Swimming in the rain I Kaatskalender Dendermondse Zwemclub Olympos Sukses voor gemeentelijke sportinitiatie te Stekene Grembergse Zomerkompetitie ADEC zet Remonte en Rush naar titel in 26 - 15.7.1988 - De Voorpost DARTS KAATSEN Hogere III 17.7 15.00 Appelterre - Terjoden Okegem - Baasrode Heme - Denderbelle Idegem - Kastel Rap en Vlug Grimminge - Opstal Pelote 21.7 15.00 Baasrode - Grimminge Kastel - Okegem Bevordering 17.7 15.00 Zele Durmen - Hamme S.K. Hoké Eremboem - Moorse! Steven Merchtem - Baardegem Duvel Willebroek - Wieze Sportief Adec Baasrode - Herdersem Junioren 15.7 18.30 E. Welle - De Toekomst Buggen- hout 16.7 15.00 Zele Durmen - Galmaarden Merchtem - Wieze Sportief Miniemen 17.7 10.00 Kastel - Baasrode Terjoden - Hamme St. Anna Wieze Sportief - Zele Durmen 17/7 10.30 Denderbelle - Kastel Rap en Vlug Pupillen 15/7 18.30 Terjoden - Brussegem 16.7 13.30 Steven Moorsel - Hamme St. Anna 17.7 10.00 Baasrode - Kastel Zele Durmen - Baasrode Hof ten Rode De Toekomst - Brussegem 20.7 18.30 Kastel - Denderbelle 21.7 10.00 Baasrode - Wieze Sportief Brussegem-De Toekomst Bug- genhout 21.7 9.00 St. Anna Hamme - Hpf ten Rode Baasrode 21.7 13.30 Moorsel Steven - Terjoden PETANQUE Hogere IU 31.7 -15.00 Kastel Rap en Vlug - AppelterTe Baasrode - Welle Terjoden - Idegem Opstal Pelote - Denderbelle Bevordering 31.7 15.00 Wieze Sportief - Hoké Erembo- degem S.K Hamme - Adec Baasrode Herdersem - Merchtem Baardegem - Hamme Zogge Steven Moorsel - Zele Durmen Junioren 30.7 -15.00 Merchtem - De Toekomst Bug- genhout Zele Durmen - Wieze Sportief Kadetten 29.7 -18.30 Kersken - Kastel Rap en Vlug Denderbelle - De Toekomst Bug- genhout Terjoden - Hamme Zogge Miniemen 31.7 -10.00 Terjoden - Wieze Sportief 31.7 10.30 St. Anna Hamme - De Toekomst Buggenhout Denderbelle - Kastel 31.7 10.00 Kastel - Baasrode Pupillen 29.7 18.30 Brussegem - Denderbelle 30.7 13.30 Steven Moorsel - Brus segem 31.7 10.00 Baasrode Hof ten Rode - Baasro de VA De Toekomst Buggenhout - Kastel 31.7 9.00 St. Anna Hamme - Terjoden Wieze Sportief - Zele Durmen 3.8 18.30 Brussegem - Baasrode Hof ten Rode Baasrode - Brussegem Denderbelle - Zele Durmen St. Anna Hamme - De Toekomst Buggenhout Kastel Terjoden 4.8 18.00 Steven Moorsel - Wieze Sportief Steven Moorsel 10 Adec Baasrode 15 Ruststand 5-8 Adec Baasrode, dat bij de aanvang van het seizoen leek te aarzelen, heeft zich grondig herpakt. Het Baasroods vijf tal is reeds aan zijn tiende opeenvolgende overwinning ZWEMMEN toe. Toevallig of niet, maar wanneer Luc Peersman, die de beste man op het terrein was. Met zijn vijf overgekeer- de ballen als achterman «ver sloeg» hij zijn medemaats Staf Meeus en Guido De Valck, die allebei Peersman een koekje van eigen deeg gaven met een reeks overkeerde bal len. Moorsel Steven vertoefde duidelijk in een slechte dag. Feest bij de Adec spelers, want het is de eerste keer in hun carrière dat zij Steven Moorsel in het zand doen bijten!! Volgende Adec wedstrijd is gepland voor zondag tegen Herdersem. Opnieuw de gele genheid om drie punten te rapen. Hof Ten Rode moet meester erkennen Pupillen Hof ten Tode Baasrode 2 Denderbelle 10 Ruststand 1-5. vakantie) en Diego Gerlo Baasrode, dat in de huidige (rechterpols gebroken en in kompetitie goed op dreef was, de gips) konden onmogelijk diende tegen Denderbelle een de kleuren van hun ploeg ver- beroep te doen op drie kers- dedigen. Denderbelle was verse spelers. De Proft (met echter te sterk voor een ver zwakt Baasrode Hof ter Ro de. Toch heeft David Cayet een zeer goede wedstrijd ge speeld, samen met een goed kerende Knstof