Quiévrain in Waas en Dender Halve fond in Waas en Dender Noyon in Waas en Dender Alleen Geert Quisquater... DUIVENSPORT 24 - 15.7.1988 - De Voorpost Roger Everaert, Antoine en Zoon De Corte, Jozef Van VV'achbeke en Georges Maes In het Dender-Durme-Schel- deverbond won Roger Eve raert de Dourdan vlucht met de jonge duiven voor Raf Luyckx, Emiel en Herman Naudts, Schatteman-Luyckx, André Van Hecke. Verhey- den-Dc Rop, Johan Van De Putte, Lutz-Fierens. Frans Hermans en André Coppie- ters. Bij de duiven was het nog maar eens Raf Luyckx die de beste uitslag liet optekenen met de le. 3e. 6e, 20e of 4 op 4. Vroege duiven voor Gilbert Van Miegroet. Gerard Roels. Fr. en zn. Vereecken (5e en 10e), Maes-Strobbe, Ghislain Nicque, Jan Schatteman, Ro ger Merckx. Bij de jaarlingen de le en 10e prijs voor Gilbert Van Miegroet. Vroege duiven voor Albert Verbeke, Maes- Strobbe, Kamiel Scheltens. Alfons Van Aelst. Paul Pop- pe, Julien Raemdonck, Jules Van Hese, Uyttenhouwen- Zaman. In de Sint-Niklase Verbroede ring mikte Jozef Van Wache- beke in de roos voor Emiel Van Acker. Raes en zn.. Jos Slagmulders, André De Vlie ger (5e en 9e), Van Vlierber- ghe-Plaquet, Georges Smet, Marleen De Smet. Aimé Van Bunderen, Van Gysel-Smet, Jozef Verschueren. Bij de ou de duiven won Octaaf Van Loo met een jaarduif voor Maurits Ott, gebroeders Van Hulle (3e, 7e, 9e), Jozef Van Wachebeke, Van Viierber- ghe-Plaquet, André De Vlie ger. Raes en zn. Jozef Ver schueren begon aan de 4e prijs en hij klokte 17 prijzen van 18 duiven. De jaarduif van Octaaf Van Loo won ook in eigen categorie voor Van Gysel - Smet, Van Vlierber- ghe-Plaquet, Omer Bogaert, Jozef Verschueren (5e en 9e), Maurice Bracke, Alfons Van Remoortel, André De Vlie ger, Raes en zn. (10e, 13e, 14e, 19e, 20e). Bij de duivin- nen was de tandem Van Gij- sel-Smet de winnaar voor Van Vlierberghe-Plaquet, Jozef Verschueren (3e, 5e, 8e, 11e, 13e, 28e, 47e en 49e of 8 op 8): Arsène De Smedt, Wil- fried Boel, Alfred Van Boxelaere. De Etampes vlucht in Dender- monde-Aalst-Uitbergen met 1248 jonge duiven was een succes voor Antoine en zoon De Corte uit Zele met le, 2e, 11e, 24e, 32e, 42e. 45e. 54e aan vroegste aangiften. Vroe ge duiven voor Maurits De Moor (3e. 5e, 10e), Maurice Lebon, Ph. Van Lembergen, Emiel Pletinck, Maurice Neu ten. René De Cock. Bij de oude duiven de le, 2e, 5e, 13e. 17e, of 5 op 6 voor Mare Verberckmoes. Vroege dui ven voor José De Bruycker, Verbraecken-Bauwens (4e. 6e, 9e), Noel Rasschaerdt, Cyriel Poppe. Bij de jaarlin gen de le, 2e, 8e prijs voor Albert Mertens, Frans Ver- helst, Gaston Bettens, Cyriel Poppe. De Etampes vlucht te Loke ren ging naar Georges Maes voor Daniël Claeys (2e en 7e), Maurice Geurts, Willy Thas (4e eri 5e). Désiré Acke, Adolf De Cock, Camiel en zn. Dhooghe, Octaaf Van Loo, Paul Baetens. Beno Duivensport. Richard Ydens haalt goede resultaten in hel Noyonverbond Appels-Zele (bvw) Gustaaf Van Hollewinckel, Alois Van De Cauter, Jean De Clercq, René Van Puvenbroeck en Leonce Haemerlinck Te Zele-Huivelde was Gustaaf Van