Opstal sterker dan D'belle in finale AMBITIEUS KASTEL NAAR BEVORDERING 'm Kastel slaat aan het organiseren... Van Ingelgem stuwt «Welkom»-ploeg naar topprestatie Geemzicht wint op Cornerboys Hamse kaatskompetitie Eerste zege voor SK Hamme - De Voorpost - 15.7.1988 - 25 KAATSEN Lagere I Kastel Rap en Vlug - Haaltert Een super gemotiveerd Ka- zeer goede doen en dit na een stel, de dag ervoor derde in super optreden als grootmid- een tornooi te Steenkercke, den in Steenkercke. Burill, liet er geen gras overgroeien, die zoals goede wijn alleen Onder impuls van een maar beter kan worden met hoeft het nog gezegd al- de jaren, leverde weer eens weer ijzersterke Burill, liep een glansprestatie af en keer- Kastel vlot van zijn tegenstan- de vanop achterman niet min der weg. Aan de kant van de der dan vijf ballen over. Ver- bezoekers stond een hinkende melden we nog dat student Hans Mertens, gesimuleerd of De Wilde het kaatsen weer niet? toch ging hij van het opgenomen heeft en in deze terre'n en Haaltert diende het wedstrijd bij wijze van trai- Kaatsen. De pupillen van Denderbelle op de Grote Prijs F. Moeversoon te Lebbeke (ebt m*» tf Hn»n njngt inviel voor Leunis. On- met vier te doen. De stand bij de rust luidde 8- danks spelverlies liet hij een 2. paar goede tussenkomsten op Een superieur Kastel tegen zijn naam zetten. Nu is het een zwak, gehandikapt Haal- wachten geblazen op de ein- tert, bij wie enkel Gentil Die- dronden om te zien of de "ckx van zich liet horen. pioeg een kans maakt om te Grote Prijs Burg. Moeyersoon-Ereprijs sportschepen G. De Ridder Kaatsen. Burgemeester Moeyersoon mocht het nieuwe Lebbeekse kaatsterrein voor geopend verklaren (gb) Bij Kastel dient echter de hele promoveren naar Bevorde- ploeg vermeld te worden: met ring. Wie weet...: Hans Baert aan de koord in Het op initiatief van de ge- parkeerterrein van het ge- gespeeld door de kaatsvijftal- en dankzij zeer goed werk van meente Lebbeke onlangs uit- meentelijk sportkompleks, len uit Denderbelle, Wieze, Peter De Smedt en Frank De gelijnde kaatsterrein op het werd vorige week zaterdag in- Maandag 18 juli 1988 Zondag 7 augustus 1988 Grote jeugddag tussen de ge- Jaarlijks groot tornooi voor westen Aalst-Dendermonde de jeugd, en Braine-Soignies met deel- Het is de elfde uitgave medt name van pupillen en minie- 18 ploegen pupillen en minie men en kadettenploegeuit men uit alle windstreken van Terjoden, Wieze en Kastel. België. Deze ploegen komen uit te- Aanvang 9.15 uur gen teams uit Braine A.B. en Er wordt gelijktijdig op 3 ter- Montignies. Aanvang: 9 uur. Middagmalen is mogelijk. Donderdag 21 juli 1988 Kompetitiewedstrijd in Hoge re III reinen gespeeld. 's Middags heeft men in het restaurant de keuze uit 4 me nu's. De prijzen worden om streeks 18 uur gedeeld. Woensdag 10 augustus 1988 Kastel Rap en Vlug - Okegem Tweede schok der groten tus- Aanvang 15 uur Zondag 31 juli 1988 sen Toliembeek en Bukzingen hun sterkste opstelling. Toliembeek zeker met Kastel- (Competitiewedstrijd Hogere Kastel Rap enaapp Aanvang 17 uur. Kaatsverbond Lebbeke Welkom - Bolvrienden 15-5 Deze derbywedstrijd tegen de de ploeg gebracht. De Bol- kampioen 1987 is niet gewor- boys lieten zich niet onbe- Opstal en Baasrode. Alle ak- tief in de KNK-Liga Vlaan deren. Kaatsklub XV uit Denderbel le, die mocht rekenen op de medewerking van het