een brandbestrijding Somatimeer dan kwarteeuw ervaring in STREEKNIEUWS tot monding' in 'De Watermolen' te Temse verlengd tot 17 juli T entoonstelling 'De Schelde van bron Vrouwen in de kunst 6 - 15.7.1988 - De Voorpost Aalst VTB met Cyprus en Sri Lanka Op zondag 24 juli 1988 presenteert VTB-VAB Afdeling Aalst twee diamontages over de eilanden Cyprus (14.30 u.) en Sri Lanka (16.30 u.) in het kasteel «De Rozerie», Brusselsesteen weg 75 te Aalst. Reisleider en globetrotter Johan Haentjens voorziet de beelden van kommentaar en doorspekt zijn voordracht met sappige anekdotes die hij op zijn reizen heeft meegemaakt. Binnenkort vertrekt hij opnieuw naar Sri Lanka en hij zamelt oude brillen (met of zonder glazen) in, om ginds aan de armen te geven. Tevens is er voor en na de projektie een tentoonstel ling van kunstvoorwerpen, die ook te koop worden aangebo den. Enerzijds stukken uit het Verre Oosten, zoals Thaise boeddha-beelden, Birmaanse wandtapijten, koperwerk en batik; anderzijds de originele koperskulpturen van de Aalster- se kunstenaar Danny Dhaeseleer. Bovendien biedt deze namiddag de gelegenheid om kennis te maken met dit 19de-eeuws kasteel met zijn neogotische kapel en zijn drie hectaren grote park. De toegang bedraagt 80 fr. Alle inlichtingen: 053/77.66.42. Sint-Paulusfeesten Van 12 tot en met 15 augustus aan 't kerkje, Botermelkstraat 33, Sint-Paulusfeesten om fondsen te sprokkelen voor de nieuwe kerk. Vrijdag 12 augustus 1988: 20.00 u. Belotwedstnjd: 5.000 fr. vooruit plus inleg. Zaterdag 13 augustus 1988: 14.00 u. Senioren- en KAV-feest met Magic-show door De Gerov's. 19.00 u. Eetfestijn: Mosselen of stoofvlees of koude schotel. 19.00 u. Bodega. Luchtkasteel. Zondag 14 augustus 1988' 09.00 u. Prondelmarkt. 11.30 u. Eetfestijn: Mosselen of stoofvlees of koude schotel. 12.00 u. Bodega. 14.00 u. Volksspelen - huifkar. 18.00 u. Eetfestijn: Mosselen of stoofvlees of koude schotel. 19.00 u Bodega. Maandag 15 augustus 1988: 11.30 u. Eetfestijn: Mosselen of stoofvlees of koude schotel. 12.00u. Bodega. 15.00 u. Play-back show. Tijdens de pauze demonstratie Koreaanse verdedigingstech nieken. 18-19 u. Warme-luchtballon - Luchtkasteel. Wie niet aanwezig kan zijn op de kermis en toch een bijdrage wil storten, kan dit doen op rekening nr. 737-1012800-66 van Hulpparochie Sint-Paulus V.Z.W., Botermelkstraat 17c, Aalst met vermelding van 'Kerkbouwfonds'. Er is een ruime parking voorzien, te bereiken via de inrit rechtover BP-benzinestation in de Botermelkstraat. Herdersem Centrumfeesten Happening in en rond het Parochiaal Centrum: VRIJDAG 12 AUGUSTUS - om 20 u. Reuze-belotting, met 3.000 fr. vooruit inleg en beker, naturaprijzen, verloot onder de deelnemers; - om 20 u. Café-chantant in het Jeugdhuis. ZATERDAG 13 AUGUSTUS - om 19.30 u. T.-Dansant (Holi-T.