.V Ook in de zomer volzette kalender bij KBG-Mere Bom in politiek Aktief Jeugd Rode Kruis afd. Lede Voor wie de 10.000ste plasmagift in Erpe-Mere? 10 - 15.7.1988 - De Voorpost «ftMerr, "W Lede. De 11 juli viering te Impe verliep onder een stralende zon a Naar aanleiding van het 65-jarig bestaan van het nationaal «Jeugd Rode Kruis» organiseert de JRK- afdeling Lede in het weekeind van 16 en 17 juli een JRK-weekend, dat er als volgt uit zal zien: Zaterdag 16 juli: 14 u. Volkssportspelen, met om 19 u. Prijsuitreiking, gevolgd door een Openluchtfuif met gratis toegang. Op zondag 17 juli vinden er eveneens volkssportspelen plaats vanaf 14 u. met om 19 u. prijsuitreiking. Eveneens op zondag 17 juli: Wandelzoektocht voor het hele gezin. Inschrijving vanaf 13 u. tot 14u30 in het Kultureel Centrum. Onkosten: 60 fr. of 80 fr. met herinnering. Omstreeks 19u30 vindt de prijsuit reiking plaats. Hiervoor is een prijzenpot van 50.000 fr. voorzien. Vanaf 18 u. is er muziek, gezellig samenzijn, snacks, e.d. Al deze aktiviteiten worden georganiseerd in en rond het Park achter het Kultureel Centrum, Markt Lede. GLH Met 34 gepensioneerden nam men deel aan de Lourdesbedevaart en nu reeds denkt men aan de toekomst want het ligt in de bedoeling om wellicht in oktober a.s. met een spaardienst te beginnen om er in 1990 opnieuw bij te zijn. Verantwoordelijke M. Van Den Eeckhout zal er later echter meer over mededelen. Toch zal de KBG-Mere de bedevaart nog eens in herinnering brengen en daarom vraagt' men de deelnemers nog eens samen te komen op woensdag 27 juli om 14u30 in het patronaat. Men voorziet een voorstelling met dia's en foto's en deze kunnen eventueel op deze namiddag uitgewisseld worden. Op die manier wil men die prettige dagen nog eens opnieuw beleven. De jaarlijkse kermisuit- stap heeft 'dit jaar plaats op dinsdag 23 augustus en het gaat in de richting van Mechelen waar men onder leiding van gidsen de stad zal bezoeken. In de na middag is er een bezoek aan het museum van Pater Damiaan te Tremelo. Men vertrekt om 8u30 op de gewone opstapplaatsen. In Mechelen zelf neemt men het middagmaal aan de prijs van 320 fr. In het terugkeren zal men een paar uur in Willebroek verpozen waar men zich eens lekker kan ontspan nen op de dansvloer en misschien geeft de dans- kring wel een heuse de monstratie. Voor de bus betaalt men 250 Fr. en men vraagt om in te schrij ven voor 10 augustus. Gewoontegetrouw organi seert de KBG Mere voor de komende wintermaan den een paar bezoeken aan de KVS te Brussel om er vier tentoonstellingen bij te wonen. Alle verto ningen vinden plaats op een donderdag en vangen aan om 14 u. Voor de vier voorstellingen en het ver voer kost dat 1.200 fr. Be langstellenden worden verzocht om zo vlug moge lijk in te schrijven en een voorschot van 500 fr. te betalen. Bij onverwacht belet kan men zich gerust laten vervangen. Verder vermeldt het pro gramma nog de regelmati ge aktiviteiten met daar naast een gespreksnamid- dag voor bestuursleden op woensdag 10 augustus om 14 u., op 15 oogst het groot zomerfeest van de rusthuisbewoners te Her- dersem, met een optreden van de KBG-dansgroep, op 15 september is er ge- westbestuur in Erondegem en tijdens de herfstkoffie- tafel op woensdag 21 sep tember zal de eigen to neelgroep voor de anima tie zorgen. De algemene ledenvergadering is voor oktober gepland maar een vaste datum moet nog be paald worden. Erpe-Mere. Een beeld van de 11 juli viering te Erpe (a) Lede. Op de 11 juli viering in Impe waren ook volksdansers van de partij (a) Erpe-Mere. Na de 11 juli viering was er nog ruim de tijd om wat na te praten (a) er no Na hi Btieki renbe litie c zendr verke In af> tieke Terwijl stilaan de samen stelling van de lijsten van de CVP. SP en PW be kend raakten, wordt er be nieuwd uitgekeken naar de groep «Lede 2000», aanhangers van de vroege re burgemeester Jules Hendrickx en de huidige OCMW-voorzitter Ghis- lain Henderick. De groep hulde zich in stilzwijgen wat de vorming van een lijst betreft. Toch was ge weten dat schepen Toon Mertens en OCMW-voor- zitter Ghislain Henderickx druk doende waren met Het ziet er naar uit dat men in het plasmaferesecentrum van Mere dit jaar nog de viering zal meemaken van de 10.000ste plasmagift. Tegenwoordig is het aantal donors nog gestegen en bijgevolg bereikt men een gemiddelde van meer dan 400 giften per maand, wat er op neerkomt dat men de vooropgestelde jaarlijkse 5.000 giften in de komende jaren zal bereiken. Einde van de maand juni was de totaalstand opgevoerd tot 7.861 plasmagiften wat wil zeggen dat men dit jaar nog alvast een donor zal gelukkig maken. Erpe-Mere heeft een reputatie te verdedigen op het gebied van bloed en plasma geven maar dat doet men met brio als men nagaat hoeveel er «geleverd» wordt aan de transfusiedienst van Aalst. Het centrum van Mere bekleedt bijgevolg een vooraanstaande plaats bij het inzamelen van bloed en plasma en draagt enorm bij om de voorraden aan te vullen. Men hoopt dat dit ook het geval zal zijn voor de komende vakantiemaan den want juist op dat ogenblik is er een stijgende vraag naar bloed en plasma. JV het samenstellen van een uit de lucht en enkele alle vragen in die richting, «verruimingslijst» en dat «zware» namen gingen Daarin is nu verandering zij naar een zwaar doorwe- over de lippen, maar alles gekomen. Het nieuws gende lijsttrekker zochten, bleef bij gissen en Mertens sloeg in als een bom: hun De gissingen waren niet en Henderickx ontweken lijsttrekker wordt André Brantegem, eigenaar en direkteur van de keten «Brantano» schoendis- counts met vestingen over heel Vlaanderen. Hij zou omringd worden met en kele verruimingskandida ten die in het socio-kultu- rele leven in Lede aktief Sn ui! he^aktuSlfpolitie- Uie vocr d' ,mP' ke leven die zich al vroe ger politiek onafhankelijk onder welke benaming die opstelden. Volgens insi- lijst aan de verkiezingen ders zou volgende week de deel zal nemen, aangezien volledige lijst aan de pers «Lede 2000» slechts een voorgesteld worden, «werknaam» geweest zou Waarschijnlijk zal dan ook zijn. bekend gemaakt worden GLH

De Voorpost | 1988 | | pagina 8