Muziekspektakel in Gent verwelkomt Dionne Warwick The B-Tunes: met de «B» van buitengewoon «Het Punthuys» met tentoonstelling te Sint- Amands The Best of Proms 10 - 12.8.1988 - De Voorpost vingers zijn gekruist. Als je niet in de gelegenheid was om aanwezig te zijn bij de vooropening op vrijdag 5 augustus 1988 von de tentoonstelling «Grafiek en Keramiek» in het Sint-Amand'e «Punthuys» (aan de Kerkstraat), of er tot op heden niet aan toe was om een bezoekje te brengen aan genoemde galerij en tentoonstelling, dan heb je nog tot en met 28 augustus 1988 de tijd om even langs te lopen voor een kijkje op de werken van Katerina Slipkova en Mare Bauderij. Een tentoonstelling von wer ken van Het betere soort, die zich evenwel situeren in ab- strakte marge van de beelden de kunst en grosso modo ge nomen gerangschikt kunnen worden bij het dekoratieve van ieder interieur. Daarmee is helemaal niets pejoratiefs bedoeld. De tentoongestelde werken zijn stuk voor stuk getuigen van vakmanschap en tonen zin voor schoonheid en gedurfd experimenteren. Dit laatste geldt vooral voor het werk von Baasrodenaar More Bauderij, waarbij inleider en kunsthistoricus Jean-Plerre De Bruyn enige toelichtingen verschafte. Daaruit vernomen we dat Mare Bauderij niet de eerste en de beste is. Het is iemand die zich op dit ogenblik nog altijd verder specialiseert op het vlak van de grafiek en inzonderheid de zeefdruk Voor genoemde tentoonstel ling toont Mare Bauderij een vijftiental etsen (dus geen zeefdrukken), allemaal kleu rendrukken. Per ets gebruikt de kunstenaar 3 tot 4 koper platen en vertoont daarbij een inkt-kleurenpalet dat velen zal verbazen. Abstrakte werken die getuigen van een eigen vindingrijkheid zowel in opzet als in kleur, maar waarbij deze kunstenaar toch in zekere ma te schatplichtig blijft aan de Russische grootmeester Was- sily Kandinsky. Wat de Tsjechische keramiste Katerina Slipkova betreft, kunnen we zeggen dat enige verwantschap met het werk van Mare Bauderij helemaal niet zoek is. De basisvormen waarmee ze experimenteert zijn cirkel en driehoek. Univer sele gegevens dus. Vervaardigde Katerina Slipko va een vijftiental jaren geleden nog grote objekten in chamot- teklei voor openluchttentoon stellingen, dan is zij ten huidi- gen dage doende met porse leinwerken van kleiner for maat. Het zijn dan ook werk jes bestemd voor het interieur, bekleed met prachtige, zachte pastelkleuren zoals blauw en roze. Tot besluit kunnen we zeggen dat deze tentoonstelling een aanradertje is. Ze bezoeken kan op zaterdag, zondog en feestdag van 14 tot 19 uur Vermelden we nog dat deze tentoonstelling tot stand kwam op vraag van beide kunstenaars zelf De voorope ning werd druk bijgewoond en op sfeervolle wijze opgeluis terd door het Hamse koperen semble «Con Fuoca». Kunstkriticus Jean-Pierre De Bruyn nam de inleiding voor zijn rekening Op 1 oktober worden de hallen van Flanders Expo in Gent door vermoedelijk wel vijftien duizend mensen in bezit genomen. Op het programma een muziek-totaalspektakel dat The Best of Proms werd gedoopt en in een ongedwongen sfeer moet verlopen. Eregaste or» dAZA Viannoninrr Jg ZSJlgereS DimtnP op deze happening Warwick. Proms, het staat voor pro- menadekoncertenEen genre dat meer dan hon derdvijftig jaar geleden voor het eerst werd op het getouw gezet in Engeland. In Gent wou men middels een grote happening aan knopen bij de oorspronke lijk in Engeland opgezette koncerten. Frangois Glorieux, die al méér dan vijftien jaar erva ring heeft als dirigent van Proms-koncerten, zal voor het gehele populair-klas- sieke deel van de avond de dirigeerstok hanteren Met zijn eigen orkest brengt hij o.a. «To be a Star», «Billie Jean», «She's out of my Life», «Bad», «I just can't stop loving you»... Verder, in een ander pro gramma-onderdeel, diri geert Glorieux het wereld vermaarde National Sym phony Orchestra of Lon don, waarmee hij grondig zal repeteren. Dat orkest brengt een repertoire dat mettertijd is gaan behoren tot de klassiekers van de Proms-koncerten in Enge land. Vertolkt wordt werk van b.v. John Philip Sousa, Brahms, Strauss