 2. Kurt Jacobs, 3. Cris Ver braack. 4. Hendrik Koevoets. 4. Eric Jacobs, 6. Willy Van Dijck, T. Jacky De Laat, 8. Eddy Marien, 9. Jac. Hulster mans, 10. Ludo Pauwels. Op 8 juli in Dendermonde C- en D-reeksen Voor de avondwedstrijd in Dendermonde kwamen er 48 renners aan de start, om elf ronden af te leggen. Het snel le tempo en de slechte weer somstandigheden zorgden er voor dat er weinig ontsnap pingen kwa'men. Toch noteer den we pogingen van o.m. Frans Van De Rijck en een sterk rijdende Gust De Troet- sel. Deze laatste ging zelfs meermaals in de aanval maar het peloton liet niet begaan en alles draaide uit op een mas saspurt. gewonnen door de snelle Raoul Lampaert. voor Alois Daniels en Marcel Straetmans. Uitslag: 1 Raoul Lampaert. 2. Daniels (C), 3. Straetmans (C), 4. Clerckx (C), 5. Wartel (D), 6. Van Geel (C), 7, Aa ien (D), 8. Wille (D), Van De Rijck (C), 10. De Troetsel (C). B-reeks Betere weersomstandigheden dan de avond voordien voor de 53 B-renners die er een zeer levendige koers van maakten met talrijke uitval- spogingen. Zo kregen we tij dens de derde ronde een aan val van Theo Van Den Bran- de, samen met C-renner Ka- rel Aaien, die uitzonderlijk bij de B-renners slag leverde. Deze renners hielden het een tweetal ronden vol maar een sterk rijdende Etienne Lie vens en de Zeienaar Aimé Michiels, beiden van de D.A.B. - stal, brachten alles opnieuw samen. Na nog een aanval van Paul Boel en Mat thieu Henderickx, die ook al geen vrijheid kregen van een fel reagerend peloton, kregen we een massaspurt met Victor Van Den Eynde als winnaar, voor Jozef Van Den Eynde en Paul Laeremans. Uitslag: 1. Victor Van Den Eynde. 2. Jozef Van Den Eynde. 3. Laeremans. 4. Etienne Lievens. 5. Aimé Mi chiels, 6 Van De Perre. 7. Mare Michiels, 8. Fragalla, 9. Van Mariëmburg, 10. Loodts. A-reeks Met vijftien r onden voor de boeg namen 58 renners A- renners de start. Reeds in de tweede ronde gingen Alex Ackermans en Leo Van Laer- hoven in de aanval. In de derde ronde sloten ook nog Benny Benoey, Danny Den nis en Peter Van Oirschot aan en meteen was de goede trein weg. Half-koers telden deze vijf koplopers op 50 sekonden voorsprong op een in tweeën gevallen peloton. Na een aan-' val van Dab-er Benoey. te ruggehaald door de andere vluchters, demarreerde Van Laerhoven in de voorlaatste ronde. Bij het ingaan van de laatste ronde kregen we vol gende situatie: één koploper met 15 sekonden op vier ach tervolgers, het eerste gedeelte van het peloton op 45 sekon den en de rest op 1 minuut. In de laatste ronde kwam Alex Ackermans bij Leo Van Laer hoven en in een spurt met twee was het Ackermans die het haalde. Uitslag: 1 Alex Ackermans. 2. Van Laerhoven, 3. Dennis, 4. Van Ooirschot. 5. Benoey, 6. Ceulemans. 7. Smolders, 8. P. Michiels. 9. Van Laerho ven B.. 10. Theys. B.W.C.L.-Wielrennen. Erwin De Rekeneire won in Balegem de A-reeks en Hubert Loomans de B-reeks (xl) de ogen. Voor de rest van de wedstrijd kregen we hetzelfde scenario. Dan ens een groepje van drie en dan weer vier man met een honderd meter voor sprong. Maar alles kwam tel kens terug samen. Bij het in gaan van de laatste ronde moest zelfs André Van Der Eecken de rol lossen. Gedu rende de laatste ronde viel vooraan de beslissing. Bert Loomans, Johnny Scheer linck, Johnny Dierickx, Erwin De Rekeneire en Jozef De Bruyn reden iets sneller dan de anderen en er viel een kloof van 150 meter. Gino De Vos, Ronny Platteeuw, Bert De Milde. Eddy Van den Ab- beele en Eddy Van de Meirs sche konden rijden voor de overblijvende ereplaatsen. In de laatste ronde leek het wel alsof er een bom in het groep je was gegooid. Iedereen pas seerde afgescheiden de streep. Erwin De Rekeneire had enkele tientallen meters voorsprong op Bert Loomans (le B-renner), die op zijn beurt een weinig voorsprong had op Johnny Schccrlinck, Johnny Dierickx en Jozef De Bruyn. Uitslagen A-reeks: 1. Erwin De Reke neire, 2. De Vos, 3. Plat teeuw, 4. De Milde, 5. Van den Abbeele. 