Hollewinckel de winnaar en Emiel Verheggen de uit blinker met de 2e, 4e, 17e, 27e, 29e en de eerste fietsserie als de uitblinker. Vroege dui ven voor Jozef en zn. Roels, Schiettecat-Collewaert, Gil bert Van Den Hof, Willy Geltmeyer. Petrus De Bruyn. Dierickx-Visschers en Jozef Robeyns. Aan de 21e prijs won Dierickx-Visschers de eerste serie. Petrus De Bruyn won 8 prijzen van 9 duiven, Gilbert Van Den Hof 10 op 12. Schiettecat-Collewaert 11 op 13 Bij de oude duiven won Gilbert Van Den Hof de vlucht voor Hector Vercaute- ren (2e en 7e), Dierickx-Vis schers, Leonard Christiaens, Walter Haentjens, weduwe René Cooreman. Theofiel Van Elsuweghe. De eerste se rie voor Cyriel Van Hecke aan de 17e pnjs. Walter Haentjens was de nummer één bij de jaarlingen, voor Van Doorslaer-Christiaens. Met de 3e en 6e prijs was Gilbert Van Den Hof de uit blinker en vroege duiven voor De Maesschalck-D'Hondt, Vercauteren-Moerenhout. Hector Vercauteren, René De Vos. Cesar Bosteels. Theofiel Van Elsuweghe. Bij de duivinnen de le en 2e prijs voor Gilbert Van Den Hof. Te Zele-Appels klokte Alois Van De Cauter de le en 5e prijs. Kopprijzen voor Léon Steeman. Clement Blinde man, Daniël Van Den Bran den. Leon Smekens. Gilbert De Vijlder. Eddy Reuniers. Franqois Kinders. Met de 10e, 11e, 15e prijs kwam Richard Ijdens goed aan zijn trekken met de eerste serie als resul taat. Aan de 54e prijs won Jan Van Dooren de eerste serie van drie aangeduid. Aan de 125e prijs was Cyriel Van Hecke goed voor de eerste serie van vier- en vijf aange duide duiven. Bij de oude duiven won Ydens-Steeman voor Basiel Poppe en Fran cois Kinders. In de reeks jaar lingen was het Richard Ydens voor Basiel Poppe. Ydens- Steeman, Francois Kinders en Alfons Cool. In het samenspel St.-Gillis- Baasrode-Moerzeke-St.- Amands-Oppuurs-Lebbeke was de hoofdprijs van 1390 jonge duiven voor Jean De Clercq voor Jean Pierre Raemdonck, Theofiel Saeys, Gebroeders Boon. Karei Maetens. Francois Kinders, Boey (Van Gucht. Spanoghe en zn.,, Leonard Van Raem donck en Van Ransbeeck en zn. Aan de 27e prijs was de eerste bonserie voor Spano ghe en zn., Syjvain Verstrae- ten won 28 prijzen van 40 duiven. Roger Everaert 9 van 12. Polspoel - Van De Walle haalden het maximum met 6 op 6, Jean Becqué 19 op 29, Spanoghe en zn. 25 op 32. De figuur van de week was eens te meer Etienne De Backer met 15 prijzen van 16 duiven en opnieuw het meest begeer de serie gewin en de zetnum- mers. Aan de 410e prijs stond hij al vijftien maal vermeld. De grote kanonnen stonden aan de 123e prijs met de mie ze tot 1000, de eerste serie van drie aangeduid en de su pervisie van vier aangeduid. Dit wordt haast De Backer serie. Bij de oude duiven was de eerste prijs voor Jozef De Donder voor Van Ransbeeck en zn... André Van Uytvanck (3e en 9e en eerste serie aan de 23e prijs), William Saey. (4e en 6e), Etienne De Bac ker (5e en 11e), Yvan Ver meulen (7e en 8e), L. en H. Van Hoorenbeeck. Bij de jaarlingen won Polspoel - Van De Walle voor Van Dooren en zn.. Etienne De Backer (3e en 5e van 2 