en Ravel. Het orkest bestaat uit 78 mensen, topmusici alle maal, en bij het pubhek brengt het klassiek-popu- laire stukken in herinne ring. Dionne Warwick U kent ze wel, Dionne War wick, de dam# met de leef- tijds- en generatieloze stem die met The Best of Proms haar Europese tournee in Gent opstart. «Don't Make Me Over», «Do You Know The Way To San Jose», «Walk On By», «Anyone Who Had a Heart», «YouH Never Get To Heaven» en «Reach Out For Me» zijn inmiddels klassiekers in hun genre Ze heeft de ideale stem voor de massa, zeggen de organisatoren, voor een pubhek dat The Best of Proms meebeleeft. Ze zingt hoogstwaarschijnlijk en zeer uitzonderlijk met het volledige symfonische or kest. Een belevenis, onge twijfeld. «Friends» heet de meest re cente LP van Dionne War wick. Haar uitzonderlijke talenten worden samenge bracht met die van produ cent Burt Bacharach. Friends» is haar zevende LP voor Arista Records. Dionne (Marie) Warwick groeide op in een gospelfa- milie. Met haar zus en haar nicht vormde ze een eigen trio, The Gospelai- res. In 1960 werd ze ont dekt door Burt Bacharach en al in 1962 volgde, met «Don't Make Me Over», de doorbraak. Dionne Warwick staat voor technische volmaakt heid, veelzijdigheid, enor me uitstraling. Ze is ook vaak bezig in de hefdadig- heidssektor. Ze woont in Beverly Hills met haar twee zoons, David en Damon. Professioneel Wie The Best of Flanders Expo wil ken zal één van de wel vijf tienduizend toeschouwers of toehoorders zijn. Er zijn 7.500 zit- en evenveel staanplaatsen voorzien. Door een ploeg uiterst pro fessionele technici wordt gezorgd voor een optimaal muziekklimaat. Dat ge beurt zowel op het vlak van de regie, de geluidsver sterking als de verlich ting. Flanders Expo werd niet meteen als koncertzaal, veeleer als beursruimte, gekoncipieerd. Door toe passing van een kompu- tersimulatie hebben de or ganisatoren de ruimte van Flanders Expo in drie di mensies geprojekteerd en er dan de meest perfekte licht- en geluidsopbouw in voorzien. Zo verkrijgt men een optimale versterking en belichting van zaal, po dium, orkest en artiest. Een professionele aanpak dus De organisatie wordt ge schraagd door een jong bureau, Music Hall, dat door een heleboel sponsors wordt bijgestaan. De opbrengst van deze ma nifestatie komt ten goede aan het dienstverlenings centrum Dominiek Savio in het Westvlaamse Gits. Het stelt zich tot doel, mo torisch en neuro-moto- risch gestoorde peuters, kleuters, lagere school kinderen, jong-volwasse nen en volwassenen een groeibevorderend leef-, leer- en therapeutisch kli maat aan te bieden, waar door harmonieus samenle ven met mogelijkheden en moeilijkheden haalbaar wordt binnen een globaal- maatschappelijke kon tekst. Praktisch Tickets voor The Best of Proms, happening die op 1 oktober om 20 u. in Flanders Expo te Gent plaatsvindt, kosten 850 en 450 frank. Hoe bestellen? Bij de ver koopkantoren van het Fes tival van Vlaanderen, Graaf van Vlaanderen- plein 36 in 9000 Gent, tel. (091)25.77.88; bij Fnac in Gent, Veldstraat 88, tel (091)24.43.96; bij de dienst voor toerisme in Gent, Belfortstraat, tel. (091)24 .15 .55; of bij het se- kretariaat van Best of Proms, Music Hall, tel. (091)82.82.33. Wie direkt per telefoon bestelt moet de overeenge komen prijs plus 20 frank port betalen. Je kan ook het verschuldigde bedrag overmaken op rekening nummer 290-0318514-84 t.n.v. Best of Proms (en vermeld naam en adres van jezelf). (w.v.) Dionne Warwick, op 1 oktober te gast in Flanders Expo- Gent. juweeltjes die gekoesterd moeten worden als zijnde de laatste oase in een woes tijn. Het genoegen viel ons te beurt de B Tunes reeds eerder aan het werk te zien. En alhoewel we toen reeds onder de indruk kwamen is die uitdruk king te zwak om hun ver schijning op het Kneistfes- tival te omschrijven. Als niets aan het toeval wordt overgelaten ligt voor Car lo, Robert, Ronny, Aram, Jean-Paul en Annemarie de weg naar het grote pu- en bijpassende stropdas sen, om iets na half negen ten tonele. Meteen werd van wal gestoken met «I feel fine» van de Beatles. Later op de avond werden ook «Hey