Boon. Jurgen De Neef en Kurt Nuyts kwa men opzetten tijdens de twee de helft. Tegen een sterker bezoekend vijftal werd Baas rode echter geen schijn van kans gelaten. PETANQUEPLOEGEN IN DE STREEK Het lokaal van Alosta is gele gen in hei domein Beuken hof, Langestraat 16 te Aalst. Verantwoordelijke is Van Damme Louis, Geraardsberg- sestraat 116, Aalst. Tel. 053/ 21.90.53. Apollo Aalst is gevestigd in de S. J. Geerinckx 2 te Aalst (Kasteel Terlinden). Tel, 053/ 77.34.94. Verantwoordelijke is Roelandt C,, Botermelk- straat 45, Aalst. Tel. 053/ 21.97.12. De terreinen van Reynaert Lokeren zijn gelegen in de Oude B ruglaan 35 te Loke ren. Verantwoordelijke is Guy De Maesschalck, H. Geestmolenstraat 131, Loke ren. Tel. 091/48.12.24. Nederkouter Wichelen speelt zijn wedstrijden te Wichelen, Margote 93. Verantwoordelij ke is Impens Erian, Neder kouter 37, 9298 Wichelen. Tel. 052/42.29.90. De pleinen van Petanquedub Lebbeke «Hof Ter Burst» zijn gelegen in het Tenniscentrum Hof Ter Burst, Hof Ter Burstbaan 3, tel. 052/ 35.59.29. Verantwoordelijke is Robert Van Overloop, De Dammenlaan 54, 9330 Den- dermonde. Tel. 052/21.64.73. 's Vrijdags vanaf 19 u. en 's zondags vanaf 14 u. is er speelgelegenheid. Jeugdkaatsen. De kadetten van Denderbelle waren Ie gast in Baasrode (vh) Boskantboys I (Peizegem-Merchtcm) kampioen Pascal Tonnelier (De Corner I- Grembergen) individueel kampioen Jo De Waele (De Corner I) GZK Master 88 Uitslagen laatste speeldag De Corner I-De Klok Boskantboys I-De Comer II The Kiffies-Boskantboys II Eindklassement 1. Boskantboys I (Peizegem) 2. Sportarena (Hamme) 3. De Corner I (Grembrgen) 4. The Kiffies (Lebbeke) 5. De Corner II (Grembergen) 6. Boskantboys II (Peizegem) 7. De Klokvrienden (Moerzeke) Individueel klassement 1Pascal Tonnelier (Corner I) 2. Jacques Van den Daele (Boskant I) 3. Jo De Waele (Corner I) 4. F. Steenackers (Boskant I) 5. Marc Van Belle (Boskant I) 6. Kurt De Vlieger (The Kiffies) 7. Luc Putteman (Corner I) 8.- Franky Van den Bossche (Sportarena) 9. Larry De Schrijver (Corner II) 10. Johan De Nil (Boskant II) Mastertornooi 1 Jo De Waele (Corner I) 2. Pascal Tonnelier (Corner I) 3. Franky Van den Bossche (Sportarena) 4. Larry De Schrijver (Corner II) Enkele maanden geleden werd een oproep gedaan tot juffrouwen en dames meT tijd dus vrouwelijke leden van 3è samenleving die ofwel thuis werken en zich een uurt je kunnen vrijmaken ofwel werkloze juffrouwen en da mes om ook tijdes werkda gen en overdag aan rekeatie- ve sport én dus beweging te doen. De oproep kende blijkbaar sukses en de gemeentelijke sportdienst organiseerde in derdaad de aangekondigde initiatielessen in badminton en aërobic. Deze initiatielessen die geor- ganizeerd worden door de ge meentelijke sportdienst ken nen blijkbaar nog steeds een enorm sukses. Aan werkloze of thuiswerkende juffrouwen en dames wordt nog steeds de kans gegeven om ook overdag aan sport te doen. Ook te Klein-Sinaai Elke maandagnamiddag wordt er van 14 tot 15 uur aan rekreatief badminton gedaan in de gemeentelijke sporthal én elke dinsdagnamiddag tus sen 14 en 15 u. komen de liefhebbers van aerobic-dan sen aan hun trekken in het bovenzaaltje van de sporthal. Gezien het sukses in centrum gemeente Stekene, werd on langs ook gestart met een les senreeks aerobic in de kleinste deelgemeente Klein- Sinaai. En met sukses want niet minder dan 50 sportieve dames lieten zich inschrijven. Momenteel lopen er te Klein- Sinaai dan ook twee lesuren. Wie verder geïnteresseerd is om ook aan één of beide les senreeksen deel te nemen kan daarvoor terecht op de ge