Strijddag van vroeger uilgeid ot vreugdemoment om verworvenheden Aktiegroep «Langzaam verkeer Rozendreef* evalueert aktiedag van 11 juli 111 jaar Ziekennoveen 101 jaar Faubourg Jaarmarkt Baardegem-Aalst De avonturen van een Aalsterse brouwerij De Voorpost - 15.7.1988 - 7 Aalst. De terrasjes deden goede zaken tijdens de 11 juli viering a Programma van de aktiviteiten VRIJDAG 26 AUGUSTUS 1988: 19.00 u. in de parochiezaal, Dorp, opening-receptie t.g.v. het 101-jarig bestaan van de Baardegemse Faubourg-jaarmarkt. Voorstelling van de reuzen en aanstelling stoetleider. ZATERDAG 27 AUGUSTUS 1988: 15.00 u. in de parochiezaal, Dorp, koffietafel voor de mensen van de derde leeftijd en minder-validen van de hele gemeente, met optreden van het gezelschap Paul Van Hoeydonck. 18.00 u. in de parochiezaal, dansavond met vooroorlogs orgel Decap. 20.00 u. in de zaal «Gasthof Vonck» kermis-TD met DJ «Celleken». ZONDAG 28 AUGUSTUS 1988: 16.00 u. «kindernamiddag» in de parochiezaal met optreden van het gezel schap Paul Van Hoeydonck; 18.00 u. in de parochiezaal en de zaal «Gasthof Vonck» doorlopend dansa vond; 18.00 u. kroegentocht doorheen de gemeente met de Kon. Harmonie St.- Cecilia, Baardegem; 21.30 u. «reuze» vuurwerk in de hovingen Roggeman, kerkhofbaan. MAANDAG 29 AUGUSTUS 1988: 14.00 u. gemeentelijke en gewestelijke veeprUskamp: runderen, paarden, pony's, speciale prys voor «de mooiste uier»; 17.00 u. avondmarkt in de Kerkstraat; 19.00 u. doorlopend in de parochiezaal en feestzaal «Gasthof Vonck» dansa vond met DJ en orgel. DINSDAG 30 AUGUSTUS 1988: 09.00 u. kleinvee-jaarmarkt op het Dorpsplein; 10.00 u. op en rond het Dorpsplein: volksspelen, ovenkoeken en kermisattra cties; 10.30 u. optocht van fanfare en folkloristische groepen doorheen de gemeente; doorlopend in de parochiezaal en feestzaal «Gasthof Vonck» DJ en orgel; 24.00 u. taptoe. LH Aalst. Belangstelling van jong en oud voor de 11 juli viering (a) Na de aktiedag van de ak tiegroep «Langzaam Ver keer Rozendreef» zette de leider van deze groep, Danny Van den Bossche, uiteen welke resultaten het had opgeleverd en wat er nog te realizeren valt. Na het onderzoek van po- ütiekommissaris Van Vae- renbergh, bevestigt de po litie de stelling dat de Ro- lendreef veel en te snel verkeer kent. In afwachting dat de poli tieke verantwoordelijken aan deze situatie kunnen verhelpen, vraagt hij on der meer de toepassing van enkele maatregelen om het speelplein, mee- rbepaald de uitgang, af te schermen voor het grote verkeer. Het aktiekomitee is daar zeer gelukkig mee. Het voorstel om de rijrich ting van de autobus op de gesloten kring Binnen straat, Oude Abdijstraat, Rozendreef om te keren, zodanig dat de reizigers zowel ter hoogte van de Dewaco appartements- blokken als van het Hore- beekveld aan de kant van hun woning kunnen op stappen wordt ook als po sitief aanvaard. Dat geldt ook voor het voorstel om ter hoogte van het kruis punt Groenstraat-Kruis straat de rijbaan in twee rijstroken te verdelen en parkeren daar te verbie den. Het creëeren van 31 parkeerplaatsen aan de hoek Arendstraat-Sint- Ursmarusstraat is prima. De Rozendreef wordt daardoor ontlast. Langs de andere kant be treurt het aktiekomitee het dat tot op heden in de verkeerskommissie nog nietsis behandeld van de aangehaalde problematiek van de Rozendreef. Men vindt het verder spijtig dat bij de voorlopige voorstel ling voor de Rozendreef geen woord werd gerept over groenvoorziening, verkeersvertragers, enz. Er werd ook nog niets ge daan voor de Kruisstraat en Horebeekveld, P. Van Nuffelstraat, Fonteinstraat en Binnenstraat waar toch twee scholen zijn geves tigd. Aan het gemeentebe stuur werd dan ook met aandrang gevraagd om in deze situatie te bemidde len. Medio augustus zal het aktiekomitee een ver- keersinfrastruktuurplan opstellen dat hopelijk in de gemeenteraad van sep tember zal worden gestemd. JM Heyman 11 juli viering te Aalst Het zonnige weer was er de aanleiding toe dat de terrasjes tot het kleinste plekje bezet waren tijdens het beiaardkoncert van stadsbeiaardier Pedro De Smet en het koncert aangeboden door de Koninklijke Fanfare «Niets zonder Arbeid». Omstreeks 20 uur werd de plaats van het gebeuren verlengd naar de binnenkoer van het stadhuis waar schepen van feestelijkheden Julien Vinck een 150-tal belangstellenden mocht begroeten. gen op ekonomisch en kul- tureel vlak in het eenge- maakt Europa van 1992. Vlaanderen moet zijn toe komst veroveren, zo zei hij. En hij voegde eraan toe dat de overheid de voorwaarden moet schep pen voor een zelfrealizatie van Vlaanderen. Na het zingen van de Vlaamse Leeuw door het koor en de aanwezigen, begaf iedereen zich naar Jan De Wilde en de Centi meters. Leuke anekdote Ook aanwezig op de 11 