C E en verder.» ekspres Een dagje uit met de stoomtrein Veertig jaar Toeristische Federatie in Oost-Vlaanderen Een bezoek aan de Denderende Steden Kunstgeschiedenis volgen, het kan De Voorpost Per stalen ros door en rond Dendermonde Priscilla over Elvis Elvis Presley een levende legende over wie de laatste roddels nog niet uit de wereld zijn. Echtgenote Priscilla brengt ons een wat meer genuanceerde kijk op de koning van de rock. Haar boek «Elvis and Me» is een openhartige, nuchtere bekentenis die de misverstanden weer rechtzet. 16 - 12.8.1988 - De Voorpost De stoomspoorlijn Den- dermonde-Puurs (S.D.P.), geëxploiteerd door de vzw B.V.S., is deze zomer aan haar tweede exploitatiesei zoen toe. Dit jaar rijdt de stoomtrein elke zondag van juli en augustus en op zondag 11 september. Verder ook met een ver sterkte dienstregeling op zaterdag 17 september ter gelegenheid van de Puurse Kermismarkt (Pukema) en op 1 en 2 oktober (Trein- T ram-Bus-weekend) De gewone zondagdienst start kort na de middag. Om 12.50 u. vertrekt in het station van Baasrode- Noord een motorwagen naar Puurs. De terminus halte van S.D.P. ligt vlak bij het N.M.B.S.-station van Puurs zodat reizigers- toeristen die met de trein naar Puurs komen - er is een IR-verbinding Leu- ven-Mechelen-Wille- broek-Puurs-Temse-Sint- Niklaas - de museum spoorlijn gemakkelijk kunnen bereiken. De mo torwagen vertrekt in Puurs om 13.40 u. en is terug in Baasrode-Noord om 14.10 u. Daar staat de stoomtrein dan klaar. Hij bestaat uit een stoomloko- motief, gebouwd bij John Cockerill te Seraing in 1907 en uit rijtuigen (ex- N.M.B.S.) gebouwd in de dertiger jaren. De stoomtrein rijdt eerst van Baasrode-Noord (ver trek 14.15 u.) naar Sint- Gillis-Dendermonde (aan komst 14.30 u.). Het S.D.P.-perron van de ter minushalte ligt op zowat 150 m. van de N.M.B.S.- halte van Sint-Gillis-Den- dermonde (gelegen langs de lijn Brussel-Dender- monde) zodat het ook daar voor de reizigers ge makkelijk te bereiken is. Dan vertrekt de stoom trein om 14.35 u. via Baas rode-Noord (14.50- 15.00 u.) naar Puurs (aan komst 15.50 u.). Hij door kruist het mooie landschap van Klein-Brabant. Na een uur oponthoud, waar bij de trein omgezet wordt met de hulp van een die- selrangeerlok en de reizi gers een wandelingetje kunnen maken in het pro vinciestadje Puurs, ver trekt de stoomtrein terug naar Baasrode-Noord (aankomst 17.40Rei zigers voor Sint-Gillis stappen dan over op een motorwagen, waar de aan sluiting met de N.M.B.S. verzekerd is. Men kan de Stoomspoor lijn aldus bezoeken en ze volledig heen en terug be rijden vanuit Baasrode- Noord (bereikbaar met de wagen; parking op de goe- derenkoer). Puurs (ook met de trein bereikbaar) en Sint-Gillis-Dendermon- de (ook met de trein be reikbaar). Een rit heen en terug kost voor volwassenen (vanaf 14 jaar) 150 fr., voor kin deren (vanaf 4 jaar) 100 fr. Het trajekt Baasro de-Puurs heen en terug kost 120 fr. voor volwasse nen en 80 fr. voor kin deren. In elke stoomtrein wordt een buffetrijtuig meege voerd. Daarin is een volle dige tap- en koelinstallatie aangebracht. Een uitge breid assortiment bieren (inbegrepen de streekbie- ren uit Breendonk en Steenhuffel) en frisdran ken is er verkrijgbaar, als ook roomijs, dit alles aan matige prijzen. In het station van Baasro de-Noord is de B.V.S.