meentelijke sportdienst. Nu de zomer dichterbij komt kunnen er best enkele kiloot jes af. Ekstra lichaamsbewe ging is daarvoor, begeleid door een sobere voeding, ideaal. Wie graag aan sport doet overdag maar minder geïnte resseerd is in badminton en/of aerobic, doet er goed aan om toch kontakt op te nemen met de gemeentelijke sportdienst op tel. 03-779.88.03 of 04 of wel even binnen te springen op het gemeentehuis. Mis schien wordt er in de toe komst wel een initiatiekursus in jouw favoriete sport geor- ganizeerd. TenT De titel mag dan al een allusie zijn op een bekende melodie, in het buitengebeuren der jongste weken was het spijtig genoeg kletsnatte werke lijkheid. Laat ons echter be ginnen met het begin. Op zondag 19 juni stond in Eeklo de laatste meeting voor de grote vakantie op het pro gramma. Het was meteen ook de laatste waarvoor de regen schermen thuis mochten blij ven, net als de studerende jeugd die geplaagd zat met allerlei examenbeslommcrin- gen. De organisatoren had den het dan ook niet zo slecht bedacht door deze meeting uitsluitend aan de allerjong sten voor te behouden. Bij de eendjes noteerden we de traditionele aanwezigheid van Tim Rijckmans met de al even gebruikelijke medaille winst (2e plaats in rugslag en le plaats in crawl). Het meest verheugende was wel de pres tatie van Willem Van De Hey- den, die een bronzen medaille behaalde in de schoolslag, hoewel hij nauwelijks kompe titie-ervaring heeft. Alvast een bewijs dat hij uit het goe de hout gesneden is en we zijn dan ook benieuwd naar zijn verdere exploten. Broer Stefan Van Der Heyden wou het minstens even goed doen, maar hij ging van start bij de benjamins, waar heel wat moeilijker tegenstanders te bekampen waren. Zijn ne gende plaats op 24 geklasseer de deelnemers is zeker het vermelden waard en de tijds- verbetering die hij liet note ren bewijst afdoende dat hij nog lang niet uitgezongen is. Afspraak in het najaar, Ste- faan, de club rekent er alvast op. Bij diezelfde benjamins kwam ook Sven Van Der Stock zich melden. Hij trekt zich geen snars aan van dat drukke ge doe om een podiumplaats, maar zwemt steevast tegen de chrono met zichzelf als zwaar ste konkurrent, niet altijd zonder sukses trouwens. Een of andere dag zet hij wel on verwacht een prestatie neer en laat het dan in Keulen maar donderen. Vaste klan ten waren ook Steve Claessens die nogmaals bewees onklop- baar te zijn in dolfijn en Filip De Boeck, die de 200 m. wis selslag als hoofdschotel op zijn menu had staan. Goede prestaties van die twee en ge zien de gerealiseerde tijden steeds te duchten tegenstre- Zwemmen. Griet De Wit zwom haar eerste wedstrijd voor de Dendermondse Zwemklub Olyrhpos (vh) LIEFHEBBERS VOET BA L Vlaams Sportverbond. De supercupwinnaar: FC Laar en Zwemmen. Filip De Boeck van D.Z.O., ook Sp. Steendorp (Iv) eerste kompetitiewedstrijd doe (vh) vers voor een podiumplaats, men weze gewaarschuwd. Voor één keer waren de meis jes in de minderheid. Wendy Roelandt moest het alleen rooien maar met haar char mante glimlach veroverde ze in een wip zowel de tegen standers als de medailles: een eerste plaats in de schoolslag zal niemand verwonderen, maar de zoveelste bevestiging dat ze in deze discipline een tijd van 1.28 waard is. zegt genoeg. Zij behoort tot de allerbesten. We vergeten dan ook niet haar derde plaats in de 200 m. wisselslag te ver melden. Wendy in topvorm dus. Tot zover de indoor-meetings en nu mag de paraplu open Zondag 26 juni: de 18e Door tocht van Dendermonde. een jaarlijks feest zoals geen an der, waar iedereen die een hart heeft voor de