juli-viering was ere-burge- meester De Bisschop. Hij is altijd wel goed voor een of andere grap. Dit keer maakte hij een unieke op merking: «Op het stand beeld van Dirk Martens staat een enorme taalfout» zei hij. En gelijk had hij, want wat konden wij le zen: «de heer De Decker, minister van het inwendi ge», allicht een al te vrije vertaling van het Franse «Ministre de l'intérieur». JM Heyman Het koor Singhet Vro de gewestregering blijven bracht een schitterende bestaan, versie van «Brugge die Tot slot riep de gemeen- schone» waarna burge- schapsminister van kuituur de Grote Markt waar een meester De Kerpel de aan- op voor een mentale be- optreden plaats vond van wezigen toesprak. In een wapening van Vlaanderen korte historische schets gaf om een plaats af te dwin- hijde evolutie weer van de 11 juli feestdag. Vroeger een strijddag is het nu een dag geworden waarop met woorden de Vlaamse ver worvenheden nog dienen uitgebreid aldus de burge meester die eraan herin nerde dat velen die aan- weizg waren op de 11 juli viering de ontvoogdings strijd van Vlaanderen niet hebben meebeleefd. «Het gevaar is reëel dat de oor- spronklijke doelstellingen van onze Vlaamse feest dag dan ook vervagen» zo zei hij. Veder wees de bur gemeester erop dat met de nieuwe staatshervorming in het vooruitzicht men duidelijk keuze zal moeten maken omdat dit alles niet zou leiden tot een «uitge hold Vlaams zelfbestuur». Zijn slotbetoog was een Aalst. Jan De Wilde was één van de gasten op de 11 juli viering (a) visie rond het Europa van 1992 waarin Vlaanderen en ook de regio Aalst vol gens hem voldoende dyna misme en verbeeldings kracht zullen moeten aan de dag leggen om zich te kunnen handhaven. Een conditio sine qua non is in elk geval de eenheid onder het Vlaamse volk als het over essentiële zaken gaat, zo besloot burgemeester De Kerpel zijn toespraak. Het koor bracht daarop «Lied van mijn Land» waarop kuituurminister De Wael, voor een keer toch naar Aalst gekomen, zijn gelegenheidsrede hied. Hij zei zich onge makkelijk en ongerust te voelen over de psuedo-op- lossingen en ad hoe kom- primissen van de voorstel- len voor de derde staats- Aalst. Derde keer goede keer, ditmaal was gemeenschapsminister De Wael wel naar hervorming. Verder be- Aalst gekomen (a) treurde hij dat er nog al- tijd veel te veel energie wordt gestopt in het ma- moetplan van de staatsher vorming, waarbij de taal strijd kan worden aange wakkerd en de schemerzo nes tussen de nationale en Aalst. Singhet-Vro luisterde de 11 juli viering te Aalst op (a) 700jaar Begijnhof te Dendermonde KP-Dender toont hierbij een onverkwikkelijke his torie. Met 1992 in het verschiet slaat de pas opgerichte holding Belbrew een stuk traditie en tewerkstelling te Aalst plat. Het brouwen zal zeer vlug naar Leuven overgeheveld worden en over het groot distributiecentrum van Artois te Aalst is nog weinig geweten. Heeft het noodkomitee zich na de tafelgeneugten in «De Bellemolen» met een kluitje in het riet laten sturen, in elk geval zwijgen de leden ervan in alle talen. Berusten in de nederlaag is zich blootstellen aan een volgende klap. LH Meer dan honderd jaar geleden, om precies te zijn in 1877, werd in het Beggnhof van Dendermonde de eerste Lourdesgrot gebouwd. Toen in de twintiger jaren de "Diocesane Lourdesbede- vaarten" van start gingen, werd gedurende die zomerbe- devaart een "Gebedsnoveen voor de Zieken" gehouden in het Begijnhof. De Apostel Jacobus vermaant ons: "Is iemand onder jullie ziek? Men roepe dan de oudsten om te bidden en de zieken de handen op te leggen..." Van zaterdag 16 tot zon dag 24 juli e.k. is er weer onze Dendermondse Lourdesnoveen. Terwijl de échte bedevaarders naar de Gave in Lourdes- Frankrijk trekken, komen velé vrome gelovigen van de streek naar het Be gijnhof. Daar wordt elke avond te 17.30 uur de Rozen krans gebeden voor de zie ken, voor de vrede, voor alle geestelijke noden van ons volk. Oude traditione le Marialiederen en mo derne gezangen wisselen elkaar af. Nadien wordt een plechtige eucharistie met bemoedigend woord gehouden, elke avond voorgegaan door een an dere pastoor van het deka- naat. Op zondag 17 juli viert men te 9.30 uur het Patroonsfeest van het Be gijnhof: de heilige kluize naar Sint-Alexius. Op zondag 24 juli is er te 17.30 uur de plechtige Sluiting, voorafgegaan dopr de pastoor-deken van Dendermonde. In de voorbije lente werd de ou de grot, die dreigde in puin te vervallen, grondig vernieuwd. Het Sint-An- toniuskapelletje. troost van zoveel eenvoudige zie len, werd helemaal gere staureerd en herschilderd. Dank aan kunstschilder Albert Smet! Binnenkort wordt de toegangsweg van het Begijnhof deugdelijk vernieuwd: er komt schot in de zaak!

De Voorpost | 1988 | | pagina 9