ge meentebestuur en van de Ge meentelijke sportdienst, orga niseerde er de 3de Grote Prijs Burgemeester Moeyersoon- Ereprijs Sportschepen Ger main De Ridder. De grote massa kwam op deze toch wel interessante kaats- manifestatie niet af. De puur «Lebbeekse» belangstelling moest het trouwens afleggen tegen het aantal kaatsliefheb- bers uit Denderbelle, Wieze en Baasrode, entiteiten waar de kaatssport blijkbaar meer populariteit geniet dan in Lebbeke zelf. In een eerste wedstrijd ston den de vijftallen uit Opstal en Baasrode tegenover elkaar. Veel kijkgenot boden beide teams de toeschouwers aan vankelijk niet, heel wat ballen belandden immers buiten het terrein, zowel bij het leveren als bij het keren. Speaker met dienst Gilbert Vermeir kon digde toen echter een aantal premies aan en dat bleek in derdaad te helpen. Kaatsers echter nog eens extra ver- zondag 17 juli te 14.30 u. is bezit,en b,Ükbaar een doorge wond. Inderdaad de plaatse- het aan Backerclub, Eurika dreven profmentaliteit lijke ploeg richt zijn eigen tor- en de Bolvrienden om te be- De wedstrijd zelf verliep eer- nooi in waarvan de schiftings- wijzen wie er op donderdag der gelijkopgaand, maar uit wedstrijden plaats vinden op 21 juli te 14.30 u. de finale zal eindelijk slaagde Opstal erin. bleek Club XV niet opgewas- gelauwerd als beste speler. En sen tegen de sterkere «ploeg» hoewel scheidsrechter Mau- Opstal. Met opnieuw Luc rits Van Vossole af en toe wel Daeleman in een vedetterol eens kritiek naar het hoofd wonnen de mannen van het kreeg, vooral dan tijdens de Beukenhof verdiend de finale finalepartij bleek aan het end met 5-7. De finalewedstrijd iedereen tevreden. Niet in het bood overigens zeer mooie minst de spelers, die flink wat in de"finalewedstrijd die de sP=!«nten. met vele te- premies hadden mogen op- vijftallen ni. Denderbelle en ^hthS" Opstal tegenover elkaar plaatste namen de Opstal- Tot beste keerder van deze naars een bliksemstart. Bij Grote Prijs werd Luc Daele- Ridder, haalden de Belle naars een verdiende 7-6 over winning. werden met prachtige tro feeën. Pierre Van Rossem een 1-4 stand kwam Dender- man uitgeroepen: Peter De belle terug, maar uiteindelijk Smedt van Denderbelle werd Kaatsen. Buggenhout-Opstal was ook vertegenwoordigd in Lebbeke (gb) Vr - Kaatsen. Ook de pupillen van Wieze kwamen het r (gb) we terrein te Lebbeke inkaatsen den wat er normaal kon en tuigd en kwamen nög terug respektievelijk 16 en 17 juli. spéiëni'dêze'finale'wordf be- vtohü' oiider" impuïs' "van tot 8-3, dankzij de prestatie terwiil de finale nesneelri tu/ict tnccon Ho o rC grootmidden Luc Daeleman, het laken naar zich toe te halen. mocht van verwacht worden, tot 8-3, dankzij de prestatie terwijl de finale gespeeld twist tussen de 2 schiftings- De talrijke opgekomen sup- van Danny Huiboy. Het thuis- wordt op de Nationale Feest- winnaars en de beste verlie- porters hebben, hoe para- vijftal kon opnieuw onder im- dag, dus op 21 juli. Of het op zer, dus kaatsliefhebbers doxaal het ook moge klinken, puls van het fantastisch spe- die dag een echt feest wordt len op post achter de kerk een nochtans lend duo Van Ingelghem en zal afhangen van de aan het Rangschikking na 16 wed- Eindstand: Opstal 7 - Baasro- niet-onaantrekkelijke wed- De Kinder, verder uitlopen tot tornooi deelnemende ploe- strijden de 6. strijd kunnen aanschouwen 13-3. De bezoekers zouden gen. De namen staan alles- 1. Welkom 16-239 I" d^ wedstrijd Denderbelle- en dit ondanks de hevige door wanhopig weerwerk hun zins borg voor genietbaar 2. Backerclub 15-214 Wieze namen de Wiezenaars wind. Alhoewel het een een- achterstand terugbrengen tot spektakel. 