-Day). ZONDAG 14 AUGUSTUS - gezinsmaaltijden vanaf 12 uur en Restaurant; - om 19.30 u. Centrumquiz (6* uitgave). MAANDAG 15 AUGUSTUS - gezinsmaaltijden vanaf 12 u. en Restaurant; - vanaf 15.30 u.: Kaas- Wijnavond in het Jeugdhuis. Weinstube: zaterdag, zondag en maandag in het Jeugdhuis. IJssalon: zaterdag, zondag en maandag in de kantien van Patro-Herdersem. Tombola: steunkaarten: waardevolle prijzen. Eerste prijs: stereo-keten (waarde 10.000 fr,). Meldert Naar Luxemburg Op zaterdag 20 oogst met ACV-CM-Meldert naar het Groot- Hertogdom. Vertrek aan het Parochiecentrum te 7 u. Aantal plaatsen beperkt. Een eerste halte is voorzien te Bastenaken (koffiepauze). In Echternach is er middagmaal (vrije keuze) en gelegenheid om de stad te bezoeken. We keren terug langs Vianden en Clervaux, om terug thuis te zijn omstreeks 22.30 u. Prijs: volwassenen 400 frank, kinderen - 12 jaar: 350 frank. Dadelijk inschrijven bij: - Asselman Frans, Stevensveldstraat 14 - Aelbrecht Leon, Hoogstraat 27 B - Biebaut Dirk, Molenstraat 10B - De Backer Henri, Kokerijstraat 20 - De Geyseleer Jan, Stevenveld 17 - De Vriendt Jean, Aalsterse dreef 3 - Lievens Frans, Putstraat 17 - Maesschalck Petrus, Stevenveld 26 - Plets Danny, Hoogstraat 7 - Plets Roger, Hoogstraat 7 - Rabbaut Harry, Eeckhautstraat 15A - Van Caekenbergh Pierre. Achterstraat 38. Parochiecentrum Morgen zaterdag, 16 juli ontvangt u Edward Van den Broeck en aanstaande zondag 17 juli is Willy Vermoesen uw gast heer. De Meldertse scouts vertrekken naar Martell op 21 juli en zijn terug thuis op 2 oogst. Lede 8° Handelsbeurs Op 12,13, 14 en 15 oogst in de lokalen en op de terreinen van het Sint-Maartenkollege 8" handelsbeurs van Lede. - Vrijdag 12 augustus: 15.00 u. Programma voor de Derde Leeftijd: La Esterella Benny Scott - Samantha. 22.00 u. Slangenmens Jackie in the Box. - Zaterdag 13 augustus: 14.30 u. Kaartwedstrijd Belotten, grote prijs «Bert Van Ho ve», 15.000 fr. prijzen 50 fr. inleg trofeeën. 21.30 u. Molenberger Blaaskapelle. - Zondag 14 augustus: - openingsuren voor het publiek: 12 augustus van 18 tot 22 uur; 13 augustus van 14 tot 21 uur; 14 augustus van 14 tot 21 uur en 15 augustus van 14 tot 21 uur. 15.00 u. Kinderprogramma; 21.30 u. Stampen en Dagen. - Maandag 15 augustus: 14.30 u. Paul Severs; 21.30 u. sluitingsapotheose: Leedse groep 'De Biet'. Van 16 juli tot 21 augus tus heeft in de Sint-Audo- maruskerk van Beauvoor- de-Veurne een tentoonstel ling plaats met als tema «Vrouwen in de kunst». Een van de exposanten is Jeanne De Dijn uit Dender- monde van wie een werk ook de uitnodiging voor deze tentoonstelling siert. De organizatoren, het Op bouwwerk IJzerstreek en samenwerking met de VVV van Veurne- Am bacht, hebben hun keuze laten vallen op de beelden groep «Vrouwen uit Luxor» van Jeanne De Dijn. De tentoonstelling wordt plechtig geopend op zaterdag 16 juli om 17 u. Samensteller Jan D'Haese zal uiteenzetten waarom men deze selektie heeft ge maakt, waarna Marie-Clai- re Van Der Stichele-De Jae- gere, gedeputeerde voor toerisme van de provincie West-Vlaanderen, de ten toonstelling voor geopend zal verklaren. De deelnemende expozan- f ten zijn: Herman Berserik, Jean Bilquin, Jean Brus selmans, Jan Frans Can- tré. Jozef Cantré, Emile Claus, Oscar Colbrandt, Raf Coorevits, Hippolyte Daeye, Jules De Bruycker, Dees De Bruyne, Giorgio De Chirico, Fernand De Cock, Jeanne De Dijn, Ward De Dobbelaer, Guido De Graeve; Charles