6. Heuninck. 7. Bloem, 8. Ryde, 9. Bale, 10. Govaert B-reeks: 1. Hubert Loomans, 2. Scheerlinck. 3. Dierickx, 4. De Bruyn. 5. Van de Meirs sche. 6. Van der Eecken, 7 Nuel. 8. Van Steerteghem. 9. De Kuyper, 10. Van Handen hove C-reeks: 1. Oscar De Clercq, 2. Verbraeken, 3. De Wever. 4. Van Gestelen, 5. Roels, 6. Van den Bossche, 7. De Ba cker, 8. De Schepper, 9. De Watines, 10. De Landsheer. D-reeks: 1. Van Den Hoecke Gaston, 2. Van der Eecken W., 3. D. Sonck, 4. Droesbe ke, 5. Van Wezemael, 6. Van Vaerenbergh, 7. Van de Vel de. 8. De Gusseme. 9. Wau- ters, 10. Van Impe Volgende wedstrijden Zaterdag 16 juli: Scheldewin- deke. Stationsstraat 114. feestzaal 't Open Veld Zondag 17 juli: Lebbeke. Ho ge Weg, café De Sport vrienden Donderdag 21 juli: Sint-Lie- vens-Houtem, Fabrieksstraat. Sport- en Cultuurcentrum Vrijdag 22 juli: Vlierzele, Oordegemstraat, café Spor tief. B.W.C.L.-Wielrennen. Mevrouw Socquet mocht in Wemmei de bloemen schenken aan August Van Laethem (B) en Rudy Pollet (C)(xl) ven buiten schot. Op drie ron- den Bossche de rest regelde, Later kwamen ook Ronny den van het einde reed Willy voor Paul Droesbeke en Yvan Platteeuw en Eddy Van de Roels plat en kon nog juist De Backer. Voor Van Den Meirssche hun duit in het zak- aansluiten bij het fel uitge- Hoecke was het dus een dag je van de achtervolging doen. dunde achtervolgend peloton, te laat om zijn bloemen aan Iets voor halfweg kregen we waaruit Désiré Sonck ont- sponsor Socquet aan te volgende situatie: nog negen snapte. De snedig fietsende bieden. man op kop, gevolgd op 30 Hugo Van de Velde en de R sekonden door een zestal en goed op dreef zijnde Victor D-reeKSen 0p één minuut een lijdend Van Vaerenberg en Lucien Erwin De Rekeneire peloton. De Gusseme gingen op jacht U.-hprt I nnmnn« naar Sonck. Toen de vier sa- tlllDen L-OOITianS men waren, reed Alfons De 61 renners aan de start, een ting van de twee vluchter- Schepper het gat weer dicht stralend weer. elf ronden, een sgroepen. Voor Eddy De en achter de vier was alles strakke wind en een golvend Timmerman en Ronny Pau weer samen. parcours waren voldoende in- wels ging het te snel. Er ble- Bij het ingaan van de laat- grediënten om er een mooie ven dus elf leiders over en van ste ronde ontsnapte Oscar De koers van te maken. De ren- dan af kregen we een fel gea- Clercq uit de kopgroep, ners hebben die verwachtin- nimeerde wedstrijd. De de- Raoul Verbraeken ging gen ingelost want na de eerste marrages waren legio. Jozef erachter. Ook Paul De Wever ronde kwamen er een vijftien- De Bruyn, Johnny Scheer- liet Van Gestelen nog in de tal afgescheiden voorbij met linck- Bert Loomans, Johnny steek ïodat we de vier leicjers daarachter het jagende pelo- Dierickx en Ronny Platteeuw apart over de meet zagen bol- ton. Na twee ronden kwam er g'"gen regelmatig aan de bel len. Ook tijdens de laatste tot ieders verbazing een totale trekken en voor verschillende ronde sprong Sonck weg op hergroepering. De groep was anderen werd het zwart voor B.W.C.L.-Wielrennen. In Balegem was Gaston Van Den Hoecke winnaar van de D- In de zesde ronde kregen we vooraan een samensmel- BWCL-Wielrennen. In Wemmei waren de bloemen voor Remi De Moor (D) en Petrus De Landsheer (C). Zij hebben het gezelschap van mevr. Patrick Sercu, die eraan hield om aan De Moor de palm te overhandigen (xl)

De Voorpost | 1988 | | pagina 21