3. Meubelen De Backer richtingswedstrijd bleef 13-5, maar dan was de fut uit Op zaterdag 16 juli te 14.30 Tegen de overmacht van deze toch wel ongelijke wed- uur komen Moerstraat, Nino- 4 Groendalers Welkom was immers geen strijd. «Welkom» kon zonder ve en de plaatselijke club 5. Eurika kruid gewassen. Reeds van moeite de twee volgende Welkom aan de beurt. Op bij het begin kon de thuis- beurten voor haar rekening een zeer goede start. Chris Het wordt een geduchte Wembley I 15-203 Janssens leidde zijn team naar str'Jd om de ereplaatsen in de Comidac Tovota 14-1 QQ n -V- UamvA I'amha. 7L I ploeg uitlopen tot 5-0. nemen Daarna konden de bezoekers De spelers kunnen vanaf nu de stand enigszins milderen van een welverdiende rustpe- tot 5-1Welkom stootte in één riode genieten Niet voor lang ruk door naar 8-1 dankzij het echter, want de competitieon- prachtig keerderswerk van derbreking duurt slechts tot 7 «Chicken Georges» die maar augustus, datum waarop de liefst 12 ballen tussen de pa- eindfase van het kaatspro- len keerde en waarvan er één gramma aanvangt. De kaat- afketste op de nok van de sliefhebbers en supporters ruststand 7-8 kerktoren. Na de pauze werd van de Welkomploeg worden Bevordering iR iQ7 een voorsprong. Toch wist Hamse kompetitie. Wembley 16-197 Denderbelle het tij te keren 1 heeft de mooiste kansen op de titel, maar daaronder wordt er hard gevochten voor de ereplaatsen. zal het niet ver achter de lei- dersploeg eindigen. De thuis- ploeg was gestart met M. De Clercq. Dirk De Wilde, Fran- 12 qois Windey. Erik De Wilde 7 en André Windey. Aanvan- Hamme SK - Merchtem: 15-13 Naar dit treffen werd er kelijk leek het spannend te Kansen op met belangstelling uitgeke- zullen worden maar tegen de aaron ken. Toyota, de Kastelse rust was het toch 3-6. Na de ploeg, had het dit seizoen im- rust was de ploeg van De mers nog niet zo slecht ge- Keersmaecker zelfs iets beter daan. Toch was het in de en scoorde ze geregeld. Toch eerste helft al duidelijk dat de was de kloof ondertussen te Cornerboys 10 leiders zich geen zorgen diep geworden. Geemzicht 12 moesten maken. De mannen sche 2. Aangezien Kaslel te Al hebben de Cornerboys Kastel deden het allesbe- SjïS'. sterk was voor de tegenstan- lang weerstand geboden, te- halve goed en de 6-0 aan de der oordeelde coach Hugo gen Geemzicht moesten ze mst zegl vold°ende. In de De leidersploeg begon aan bij Welkom Amandt Gilbert in tijdens deze competitiepauze nu uuuu Steels, dat het aangewezen toch door de knieën. De iweede helft begon Kastel de verplaatsing naar Geem- De Hamse spelers hebben het verlies betekende. Gelijk- was Davy Vlaeminck (2 over) plaatselijke ploeg was gestart ech,er Ult een ander vaatJe te niet mel een ?erusI ëe" met deze wedstrijd hun beste opgaande tussenstanden tot ook spelgelegenheid te geven, met Jacques Cools, Jozef taPPen en speelde af en toe moed omdat Geemzicht thuis optreden van het seizoen ver- 13-13. Wanneer het bestuur Hij haalde daarbij de beste Meskens, Serafien Scheirs vr'j veel sterker dan de thuis- vaak zeer