Dehoy, Rik De Keyzer, Paul Del- veaux. Chris De Mangel. Aalst. Op tal van plaatsen in de stad wordt er gewerkt aan de voetpaden. De Nieuwstraat wordt momenteel vernieuwd (a) Gust De Smet, Leon De Smet, Prosper De Troyer, Pierre De Vos, Roland De Winter, Herwig Dries- schaert, Jame Ensor, Ro nald Ergo, Henri Evene poel, Leonore Fini, Anna Francolenoir. Leon Frede ric, Alice Frey, Vic Gentils, George Grard, Marcel Gro- maire, Jos Hendrickx, Flo- ris Jespers, Fernand Khnopff, Oscar Kokosch- ka, Kathe Kollwitz, Euge ne Laermans, Constant Lambrecht, Fernand Le ger, Paul Maes, René Mar- gritte, Hubert Malfait, Pol Mara, Frans Masereel, Georges Minne, Joris Min ne, Constant Montald, Jen ny Montigny, Loen Navez, Jacques Neve, Paulle No lens, Hans Odenski, Achiel Pauwels, Luc Peire, Kurt Pei8er, Constant Permeke, Ramah, Roger Raveel, Fons Roggeman. Maria Se- gers. Max Selen, Yvonne Serruys, Albert Servaes, Rik Slabbinck, Jacob Smits, Roger Somville, Leon Spilliaert, Rodolphe Strobelle, José Subirachs, Mariette Teugels, Tonet Timmermans, Edgard Tyt- gat, Arie Van De Giessen, Paul Van Den Abeele, Frits Van Den Berghe, Jan Van Den Driessche, Robert Vandereycken, Gustave Van De Woestijne, Albert Van Dyck, Louis Van Lint. Theo Van Rysselberghe, Henri Van Straeten, Jos Verdegem, Isidoor Ver- heyden, Dirk Verstraete, Luc Verstraete, Edgard Wiethase, Rik Wouters, Rodolphe Wytsman. Trees Yserbyt en Ossip Zadkine. Perslucht wordt nu ook aangewend om bomer een langere levensduur te garan deren. Een en ander gebeurt met een Terralift die aange dreven wordt door een LT- compressor van Atlas Copco. Ter gelegenheid van de Kaaifeesten vond in 'Het Molenhuis' van De Water molen de tentoonstelling 'De Schelde van bron tot monding' plaats. Het be treft foto- en kunstwerken ontleend aan het recent uitgegeven monumentale boek van Raf Stuyck 'De Schelde van bron tot mon ding' en aan de vroeger verschenen 5 platenboe ken over de Schelde sa mengesteld door Bert Peleman. Honderden belangstellen den bezochten deze ten toonstelling. Bij de ope ning van de Kaaifeesten was de expo bezocht door Raf Stuyck en Bert Pele man. wier inzet en bijdra ge tot deze expo uitvoerig werd toegelicht door kui tuurschepen Luc De Ryck. voorzitter van het Organi- satiekomitee van de Kaai feesten. Gezien de grote belangstel ling voor deze tentoonstel ling beslisten het Gemeen tebestuur en de VVV. in overleg met Bert Peleman, om de expo, die oorspron kelijk maar voor één week end was gepland, met drie weekends te verlengen. Dat betekent dat de expo elke zaterdag en zondag tot en met 17 juli zal toe gankelijk zijn, telkens van 14 u. tot 18 u. M.R. Erpe-Mere. Feest op de wijk «De Bergte Aaigem (a) Stap naar toekomstgerichte kwaliteit De risico's van brand groeien met de dag. Somati heeft zich als filosofie gesteld om al die risico's vlugger en efficiënter te doorzien dan ze zich kunnen voordoen. Op die manier zet Peter Pelgrims de unieke levensge dachte van zijn vader verder. Meer dan ooit wordt de groei van het bedrijf gericht op de toekomst. Het beheer moet meegroeien. Op een echt innoverende wijze, zo