Jude» en «Hard days night» van diezelfde Beatles ten dans gespeeld. Indrukwekkend De inter nationale hit van de Ame rikaanse meidengroep The Ronettes «Be my babe» werd door de groep opge blonken tot een pareltje van close-harmonie en ele gant gitaarwerk Covers waren er ook van The Ro mantics («What I like about you»), van Elvis Presley («Suspicious minds») en van Little Ri chard («Tutti Frutti»). Wat de eigen komposities van de groep betreft kunnen we alleen onszelf herhalen indrukwekkend Num mers als «Years ago», «Rockin' will soon be over» bliek wagewijd open. Onze Dendermonde. Robert Mosuse: Wij willen gewoon uitdrukking geven aan wat in ons leeft» Wie houdt van dansbare muziek en tevens de maakt om op een blauwe Een geslaagd huwelijk zal een sfeer die geurde naar jaren zestig hoog in het vaandel draagt, moet maandag een aantal Bea- achteraf blijken. de toeristische hoogdagen beslist de B-Tunes gaan genieten. Hun optredens tles nummers door te Sedertdien wordt onafge- van weleer. Onder een rui- seheppen een sfeer waarbij het bijzonder moeilijk nemen broken aan de weg getim- me publieke belangstelling valt onverschillig:, laat staan onbeweeelifk te blii- ïet van meet af merd En da' het Z' het IüeuwB?ieri«- ven rWe inno-e rta.wi—J. Een nieuwe groep wordt minst door op Humo's heid werd de soundcheck aaaara i-«, PP verdient boven de doopvont gehou- Rock Rally een welver- afgewerkt. Ook vanuit de een eeriijKe, serieuze kans te krijgen. den: The Beat-Tunes, later diende derde plaats weg te omliggende flatgebouwen verkort tot The B-Tunes, kapen. «Jong zijn, en op werd elke beweging op het Beat-Tunes Weird, en de broertjes Mo- zioh volledi„ op de mu_ bijna maagdelijke wijze podium aandachtig in het Ons verhaal begint eind su8e worden door een we- te bunnen toeleeeen 6611 a^aire aangaan met oog gehouden. Ondertus- vorig jaar. Carlo Helon, derzi.jdse vriend met el- wordt de administratieve zoetjes ontluikende jaren sen waren al aardig wat voormalig lid van The kaar 111 kontakt gebracht. rompslomp toevertrouwd ze8ti&P°P: daarin lag de mensen afgezakt naar het Docks en The Some Kinda Er worden afspraken ge- aan Annemarie De Beul schoonheid van de B-Tu- toch al niet zo grote plein. nes. Dit was een geboorte. Tussen de menigte her- WÊÊ. jfÊP de re8t van 111111 leven moet kenden we zelfs enkele be- jÉÊÊÊÊj|k nog beginnen. The B-Tu- kende gezichten uit het nes verdienden een zetje. Dendermondse Fans of f 1 (Humo)» toevallig hier op vakantie? Wm 40^ÊÊÊr~\ «Ik probeer geen enkel op- SM V Kneistfestival treden te missen», beant- Woensdagavond drie au- woordt iemand onze vraag JêÊ gustus maakten de B-Tu- in een ons vertrouwd klin- BÉ V nes hun opwachting aan kond dialekt. «Hun mu- inBh ""l m onze eigenste Belgische ziek is niet alleen een ple- "SSSfoLk H kust, meer bepaald op het zier om naar te luisteren B0L JÈLrT''* Kneistfestival in Knokke- maar ook om op te dan- Ejw fSft mKL Heist. Het gebeurt naar sen», vult een tweede aan. -H»Jy ilÉ verluidt nog zelden, maar "We krijgen heel snel het dle da,? scheen bovendien volk op onze hand», ver- ook een zonnetje Annemarie ons in een helder blauwe lucht. toe. "We hebben reeds met I-te hele lengte van Paranoiacs op dezelfde strand, tot zover het oog affiche gestaan, zoals je ■B kon reiken, lag die middag weet een heel ander genre 'H IR bezaaid met veelkleurige van muziek, maar toch 8 strandballen, emmertjes, hebben we ook hun fans lege flesjes zonnebrand- aan het dansen gekregen.» olie, welgebouwde manne- "De finale van de Rock Ral- lij ke schepsels en oogver- ly was kwa respons even- blindend mooie vrouwen eens zeer bevredigend», door de eerste echte zomer- vult Carlo aan zon bedacht met een bruin kleurtje. Reden te over dus Juweeltjes Ri JM om er ook een geslaagde Zoals aangekondigd ver- Dendermonde. Aram Van Ballart, Ronny Mosuse en Carlo Helon zorgen voor een maken. Op en schenen de B-Tunes, voor orieineel sorankelend eeluid het Hel^enPlein. de de gelegenheid uitgedost origineel spranKetena geiuia plaats van gebeuren, hing in deftige streepjeshemden

De Voorpost | 1988 | | pagina 10