duiven). Ro ger Everaert, Paul De Maeyer, Spinoy en zn., Gus taaf De Donder. Jozef Van Den Branden. Omer Quis- quater (11e en 16e en eerste bonserie). Aan de 29e prijs won Emiel Van Den Abbeele de eerste van drie aangeduid. In de Sint-Niklase Verbroede ring ging de hoofdprijs bij de jonge duiven naar René Van Puymbroeck voor Van Bo- gaert-De Bakker, Luc Aude- naert, Joris en zn. (4e en 7e), De Maere-Blondeel, Freddy Brokken, Alex De Wolf, Al fons Van Boxelaer, Leon De Kraey. De oude duiven vlucht ging naar Luc Cordeel voor Vereecken en zonen, Alfons Jacobs, Van Bogaert-De Bak ker, Jozef en zn. Schelfout, Paul Baert, Freddy Dela court, Leon Schelfaut, Mau rits Kusse, Désiré Bogaert, René Van Puyenbroeck. In de jaarlingen reeks was Mau rits Kusse de uitblinker met de le, 6e. 7e prijs. Vroege duiven voor Paul Baert. Fred dy Delacourt, Alfons Jacobs, Victor Van Naemen, De Maere-Blondeel, Willy Van Puyvelde, Albert Pijl. Freddy Delacourt haalde het bij de duivinnen voor Victor Van Naemen. Leon De Kraey, Albert Pijl (4e en 8e), Karei Van Cauteren, Van Bo gaert-De Bakker, Maurits Kusse. Te Lokeren stond er bij de oude duiven geen maat op Leonce Haemerlinck met de le, 2e. 4e. 5e. 11e. 15e, 30e. 35e of 8 op 10. Vroege duiven voor Maurice Ott, Maurice De Meyer. Mevrouw Lucien Claeys (7e en 8e), Philips en zn., Mathieu De Maes- schalck. Bij de jaarlingen won Mevrouw Lucien Claeys de vlucht voor Cyriel Coppens (2e en 5e), Lucien Ingels, Marc Van Bastelaere. Werner Cappaert, Robert Rogiers. Isidoor Rogiers (8e en 9e), Clement Baert. Beno De Polio Plus aktie van Rota ry International heeft 7 mil jard 700 miljoen frank opgele verd. In samenwerking met de Wereldgezondheidsorgaiji- zatie van de erenigde Naties wil men de kinderverlamming uit de wereld helpen. Te Hamme St. Anna was het de jonge Robby Van Uytfanghe die de gevestigde waarden op hun nummertje zette bij de jonge duiven. Met de le, 2e. 5e, 17e, 19e, 20e, 22e, 29e, 30e, 34e als vroegste meldingen en 19 prijzen van 25 duiven was hij onbetwistbaar de uitblinker. Vroege duiven voor Frans Ost (3e en lie), Paul Van Puyenbroeck. Georges Boschman, Alfred Verschelden, Jozef Vercammen, André Ost. Bij de oude duiven de le en 10e voor Hubert Temmerman. Eveneens een goed resultaat voor Lucien Lauwaert met de 2e, 5e en 10e. Vroege duiven voor Adolf Heirweg, Lucien Peelman (4e en 7 e). Gustaaf Raemdonck, Jozef Quintelier. Bij de jaarduiven de le en 2e voor Hubert Temmerman, de 3e en 4e voor Alfred Verschelden en verder Jozef Vercammen, Mariette Peelman. Willy De Maesschalck en Frans Óst (8e en 9e). TeeMelsele won André Van Goethem de vlucht bij de jonge duiven voor Luc Van Bergen (2e en 4e), Franky De Schepper. André Picavet. Alfons De Vogel, Albert Van Broeck. Armand Vergauwen, Staes-Vercauteren. Omer Segers. Bij de oude duiven mikte eer Mireille Neus, Gerard De Wandel, Steeman- Rombout )die 5 op 5 haalden). Gilbert De Witte (5e en 1 le) en die aan de 34e prijs de eerste serie won), en verder in de kop Eddy Van de Velde. Albert Rombout. Theo Van