stelt de nieuwe bedrijfsleider het. Omringd door een ervaren team staat deze jonge manager voor nieuwe ideeën open. "De kontinuïteit van een bedrijf staat of valt met de kwaliteit van haar teamleden", zo zegt hij nog. En de degelijk geschoolde en vakbekwame mensen van Somati zetten hun schouders onder die stelling. Daarbij dragen ze er zorg voor zowel financieel als materieel over de beste mogelijkheden te beschik ken. Ze kunnen zowel op technisch als op kommercieel vlak ijzersterke kwaliteit en service leveren, ook op lange termijn. Innovatie is voor Somati geen slogan zonder meer. Somati is momenteel een van de marktlei ders zowel voor brandbestrijding als voor brandpreven tie. De snelle ontdekking van de brand is de eerste schakel naar efficiëntie. Daarom ontwikkelden de stu diediensten van Somato detektoren om de branddetek- tie te optimaliseren. Somati heeft verder een ruime keuze in eerste interventiematerialen zoals snelblus- sers, haspels, enz. Ook vaste installaties met poeder. C02, Halon 1211. schuim enz. worden er geprodu ceerd. En de sprinklersystemen, de pomplokalen. net ten en schuiminstallaties worden er vervaardigd. Soma ti is ook gespecializeerd in brandweermateriaal, pom pen, ademhalingsapparatuur, reddingsapparatuur en brandweerwagens. Somati exporteert ook veel van haar produkten naar het buitenland. Onder meer naar Algerije. Tunesië, Marokko, Zaïre. Burundi, Soedan, Tanzania. Turkije, Indonesië, Indië, Maleisië en Singapore. LEERJ van 16 teersec Sinds 1972 heeft er zich op het industrieterrein te Erembodegem een bedrijf gevestigd dat zich heeft gespe cialiseerd in de brandbeveiliging. We hebben het inder daad over Somati. Vorige vrijdag werd er in het bedryf een opendeurdag gehouden en kregen de bezoekers de kans om het bedrijf in volle werking te zien. Een enige ervaring. Een stukje geschiedenis In 1962 stichtte de heer Remi Pelgrims te Brussel de p.v.b.a. Somati. Reeds jaren voor er zich te Brussel de grote brand in het grootwarenhuis Innovation voor deed, had hij ingezien hoe groot de gevolgen van een brand wel kongen zijn. Bij hem rijpte de idee dat men er alles moest aan doen om brandrampen te voorkomen en wanneer dat niet tot de mogelijkhelden behoorde, dat men de plicht had om een brand zo weinig mogelijk kansen te bieden om uit te breiden. Met een onverzet telijk uithoudingsvermogen bouwde hij stap na stap zijn bedrijf op. Het is dank zij zijn totale inzet dat het bedrijf kon groeien en groeien. Na vijf jaar wordt het bedrijf overgebracht naar Laken, waar men over meer werkruimte kon beschik ken en in 1972 verhuist Somati naar Erembodegem op de derde industriezone. En ook nu nog wordt aan uitbreiding gedacht. Somati heeft zowel in brandpreventie als in brandbe strijding een stevige reputatie opgebouwd dank zij een tevreden klantenbinding. Toen de stichter van ht be drijf, Remi Pelgrims, in 1980 overleed, stond een nieuwe leidinggevende generatie Pelgrim's klaar om zijn taak op zich te nemen en het bedrijf verder uit te bouwen tot een firma voor globale brandbeveiligingsak- tiviteit. JM Heyman

De Voorpost | 1988 | | pagina 6