- Shop gevestigd: een rui mere keuze aan spoorweg- boeken, tijdschriften, postkaarten, fonoplaten, diapositieven enz. is in België onbestaande! Elke vrijdag zijn de stoomlokomotief, een mo torwagen (ex-N.M.B.S. reeks 43 of 46) en meestal twee diesellokomotieven (ook meer dan dertig jaar oud) in dienst. Voor de spoorwegliefhebber is er dus alleszins wat te bele ven. Maar de minder ge specialiseerde toerist krijgt de kans zijn jeugd- De Federatie voor Toerisme van de provincie Oost- Vlaanderen bestaat veertig jaar. Rond die verjaardag komen tal va'n aktiviteiten \oor zoals onder meer een bustocht doorheen de Denderstreek. Op zaterdag 10 september heeft die plaats onder de titel «De Denderende Steden». Zoals U weet ontspringt de Dender in de provincie Henegouwen en komt de rivier bij Geraardsbergen Oost-Vlaanderen binnen om vervolgens via Ninove, Aalst en Dendermonde de Schelde te bereiken. Met een zijn de voornaamste stopplaatsen van de bus tocht bekend gemaakt. De Dender blijft de snelst stromende rivier van Vlaanderen met zodanig veel verval, dat er meerde re sluizen of sassen in ge bouwd dienden te worden. Een groot verval betekent dat het water zich een weg moet zoeken doorheen een niet-vlak land. De- route loopt door een gol vende streek, die zelfs tus sen Ninove en Geraards bergen bepaald aan de Ar dennen doet denken. Een prachtig gebied, nagenoeg niet bekend aan de toerist, die er dus volop rust en een ongeschonden natuur mag verwachten. Op een aantal stopplaat sen worden historische monumenten bezocht en werd in samenwerking met de plaatselijke toeristische diensten een omlijs tingsprogramma uitge werkt. De busreis vertrekt om 9.00 uur stipt op het Sint- Pietersplein te Gent en de terugkomst daar is voor zien omstreeks 20.00 uur. De prijs bedraagt 650 fr. voor volwassenen en 400 fr. voor kinderen be neden de 12 jaar. Daarin zit het busvervoer, de gids en een middagmaal met een Faluintjestafel. In schrijven kan bij de Fede ratie voor Toerisme van Oost-Vlaanderen, Kon. Maria-Hendrikplein 64 te 9000 Gent (091/22.16.37) voor 2 september. Rupelmonde. De reuzen van Overmere waren present op de Scheldekermis in Rupelmonde (Iv) herinneringen op te halen of aan kinderen en kleinkinderen te tonen hoe het er voor de compu- tertijd aan toe ging. Kort om de Stoomspoorlijn Dendermonde-Puurs is een zondagnamiddag ze ker waard. En met een bezoek steunt men de vzw. B.V.S. die een stuk leven de spoorweg uit grootva ders tijd wil bewaren voor de komende generaties! Info: B.V.S.-Secretariaat, c/o Luc Blommaerts, Ten Berg 101, B-9300 Aalst. Berlare. Waterfeest. Vele kijkers aan het Donkmeer vonden het best in de schaduw onder de bomen aan de oever van het meer jj HEBT U EEN HUIS TE KOOP? Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053/78.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garanderen een snel le en discrete service zonder kosten. Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22 54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 M. De Backer Redaktie Waasland W. Vloebergh Abonnementendienst tel. 052/21 40.60 jaarabonnement 2.000 F 6 maand 1.040 F 3 maand 520 F los nummer 40 F Bankrekenmi 442-8601481 'ie Lid van de Nationale Federatie der Informatie- weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9140 Zele Telex 25765 Vakantiegenoegens Dendermonde organizeert een doorlopende fietszoektocht over een afstand van 20 kilometer door en rond Dendermonde. Men kan hiervoor nog inschrijven tot 5 september in het VW-kantoor aan de Grote Markt te Dendermon de elke werkdag van 8.30 tot 19.00 uur en op de zaterdag, zon- en feestdagen van 10.000 tot 12.000 en van 14.00 tot 16.30 uur. Deze fietszoektocht is een biezonder aangename en ideale manier om Dendermonde te leren kennen tot in zijn kleinste hoekjes. En die zijn er heel wat, net als er voldoende historische plaatsen zijn en aange name plekjes om te vertoeven. Vakantiegenoegens biedt U de kans om deze hoek jes van Dendermonde te ontdekken in kombinatie met enkele aangename, humoristische en soms wel doordachte vragen. Inschrijven voor deze tocht kan men dus doen op een dag naar keuze. Tot 5 