sterk te voorschijn tolkt. Het betekent voor hen van Merchtem zijn geduld spelers (Steels) van het ter- Jean-Pierre Goossens en Ja- Ploe8- Het maakte een resem komt. Toch bleek aan de rust meteen de eerste overwinning verloor, kwam Merchtem in rein. Het spel zou daarna ckie Raemdonck. Omdat de Punten na mekaar, maar dat Wembley aan het langste van dit seizoen. Thierens was de twee laatste spelen nauwe- evenwichtiger verlopen, bezoekers beter waren in het Wembley hield het hoofd koel eind zou trekken 0-6. Wem- de beste man op het terrein. lijks nog voor. De ballen wer- Daarbij kreeg het nog een opslaan, uitte zich dat aan de en bleef netjes buiten schot, bley kon het tijdens de twee- Hij keerde zo'n 20 ballen over den overgekeerd door Thie- spannend einde. rust in een 4-6 stand. Die zodat er tocb no8 boge cijfers de helft dus rustig aan doen. de hoofden van de bezoekers rens of Van Damme. Ofwel Na de rust kwam de thuis- kloof zou de thuisploeg nooit °P het bord kwamen. De Het liet de teugels wat losser over de achterlijn. Bij de be- belandden ze buiten de lijnen, ploeg weer tot 4-6 en 7-8, meer overbruggen. Al bleven mannen van Kastel mogen in en daardoor konden de jon- zoekers was Luc Vertongen in De strijd, aangenaam om te vooraleer Kastel via wisselen- de Cornerboys steeds in het elk Seva' 8ePrezen worden gens van Maurice Malfliet wat de eerste helft in goede doen, volgen. Het verlies lag de de kaatsen de wedstrijd af- spoor van Geemzicht dich- om hun wil en doorzettings- dichterbij komen. Een be- terwijl Franky Van Hoof in Merchtemse ploeg zwaar op rondde. Bij de gastheren was terbij komen, konden ze niet vermo8en- dreiging vormden ze echter een ware off day verkeerde, de maag. De bezoekers er- Mich Hellinckx de beste spe- Cyriel Willaert. Pierre De niet Fons Van Kerckhoven. als kennen echter wel het over- Ier. Goede wedstrijd van bei- Schoesitter. Luc Malfliet De Keersmaecker 7 (h.v.c.) achterman, was de meest re- verdiende sukses van de ploegen. Het werd vooral Willem Van den Broeck en Wembley II 12 een aangename wedstrijd na Johan Marien bicven netjes Ook Wembley II speelt een de rust. aan de winnende hand. Van Ingelgem Jos uitblinker tegen de Bolvrienden gelmatige speler. Merchtem Hamme ging weer de dieperik in met zijn slechte opslagen. De thuisploeg pakte na 40-40 het eerste spel. De drie eerste Pupillen ËS! Brussegem 7 alle spelonderdelen de beste Kastel Rap en Vlug 10 ploeg was, bouwde zijn voor- ruststand 1-5 sprong uit tot 5-2. De gasten Kastel, dat in de eerstehelft kwamen terug tot 5-4. Vanaf een duidelijk overwicht aan dat moment verliep de wed- de dag legde, kon rekenen op strijd gelijkopgaand. Uitblin- een uitstekende Dimoyri kers Van Damme en Thierens Steels en Serge Van Dries- konden allebei reken op de sche. Het was dan ook eerder hulp van een sterke Pletinck gemakkelijk dat de bezoekers en de koordmannen. Bij de uitliepen via 0-4 tot een 1-5 rust leidde Merchtem noch- voorsprong. Steels en Van tans met 7-8. Driessche waren werkelijk Na de pauze gaven de bezoe- niet te stoppen en ze zorgden kers bij 7-9 een 15-40 voor- voor enkele overgekeerdc sprong uit handen, hetgeen ballen. Steels 4 en Van Dries- Artsen zonder Grenzen. Zwemmen voor het goede doel (Iv) formidabel seizoen en allicht Artsen zonder Grenzen. Michel Follet

De Voorpost | 1988 | | pagina 25