Elsuweghe en Kris Steeman Aan de 35e prijs wonnen de gebroeders Van Laere de eerste serie van drie aangeduid. Bij de oude duiven de le en 3e prijs voor Emiel Pieters en vroege duiven voor Petrus Steeman, Gilbert Tossenboom, Etienne Rogiers, Jos D'Hollander, Cyriel Van der Hezeghen, Firmin Rombout, Gilbert Tonnelier, Kamiel Heirman. Met de le en 4e prijs speelde Jan Roels sterk bij de jaarlingen en vroege duiven voor Gilbert De Vijlder, Jos D'Hollander. Hubert Vercauteren Kamiel Heirman. Te Moerzeke was de overwinning voor Willy Vercauteren voor Jean Van der Kelen, Van Riet-De Ridder, André Thierens, Jozef Willaert, Thierens- Wilgenhof, Maurits Peelman, Frank Van Haute (8e en 9e), Oscar De Winter. In de categorie oude duiven won Henri Delcart de le, 4e. 10e en lie van vier duiven en de beste series. Vroege duiven voor Louis Rottiers, Van Hoey-Quintelier, Louis Van Vossel. Raymond Verhelst. Van Riet-De Ridder. William Van Driessche en Maurits Peelman. Henri Delcart trok de forme lijn door met de le prijs bij de jaarlingen voor Petrus Bergmans. Paul Peelman (3e en 11e), Thierens-Ost (4e en 9e), Williams Van Driessche (5e en 10e). Willy Vercauteren (6e en 8e), Van Riet-De Ridder. Te Denderbelle klokte Louis Van den Abbeele de le en 9e prijs voor Julien Van Den Bauwheede, Paul Vermeulen, Leon Matthijs (4e en 5e), Albert Van Nuffel. J De Baerdemaecker, Guido Van der Poten, Karei Hendrickx. Te Dndermonde blijft Antoine Wierinck de eerste prijzen opstapelen. Nadat hij het reeds met de jaarse en de oude duiven deed trekt hij nu de lijn door bij de jonge duiven. De nummer 1 van 1280 jonge duiven is een knap resultaat. Vroege duiven voor Louis Van de Wiele, Gustaaf Sterck (3e en 7e), Jean Becqué, Frans Peleman, Paul Van Acker, Cyriel Abbeloos, Domien Van Hoeck, Etienne De Backer, Louis Van Keer (Vlassenbroek). Jozef Vermeir, Jozef Stevens, Jef Van Haesendonck, Jozef Van Keer. De eerste bonserie aan de 84e prijs voor Frans De Meersman en de eerste van drie voor Louis Van de Wielle aan de 111e prijs. De eerste serie van acht onaangeduid voor Paul Van Acker aan de 138e prijs. Louis Van de Wielle won ook de eerste serie van vier aangeduid. Bij de oude duiven was het Frans Laureys, Reyniers en zn, Joris en zn, Roggeman en zn. Petrus De Bruyn, Gerard Scheers, René Fierens. Jozef Van Raemdonck, opnieuw winnaar van Hofstraeten, en Louis De Rijcke. Met de 4e en 48e prijs nam Frans Bodson met zijn twee eerst getekende duiven een ruim deel van de prijzenkoek voor zijn rekening. Florent Van Steelandt haalde het bij oude duiven voor Jozef Luyckx, Leon De Kraey, Van den Bossche en zn (4e en 10e), Marcel Noens, (5e en 1 le). Karei zn Claeye, Roger Van Steelandt, Robert Van Boxelaer, Bij de jaarlingen haalde Leon De Kraey het voor Karei en zn Claeye. Marcel Noens presteerde sterk met de 3e. 10e en 1 le prijs. Vroege duiven voor Omer Stuer, Jozef Wittock, Alfons Van Boxelaer, Roger Van Puyvelde, Roger Pollijn, Roger Bruwière. Bij de duivinnen dezelfde namen met Leon De Kraey, Karei en zn Claeye, Roger