september. Belangrijk om weten is dat men aan het station in Dendermon de ook een fiets kan huren. De deelnameprijs bedraagt 150 fr. en voor leden van Vakantiegenoe gens is dat 125 fr. Voor meer informatie Vakantiegenoegens Dender monde, Lucien Lintacker, Koning Boudewijnlaan 18 te 9330 Dendermonde (052/21.72.66). DE 3 KLOKKEN van langenhovestraat 1 st. gillis, dendermonde Uitslag van de winnende paren van de wedstrijd van donderdag 4 augustus: 1. echtpaar Christiaens, 2. Mare Hofman en Mare De Decker, 3. H. Van Cauwenberghe en W. Comelis, 4. N. Van Den Abbeele en M. Weynants en 5. het echtpaar Mi- chiels. Elke donderdagavond is er in het lokaal (De Drie Klokken) Van Langehovestraat 1, (vlak bij de kerk van Sint-Gillis-Dendermonde) vanaf 19u45 bridgea vond. Amarant, het Centrum lenden naar vzw Amarant, voor Artistieke Confron- Hoogpoort 50 te 9000 Berlare. De ULM vlieger bracht vele luchtdopen die er werden begonnen en er ook tatie, organizeert in ver- Gent (091/33.03.24). eindigden (jj) schillende steden en ge meenten een kursus kunst geschiedenis. De kursus heeft betrek king op de verschillende tijdperken uit de geschie denis. Zo behandelt de reeks A de oudheid, de reeks B de middeleeuwen en de nieuwe tijden, de reeks C de geschiedenis van de moderne kunst, de reeks D de niet-westerse kuituren en de reeks E is dan voorbehouden aan specifieke kursussen. Met dit laatste bedoelt men dan de kunstfilosofie, moderne architektuur en de geschiedenis van het fo tografisch beeld. In het kultureel centrum De Werf in de Molenstraat te Aalst kan men vanaf 5 september elke maan dagavond tot en met 12 december vanaf 20.00 uur een reeks C vol gen met daarin alle aan dacht voor de expressio nistische in de moderne kunst. De lessen worden gegeven voor Erwin Desmet. In het kultureel centrum Ter Dilft te Bornem wordt uit dezelfde C-reeks het deel «van het realisme tot de eerste abstrakten» ge geven door Jean-Paul Vanhove. Hier kan men terecht elke maandag avond van 5 september tot en met 12 december vanaf 20.00 uur. Ter Dilft ligt aan de Sint-Amandse- steenweg 41-43 te Bor nem, niet ver van het centrum. In Sint-Niklaas worden de «ontwikkelingen naar en in de abstrakte kunst» be sproken door Eric Pil. Ook hier gaat het om een lessenreeks uit de serie C. Er woTden lessen gegeven elke donderdagavond van. 29 september tot en met 22 december vanaf 20.00 uur in het Stedelijk Museum, Reynaertzaal, Regentiestraat 65 te Sint- Niklaas. En in Mechelen wordt in het Educatief Centrum aan de Lange Schipstraat 25 vanaf 28 september el ke woensdagavond tot en met 21 december vanaf 20.00 uur dezelfde lessen reeks gebracht. Voor meer informatie ver wijzen we de belangstel- Sportk de nal traditi van he In alle op de i of stoc om de kent n Theun kr(jgt Theo 1 nu al. De Cosby Story Hollywood en de gangsters Niet alleen de grootste liefdes en tragedies werden in Hollywood vereeuwigd. Ook de grootste misdaden Queeny het pijlschot naar de roem Een piepjong, onbekend sterretje krijgt plotseling de hoofdrol in een belangrijke speelfilm, opgenomen in Engeland en India. «Queeny» brengt de biografie van de Brits-Indische kleurlinge Merle Oberon. Bidplaats waar hemel en aarde samenkomen Lourdesin het leven van miljoenen gelovigen, gehandicapten en wanhopigen een laatste strohalm van hoop. Vier vakantiestrips extra TV-Ekspresuw specialist voor gedetailleerde, volledige en overzichtelijke programma-informatie van alle TV-zenders. En uw handige gids voor de radio. Op weg Het gej fiasco i dubbele en St.-b verdwiji zonder Een wa de naai zakenm zeker m Ie spec ach om te on recht te len te c Vorig ring rc looms, aren v dies n eetje r issen -1 ervat onder (chip 1 J== loest h laze eei

De Voorpost | 1988 | | pagina 16