zwemsport aanwezig moet zijn, als was het maar om de piket van de biertent te ondersteunen of was het andersom9 De weergoden waren minder gunstig gestemd doch dat kon de geestdrift van de deelne mers niet blussen. In de 2000 m. vrije slag zagen we mooie prestaties van Stefan Ver- bruggen en Marnick De Paepe bij de heren en van Heidi De Clercq bij de dames. In de 1.000 m. vrije slag bij de veteranen was Rik Scholiers (3e) van de partij evenals Louis Van Hemelrijck, die achtste eindigde, maar zijn zeven voorgangers onderweg van een nieuw kapsel had voorzien. Voor de 1.000 m. schoolslag waren Georgette Touchant, Agnes De Bruycker en Jan Van Eycken blijkbaar ook niet gekomen om pootje te baden. En dan de jeugd het water in, gretig om haar kracht te meten in een lange baan-wedstrijd met alvast op merkelijke resultaten: Wendy Roelandt (le), Sarah Moens (8e) bij de benjamins-meisjes en Filip De Boeck (le) bij de benjamins-jongens waren de butanten in dit gebeuren, maar ze bewezen met hun prestaties dat DZO op alle gebied over begaafde elemen ten beschikt. Om zeker Na thalie Van Hauwe (2e) en Mi- rel Huau (4e) bij de miniemen niet te vergeten. Al bij al was deze Dender mondse doortocht opnieuw een groot sukses en is die gebeurtenis uitgegroeid tot een traditie die niet kapot te krijgen is. Dan was er op 3 juli ook nog de meeting in leper. Was het de week voordien al niet pluis in het huishouden der weer- makers, nu werd er echt met pot en pannen en vooral met regenbuien gegooid. In die mate dat zwemmers en toe schouwers nog alleen te on derscheiden waren door hun (even natte) kledij. V.S.C. viel werkelijk van het ene uiterste in het andere. Daar waar iedereen vorig jaar ter plekke stond, lag of zat te verdampen onder een schroeiende zon, konden we nu een rij vissersparaplu's ontwaren en aan de rand van het zwembad is dat een onge woon zicht. De zwemmers stoorden zich nog het minst van al aan deze ongunstige weersomstandig heden: Tim Rijckmans ver overde bij de eendjes een eer ste plaats in schoolslag en een tweede plaats in vrije slag met tijden die zijn beste prestaties in een binnenbad evenaren. Bij de benjamins waren Wen dy Roelandt en Sarah Moens bijzonder aktie'. Filip De Boeck was zeer suksesvol bij de jongens met driemaal me daillewinst in evenveel wed strijden. Bij de miniemen-meisjes be haalden Cindy Philips en Sa- brina Van Extergem eervolle resultaten en dat ze hun krachten niet spaarden blijkt voldoende uit het feit dat ze aan vier wedstrijden deelna men, waaronder een 200 r wisselslag. De grote onderscheiding be houden we echter voor aan Mirel Huau die in de drie wedstrijden waaraan ze deel nam telkens beslag kon leg gen op de eerste plaats, een opmerkelijke prestatie. Bij de heren nam Marnick De Paepe deel aan maar liefst vijf wedstrijden, bij wijze van op warming vermoeden we, want we staan deze zomer nog vele kilometers te wachten in di verse doortochten. Daarover zullen we de volgende weken nog wel meer vernemen want hij houdt zich taai. Intussen wensen we aan ie dereen een goede vakantie en veel sukses in wat nog komen moet. O.R. Vu De 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. De 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. Eur 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. DeE 1. 2. 3. 4. 5. 6. I 7. I 8. I 9. 10. I Denc 1. f 2. J 3. 4. I 5. I 5. I 7. J 8. L 9. F 10. F DeH. 1. P 2. N 3. S 4. B 5. R 6. R 7. h 8. E 9. F 10. N De Ka 1. V 2. R 3. Fl 4. T 5. Je 6. Si 7. Ja 8. Si 9. Je 10. Fr DeBo« 1. Tc 2. Rt 3. Je 4. Pa 5. Be 6. M; I

De Voorpost | 1988 | | pagina 26