Pollijn, Marcel Noens (4e en 5e). Jozef Wagemans, Eduward Van de Vijver. Rudolf Adriaenssens. Peter Mees. Te Zele-Huivelde won Alfons Van Bossche de vlucht bij de jonge duiven. Hubert Temmerman speelde sterk met drie duiven in de eerste tien met de 2e, 4e, 10e prijs. Aimé Van Avermaet kwam zeer goed aan zijn trekken. Met de 7e. 9e en 23e prijs won hij niet alleen de eerste serie, maar ook de eerste drie aangeduid en de fietsserie. Vroege duiven voor Leopold Van Lembergen. Jules Boone, André Van Avermaet. Alfons Moens. Bij de oude duiven was het een Temmerman symphonie met vader Alois als dirigent de le. 2e, 3e. 5eprijs van vier duien. Gilbert de 4e, 6e. 7e. 9e van vier duiven. Alleen Remi Geerinck kon er een duifje tussen klokken. Bij de duivinnen won Antoine Bracke voor Gilbert D'Heer en Gregorie Bock landt Bij de jaarlingen de le, 4e. 5e, 9e prijs voor Gilbert Temmerman. Vroege duiven Duivensport. Etienne De Backer uit Sint-Gillis-Dender- monde heeft de sterkste Noyonkolonie in het Zesverbond (bvw) voor Marcel Hooftman. Spiessens die de hoofdvogel naar Baasrode haalde voor Jozef Van Damme. Maurice Van Hove. Michel Geeraert (4e en 8e). Gustaaf Wellekens. Jozef Van Keer. Jozef Debbaut, Jozef Annerel. Antoine Wierinck Albert Cool was de winnaar bij de jaarduiven voor het formehok Antoine Wierinck (2e en 6e) en verder Petrus Pieters. Emiel De Brandt, gebroeders Van Keer. gebroeders Van Weyenbergh. Alfred Van Kfer. Felix De Troch. Alex De Decker, Willy Geerinck. Het beste seriegewin voor Louis Verschueren en Antoine Wierinck. Tc Lokeren speelde Omer Verlee zeer sterk met zijn jonge duiven met de le en 2e prijs als resultaat. Vroege duiven voor Rudi Consérière. Etienne Van Miegerode. Aimé Consérière. Piet Mariman (6e. 8e. 1 le en 13e), Etienne Van Kerckhove (7e en 9e), Emiel Scheire. Aan de 75e prijs won Rudi Consérière de derbyserie. Bij de oude duiven de snelste duif op het hok van Aimé Consérière. Een knap resultaat voor Rudi Buyst met de 2e, 4e. 8e. 9e en 7 prijzen van zeven duiven. Vroege prijzen voor Achiel Hovaert, Lucien De Wilde. Van Kerckhove en zn. Jacobs- Verniers. Aimé en Paul Van de Putte haalde het bij de jaarlingen voor Aimé Consérière. Etienne Van Kerckhove. Gustaaf Clappaert. Geert Vermeulen. Rony De Cannc. Armand De Maesschalck. Mathie De Maesschalck. Piet Mariman (9e en He), gebroeders Minnebo. De duivinnen uitblinker was Petrus Engels met de le en 5e prijs. Vroege duiven voor Achiel Hovaert. Geert Vermeulen. Gustaaf Tollenaere. Gaston Van Rysselberghe. Julien Bruggeman. Jozef De Smedt. In de St. Niklase Verbroedering werd de jubileumvlucht gewonnen door Karei Van Hofstraeten voor Leon De Kraey, Van Bogaert-De Bakker (3e en 6e). Frans Bodson. Rudiger Gilbert D'Heer, Cesar Landtsheer, Hubert Temmerman, Walter Gobel, Adolf Heirweg. Beno KAATSEN Lagere I Baasrode V.A. 15 Buggenhout Toekomst 14 Leider Baasrode speelde te gen een gemotiveerd Buggen hout Toekomst zijn zwakste wedstrijd van het seizoen. Alain Quisquater. maar voor al Geert Quisquater zorgden er dan toch voor dat de over winning aan de Broekkant bleef. Toekomst, met belofte K. Van Der Jeugd in de basis, voelde onmiddellijk aan dat zich hier een unieke kans voordeed om de leiders een pad in de korf te zetten. Het werd 3-3 maar via Geert Quis quater, bijzonder sterk aan de koord, leidde de thuisploeg even later toch met 5-3. Bug genhout, met Van Der Jeugd en Blommaert in goede doen, kwam echter terug (5-5) en aangezien bij V.A. Claes en Van Damme bepaald niet in hun dagje waren, leidde Baas rode moeizaam met 8-6 aan de rust. Na de rust knoeide Baasrode, bij wie A. Quis quater op groot-midden had postgevat, evenwel verder en een maximum voorsprong van 10-6 werd door de bezoekers opnieuw teniet gedaan. Enkel Alain en G. Quisquater leken bekwaam om de punten thuis te houden maar via 14-12 werd het zowaar 14-14. In het beslissende spel ging Toe komst dan onbegrijpelijk in de fout, leverde een bal bin nen en leverde daarna buiten en met A. Quisquater aan de opslag kon het dan niet meer fout gaan voor de Baasrode- Kadetten Baasrode V.A. 13 Denderbelle 2 Baasrode opteerde na dit der by voor een basisopstelling die de ploeg collectief beter lijkt te liggen. Met Bart Claes op klein-midden, M. David op groot-midden, J. Nobels op achterman en het duo Bart Saerens-F. Van Den Eyndc aan de koord, werd het een eenrichtingswedstrijd waarin Denderbelle zelfs moeite had om als een goede sparring partner op te treden'. Via 1-1 ging het inderdaad naar 7-1 aan de rust met overgekeerde ballen van R. Claes en M David en ook achterman J. Nobels stuurde de weinige ballen die hij kreeg ver terug. Na de rust kwam miniem T. Joos de thuisploeg nog sterket maken Bij 8-1 haalde Den derbelle zijn laatste spel bin nen en dan ging Baasrode een ruk naar een 13-2 over winning. Bij V.A. is men nu benieuwd wat deze gewijzigde opstelling aankan tegen ster kere tegenstanders. Een se rieuze aanwijzing krijgt men op zaterdag 23 juli als de Grote Prijs Jan Willems be twist wordt tussen V.A. Wieze - Okegem en Idegem. Aanvang 14u30 op het terrein Broek kantstraat. Miniemen Baasrode V.A. Zele Durmen Dat Zele geen kans maakte tegen de collectief sterke Baasroodse miniemenploef was bij voorbaat geweten. Maar dat V.A. de bezoeken geen enkel spel zou laten op halen lag minder in de lijn van de verwachtingen. Met forse opslagen bestookte men ech ter onmiddellijk het bezoe kende kamp en het sterke keerderstrio van V.A. toonde zich oppermachtig. Aan de koord deden de Baasrode- naars het ook schitterend zo dat men recht naar een voor zichzelf sprekende 13-0 over winning stevende. E. Kaatsen. De ploeg van Wieze (gb) Op zaterdag 16 juli om 11 uw organizeert dc werkgroep Kulturclc Werking Augustij nen Gent een aperiticfkoncer! in dc grote refter van hei klooster van dc Augustijnen De jazzformatie Cuerdas is et te gast. Daarna volgt dc ope ning van verschillende ten toonstellinen. Het klooster» gelegen in de AkadcmiestW 1 te Gent. Duivensport. Alois Temmerman, goed voor eerste prijzen uit Quiévrain (arch)

De Voorpost | 1988 | | pagina 24